PODPOWIEDZI:

iRobot Scooba 450 - Robot Myjący Podłogi

Roboty odkurzające to już można powiedzieć standard. Nikogo nie zaskakują i na nikim już takiego wrażenia nie robią jak jeszcze kilka lat temu. Ale producenci nie próżnują i tym sposobem można już nabyć nowoczesnego robota, który nam podłogę umyje.

iRobot Scooba 450

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Nie trzeba tracić czasu na mycie podłóg
  • Dokładny
  • Możliwość wyboru wielkości pomieszczenia
  • Możliwość tworzenia wirtualnych ścian
WADY
  • Trzeba używać specjalnie przeznaczonego do niego płynu

W zestawie z iRobot Scooba 450 znajdziemy duży akumulator, płyn do mycia podłogi, dwie baterie R14, zasilacz do ładowania urządzenia oraz latarnię na podczerwień, która wyznacza sekcje do umycia.

Robot wyposażony został w rączkę, dzięki czemu jego przenoszenie nie sprawia problemów. Można go używać do czyszczenia pokoi, kuchni, łazienki, ogólnie wszelkich płaskich powierzchni które nie są pokryte dywanami. Przyjrzyjmy mu się bliżej.

iRobot Scooba 450

Na górze robota znajdują się trzy sterujące przyciski, sensor który będzie odbierał informacje od wirtualnej ściany wyznaczającej mu sekcję, której nie ma przekroczyć. Przód robota, pokryty błyszczącym plastikiem to cała serie czujników i sensorów – jest on elastyczny, dlatego gdy urządzenie dotrze do przeszkody i jej dotknie, nic mu się nie stanie gdyż przód się lekko cofnie. Spód iRobota również ma wbudowane czujniki, zapewniające mu bezpieczeństwo w momencie dojechania do krawędzi, np. do schodów.

W bardzo prosty sposób zwalniamy pojemnik na wodę. Trzeba zaznaczyć, że urządzenie myje zawsze czystą wodą, a nie tak jak zwykłym mopem – moczy się go ciągle w tej samej, coraz brudniejszej wodzie. Mamy tutaj dwa zbiorniczki – oznaczony niebieskim kolorem na wodę czystą i białym na brudną. Nakrętka zbiornika niebieskiego wyposażona jest w kubeczek, którym będziemy odmierzać ilość wlewanej wody. Nakrętki na zbiorniczki są różnej wielkości, dlatego nie ma możliwości ich przypadkowej zamiany czy też pomylenia.

iRobot Scooba 450

Oznaczenie poszczególnych elementów robota jest czytelne – na żółto mamy zaznaczone wszelkie ruchome elementy, które można przyciskać czy też przesuwać. Od spodu znajdują się dwa stałe kółka, plus trzecie obrotowe, jest tu także przegroda na akumulator o pojemności 3000 mAh, 14,4V, jest to akumulator niklowo-kadmowy. Na spodzie robota mamy także styki do ładowania go na podstawce ładującej, która niestety nie jest dostępna razem z nim – możemy ją sobie dokupić osobno. Z boku znajduje się za gumową zaślepką miejsce na podłączenie przewodu ładowarki, którą otrzymujemy w zestawie.

iRobot Scooba 450

Szczotkę iRobota można bez problemu wyjąć i wyczyścić w razie potrzeby. Obok szczotki są ściągaczki, które zbierają wodę oraz druga, szersza szczotka. Urządzenie komunikuje się z nami głosowo w języku angielskim. Aby wysłuchać komunikatu, trzeba nacisnąć mrugający przycisk „i”. Na panelu sterującym znajduje się również przycisk z wyborem rozmiaru pokoju. Tutaj są dwie możliwości: pokoje mniejsze (do 14m kwadratowych) i większe (od 14 do 28m).

iRobot Scoobapracuje w trzech krokach: krok pierwszy to zbieranie drobin i zwilżanie podłogi, krok drugi to szorowanie i ściąganie zużytej wody, a krok trzeci to zasysanie wody.

iRobot Scooba 450

Podsumowując, urządzenie dobrze radzi sobie z czyszczeniem podłóg. Zbiera brud i dokładnie myje wszelkie ślady na powierzchni. Dołączony do zestawu płyn ma bardzo przyjemny zapach i jest wydajny. Płyn oczywiście można dokupić kiedy nam się skończy. Po skończonej pracy, należy wypłukać zbiorniki na wodę, a także pod bieżącą wodą umyć głowicę czyszczącą.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
iRobot Scooba 450 - Robot Myjący Podłogi