PODPOWIEDZI:
kampania Employer Branding - PMI

Mopujący robot sprzątający | TOP 10 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Roborock S7 MaxVRoborock S7 MaxV3399 zł
2Roborock Q7 Max+ BiałyRoborock Q7 Max+ Biały2353 zł
3Robojet X-Level CzarnyRobojet X-Level Czarny1984 zł
4Tefal X-plorer Serie 120 AI RG7865Tefal X-plorer Serie 120 AI RG78651999 zł
5Hexo ProHexo Pro2290 zł
6iRobot Braava Jet M6 (m6138)iRobot Braava Jet M6 (m6138)1999 zł
7BEKO VRR81214VWBEKO VRR81214VW1999 zł
8Ecovacs Deebot Ozmo N8 Pro+ 196251Ecovacs Deebot Ozmo N8 Pro+ 1962512149 zł
9Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro BiałyXiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Biały1149 zł
10Dreame F9Dreame F9889 zł
Mopujący robot sprzątający | TOP 10 |

Mopujący robot sprzątający to niewielki sprzęt z wielkimi możliwościami. Doceni go każdy, kto pragnie mieć lśniące podłogi, lecz nie ma zbyt wiele czasu na sprzątanie. Poznaj TOP 10 odkurzaczy automatycznych z funkcją mopowania.

W zestawieniu znalazły się zarówno roboty myjące, jak i odkurzająco-myjące (urządzenia 2w1). Produkty mopujące czyszczą podłogę na mokro za pomocą obrotowych mopów, z kolei wielofunkcyjne modele odkurzająco-myjące wymagają zamontowania ściereczki.

Każdy robot myjący podłogi znalazł się również w porównywarce odkurzaczy automatycznych.

Mopujący robot sprzątający – Opinie

1. Roborock S7 MaxV

mopujący robot sprzątający Roborock S7 MaxV
Czas pracy180 minut
Czas ładowania360 minut
Moc ssąca5100 Pa
Pojemność zbiornika na kurz0,47 l
Pojemność zbiornika na wodę0,2 l
Poziom hałasu67 dB
Wysokość9,65 cm
CenaRoborock S7 MaxV oferta w Media Expert

Zaawansowany robot sprzątający z funkcją mopowaniaRoborock S7 MaxV z łatwością pozbędzie się lepkich zabrudzeń z powierzchni w szybki i dokładny sposób. Szczyci się niebywałą mocą ssącą na poziomie 5100 Pa, długim czasem pracy na jednym ładowaniu, a także automatycznym powrotem do bazy. Zastosowanie światła strukturalnego umożliwia skanowanie 3D, a to z kolei zidentyfikuje lokalizację i wszelkie przeszkody w jasnych i ciemnych pomieszczeniach, odtworzy układ domu.

W celu posprzątania wokół łóżka wystarczy dotknąć model łóżka w aplikacji. Omija obiekty o szerokości minimalnej 5 cm i wysokości 3 cm. W aplikacji zadbano o bazę najpopularniejszych rzeczy w domu, na jakie może się natknąć robot. Produkt zasugeruje kolejność czyszczenia, podczas którego siła ssania i intensywność mopowania są automatycznie dostosowane dla jak najlepszej skuteczności. Dbając o prywatność użytkownika, wszelki zarejestrowany obraz zostanie usunięty.

Warto wspomnieć o czujniku podczerwieni. Polega on na automatycznym unoszeniu mopa w momencie wykrycia dywanu. Efektem jest mycie podłóg oraz odkurzanie dywanów w jednym cyklu. Technologia sonicznego mycia podłóg (wibrowanie do 3000 razy na minutę) daje niepowtarzalne efekty. Turboszczotka z gumy wyróżnia się trwałością, spiralnie ułożone łopatki unikają splątanych włosów. W tej serii pływająca szczotka doskonale przylega do powierzchni. Koła robota są bezpieczne dla podłóg. Zaskoczy wbudowany mikrofon, dzięki któremu masz kontakt z domownikami.

