PODPOWIEDZI:

Najlepszy robot sprzątający | Ranking TOP 5

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1iRobot Roomba Combo j9+ (c975840)iRobot Roomba Combo j9+ (c975840)5799 zł
2Dyson 360 Vis NavDyson 360 Vis Nav6199 zł
3Roborock S8 Pro Ultra CzarnyRoborock S8 Pro Ultra Czarny5632 zł
4Dreame L20 Ultra BiałyDreame L20 Ultra Biały4249 zł
5Ecovacs Deebot T20 Omni BiałyEcovacs Deebot T20 Omni Biały3190 zł
Najlepszy robot sprzątający | Ranking TOP 5

Odkurzanie stanie się o wiele przyjemniejsze, gdy zainwestujesz w najlepszego robota sprzątającego. Owszem, wiąże się to ze sporym wydatkiem, ale jest to jednorazowa inwestycja. Zapewniamy Cię, że już po pierwszym użyciu nie będziesz żałować podjętej decyzji. Przedstawiamy TOP 5 najlepszych odkurzaczy automatycznych.

Najlepszy odkurzacz automatyczny to niezwykle zaawansowane technologicznie urządzenie, z którym codzienne obowiązki będą prostsze, przy czym Ty nie musisz się wysilać, ba może Cię nawet nie być w domu, a po Twoim powrocie nie będzie mowy o kurzu na podłogach i dywanach.

W naszej porównywarce odkurzaczy automatycznych znajdują się wszyscy dzisiejsi bohaterowie plus bardzo duża ilość innych modeli.

Najlepszy robot sprzątający - Opinie

1. iRobot Roomba Combo j9+ (c975840)

najlepszy robot sprzątający iRobot Roomba Combo j9+ (c975840)
Maksymalny czas pracyb/d
Czas ładowaniab/d
Moc ssącab/d
Pojemność zbiornika na kurzb/d
Poziom hałasub/d
Wysokość8,5 cm
Funkcja mopowaniaTak
CenaiRobot Roomba Combo j9+ (c975840) oferta w Ceneo

Najlepszy robot sprzątającyiRobot Roomba Combo j9+ (c975840) ze stacją ładująco-czyszczącą Clean Base AutoFill nadaje się do wszystkich rodzajów podłóg, ma bardzo inteligentne oprogramowanie, dokładnie mapuje przestrzeń w domu, rozpoznaje wiele typów przeszkód i potrafi pomiędzy nimi manewrować.

Wśród atutów tego odkurzacza autonomicznego iRobot wymienia się 4-stopniowy system sprzątania z 2 szczotkami z gumową powłoką, technologię Dirt Detective (przewidywanie potrzeb i dopasowywanie ustawień dla każdego pomieszczenia), a także technologię SmartScrub do optymalizowania mopowania trudnych zabrudzeń. Pokrywa stacji imituje drewno. W przegródkach stacji można przechowywać zapasowe nakładki.

Odkurzacz automatyczny premium marki iRobot jest chwalony za kulturę pracy, wydajny akumulator, dużą moc ssącą oraz rozumienie prostych komend głosowych. Właściciele czworonogów z pewnością docenią jego możliwości. Aplikacja iRobot Home pozwoli m.in. na zdalne sterowanie, sprawdzenie stanu naładowania czy kontrolę poziomu wody w zbiorniku. Odkurzacz mopujący nie dopuści do zamoczenia wykładzin/dywanów, gdyż ramię mopujące unosi się.

Wiele ciekawostek dowiesz się także w naszym materiale pt. Najlepsza Roomba? iRobot Roomba Combo J9+ zaskakuje możliwościami.

2. Dyson 360 Vis Nav

najlepszy odkurzacz automatyczny Dyson 360 Vis Nav
Maksymalny czas pracy65 min
Czas ładowaniaOk. 2,5 h
Moc ssąca75 AW
Pojemność zbiornika na kurz570 ml
Poziom hałasu76 dB
Wysokość9,7 cm
Funkcja mopowaniaNie
CenaDyson 360 Vis Nav oferta w RTV EURO AGD

Inteligentny robot sprzątającyDyson 360 Vis Nav jest najdroższy w zestawieniu, natomiast jest to prawdziwa rewolucja w kwestii sprzątania. Wspominaliśmy o nim w swoim newsie pt. Dyson wprowadza do Polski najmocniejszego robota sprzątającego Dyson 360 Vis Nav! Spodziewaj się systemu wizyjnego 360° wykorzystującego technologię symultanicznej lokalizacji i mapowania Dyson (SLAM). Owy system wizyjny 360° z kamerą typu Fisheye zapewni panoramiczny obraz domu.

