PODPOWIEDZI:

Sony Xperia Z3 Compact, Następca Xperii Z1 Już W Sprzedaży

W sprzedaży pojawiła się nowa wersja smartfona Sony Xperia Z3 Compact – następca Xperii Z1 Compact, wersji bardzo udanej. Czym się różnią? Zapraszamy na recenzję.

Sony Xperia Z3 Compact

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • ładny design
  • intuicyjna obsługa
  • duży wyświetlacz
  • niezniszczalny
WADY
  • nie stwierdzono

Specyfikacja

Sony Xperia Z3 Compact dostępna jest w czterech wersjach kolorystycznych. Ma procesor Qualcomm Snapdragon taktowany zegarem 2,5 GHz, 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wbudowanej, baterię Li-lon 2600 mAh. Działa pod kontrolą Androida 4.4.4 KitKat. Aparatem o rozdzielczości 20,7 MP możemy nagrywać filmy w standardzie 4K Xperia Z3 wyposażona jest też oczywiście w przedni aparat umożliwiającą nam robienie tak zwanych selfie.

Zestawienia czołowych smartfonów >>>

Sony Xperia Z3 Compact

Wygląd

Na pierwszy rzut oka telefon robi bardzo dobre wrażenie. Jest pyło- i wodoszczelna, a z obu stron pokryty jest szkłem odpornym na zarysowania. Na górze smartfona znajduje się wejście na słuchawki. Boki Xperii Z3 Compact zrobione są z tworzywa sztucznego bardzo wysokiej jakości, a nie z aluminium jak to było w poprzednich wersjach. Na boku pod zaślepką z uszczelką znajduje się wejście USB oraz gniazdo na kartę pamięci micro SD o maksymalnej pojemności 128 GB. Dalej znajduje się magnetyczny element dzięki któremu po kupieniu odpowiedniej podkładki, będzie można telefon na niej bez problemu ustawić. Pod kolejną zaślepką znajduje się gniazdo karty SIM. Trzeba zwrócić uwagę, że karta SIM została tutaj pomniejszona i będziemy musieli się zaopatrzyć w NanoSIM. Na przeciwległej krawędzi Xperii Z3 jest aluminiowy przycisk do włączania telefonu, dwufunkcyjny przełącznik głośności, oraz przycisk migawki aparatu.

Sony Xperia Z3 Compact

Xperia Z3 a Xperia Z1

Warto zwrócić uwagę, że pomimo że rozmiar samego telefonu pozostał taki sam jak w poprzedniej wersji, to mamy większy wyświetlacz (4,6 cala). Wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1280x720 nie jest co prawda to FullHD, ale przynajmniej gwarantuje żwawe działanie telefonu.

Interfejs telefonu znany jest z poprzednich wersji. Jest przejrzysty i intuicyjny. Mamy tu możliwość uruchomienia aplikacji w dodatkowych okienkach, które dowolnie możemy po ekranie przesuwać, pomniejszać/powiększać.

Jak robić efektowne zdjęcia Selfie? >>>

Jeszcze o Xperii Z3

Dobrym rozwiązaniem jest przycisk Clear All, którym możemy sobie wszystko naraz pozamykać.

Głośniki zostały umiejscowione w dolnej i w górnej części telefonu. Ich jakość jest bardzo przyzwoita, nie jest to Hi-Fi ale grają naprawdę dobrze. Umiejscowiona w lewym górnym rogu dioda powiadomień będzie nas informowała o na przykład wiadomościach czy też mailach jakie do nas przychodzą.

Telefon fabrycznie wyposażony został w dziewięć preinstalowanych aplikacji, które możemy sobie odinstalować. Są również standardowe aplikacje charakterystyczne dla Androida, a także takie, które mają nam pomóc w dokonaniu kolejnych zakupów u Sony. Łącznie ikonek programowych jest naprawdę wiele.

Sony Xperia Z3 Compact

Podsumowanie

Sony Xperia Z3 Compact robi naprawdę dobre wrażenie zarówno pod względem wizualnym jak i jakościowym. Jest to bez wątpienia już topowa jednostka. Naszym zdaniem, ewolucja smartfonów Sony idzie w zdecydowanie dobrym kierunku. A co Ty o tym myślisz?

blog comments powered by Disqus
Sony Xperia Z3 Compact, Następca Xperii Z1 Już W Sprzedaży