Odkurzacz występuje także w wersji Ultra. Jeżeli jesteś ciekawy tego modelu, to zajrzyj do naszej recenzji Roborock S7 MaxV Ultra.

2. Roborock Q7 Max+ Biały

odkurzacz automatyczny z funkcją mopowania Roborock Q7 Max+ Biały
Czas pracy180 minut
Czas ładowania360 minut
Moc ssąca4200 Pa
Pojemność zbiornika na kurz0,47 l
Pojemność zbiornika na wodę0,35 l
Poziom hałasu67 dB
Wysokość9,65 cm
CenaRoborock Q7 Max+ Biały oferta w Media Expert

Robot odkurzający z funkcją mycia podłógRoborock Q7 Max+ w białym kolorze wyposażono w baterię gwarantującą do 180 minut działania bez przerwy, 0,47-litrowy zbiornik na kurz oraz 0,35-litrowy pojemnik na wodę. Moc ssąca na poziomie 4200 Pa poradzi sobie z kurzem i brudem zarówno na podłogach, jak i dywanach czy wykładzinach. Pływająca konstrukcja gumowej szczotki nie dopuszcza do wplątywania się włosów, za to porusza się na wielu płaszczyznach (nawet na nierównościach) dla jeszcze większej efektywności.

Jednoczesne odkurzanie i mopowanie pomoże usunąć najdrobniejszy brud z każdej szczeliny. Mop z pompą elektroniczną oferuje 30 poziomów przepływu wody. Firma opracowała własny system nawigacji laserowej PreciSense LiDAR, który jest mózgiem robota. To właśnie dzięki niemu jest w stanie znaleźć najwydajniejszy sposób sprzątania.

W aplikacji masz podgląd do stworzonych przez niego map. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś ustawił strefy wykluczone, czyli obszar, na który robot nie będzie mógł się dostać. Wbudowana blokada rodzicielska zapobiega przypadkowemu uruchomieniu przez dziecko. Stacja samoopróżniająca z 2,5-litrowym workiem na kurz pozwoli na 7 tygodni bezobsługowej pracy.

Przy okazji wspomnę, że na naszej stronie znajduje się również test Roborock Q7 Max, który także jest ciekawym modelem.

3. Robojet X-Level Czarny

robot sprzątająco-mopujący Robojet X-Level Czarny
Czas pracy180 minut
Czas ładowania300 minut
Moc ssąca3000 Pa
Pojemność zbiornika na kurz0,6 l
Pojemność zbiornika na wodę0,35 l
Poziom hałasu65 dB
Wysokość9,9 cm
CenaRobojet X-Level Czarny oferta w Ceneo

Mopujący robot sprzątającyRobojet X-Level Czarny potrafi sterylizować podłogi, co oznacza odkażanie światłem UV. Bakterie, wirusy, roztocza czy pleśń będą usunięte. Zamontowano filtr podstawowy, gąbkowy i HEPA zatrzymujący zanieczyszczenia (wychwytuje cząstki o wielkości 0,3 mikrona). Czyszczenie czarnych powierzchni nie stanowi bariery dla tego modelu. Plusem jest 5-stopniowe czyszczenie, 12 trybów sprzątania, duża moc ssania, a także dostęp do aplikacji mobilnej.

Do trudno dostępnych i bardzo zabrudzonych miejsc zaleca się użycie trybu Turbo (maksymalne zwiększenie mocy). Technologia Laser360° PRO polega na inteligentnym mapowaniu przestrzeni. Odkurzacz zatem zapisze mapy, nazwie pomieszczenia. Masz do czynienia z polskimi komunikatami głosowymi, licznymi sensorami, rozpoznawaniem dywanów, pokonywaniem progów do 2 cm. Odkurzacz automatyczny powiadomi Cię o konieczności opróżnienia zbiornika na kurz.

Sprawdź na naszym kanale test Robojet X-Level.

