PODPOWIEDZI:

Tanie odkurzacze automatyczne do 1000 zł |TOP 5|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1ECOVACS Deebot M88ECOVACS Deebot M88999 zł
2iRobot Roomba 616iRobot Roomba 616999 zł
3iLife V8SiLife V8S999 zł
4iLife A4SiLife A4S639 zł
5iRobot Roomba 605iRobot Roomba 605899 zł
Tanie odkurzacze automatyczne do 1000 zł |TOP 5|

Jeżeli macie już dosyć ciągłego sprzątania kurzu, a na myśl o miotle, zmiotce i rurach z wymiennymi końcówkami robi wam się niedobrze - to zestawienie jest dla was. Przygotowaliśmy listę niedrogich odkurzaczy automatycznych do 1000 zł. Zobacz, kto i jak wysprząta twój dom. Na dodatek tanio.

Zebrane tutaj urządzenia posłużą dobrze przez co najmniej kilka lat. Zbiorą każdy kurz z twoich podłóg, a nawet, w niektórych przypadkach, je umyją. To wszystko w cenie dosyć niewielkiej jak na tego typu sprzęty. Jeżeli interesuje cię zakup robota sprzątającego, ale nie jesteś gotów na poważne wydatki, koniecznie przeczytaj ten tekst.

Co oferują odkurzacze automatyczne do 1000 zł?

Jak w każdym segmencie cenowym, tak i w tym można wyróżnić szereg atrybutów, jakie cechują te urządzenia. Odkurzacze automatyczne do 1000 zł nie oferują wielu przydatnych funkcji znanych z droższych modeli, ale spełniają swoje podstawowe założenie. Dobrze czyszczą powierzchnie płaskie. Na co poza tym można liczyć?

 • Różne przydatne sensory - już najtańsze wersje tego typu urządzeń wyposażone są w różne czujniki. Wraz z oprogramowaniem pozwolą one im na rozpoznanie najbliższego otoczenia. Dzięki nim odkurzacz nie spadnie ze schodów, nie rozbije się o ścianę i będzie mniej więcej zdawał sobie sprawę z tego, gdzie jest.
 • Harmonogram - większość tanich odkurzaczy automatycznych posiada wbudowaną funkcję ustalania terminów działania. Dzięki pilotowi, przyciskom mechanicznym czy aplikacji w smartfonie można ustalić cykle pracy na konkretne dni. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwoli na zawsze zapomnieć o potrzebie odkurzania.
 • Funkcja powrotu do stacji ładującej - bardzo przydatne i bardzo oczywiste. Po skończonej pracy robot odnajduje drogę do miejsca spoczynku. Wraca na łono matki ładowarki, aby pobrać prąd do kolejnej pracy. Znajdziecie to już w najtańszych urządzeniach.
 • Funkcja mopa- ciekawy segment rynku. Pozwala na domywanie trudnych w pozbyciu się zabrudzeń i plam. Zarówno tych z zaschniętego błota, jak i zwyczajnie mokrych. Rozwiązanie znane z odkurzaczy wodnych i parowych na pewno przyda się w każdym domu.
 • Inteligentne uczenie się domu - robot sprzątający z każdym przejazdem będzie zapisywał dane dotyczące pokojów. Dzięki temu, prędzej czy później, opracuje najkrótszą ścieżkę. To pozwoli na zaoszczędzenie czasu, a co za tym idzie, również prądu.

Odkurzacz automatyczny dzięki oprogramowaniu pracuje cyklicznie

Komu przyda się robot sprzątający poniżej 1000 zł?

Odkurzacz automatyczny przyda się wszelkim osobom zapracowanym. Jeżeli nie macie czasu na codzienne sprzątanie i szukacie szybkiego oraz w miarę taniego rozwiązania - to może być to.

Już najtańsze spośród robotycznych sprzątaczy poradzą sobie z wysprzątaniem mieszkania z piasku i kurzu.

Całkiem dobrze jest zakupić tani sprzęt tego typu, ponieważ dzięki temu można wypróbować jego koncept. Nigdy nie należy wydawać zbyt wielu pieniędzy na sprzęt, co do którego nie mamy pewności, czy się przyda. Poza tym, nawet jeżeli odkurzacz nie przypadnie do gustu, zawsze można potraktować go jako pomoc w faktycznym sprzątaniu za pomocą dużego urządzenia.

Ranking robotów sprzątających

Jaki odkuRzacz automatyczny do 1000 zł?

Skoro już wiemy, co i jak - pora zaprezentować listę odkurzaczy. Wszystkie sprzęty w tym zestawieniu są ciekawą propozycją dla osób, które nie mają ochoty samemu sprzątać kurzy. Nie zawiedziecie się.

