PODPOWIEDZI:

Tani odkurzacz automatyczny do 1000 zł | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Roborock E5 BiałyRoborock E5 Biały889 zł
2iRobot Roomba 692iRobot Roomba 692888 zł
3Cecotec Conga 1790 UltraCecotec Conga 1790 Ultra999 zł
4TCL Sweeva 2000 BiałyTCL Sweeva 2000 Biały549 zł
5Mamibot ExVac680Mamibot ExVac680909 zł
Tani odkurzacz automatyczny do 1000 zł | TOP 5 |

Jeżeli masz już dosyć ciągłego sprzątania kurzu, a na myśl o miotle, zmiotce i rurach z wymiennymi końcówkami robi Ci się niedobrze - to zestawienie jest dla Ciebie. Przygotowałam listę tanich odkurzaczy automatycznych do 1000 zł. Zobacz, kto i jak wysprząta Twój dom. Na dodatek niedrogo.

Zebrane tutaj tanie odkurzacze automatyczne do 1000 zł posłużą dobrze przez co najmniej kilka lat. Zbiorą każdy kurz z Twoich podłóg, a nawet, w niektórych przypadkach, je umyją. To wszystko w cenie dosyć niewielkiej jak na tego typu sprzęty. Jeżeli interesuje Cię zakup robota sprzątającego, ale nie jesteś gotów na poważne wydatki, koniecznie przeczytaj ten tekst.

Tani odkurzacz automatyczny do 1000 zł - Opinie

1. Roborock E5 Biały

tani odkurzacz automatyczny do 1000 zł Roborock E5 Biały
Czas pracy200 minut
Czas ładowania360 minut
Moc ssąca2500 Pa
Pojemność zbiornika na kurz0,64 l
Pojemność zbiornika na wodę0,18 l
Poziom hałasu69 dB
Wysokość9,05 cm
CenaRoborock E5 Biały oferta w Media Expert

Tani odkurzacz automatycznyRoborock E5 Biały wyróżnia się funkcją mopowania, za sprawą której dochodzi nie tylko do odkurzania, ale również mycia podłóg. Jest w stanie pracować aż 200 minut po jednym naładowaniu, co powinno wystarczyć na pełny cykl sprzątania całego domu. Mapowanie, system śledzenia ruchu i dwa żyroskopy sprawiają, że urządzenie wie, co jeszcze pozostało do wyczyszczenia (efektywne planowanie trasy).

Pilot MagBase gwarantuje wygodne sterowanie bez konieczności wstawania z kanapy (przymocujesz go do powierzchni magnetycznej). Siła ssąca na poziomie 2500 Pa pozwoli na zbieranie kurzu i zabrudzeń z dywanów i podłóg. Tani robot mopujący potrafi samodzielnie wrócić do stacji w celu podładowania, a następnie powrócić do swojego zadania. Funkcja Automatic Carpet Boost polega na zwiększeniu mocy ssania w momencie wykrycia dywanu, co przekłada się na dokładniejsze efekty pracy.

Możliwe sterowanie głosowe za pośrednictwem Amazon Alexa lub Google Home. Dosyć niski profil umożliwia odkurzanie pod meblami. Dodatkowo odkurzacz poradzi sobie z progami do 2 cm wysokości. Masz dostęp do bezpłatnej aplikacji mobilnej, w której wszystko kontrolujesz, ustalasz harmonogram sprzątania, wybierasz właściwą moc ssania. Spory pojemnik na kurz oznacza dłuższą pracę bez konieczności opróżniania. Filtr wyłapujący kurz i drobinki jest zmywalny, a więc przez dłuższy czas żywotny (wielokrotnego użytku).

2. iRobot Roomba 692

tani robot sprzątający do 1000 zł iRobot Roomba 692
Czas pracy90 minut
Czas ładowania180 minut
Moc ssącab/d
Pojemność zbiornika na kurz0,6 l
Pojemność zbiornika na wodęNie dotyczy
Poziom hałasu58 dB
Wysokość9,5 cm
CenaiRobot Roomba 692 oferta w Ceneo

Tani robot sprzątającyiRobot Roomba 692 oferuje łączność Wi-Fi, a tym samym dostęp do pomocnej aplikacji mobilnej. Produkt wykazuje kompatybilność z systemami Amazon Alexa i Google Assistant. Wypowiesz prostą komendę głosową, a robot wstrzyma bądź zakończy pracę. 3-stopniowy system sprzątania sprawia, że odkurzanie wzdłuż krawędzi czy ścian nie będzie problemem (wirująca szczotka boczna i 2 szczotki główne).