Ten pomocnik wykryje miejsca, w których trzeba posprzątać, zapamięta odwiedzone obszary, momentalnie zareaguje na kurz, potrafi stworzyć mapy poziomu zabrudzenia podłogi. Zachwyci zaawansowany procesor analizujący dane i zastosowanie 26 czujników, z czego każdy ma przypisane zadanie (m.in. omijanie przeszkód, sprzątanie przy ścianie).

Odkurzacz samojezdny Dyson wyróżnia się silnikiem Dyson Hyperdymium obracającym się z prędkością aż do 110 000 obr./min, co w połączeniu z dużą mocą ssania przekłada się na rewelacyjne efekty. Znajdziesz elektroszczotkę o potrójnym działaniu oraz wysuwaną szczotkę boczną, która od razu zasysa kurz. Produkt jest kompatybilny z aplikacją MyDyson, w której np. zaprogramujesz sprzątanie o pasującej Ci porze dnia, stworzysz strefy, otrzymasz raport po sprzątaniu.

Zaletą jest niski profil, dzięki czemu sprytnie posprząta pod meblami. Odkurzacz bezobsługowy cechuje się filtracją HEPA całego urządzenia, wychwytuje 99,99% mikroskopijnych cząsteczek kurzu o wielkości 0,1 mikrometra. Wśród trybów sprzątania znajdziesz tryb Auto (wtedy czujnik piezoelektryczny zlicza poziom kurzu przechodzącego przez wlot 15000 razy na sekundę), tryb Quick, tryb Quiet i tryb Boost.

Potrafi automatycznie wracać do stacji ładowania, ma najpojemniejszy zbiornik na kurz (0,57 l), współpracuje z Alexą i Asystentem Google (sterowanie głosowe). Ładuje się najszybciej z wymienionych modeli, natomiast czas pracy wynosi 65 minut, co trzeba mieć na względzie, zwłaszcza jak masz duży dom. Nie należy do robotów mopujących.

3. Roborock S8 Pro Ultra Czarny

najlepszy robot z funkcją mopowania Roborock S8 Pro Ultra Czarny
Maksymalny czas pracy180 min
Czas ładowaniaOk. 4 h
Moc ssąca6000 Pa
Pojemność zbiornika na kurz350 ml
Poziom hałasu68 dB
Wysokość9,65 cm
Funkcja mopowaniaTak
CenaRoborock S8 Pro Ultra Czarny oferta w RTV EURO AGD

Najlepszy robot odkurzający z funkcją mopowaniaRoborock S8 Pro Ultra Czarny imponuje pod względem czujników i zastosowanych funkcji. Pracuje cicho, aby nie zakłócić Twojego odpoczynku, jest stosunkowo niski (zmieści się np. pod łóżko), wyposażony w podwójne gumowe szczotki DuoRoller Riser. System Carpet Boost+ przyczyni się do czyszczenia dywanów, pozbawiając je okruszków czy sierści.

Robot sprzątający Roborock charakteryzuje się światłem strukturalnym 3D oraz technologią obrazowania w podczerwieni, zatem system unikania przeszkód Reactive 3D w znacznej mierze pomoże zidentyfikować i uniknąć przeszkody. System nawigacji laserowej PreciSense otwiera prawdziwe możliwości, bowiem sprzęt skanuje, a następnie tworzy szczegółową mapę w celu wytyczenia najbardziej optymalnej trasy sprzątania Twojego mieszkania.

Robot sprzątający z wielofunkcyjną stacją bazową w pełni zautomatyzowaną wykona za Ciebie żmudne czynności, czyli opróżni zbiornik na kurz, wyczyści i wysuszy ściereczki mopa (będą czyste, pozbawione pleśni i nieprzyjemnych zapachów), uzupełni odkurzaczowi zbiornik na wodę, utrzyma w czystości swoją konstrukcję (dolną część).

Jeżeli chodzi o mycie ma mokro, to producent udoskonalił moduły wibracyjne, prędkość szorowania jest wysoka, a nacisk na podłogę stały. W praktyce oznacza to wyczyszczenie nie tylko rozlanego płynu, ale również zaschniętej plamy. Odkurzacz samojeżdzący nie utknie w żadne miejsce ani nie pojedzie tam, gdzie tego nie chcesz. Wystarczy, że w aplikacji Roborock ustawisz wirtualną ścianę, która zablokuje dostęp do danego obszaru. Masz również zasugerowane wykluczone strefy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć harmonogram sprzątania.