4. Tefal X-plorer Serie 120 AI RG7865

mopujący robot sprzątający Tefal X-plorer Serie 120 AI RG7865
Czas pracy120 minut
Czas ładowania180 minut
Moc ssąca2700 Pa
Pojemność zbiornika na kurz0,7 l
Pojemność zbiornika na wodę0,11 l
Poziom hałasu65 dB
Wysokość10 cm
CenaTefal X-plorer Serie 120 AI RG7865 oferta w Ceneo

Odkurzacz automatyczny z funkcją mopowaniaTefal X-plorer Serie 120 AI RG7865 cechuje się tworzeniem do 4 map pomieszczeń, 3 trybami sprzątania oraz wirtualną ścianą. Za sprawą wielu czujników nie spadnie ze schodów, ominie doniczkę, nie zderzy się z meblami. W przypadku rozładowania się akumulatora urządzenie automatycznie powróci do bazy.

Kamera laserowa sprawia, że robot precyzyjnie się porusza po całym pomieszczeniu, z kolei dodatkowa kamera boczna pozwoli na bezkolizyjny ruch wzdłuż ścian. Możliwe zdalne sterowanie robotem za pomocą aplikacji na smartfonie. Model współpracuje z Google Assistant i Amazon Alexa. Montaż nakładki mopującej nie sprawia żadnych trudności. Robot mopujący Tefal sprawdzi się zwłaszcza dla alergików i posiadaczy zwierząt.

Na naszej stronie znajdziesz również test Tefal X-plorer Serie 120 AI.

5. Hexo Pro

odkurzacz automatyczny z funkcją mopowania Hexo Pro
Czas pracy240 minut
Czas ładowania300 minut
Moc ssąca2700 Pa
Pojemność zbiornika na kurzb/d
Pojemność zbiornika na wodę0,3 l
Poziom hałasu59 dB
Wysokość9,8 cm
CenaHexo Pro oferta w Ceneo

Mopujący robot sprzątający z WiFiHexo Pro zyskał pochlebne opinie ze względu na bardzo długi czas pracy po jednym ładowaniu (w ciągu 4 godzin wysprząta nawet 240 m2). Do zalet zalicza się spora moc ssąca, niski poziom hałasu i wydajny filtr HEPA. Odkurzacz przejeżdża kilka razy to samo miejsce, lecz pod innym kątem, dlatego skutecznie pozbywa się zanieczyszczeń.

Specjalna stacja do odsysania kurzu ma wskaźnik zapełnienia worka. Wystarczy, że robot raz przejedzie i już zapamięta mapę mieszkania. W pamięci zapisze do 10 map, co znajdzie zastosowanie w wielopiętrowych domach. Sterowaną elektronicznie ilość wody właściwie dostosujesz do powierzchni. Na przykład na kafelkach użyjesz jej więcej, a na drewnianej podłodze mniej. Robot wydaje proste komunikaty głosowe po polsku. Sterowanie poprzez aplikację, przyciski na urządzeniu, przyciski na stacji bądź przy użyciu dołączonego pilota.

6. iRobot Braava Jet M6 (m6138)

robot mopujący iRobot Braava Jet M6 (m6138)
Czas pracy90 minut
Czas ładowania180 minut
Moc ssącab/d
Pojemność zbiornika na kurz0,45 l
Pojemność zbiornika na wodę0,45 l
Poziom hałasu50 dB
Wysokość8,2 cm
CenaiRobot Braava Jet M6 (m6138) oferta w RTV EURO AGD

Robot myjącyiRobot Braava Jet M6 (m6138) z dużą dokładnością pracuje na mokro i na sucho. W mgnieniu oka zniknie wszelki brud, plamy i tłuszcz na wszystkich twardych podłogach i przy krawędziach. Bez problemu dociera do wszelkich zakamarków, omija przeszkody, nie spada ze schodów, nie wjeżdża na dywany. Sterowanie odbywa się nawet za pomocą asystentów głosowych.