Włosy nie zaplączą się wokół szczotek, lecz trafią do pojemnika. Sprawdzi się również w przypadku sierści. Ruchoma głowica czyszcząca w tym modelu dostosuje się zarówno do kafelków, śliskiego parkietu, linoleum, jak i dywanu. Tani odkurzacz automatyczny iRobot wjeżdża pod meble, wykrywa miejsca mocno zabrudzone, nie spada ze schodów, pokonuje przeszkody. Potrafi automatycznie powrócić do bazy. Wśród atutów stosunkowo ciche działanie oraz programator pracy mający na celu regularne sprzątanie mieszkania.

3. Cecotec Conga 1790 Ultra

niedrogi odkurzacz automatyczny Cecotec Conga 1790 Ultra
Czas pracy160 minut
Czas ładowania240 minut
Moc ssąca2100 Pa
Pojemność zbiornika na kurz0,57 l
Pojemność zbiornika na wodęb/d
Poziom hałasu64 dB
Wysokość9 cm
CenaCecotec Conga 1790 Ultra oferta w Ceneo

Tani robot sprzątający Cecotec Conga 1790 Ultra charakteryzuje się wieloma czujnikami (między innymi żyroskopowym, zbliżeniowym, przeciwupadkowym), dzięki którym nie ma problemu z wyczyszczeniem powierzchni, nawet jeżeli na jego drodze pojawi się jakaś przeszkoda.

Korzystając z aplikacji na smartfona, w prosty sposób wybierzesz dany tryb sprzątania, moc ssania, zobaczysz mapę domu. Tani robot odkurzająco-mopujący wysłucha Twojego polecenia głosowego, na przykład odnośnie zatrzymania czyszczenia. Jest to możliwe za sprawą wirtualnych asystentów sterowania głosowego. Zachwyca funkcja wirtualnej ściany (obszar, do którego odkurzacz nie ma dostępu).

4. TCL Sweeva 2000 Biały

budżetowy odkurzacz automatyczny TCL Sweeva 2000 Biały
Czas pracy150 minut
Czas ładowania150 minut
Moc ssąca2000 Pa
Pojemność zbiornika na kurz0,6 l
Pojemność zbiornika na wodęNie dotyczy
Poziom hałasu60 dB
Wysokość7 cm
CenaTCL Sweeva 2000 Biały oferta w Media Expert

Budżetowy odkurzacz automatyczny w białym kolorze TCL Sweeva 2000 ma tylko 7 cm wysokości zatem dociera w trudno dostępne miejsca bez żadnych trudności (na przykład pod łóżko). Tani robot cechuje się łącznością Wi-Fi do wygodnej kontroli na odległość, wydajną baterią. Zmywalny filtr HEPA wychwytuje cząstki o wielkości powyżej 0,3 mikrona, przyczyniając się do lepszej jakości powietrza w domu.

Znajdzie zastosowanie na wielu rodzajach nawierzchni. Czujnik przeszkód, krawędzi, uskoku podłoża i odległości nie dopuści do obijania się robota o ścianę czy do upadku ze schodów. Po zakończeniu czyszczenia lub gdy poziom baterii spadnie poniżej 15% sprzęt wróci do bazy ładującej. Pomimo smukłej obudowy, masz do czynienia z 0,6-litrowym szczelnym zbiornikiem na kurz. Pasek magnetyczny może stanowić wirtualną ścianę dla robota, stworzysz własną strefę zakazu ruchu.

5. Mamibot ExVac680

tani robot sprzątający do 1000 zł Mamibot ExVac680
Czas pracy120 minut
Czas ładowania240 minut
Moc ssącab/d
Pojemność zbiornika na kurz0,6 l
Pojemność zbiornika na wodę0,37 l
Poziom hałasu72 dB
Wysokość8,1 cm
CenaMamibot ExVac680 oferta w Media Expert

Zestawienie tanich odkurzaczy automatycznych do 1000 zł zamyka Mamibot ExVac680. Ten niedrogi odkurzacz automatyczny z funkcją mopowania czyści na sucho i na mokro. Precyzyjnie tworzy sobie ścieżkę, po czym za pomocą kamery wychwytuje krawędzie mebli i inne przeszkody, aby trasa była najlepsza.

Szczotki boczne są wyposażone w wąsy o długości 7 cm. Robot szczyci się funkcją Single Room, czyli dwukrotnym sprzątaniem zamkniętego pomieszczenia. W aplikacji mobilnej możesz regulować nawadnianie ściereczki (3 stopnie do wyboru). W sytuacji gdy bateria się rozładuje, robot automatycznie wraca do bazy, a następnie po naładowaniu wznawia pracę tam, gdzie poprzednio skończył.

