PODPOWIEDZI:

Recenzja A Bird Story - Gra Twórcy To The Moon

Niezależny autor hitu, To the Moon powraca z nową grą. Czy A Bird Story, także podbije serca graczy? Zapraszam do przeczytania recenzji!

DG To the Moon

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Muzyka
  • Sposób opowiadania historii
  • Historia
  • Niezwykły klimat, przypominający To The Moon
WADY
  • Mało sytuacji, w których mamy kontrolę nad bohaterem.
  • Mogłaby być troszeczkę dłuższa
  • Zbyt łatwa

HISTORIA

Tym razem mamy do czynienia z krótszą historią. Gra oferuje nam około 1 godziny zabawy. Mi ukończenie przygody zabrało 70 minut. Wcielamy się w postać chłopca, który znajduje w parku rannego ptaka. Postanawia zabrać go do domu i się nim zaopiekować. Bardzo szybko się zaprzyjaźnia ze zwierzęciem. Spędza z nim cały swój wolny świat. Twórca w swojej najnowsze grze opowiada, krótką opowieść o przyjaźni, miłości i wierności. Na Steamie dostępna jest polska wersja językowa. Niestety w grze jest bardzo mało dialogów. Historia opowiadana jest przy pomocy emocji i niemych cutscenek na silniku gry.

A Bird Story 1

ROZGRYWKA

Osoby, które już wcześniej miały styczność z poprzednią produkcją, To The Moon, wiedzą czego mogą się spodziewać. A Bird Story bardziej przypomina film niż grę. Przez większość czasu będziemy oglądać cutscenki. Interakcji jest niezwykle mało, czasami musimy iść z jednego na drugi koniec mapy, zbierać przedmioty czy nacisnąć odpowiednią kombinację klawiszy. W To The Moon było więcej momentów, w których mieliśmy kontrolę nad bohaterem. Osobiście mi zabrakło fragmentów, w których mieliśmy większą swobodę działania.

A Bird Story 2

» Recenzja Pro Evolution Soccer 2015 - Nieudany Port PC

GRAFIKA

Gra posiada dość prostą grafikę, z charakterystycznymi widocznymi pikseli. Tytuł był tworzony na narzędziu RPG Maker, który ma spore ograniczenia jeżeli chodzi o warstwę wizualną. Jednak naprawdę nie jest ważna oprawa, a historia oraz sposób jej opowiadania.

A Bird Story 3

MUZYKA

Warto napisać, że w A Bird Story ważna jest muzyka. Niezwykle buduje klimat i pozwala doświadczyć emocji. Jest niezwykle piękna i można porównać ją do muzyki klasycznej. Kan Gao wykonał świetną robotę komponując utwory. Jest jeszcze lepsza niż w jego poprzednim dziele. Jak nie jesteście zainteresowani samą grą, to polecam uruchomić ścieżkę dźwiękową.

A Bird Story 4

PODSUMOWANIE

A Bird Story to zdecydowanie krótsza opowieść niż w przypadku To The Moon. Jednak nie znaczy, że jest gorsza. Niestety w tytule jest bardzo mało gry. Większość czasu będziemy oglądać to co się dzieje na ekranie niż grać. Przez co bardziej będziemy traktować A Bird Story jako interaktywny film. Przy tej grze można się wzruszyć jak i nakłania do głębszych przemyśleń. Zdecydowanie polecam wszystkim tym, którym podobał się To The Moon i oczekuje więcej. Na pewno się nie rozczarujecie, a zaspokoicie swoje apetyty.

Grę można kupić na STEAMhttps://store.steampowered.com/app/327410/

Wymagania: Intel Pentium III 800 MHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1024x768 High Color +, 200mb HDD, Windows XP/Vista/7/8

» Stylowy Tablet - Lenovo Yoga Tablet 2!

blog comments powered by Disqus
Recenzja A Bird Story - Gra Twórcy To The Moon