PODPOWIEDZI:
Sharp FQ8EG - Telewizor 65cali, QLED za mniej niż 4000 zł 💰

Robot sprzątający do 1500 zł | Ranking TOP 5

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Roborock Q5 ProRoborock Q5 Pro1429 zł
2Dreame D10sDreame D10s1249 zł
3Tefal X-plorer Serie 120 AI RG7867Tefal X-plorer Serie 120 AI RG78671499 zł
4BEKO RoboSmartPro VRR 94314 VBBEKO RoboSmartPro VRR 94314 VB1399 zł
5iRobot Roomba Combo i5 (5178)iRobot Roomba Combo i5 (5178)1339 zł
Robot sprzątający do 1500 zł | Ranking TOP 5

Robot sprzątający do 1500 zł jest w stanie spełnić wymagania sporej części osób, niezależnie od tego, czy mieszkają w mieszkaniu, czy w kilkupiętrowym domu. Poznaj TOP 5 odkurzaczy automatycznych w cenie nieprzekraczającej 1500 zł, które wyróżniają się szeregiem rozwiązań do walki z kurzem i brudem. Zapraszam!

Roboty sprzątające cieszą się dużym uznaniem wśród kupujących. Nic dziwnego, bowiem wyręczają Cię z konieczności żmudnego odkurzania dywanów, a często nawet i z mycia podłóg.

W bazie odkurzaczy automatycznych znajduje się wiele modeli, natomiast dzisiaj skupię się na modelach, za które nie zapłacisz powyżej 1500 zł.

Robot sprzątający do 1500 zł – Opinie

1. Roborock Q5 Pro

robot sprzątający do 1500 zł Roborock Q5 Pro
Maksymalny czas pracy240 min
Czas ładowaniaOk. 6 h
Moc ssąca5500 Pa
Pojemność zbiornika na kurz770 ml
Poziom hałasub/d
Wysokość9,65 cm
Funkcja mopowaniaTak
CenaRoborock Q5 Pro oferta w RTV EURO AGD

Niedrogi robot sprzątający Roborock Q5 Pro charakteryzuje się najpojemniejszym zbiornikiem na kurz, największą mocą ssącą dla prostego usuwania brudu i sierści zwierząt z różnego rodzaju powierzchni (aż 5500 Pa) oraz funkcją mopowania. Pracuje nieprzerwanie przez 240 minut, co stanowi bardzo dobry wynik. Na efektywne odkurzanie wpływa również nowa szczotka DuoRoller (niezwykła wydajność, mniejsza ilość wplątanych włosów) i inteligentna nawigacja.

Odkurzacz automatyczny do 1500 zł nie ma problemu z czyszczeniem drewnianych podłóg i poruszaniu się wzdłuż łączeń, aby żaden brud nie był w stanie się ukryć. Modułowa konstrukcja mopa nie dość, że jest funkcjonalna, to jeszcze łatwa w konserwacji. Spersonalizujesz harmonogram sprzątania według swoich potrzeb, czyli ustawisz godzinę, tryb, wybierzesz dane pomieszczenie.

W aplikacji mobilnej masz dostęp do wielu praktycznych rozwiązań, m.in. do szybszego o 30% sprzątania, ustawienia stref zakazanych. Wydasz komendę głosową np., aby posprzątał cały dom. Posłuży do tego Amazon Alexa, Google Home lub Apple Siri. Robot odkurzająco-mopujący Roborock wykryje przeszkody, schody, uskok podłoża, krawędzie.

2. Dreame D10s

odkurzacz automatyczny do 1500 zł Dreame D10s
Maksymalny czas pracy280 min
Czas ładowaniaOk. 6 h
Moc ssąca5000 Pa
Pojemność zbiornika na kurz570 ml
Poziom hałasub/d
Wysokość9,7 cm
Funkcja mopowaniaTak
CenaDreame D10s oferta w RTV EURO AGD

Dreame D10s to robot odkurzająco-mopujący do 1500 zł, który wyróżnia się niebywałą mocą ssącą na poziomie 5000 Pa, czasem pracy wynoszącym aż 280 minut po naładowaniu, a także sporym zbiornikiem na kurz. Dokładnie czyści podłogi na mokro, biorąc pod uwagę inteligentne zarządzanie ilością zużywanej wody (dostosowanie poziomu nawilżenia padów do stopnia zabrudzenia). Do tej czynności posłużą gęsto tkane pady mopujące, które otrzymasz w zestawie.