4. Dreame L20 Ultra Biały

najlepszy robot sprzątający Dreame L20 Ultra Biały
Maksymalny czas pracy260 min
Czas ładowaniaOk. 4,5 h
Moc ssąca7000 Pa
Pojemność zbiornika na kurz300 ml
Poziom hałasub/d
Wysokość10,38 cm
Funkcja mopowaniaTak
CenaDreame L20 Ultra Biały oferta w Media Expert

Dreame L20 Ultra Biały uchodzi za jednego z najlepszych robotów sprzątających i nie mogło go zabraknąć w dzisiejszej klasyfikacji. Mieliśmy już okazję przeprowadzić test Dreame L20 Ultra Biały, więc zachęcam do zapoznania się z naszą recenzją, w której wyłoniliśmy jego największe zalety i nie ukrywaliśmy ewentualnych wad.

Przechodząc do konkretów, z tym modelem masz do czynienia z mocą ssącą 7000 Pa, co oznacza efektywne wyeliminowanie kurzu i włosów z różnego rodzaju powierzchni. Usuwanie zanieczyszczeń odbywa się w precyzyjny sposób, również z trudno dostępnych obszarów. Identyfikuje kąty i krawędzie, sam wraca do stacji w celu naładowania, działa nawet przez 260 minut po naładowaniu.

To odkurzacz automatyczny z funkcją mopowania, który potrafi opróżniać zbiornik na kurz i brudną wodę, a ponadto w samodzielny sposób czyści i suszy pady mopujące. Bez trudu usunie uporczywe plamy na podłodze, a nawet wykryje rodzaj i stopień zanieczyszczenia, aby odpowiednio dostosować swoje działanie. W trybie mopowania unosi gumową szczotkę i wyłącza silnik wentylatora, dlatego czyszczenie podłóg na mokro odbywa się w cichy sposób.

Podczas odkurzania to z kolei pady mopujące są uniesione, aby swobodnie przemieszczać się po dywanie. Robot sprzątający Dreame wykorzystuje w swojej pracy zaawansowany system nawigacji Pathfinder, co przekłada się na szybkie skanowanie i mapowanie pomieszczeń, dostosowywanie trasy sprzątania w całym domu lub wyznaczonego pomieszczenia.

Na uwagę zasługuje wbudowane oświetlenie LED, dzięki któremu rozpoznaje 55 typów obiektów. Nie ma trudności w manewrowaniu i unikaniu kolizji, niezależnie od warunków oświetleniowych. Główny zbiornik ma pojemność aż 3,2 l, należy go opróżniać jedynie raz na 75 dni. W intuicyjnym sterowaniu tym odkurzaczem mopującym pomoże aplikacja mobilna. Z jej poziomu możesz przykładowo uruchomić mopowanie, wstrzymać pracę, włączyć tryb samego odkurzania.

5. Ecovacs Deebot T20 Omni Biały

najlepszy odkurzacz automatyczny Ecovacs Deebot T20 Omni Biały
Maksymalny czas pracy170 min
Czas ładowaniaOk. 6,5 h
Moc ssąca6000 Pa
Pojemność zbiornika na kurz300 ml
Poziom hałasu69 dB
Wysokość10,30 cm
Funkcja mopowaniaTak
CenaEcovacs Deebot T20 Omni Biały oferta w Ceneo

Zestawienie zamyka najlepszy odkurzacz automatycznyEcovacs Deebot T20 Omni Biały, który poradzi sobie z rozpoznawaniem dywanu (zasługa ultradźwięków) i pokonywaniem progów, może być aktywowany za pomocą asystenta głosowego YIKO Al, posiada wytrzymałą szczotkę gumową, która jeszcze lepiej radzi sobie z odkurzaniem (łatwo usuniesz z niej też zaplątane włosy).

Inteligentny robot sprzątający Ecovacs oferuje zaawansowane funkcje TrueDetect 3D 3.0 i TrueMapping 2.0, które pozwolą na dokładną nawigację z błyskawicznym mapowaniem i planowaniem trasy (skanowanie 360°). Trójwymiarowe mapy podłóg uzyskasz też w aplikacji Ecovacs Home. Urządzenie ominie napotkane po drodze zabawki, przewody. Posiada w zestawie stację OMNI All-in-One, która nie wymaga od Ciebie użycia rąk, wszystko jest w pełni zautomatyzowane (np. automatyczne opróżnianie, samooczyszczanie).