ECOVACS Deebot M88

Ciekawa propozycja od firmy ECOVACS. Chińskiego producenta sprzętów, który chwali się, że posiada 65% rynku w rodzimym kraju.

Ich odkurzacz wydaje się odzwierciedleniem takiego wizerunku. Deebot M88 to urządzenie all-in-one, które znalazło się na pierwszym miejscu nie bez powodu.

Deboot m88 to precyzyjny odkurzacz

Przede wszystkim, jego główną zaletą jest możliwość mycia podłogi. Dzięki dodatkowemu pojemnikowi wypełnianemu wodą i opcjonalnemu mopowi robot sprzątający może poradzić sobie z każdym zabrudzeniem. Dokładnie czyści podłogi, nawet z plam błota i rozlanych napojów.

Poza tym urządzenie wyróżnia się jedną rzeczą, której nie uświadczymy w przypadku reszty sprzętów tu wymienionych. Producent przygotował dla tego odkurzacza automatycznego własną aplikację, dzięki której z łatwością zaplanujemy sprzątanie czy ustawimy tryb czyszczenia. Wszystko na telefonie. Poza tym służy także do monitorowania pracy sprzętu.

Urządzenie sprawdzi się z każdym suchym brudem za sprawą turboszczotki w kształcie litery V. Poza tym wyposażony jest w boczne szczotki. Dzięki nim odkurzacz wyczyści każdy kąt. Zrobi to tym lepiej, że przygotuje na bazie swojej pracy inteligentną ścieżkę czyszczenia, optymalizując trasę odkurzania.

Urządzenie będzie w stanie działać przez 90 minut, chyba że włączymy tryb MAXprzeznaczony do walki z naprawdę uciążliwym brudem. Po pełnym rozładowaniu wróci do stacji ładującej i będzie pobierał prąd przez około 4 godziny.Jedyna wada? Bardzo mały zbiornik na kurz - zaledwie 0,38 l.

ECOVACS Deboot M88 plusy i minusy:

 • Ma możliwość zmywania zabrudzeń mopem, urządzenie all-in-one
 • Parowanie ze smartfonem, diabelnie wygodne rozwiązanie
 • Inteligentna ścieżka czyszczenia zapewnia dokładniejsze czyszczenie w krótszym czasie
 • Naprawdę niski, zmieści się wszędzie
 • Strasznie mały zbiornik na kurz
   
Sprawdź aktualną cenę odkurzacza 
ECOVACS Deebot DM88 
Oferta w MediaExpert ECOVACS Deebot DM88

iRobot Roomba 616

Sprzęt od iRobot, jednej z pierwszych firm produkujących odkurzacze automatyczne na masową skalę. Roomba 616 to odkurzacz solidny, stworzony do pracy latami.

Roomba 616 wyczyści każdy zakamarek domu

Posiada kilka ciekawych funkcji. Między innymi technologię iAdapt. Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu i czujnikom sprzęt odkurzy wielokrotnie każdy kawałek podłogi, pokonując typowe przeszkody, takie jak kable. Robot Roomba dowie się gdzie najczęściej pojawia się kurz i będzie w szczególności zwracał uwagę na te miejsca.

Urządzenie wyposażone jest też w czujnik wysokości dzięki któremu nie spadnie ze schodów. Poza tym, funkcja Spot Clean, sprawi, że odkurzacz poradzi sobie z pojedynczymi plamami brudu. Na przykład takimi po przewróconej doniczce lub rozsypanej mące. Będzie jeździł wzdłuż tych miejsc dopóki nie pozbędzie się całego brudu.

Producent wyposażył Roombę także w technologię AeroVac. Zoptymalizowany ciąg powietrza pozbędzie się wszelkich włosów ze szczotek odkurzacza i wciągnie je do pojemnika. Dzięki temu to całkiem niezły wybór dla właścicieli zwierząt.

Nie jest jednak zbyt kolorowo. Ten odkurzacz, chociaż naprawdę drogi, nie posiada wielu możliwości. Zwłaszcza takich, których spodziewalibyśmy się po sprzęcie tej klasy. Przede wszystkim nie może zostać sparowany ze smartfonem. Obsługuje się go za pomocą jednego przycisku. Dla niektórych to może być udogodnienie, ale na ogół oznacza ogłupiony sprzęt.