Gumowa szczotka to gwarancja efektywnego pozbycia się z dywanów głęboko osadzonego kurzu i włosów. W swoim działaniu korzysta z mapowania LDS, zatem w precyzyjny sposób stworzy mapy pomieszczeń, zaplanuje najbardziej optymalną trasę, przy czym ominie przeszkody.

Odkurzacz automatyczny Dreame nie sprawi kłopotu pod względem obsługi, zwłaszcza że obsłużysz go z poziomu aplikacji Dreamehome app na swoim smartfonie bądź przy pomocy prostych komend głosowych (współpraca z asystentami głosowymi Siri oraz Alexa). W dedykowanej aplikacji możesz przykładowo ustawić strefy zakazane, wybrać tryb pracy. Robot sprzątający automatycznie powróci do bazy, żeby uzupełnić energię, a po naładowaniu będzie kontynuował swoją pracę.

3. Tefal X-plorer Serie 120 AI RG7867

robot odkurzająco-mopujący do 1500 zł Tefal X-plorer Serie 120 AI RG7867
Maksymalny czas pracy120 min
Czas ładowaniaOk. 3 h
Moc ssąca4000 Pa
Pojemność zbiornika na kurz700 ml
Poziom hałasu65 dB
Wysokość10 cm
Funkcja mopowaniaTak
CenaTefal X-plorer Serie 120 AI RG7867 oferta w RTV EURO AGD

Odkurzacz automatyczny do 1500 złTefal X-plorer Serie 120 AI RG7867 został wyposażony w technologię laserowego skanowania przestrzeni do wykrywania przeszkód (również tych niskich), a także precyzyjną nawigację pomocną też w omijaniu mebli i innych przedmiotów napotkanych po drodze. Rozpoznawanie pięter i pokoi to dla niego łatwizna.

Sztuczna inteligencja zadba o najwyższy poziom personalizacji sprzątania. Zostaną stworzone rekomendacje w oparciu o Twoje nawyki sprzątania. Robot zaproponuje strefy wyłączone. Tani robot sprzątający umożliwia sterowanie za pomocą komend głosowych. To wielofunkcyjny produkt, z pomocą którego umyjesz podłogi na mokro, a zatem pozbędziesz się uporczywych plam.

Producent postawił na 2 szczotki boczne, elektroszczotkę, cyfrowy silnik z 3 poziomami mocy, samoładowanie, system omijania schodów oraz ustawienie bariery wirtualnej (w aplikacji). Nie zaplącze się w kable, skutecznie usunie sierść czy kurz. Robot z funkcją mopowania wyróżnia się wydajnym filtrem odpowiadającym za wychwytywanie aż 99% alergenów. Taki pomocnik w domu przyda się zwłaszcza alergikom oraz właścicielom czworonogów.

4. BEKO RoboSmartPro VRR 94314 VB

robot sprzątający do 1500 zł BEKO RoboSmartPro VRR 94314 VB
Maksymalny czas pracy150 min
Czas ładowania4 - 5 h
Moc ssąca2700 Pa
Pojemność zbiornika na kurz400 ml
Poziom hałasu65 dB
Wysokość9,5 cm
Funkcja mopowaniaTak
CenaBEKO RoboSmartPro VRR 94314 VB oferta w RTV EURO AGD

Tani robot sprzątający do 1500 złBEKO RoboSmartPro VRR 94314 VB ma do zaoferowania funkcję wirtualnej ściany (strefa zakazana, czyli obszar, którego nie przekroczy), czas pracy do 150 minut po naładowaniu, stosunkowo cichą pracę, jak również dostęp do dedykowanej aplikacji (stworzysz np. harmonogram odkurzania, masz podgląd do stopnia zużycia akcesoriów).

Możesz liczyć na zaawansowaną nawigację laserową LDS i ponad 20 czujników. W efekcie, urządzenie mapuje pomieszczenia w zakresie 360°. W aplikacji zapamięta do 5 różnych map, które dowolnie połączysz czy podzielisz. Odkurzacz automatyczny z bazą to sposób na automatyczne opróżnianie pojemnika na kurz bez każdorazowej Twojej ingerencji, bowiem stacja wykona to za Ciebie. 4-litrowa komora sprawia, że dołączony w komplecie worek wystarcza na 90 dni odkurzania bez konieczności wymiany.

Warto dodać, że robot BEKO posiada odłączaną przystawkę mopującą oraz zbiornik, na który składa się 0,4-litrowy pojemnik na kurz oraz 0,3-litrowy zbiornik na wodę. Wysokość 9,5 cm sprawia, że zmieści się pod większość mebli.