Wszechstronny robot odkurzający i mopujący na gorąco w temperaturze 55°C wyróżnia się autorskim podnoszeniem mopów, systemem obrotowego mopowania OZMO Turbo 2.0 z mocą ssania 6000Pa, a także wydajną baterią. W swobodny sposób przełączy się między trybem odkurzania, mopowania, jednoczesnego mopowania i odkurzania, jak również trybem odkurzania przed mopowaniem, zatem sprawdzi się w różnych sytuacjach.

Mycie mopa w gorącej wodzie oznacza m.in. pozbycie się nieprzyjemnych zapachów czy skuteczne rozpuszczenie plam. Po automatycznym naładowaniu się, wznawia pracę i wraca tam, gdzie ostatnio skończył. Na naszej stronie znajduje się także recenzja Ecovacs Deebot T20 Omni.

Najlepszy robot sprzątający, czyli jaki?

Najlepszy robot odkurzający posiada inteligentne funkcje, które wpływają przede wszystkim na skuteczne odkurzanie i komfort. Zachowasz czystość w swoim domu. W niezwykle precyzyjny sposób mapują przestrzeń, czyli wyznaczają sobie trasę.

Zawierają w sobie dużą ilość czujników wpływających na bezproblemowe poruszanie się po mieszkaniu. Mowa m.in. o czujniku kurzu, który wykrywa zabrudzenia, czujniku krawędzi i uskoku czy czujniku przeciw zaplątaniu w kable.

Bez trudu omijają przeszkody, nie spadną ze schodów, tworzą wirtualną ścianę (zakazany obszar), dostaną się w różne zakamarki (posprzątają pod łóżkiem, przy krawędziach), nie uszkodzą mebli, wykazują energooszczędność. Jedne z lepszych modeli to również roboty z funkcją mopowania, czyli urządzenia 2w1, odkurzające i myjące podłogi.

Ciekawą informacja jest fakt, że nie trzeba za każdym razem opróżniać zbiornika, gdyż najlepsze odkurzacze autonomiczne potrafią automatycznie opróżniać pojemnik odkurzacza do specjalnego worka (owy worek opróżnia się rzadziej). Samodzielnie się naładują i wznowią sprzątanie.

Najlepszy robot sprzątający wyróżnia się długim czasem pracy po jednym ładowaniu (bardzo ważne, jak posiadasz duży dom), niemal bezawaryjnym działaniem, dużą mocą ssącą, pojemnymi zbiornikami i niskim poziomem hałasu.

Takie modele dają dostęp do aplikacji mobilnej, w której m.in. ustalisz harmonogram pracy, tak aby odkurzył mieszkanie podczas nieobecności domowników (zdalne sterowanie). Są dostosowane do różnego rodzaju nawierzchni, czyli sprawdzą się zarówno do paneli, jak i dywanów czy kafelków. Warto dodać, że najlepsze roboty samojeżdżące są wyposażone w profesjonalne filtry, które nie dopuszczą do wydmuchiwania zanieczyszczeń w powietrze.

Zarówno odkurzacze samojezdne z wyższej półki, jak i tańsze roboty sprzątające znajdziesz w naszym dziale ranking odkurzaczy automatycznych.

Podsumowanie

Najlepszy robot sprzątający pochodzi od takich producentów, jak iRobot, Dyson, Roborock, Ecovacs i Dreame. Nie zajmuje wiele miejsca, za to przyczyni się do utrzymywania higieny i porządku we wszystkich pomieszczeniach w domu, przy czym wszystkim zajmie się sam. Są to urządzenia domowe o niezwykłej funkcjonalności i najlepszych parametrach.

Inteligentne odkurzacze automatyczne z dzisiejszej listy cechują się czasem pracy od 65 minut do 260 minut, ładowaniem od około 2,5 h do 6,5 h, mocą ssącą w zakresie między 6000 Pa a 7000 Pa, zbiornikami na kurz o pojemności od 300 ml do 570 ml. Pracują z głośnością od 68 dB do 76 dB. Ich wysokość wynosi od 8,5 cm do 10,38 cm. Wszystkie posiadają funkcję wirtualnej ściany, szereg czujników, są precyzyjne i umożliwiają zdalne sterowanie za pomocą smartfona. Większość z nich to mopujące roboty sprzątające.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Najlepszy robot sprzątający | Ranking TOP 5