Poza tym, Roomba pracuje strasznie krótko, bo zaledwie od pół do godziny czasu sprzątania. To niewiele, zwłaszcza przy dużo większych mieszkaniach lub domach parterowych.

iRobot Roomba 616 plusy i minusy:

 • Technologia aerovac, lepiej radzi sobie z sierścią
 • iRobot to pewna firma, na której można polegać
 • Tryb spot clean, odkurzacz skupia się na jednym miejscu
 • iAdapt, odkurzacz uczy się domu
 • Ciężki sprzęt, trudno będzie wyczyścić
 • Brak parowania ze smartfonem
 • Nie oferuje niczego nadzwyczajnego
 • Krótki czas pracy

  Sprawdź aktualną cenę odkurzacza 
  iRobot Roomba 616
  Oferta w RTV EURO AGD na iRobot Roomba 616

  iLife V8S

  Ciekawe urządzenie marki iLife. To sprzęt niezawodny, wyższa półka chińskich średniaków. iLife V8S wyróżnia się pośród reszty głównie ze względu na możliwość pracy z mopem.

  V8S to robot do zadań specjalnych

  Tak, ten odkurzacz umyje twoją podłogę. Dzięki systemowi i-Dropping poradzi sobie z czyszczeniem zarówno na sucho, jak i na mokro. Precyzyjnie kontroluje ilość wykorzystywanej wody, zapobiegając uszkodzeniom podłóg i kabli.

  Nie jest jednak aż tak dobrze. Nie można jednocześnie odkurzać i myć podłóg. To niewątpliwa wada, w końcu duże odkurzacze jakoś sobie z tym radzą. Ten problem powinna załagodzić możliwość przygotowywania harmonogramu sprzątania, ale zbiornik i tak trzeba napełniać oraz czyścić pomiędzy kolejnymi cyklami.

  Ogromnym plusem jest czas pracy. Odkurzacz jest w stanie odkurzać nawet przez 160 minut. To tyle, że łatwo zwątpić w zapotrzebowanie na takie możliwości. Żeby wyczerpać akumulator w tym urządzeniu, trzeba posiadać ogromny dom.

  Warto nadmienić, że sprzęt pracuje dosyć cicho. Producent twierdzi, że nawet poniżej 65 decybeli. Dzięki temu nie zakłóci miru domowego nawet w niedzielny poranek. Można go bez obaw zaprogramować tak, aby zaczynał pracę razem z kurami.

  Miłym dodatkiem jest ekran LCD. Dzięki niemu, jak i dołączonemu pilotowi, użytkownik może sprawdzać aktualny status urządzenia i ustawiać pożądane tryby. Wsparcia dla smartfonów brak.

  iLife V8S plusy i minusy:

  • Praca na mokro, mopem wyczyści wszystko
  • Bardzo duży zbiornik na kurz
  • Długi czas pracy
  • Cicha praca, nie przeszkodzi w niczym
  • Odkurzanie i mopowanie to odrębne funkcje, albo odkurzamy, albo myjemy
  • Brak parowania ze smartfonem

   Sprawdź aktualną cenę odkurzacza 
   iLife V8S
   Oferta w Media Expeert na odkurzacz iLife V8S

   iLife A4S

   Tania wersja robota do odkurzania od firmy iLife. To sprzęt prosty, który powinien poradzić sobie z wysprzątaniem każdego mieszkania.

   A4S tani średniak z możliwościami

   Jeżeli szukacie odkurzacza niedrogiego, który posłuży przez jakiś czas w miarę sprawnie, to może być propozycja dla was.iLife A4Snie posiada może naprawdę zadziwiających funkcji, ale wydaje się całkiem porządną propozycją. Producent zarzeka się na przykład, że to urządzenie zapewnia głębokie czyszczenie dywanów i podłóg.

   Jego niewątpliwą zaletą, oprócz ceny, jest czas pracy. Ten odkurzacz jest w stanie sprzątać przez 120 minut. Obejmie przy tym obszar 200 metrów kwadratowych. Wyssie wszelki kurz z mocą od 700 do 1000 Pascali. I zrobi to całkiem nieźle również w rogach pomieszczeń. Wszystko ze względu na to, że iLife wyposażył ten model w szczotki boczne, rozszerzające możliwości zbierania brudów przez ten sprzęt.

   Nie uświadczymy tutaj sterowania smartfonem, ale wszystkie 5 trybów czyszczenia i możliwość ustalenia harmonogramu można wybrać za pomocą dołączanego pilota. To tani odkurzacz, ale ciekawy. Warto na niego zwrócić uwagę.

   iLife A4S plusy i minusy:

   • Cena
   • Bardzo długo pracuje na jednym ładowaniu
   • Dodatkowe szczotki do czyszczenia rogów
   • Brak parowania ze smartfonem

    Sprawdź aktualną cenę odkurzacza 
    iLife A4S
    Oferta w Komputronik iLife A4S

    iRobot Roomba 605

    Roomba 605 firmy iRobot to sprzęt intuicyjny. Odkurzacz automatyczny stworzony na zasadzie - przyciśnij i działaj. Wyposażony jest dosyć ubogo, ale marka w tym przypadku jest gwarantem niezawodności.