Robot mopujacy wykorzystuje spryskiwacz z regulacją ilości dozowanego płynu i 2 rodzaje nakładek bądź nakładkę do zamiatania w trybie pracy na sucho. Potrafi samodzielnie wrócić do stacji w celu naładowania i wznowienia sprzątania, jak również tworzy harmonogram dla regularnego sprzątania. Niski profil i wyjątkowy kształt umożliwia sprzątanie pod meblami i w narożnikach. Długie lata pracy to zasługa dostępności oryginalnych części eksploatacyjnych i wszelkich akcesoriów.

7. BEKO VRR81214VW

robot sprzątający z funkcją mopa BEKO VRR81214VW
Czas pracy150 minut
Czas ładowania240 minut
Moc ssąca2700 Pa
Pojemność zbiornika na kurz0,4 l
Pojemność zbiornika na wodęb/d
Poziom hałasu65 dB
Wysokość9,5 cm
CenaBEKO VRR81214VW oferta w RTV EURO AGD

Kolejne miejsce zajmuje odkurzacz automatyczny z funkcją mopaBEKO VRR81214VW. Cokolwiek stanie mu na drodze, to będzie w stanie to ominąć (czujnik antykolizyjny). Poradzi sobie na piętrze domu bez żadnego ryzyka, że spadnie (czujnik krawędzi). Szczotki tego robota mopującego nie zaplątają się w przewody czy frędzle od dywanów.

Pomocnym rozwiązaniem jest automatyczny powrót do bazy w celu opróżnienia zbiornika na kurz, po czym powróci ponownie do swojego docelowego zadania. Potrafi także doładować baterię, jeżeli to konieczne (samoładowanie). Sterowanie za pomocą smartfona umożliwia włączenie go, nawet będąc w pracy. Odkurzacz gorzej sobie radzi na jasnych bądź bardzo ciemnych podłogach.

8. Ecovacs Deebot Ozmo N8 Pro+ 196251

mopujący robot sprzątający Ecovacs Deebot Ozmo N8 Pro+ 196251
Czas pracy110 minut
Czas ładowania240 minut
Moc ssąca2300 Pa
Pojemność zbiornika na kurz0,42 l
Pojemność zbiornika na wodę0,24 l
Poziom hałasu67 dB
Wysokość9,3 cm
CenaEcovacs Deebot Ozmo N8 Pro+ 196251 oferta w Media Expert

Mopującemu robotowi sprzątającemuEcovacs Deebot Ozmo N8 Pro+ 196251 nie straszne progi o wysokości do 2 cm. Potrafi również wyznaczyć wirtualne granice. Z dowolnego miejsca i w każdej chwili zaplanujesz czas sprzątania. Inteligentna funkcja wykrywania dywanów rozpozna zmianę rodzaju podłoża (na przykład płytek na dywan) i według tego zwiększy siłę ssania bądź ominie dywan, jeżeli chodzi o mopowanie.

W komplecie otrzymasz stację automatycznego opróżniania. Jednorazowy worek o pojemności 2,5 l przechowa kurz nawet do 30 dni, zatem nie jest wymagana z Twojej strony żadna wysiłkowa czynność przez kilka tygodni.

9. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Biały

mopujący robot sprzątający Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Biały
Czas pracy110 minut
Czas ładowania180 minut
Moc ssąca2100 Pa
Pojemność zbiornika na kurz0,55 l
Pojemność zbiornika na wodę0,55 l
Poziom hałasu70 dB
Wysokość9,5 cm
CenaXiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Biały oferta w Media Expert

Przystępny cenowo robot odkurzająco-mopującyXiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Biały oferuje silnik bezszczotkowy i funkcję wirtualnej ściany uniemożliwiającą pracę w niektórych pokojach. Wśród przydatnych czujników znalazł się między innymi antykolizyjny, przeszkód, uskoku podłoża. Zachwyca laserowy system skanowania pomieszczeń, który przekłada się na dobrze zaplanowaną trasę sprzątania (inteligentne mapowanie).

