PODPOWIEDZI:

Archos 80 Helium 4G - Budżetowy Tablet z Funkcja LTE

Archos 80 Helium 4G to jeden z pierwszych budżetowych tabletów na rynku polskim z możliwością działania sieci LTE. Za niespełna 800 zł otrzymujemy urządzenie z przyzwoitą specyfikacją oraz metalową obudową. Czy to wystarczy, aby odnieść sukces? Sprawdźmy to!

ARCHOS 80 Helium 4G

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • LTE
  • Specyfikacja
WADY
  • Rozdzielczość ekranu
  • Ogólny wygląd
  • Braki w tłumaczeniu systemu

Wygląd tabletu Archos Helium 4G przypomina wiele z podobnych urządzeń z tej półki cenowej. Do kanonu piękna zalicza się oczywiście aluminiowy tył tabletu. Ramka wykonana jest jednak z standardowego plastiku. Całość sprawia wrażenie dość dobrze wykonanej roboty. Wymiary tabletu to 215 x 150 x 9,2 mm co w tej klasie produktów jest wynikiem dostatecznym. Front to oczywiście ekran o przekątnej 8 cali wykonany w technologii IPS o rozdzielczości 1024x768 pix. Niestety, wynik 160 pix na cal w dzisiejszych czasach jest dość słaby i da się to zauważyć podczas codziennej pracy. Nie wiadomo również co pokrywa owy panel - najbliżej jest mu do szkła mineralnego.

Rankingi tabletów - TOPOWE modele! >>>

archos 80 helium 4g

Ciekawie wygląda sprawa ze specyfikacją. Archos wyposażony jest w czterordzeniowy procesor firmy QualcommMSM8926 o taktowaniu 1,2 Ghz. Dodatkowo dostępne jest też 1 Gb pamięci RAM oraz grafikia Adreno 305. Taki zestaw w parze z niską rozdzielczością radzi sobie nadzwyczaj dobrze. Praktycznie nie doświadczymy żadnych spowolnień ani zacinek. Gry 3D też chodzą jak najbardziej poprawnie. W benchmarku Antutu tablet osiągnął wynik ponad 17 tys pkt co jest wynikiem bardzo dobrym. Ponadto urządzenie wyposażone jest w 8 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia karta SD do 64 GB. Całość działa dzięki wbudowanej baterii o pojemności 3500 mAh, która w zasięgu 4G doprowadza nam prąd przez około 24 h.

archos 80 helium 4g

Najważniejszą sprawą, jest oczywiście wspomniana przeze mnie możliwości obsługi zasięgu LTE. Tablet obsługuje pasma 800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 MHz do 150 Mbps. Wszystko działało bez przeszkód. Strony otwierały się w trybie turbo-szybkim. Oczywiście jest możliwość podzielenia łącza na inne urządzenia. Jest to o tyle plus, że aktualnie najtańsze routery LTE kosztują w okolicach 300 zł.

archos 80 helium 4g

Multimedia stoją na przyzwoitym poziomie. Tył to kamera o rozdzielczości 5 mpix, na froncie za to mamy kamerkę 2 mpix. Ważniejszą cechą urządzenia jest dźwięk. Za to odpowiada tylny głośnik (mimo, że są dwie zaślepki), który odtwarza muzykę dość przywozicie. Problemy pojawiają się przy maksymalnym odkręceniu „potencjometru” Na słuchawkach jest też mocno średnio. Po prostu gra. Żadnej wartości dodanej, no może poza dość ładnym systemowym odtwarzaczem.

archos 80 helium 4g

System to Android w wersji 4.3 Jelly Bean praktycznie bez żadnej nakładki producenta. Dodano kilka opcji do obsługi DLNA oraz wspomniany przeze mnie odtwarzacz muzyki oraz filmów. Szkoda, że nie otrzymaliśmy najnowszego systemu Google – KitKata. W trzecim kwartale 2014 roku jest to nie tyle niedopatrzenie co błąd. Ponownie również, część opcji nie jest przetłumaczona na język polski co jest kolejnym argumentem do obniżenia oceny końcowej.

Recenzja ośmiordzeniowego Archosa - Archos 50c Oxygen

Podsumowując. Archos 80 Helium 4G jest tabletem, który niewątpliwie plusuje za możliwość korzystania z sieci 4G LTE. Złego słowa nie można powiedzieć też o samej specyfikacji. Szkoda, że nie zastosowano lepszego ekranu, lub chociaż lepszej rozdzielczości. Minusem jeż też poprzednia wersja systemu operacyjnego jak i sztampowa obudowa. Ogólnie sprzęt warty zastanowienia dla osób, które mają zasięg LTE i chcą korzystać z dobrodziejstw szybkiego internetu.

blog comments powered by Disqus
Archos 80 Helium 4G - Budżetowy Tablet z Funkcja LTE