Co oferują odkurzacze automatyczne do 1000 zł?

Jak w każdym segmencie cenowym, tak i w tym można wyróżnić szereg atrybutów, jakie cechują te urządzenia. Odkurzacze automatyczne do 1000 zł nie oferują wielu przydatnych funkcji znanych z droższych modeli, ale spełniają swoje podstawowe założenie. Dobrze czyszczą powierzchnie płaskie.

Na co poza tym można liczyć?

  • Różne przydatne sensory - już najtańsze wersje tego typu urządzeń wyposażone są w różne czujniki. Wraz z oprogramowaniem pozwolą one im na rozpoznanie najbliższego otoczenia. Dzięki nim odkurzacz nie spadnie ze schodów, nie rozbije się o ścianę i będzie zdawał sobie sprawę z tego, gdzie jest.
  • Harmonogram - większość tanich odkurzaczy automatycznych posiada wbudowaną funkcję ustalania terminów działania. Dzięki pilotowi, przyciskom mechanicznym czy aplikacji w smartfonie można ustalić cykle pracy na konkretne dni. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwoli na zawsze zapomnieć o potrzebie odkurzania.
  • Funkcja powrotu do stacji ładującej - bardzo przydatne i bardzo oczywiste. Po skończonej pracy robot odnajduje drogę do miejsca spoczynku. Wraca na łono matki ładowarki, aby pobrać prąd do kolejnej pracy. Znajdziesz to już w najtańszych urządzeniach.
  • Funkcja mopa- ciekawy segment rynku. Pozwala na domywanie trudnych w pozbyciu się zabrudzeń i plam. Zarówno tych z zaschniętego błota, jak i zwyczajnie mokrych. Rozwiązanie znane z odkurzaczy wodnych i parowych na pewno przyda się w każdym domu. Przy okazji polecam zajrzeć do klasyfikacji mopujących robotów sprzątających.
  • Inteligentne uczenie się domu - robot sprzątający z każdym przejazdem będzie zapisywał dane dotyczące pokojów. Dzięki temu, prędzej czy później, opracuje najkrótszą ścieżkę. To pozwoli na zaoszczędzenie czasu, a co za tym idzie, również prądu.

Komu przyda się robot sprzątający poniżej 1000 zł?

Odkurzacz automatyczny przyda się wszelkim osobom zapracowanym. Jeżeli nie masz czasu na codzienne sprzątanie i szukasz szybkiego oraz w miarę taniego rozwiązania - to może być to.

Już najtańsze spośród robotycznych sprzątaczy poradzą sobie z wysprzątaniem mieszkania z piasku i kurzu.

Całkiem dobrze jest zakupić tani sprzęt tego typu, ponieważ dzięki temu można wypróbować jego koncept. Nigdy nie należy wydawać zbyt wielu pieniędzy na sprzęt, co do którego nie masz pewności, czy się przyda. Poza tym, nawet jeżeli odkurzacz nie przypadnie do gustu, zawsze można potraktować go jako pomoc w faktycznym sprzątaniu za pomocą dużego urządzenia.

podsumowanie

Na czele pojawił się sprzęt marki Roborock. Jest on niekwestionowanym zwycięzcą na tej półce cenowej, oferując dużo za naprawdę niewiele. Jeżeli szukasz sprzętu, który sparujesz ze smartfonem, i chcesz stworzyć inteligentny dom - to rozwiązanie dla Ciebie.

Na tej półce cenowej warto również zwrócić uwagę na jedne z tańszych modeli Roomby. To sprzęt firmy iRobot, która spopularyzowała roboty sprzątające. Nie można z nimi trafić źle. Zwłaszcza, że znajdziesz ich kilka, spoglądając w pierwszy lepszy ranking odkurzaczy automatycznych.

Budżetowe roboty sprzątające oferują nawet 200 minut nieprzerwanej pracy, maksymalny czas ładowania 360 minut, poziom hałasu od 58 dB do 72 dB, wysokość w przedziale 7 cm do 9,5 cm. Pojemność zbiornika na kurz sięga 0,64 l, co jest fajnym wynikiem. Niektóre perełki posiadają przydatne opcje, jak na przykład funkcję mopowania czy wirtualnej ściany. Moc ssąca nie jest tutaj na najwyższym poziomie, niemniej wartość rzędu 2500 Pa poradzi sobie z kurzem i zabrudzeniami.

Zobacz również inne rankingi:

blog comments powered by Disqus
Tani odkurzacz automatyczny do 1000 zł | TOP 5 |