    Roomba 605 to sprzęt niski, dotrze wszędzie

    Ten odkurzacz jest w stanie skutecznie sprzątać dzięki 3-stopniowemu systemowi czyszczącemu. Wirująca szczotka boczna wymiecie krawędzie, a szczotki pod robotem zadziałają jak zmiotka z szufelką. To rozwiązanie jest już dopracowane przez lata praktyki w tworzeniu takich sprzętów.

    Poza tym, odkurzacz nada się zwłaszcza dla właścicieli pupili, ze względu na AeroVac. Wciągając powietrze, odkurzacz oczyszcza na bieżąco szczotki, zapewniając dobrą pracę w każdych warunkach.

    Jak to z Roombami bywa, to urządzenie posiada szereg przydatnych sensorów zapobiegających obijaniu się o ściany i spadaniu ze schodów. Dzięki nim po skończonej pracy wróci do stacji, aby się naładować.

    Niestety, brakuje w nim opcji sterowania za pomocą smartfona. Jak na tak drogi sprzęt, to bardzo źle. Odkurzacz wytrzyma także całkiem krótką pracę ze względu na akumulator zdolny zasilić sprzęt średnio przez 45 minut.

    iRobot Roomba 605 plusy i minusy:

    • Całkiem pojemny. Może długo pracować przed wyczyszczeniem
    • Lata doświadczenia, gwarantem lepszego sprzętu
    • Technologia iAdapt, nauczy się mieszkania
    • Ciężki. Jak to Roomby
    • Nic nadzwyczajnego jak na tę cenę
    • Brak parowania ze smartfonem
    • Krótki czas pracy

     Sprawdź aktualną cenę odkurzacza 
     iRobot Roomba 605
     Oferta w MediaExpert iRobot Roomba 605

     Odkurzacze automatyczne do 1000 zł - tabela z danymi technicznymi

     Ponieważ wiemy, że nie każdy ma czas na czytanie długich opisów, przygotowaliśmy dla was prostą tabelę porównawczą. Dzięki niej łatwo dojdziecie do tego jaki sprzęt wam odpowiada.

     Model

     Pojemnik

     Czas pracy / ładowania

     Rozmiar

     Waga

     Dodatkowe funkcje

     ECOVACS Deebot M88

     0,38 l

     90 min / 4-5 h

     34 x 7,75 cm

     3,12 kg

     Tryb MAX, Praca na mokro

     iRobot Roomba 616

     0,6 l

     30-60 min / 3 h

     34 x 9,2 cm

     3,6 kg

     Technologia iAdapt, Spot Clean

     iLife V8S

     0,75 l

     100 min / 6 h

     31 x 8 cm

     2,7 kg

     I-Dropping, Praca na mokro

     iLife A4S

     0,45 l

     120 min / 4 h

     31 x 7,6 cm

     2,2 kg

     Czyszczenie wg harmonogramu

     iRobot Roomba 605

     0,6 l

     30-60 min / 3 h

     34 x 9,2 cm

     3,6 kg

     Technologia iAdapt, Spot Clean

     Odkurzacze automatyczne do 1000 zł - podsumowanie

     Na czele pojawił się, o dziwo, sprzęt chińskiej marki. Deboot M88 jest niekwestionowanym zwycięzcą na tej półce cenowej, oferując naprawdę dużo za naprawdę niewiele. Jeżeli szukacie sprzętu, który sparujecie ze smartfonem, i chcecie stworzyć inteligentny dom - to rozwiązanie dla was.

     Z drugiej strony, reszta propozycji to całkiem standardowe odkurzacze. Może z wyjątkiem iLife V8S, który posiada opcję mopowania. Niestety, nie zrobi tego jednocześnie odkurzając.

     Na tej półce cenowej warto również zwrócić uwagę na jedne z tańszych modeli Roomby. To sprzęt marki iRobot, która spopularyzowała roboty sprzątające. Nie można z nimi trafić źle. Zwłaszcza, że znajdziemy ich kilka spoglądając w pierwszy lepszy ranking odkurzaczy automatycznych.

     Zobacz również inne rankingi:

     blog comments powered by Disqus
     Tanie odkurzacze automatyczne do 1000 zł |TOP 5|