Jednoczesne zamiatanie i mycie podłóg to zasługa trybu multi (zintegrowany zbiornik 2w1 w komplecie). Atutem jest kontrola zużywanej wody. Odkurzacz automatyczny pracuje nieprzerwanie przez 110 minut. Moduł Wi-Fi pozwala na łączność z aplikacją mobilną, w której przykładowo ustawisz godziny pracy sprzętu czy zmienisz tryb.

10. Dreame F9

tani mopujący robot sprzątający Dreame F9
Czas pracy150 minut
Czas ładowania390 minut
Moc ssąca2500 Pa
Pojemność zbiornika na kurz0,6 l
Pojemność zbiornika na wodę0,2 l
Poziom hałasu65 dB
Wysokość14 cm
CenaDreame F9 oferta w RTV EURO AGD

Zestawienie mopujących robotów sprzątających zamyka Dreame F9. Ten tani robot mopujący jest chwalony za łączność Wi-Fi, czujnik krawędzi i przeszkód, a także programator pracy. Robot z funkcją odkurzania i mopowania tworzy wirtualną ścianę (emituje wiązkę podczerwieni), automatycznie wraca do bazy w celu naładowania baterii, planuje przestrzeń do wyczyszczenia.

Mop z mikrofibry pozbywa się do 99,9% bakterii. Urządzenie odkurza do 150 minut lub myje podłogi przez 90 minut. Sterowanie odbywa się z dowolnego miejsca (poprzez aplikację na telefonie). Masz wybór spośród 3 trybów: słaby (szybkie schnięcie), średni (codzienne mycie) i wysoki (do silnych zabrudzeń powierzchni).

Dlaczego warto kupić mopującego robota sprzątającego?

Odkurzacz automatyczny z funkcją mopowania nie ogranicza się tylko do odkurzania podłóg i dywanów, ale przy okazji umyje je. Powierzchnia jest zwilżana, a wszelkie zaschnięte plamy rozpuszczone. Mieszkanie lśni czystością bez Twojego wysiłku i straty czasu. Nie trzeba się schylać, nalewać wody do wiadra, używać brudnych mopów. Robot porusza się automatycznie, samodzielnie omija przeszkody, a nawet wyznacza trasę. Nie zajmują wiele miejsca, dostaną się do trudno dostępnych zakamarków.

Oczyszczone podłogi z kurzu nie tylko wyglądają estetyczniej, ale również przyczyniają się do lepszej jakości powietrza (likwidacja bakterii). Zakup robota sprzątająco-myjącego przyda się w szczególności w dużym domu, gdzie jest sporo pomieszczeń (pokoje, przedpokój, kuchnia, łazienka).

Poradzą sobie z odkurzaniem i dokładnym mopowaniem parkietu, paneli, kafli, płytek. Robot odkurzająco-mopujący to także świetna opcja, jeżeli w domu są zwierzęta i tym samym sporo sierści. Korzystanie z samojezdnego odkurzacza oznacza wygodę i higienę.

Przeglądaj nasz dział ranking odkurzaczy automatycznych z wieloma ciekawymi propozycjami w różnym zakresie cenowym.

Podsumowanie

Roboty sprzątające z funkcją mopowania umyją za Ciebie podłogi zarówno w małym mieszkaniu, jak i dużym domu. Zapomnij o wszelkich zabrudzeniach, kurzu czy sierści. Najlepsze efekty uzyskasz, wybierając odpowiedni model. Zwróć uwagę na zastosowane czujniki, wielkość pojemników, moc ssącą, czas pracy i czas ładowania, poziom hałasu. Jeżeli przestrzeń do sprzątania jest spora, to warto zainwestować w model o jak najdłuższym czasie pracy na jednym ładowaniu. Ceny są różnorodne, zatem każdy znajdzie coś na swój budżet.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Mopujący robot sprzątający | TOP 10 |