5. iRobot Roomba Combo i5 (5178)

tani robot sprzątający do 1500 zł iRobot Roomba Combo i5 (5178)
Maksymalny czas pracy75 min
Czas ładowaniaOk. 3 h
Moc ssącab/d
Pojemność zbiornika na kurzb/d
Poziom hałasu68 dB
Wysokość9,2 cm
Funkcja mopowaniaTak
CenaiRobot Roomba Combo i5 (5178) oferta w RTV EURO AGD

Zestawienie zamyka odkurzacz automatyczny do 1500 złiRobot Roomba Combo i5 (5178), który cechuje się zmywalnym pojemnikiem na brud, ruchomą głowicą czyszczącą z 2 gumowymi szczotkami głównymi oraz dokładnym tworzeniem map i inteligentnym nawigowaniem. Pamięta nazwy pomieszczeń, nie spada ze schodów, potrafi czyścić w narożnikach i przy krawędziach (zasługa bocznej szczotki), wykrywa najbardziej zabrudzone obszary i koncentruje swoją pracę na nich (zwiększa moc ssącą).

Nie stanowi dla niego problemu sprzątanie miejscowe, sprzątanie sierści i włosów, pozbywanie się okruszków zarówno z dywanów, jak i kafelków, paneli czy wykładzin. Przystępny cenowo robot sprzątający iRobot pozwala na łatwą wymianę pojemnika Combo, dzięki czemu możesz się cieszyć jednoczesnym odkurzaniem i mopowaniem (nakładka w komplecie).

Współpracuje z Google Home i Amazon Alexa, co oznacza komunikację głosową, nie wstając nawet z kanapy. Nie zabrakło wydajnego filtra do wychwytywania alergenów, opcji tworzenia spersonalizowanego harmonogramu. Otrzymasz dostęp do aplikacji iRobot Home, z poziomu której możesz nim zdalnie sterować. Jest kompatybilny ze stacją ładująco-czyszczącą. Automatycznie powróci do niej i naładuje się, po czym wznowi pracę w miejscu, w którym ostatnio skończył.

Co potrafi robot sprzątający do 1500 zł?

Na naszej stronie znajdziesz klasyfikacje robotów w różnym zakresie cenowym, na przykład tanie odkurzacze automatyczne do 1000 zł, natomiast dzisiejsi bohaterowie cechują się pewnymi udogodnieniami wartymi uwagi.

Robot sprzątający do 1500 zł potrafi precyzyjnie mapować otoczenie, logicznie wyznaczać ścieżkę sprzątania, powracać do stacji w celu automatycznego ładowania i wznawiania pracy w miejscu, w którym poprzednio skończył. Poradzi sobie z progami. Unika przeszkody, czyści przy krawędziach, narożnikach i pod meblami, nie spada ze schodów, wychwytuje alergeny (wydajne filtry).

Daje możliwość korzystania z aplikacji mobilnej, w której przykładowo ustalisz harmonogram sprzątania pod własne preferencje. Modele umyją za Ciebie nawet podłogi (mopujący robot sprzątający pozbędzie się uporczywych plam), unikają wyznaczonego obszaru (wirtualna ściana), a nawet pozwalają na sterowanie robotem za pomocą prostych komend głosowych.

Odkurzacz automatyczny do 1500 zł sprawdzi się w każdym domu, zwłaszcza w okresie gubienia sierści przez zwierzęta domowe, w sezonie pylenia roślin. Takie zapewnienie higieny przyda się głównie alergikom, rodzinom z małymi dziećmi. Dodatkowo głośność pracy nie będzie drażniąca dla domowników. Użyjesz go na takich powierzchniach, jak dywan, parkiet, drewniana podłoga, linoleum, kafelki.

Jeżeli jesteś ciekawy, co potrafią droższe bądź tańsze roboty, to odwiedź dział ranking odkurzaczy automatycznych.

Podsumowanie

Przedstawione roboty sprzątające do 1500 zł pochodzą od takich producentów, jak iRobot, BEKO, Tefal, Dreame i Roborock. Cechują się maksymalnym czasem działania do 280 minut, ładowaniem do 6 godzin, maksymalną mocą ssania na poziomie 5500 Pa, a także poziomem hałasu do około 68 dB. Największy zbiornik na kurz ma pojemność 0,77 l. Wysokość robota w przedziale od 9,2 cm do 10 cm pozwala dostać się w trudno dostępne miejsca. Wszystkie zaliczają się do robotów z funkcją mopowania.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Robot sprzątający do 1500 zł | Ranking TOP 5