PODPOWIEDZI:

MyPhone Luna - 5,5 Calowy Smartfon z Sześcioma Rdzeniami

MyPhone Luna to największy smartfon, który został wyprodukowany przez tego rodzimego producenta. Luna posiada aż 5,5 calowy ekran oraz nietuzinkowy sześciordzeniowy procesor. To wszystko za niewygórowaną cenę. Zapraszam do recenzji.

myPhone LUNA

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • 5,5 calowy panel IPS
  • Procesor Hexa Core
  • Aparat
  • Cena
  • Tylko 7,9 mm grubości
WADY
  • Brak LTE
  • Słaba optymalizacja nakładki
  • Wtórność

Niewątpliwe największym atutem Luny jest spory ekran, który przypisuje smartfon do segmentu phabletów. Panel o przekątnej 5,5 cala wyposażony jest w rozdzielczość 1280x720 pix, wykonany jest w znanej technologii IPS. Oprócz tego sam ekran przykrywa szkło Dragontrail, które znane jest z wytrzymałości oraz giętkości. Wygląd samej Luny sprawia pozytywne wrażenie. Po za sporymi gabarytami, urządzenie jest bardzo smukłe. MyPhone mierzy zaledwie 7,9 mm. Całość wykonana jest w całości z plastiku. Tył jest lekko nagumiony, produkty wykorzystane do produkcji tego smartfona, znane już były z poprzednich modeli.

Sprawdź aktualne rankingi smartfonów >>>

myphone luna

Specyfikacja smartfona, jak zdążyłem wspomnieć na początku tekstu to przede wszystkim, nietypowy, bo sześciordzeniowy procesor firmy MediaTek MT6591 o taktowaniu 1,5 Ghz wspomagany przez 1GB pamięci RAM oraz procesor graficzny MALI 450 MP. Całość sprawdza się nad wyraz dobrze. W benchmarku Antutu Luna osiągnęła ponad 25 tys punktów, co plasuje ją w szczycie smartfonów tego segmentu. Podczas testowania zdarzały się małe spowolnienia, jednak winą za ten stan rzeczy obarczam raczej nakładkę systemową zastosowaną w systemie operacyjnym – jednak o tym później. Warto wspomnieć, że MyPhone posiada 8 GB pamięci wbudowanej oraz możliwość rozszerzenia pamięci po przez kartę SD do 32 GB. Bateria, która podtrzymuje urządzenie przy życiu ma pojemność 2400 mAh.

myphone luna

Multimedia to w szczególności aparat 8 mpix z optyką OmniVision 8830 stoją na wysokim poziomie. Zdjęcia wychodzą wyraźnie, z dobrym odwzorowaniem barw, problemy pojawiają się na sztucznym świetle oraz w porach nocnych. Do tego aparat nagrywa filmy w rozdzielczości FullHD. Z przodu natomiast mamy kamerę o rozdzielczości 2 mpix. MyPhone Luna posiada również dwa głośniki stereo, które umieszczone są na tylnym panelu. Szkoda, że nie zastosowano ich z przodu, podobnie jak ma to miejsce w produktach HTC. Same głośniki grają dość średnio. Przy maksymalnej głośności słychać trzaski i zniekształcenia. Nie jest jednak aż tak źle. Optymalnie ustawiona głośność, sprawia, że smartfon odtwarza dźwięki płynnie i czysto. Podobnie jest na słuchawkach. Na uwagę zasługuje również rozbudowany equalizer dostępny w odtwarzaczu muzycznym.

Recenzja innego olbrzyma - MyPhone Cube

MyPhone Luna posiada najnowsza odsłonę Androida w wersji 4.4.2 KitKat. Dla tego producenta ten system staje się już standardem w jego urządzeniach. To już kolejny po MyPhoneCube i Funky smartfon z KitKatem na pokładzie. Zastosowano tutaj jednak nakładkę systemową, która na moje oko nie jest idealnie zoptymalizowana z Kitkatem. Przy włączeniu funkcji przewijania czy zmiany motywu, widać znaczące przycięcia. Sama nakładka jest dość efektowana. Dobrze zagospodarowany pasek powiadomień z możliwością wyczyszczenia pamięci RAM. W menu dostępna jest też aplikacja „Menadżer systemu”, która pozwala nam (ponownie) opróżnić pamięć operacyjną, ale także monitować transfer danych, odinstalowywać aplikacje czy zobaczyć ile nasz smartfon będzie działał na baterii. Przydatna aplikacja. Ponadto dostępny jest również program do tworzenia notatek i dość dobry odtwarzacz plików multimedialnych.

myphone luna

myphone luna

Tradycyjnie już MyPhone wyposażył swój smartfon w dwa sloty na kartę Sim, jednak ponownie bez możliwości obsługi LTE. Pierwszy slot obsługuje tylko GSM za to drugi HSPA+ (21 mbps). Oczywiście dostępne jest tez Wi-Fi, Bluetooth 4.0. Moduł NFC w MyPhone`ach pozostaje nadal w sferze marzeń.

Z Chin taniej? Sprawdzamy to w tym artykule! >>>

myphone luna

Podsumowując. MyPhone Luna to dość udany smartfon. Jednak od urządzeń z tak dużą przekątną ekranu oczekuje się czegoś więcej. Przykładem tutaj od wielu lat są smartfon firmy Samsung ze swoimi Note`ami. Zaletą recenzowanego smartfona jest niewątpliwie cena i wydajność. Po kliku naprawdę udanych urządzeniach, czekamy na coś więcej i nie mam tu na myśli kolejnego smartfona z tak dużym panelem. Pora wypuścić pierwsze urządzenie z LTE. Najwyższy czas.

Przykładowe zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

blog comments powered by Disqus
MyPhone Luna - 5,5 Calowy Smartfon z Sześcioma Rdzeniami