PODPOWIEDZI:

Robot sprzątający do 2000 zł | TOP 7 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Roborock Q7 Max BiałyRoborock Q7 Max Biały1849 zł
2Tefal X-plorer Serie 120 AI RG7867Tefal X-plorer Serie 120 AI RG78671999 zł
3Robojet X-Level CzarnyRobojet X-Level Czarny1983 zł
4Concept VR3210Concept VR32101849 zł
5Viomi V5 ProViomi V5 Pro1699 zł
6Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 UltraXiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Ultra1799 zł
7Ecovacs Deebot Ozmo T9Ecovacs Deebot Ozmo T91991 zł
Robot sprzątający do 2000 zł | TOP 7 |

Roboty-sprzątacze zagościły w naszych domach już jakiś czas temu. Są wygodne i nawet w najtańszych wersjach radzą sobie z kurzem. Jeżeli jednak oczekujesz czegoś, co jeszcze lepiej wysprząta Twój dom, warto spojrzeć na odkurzacze automatyczne do 2000 zł.

Roboty sprzątające w cenie do 2000 zł gwarantują już świetne działanie w każdych warunkach. Takie sprzęty pozwolą na zapomnienie o czasach samodzielnego sprzątania podłóg. Wszystko za sprawą świetnej jakości.

Proponowane odkurzacze pojawiły się także w porównywarce odkurzaczy automatycznych.

Odkurzacz automatyczny do 2000 zł - Opinie

1. Roborock Q7 Max Biały

porządny odkurzacz automatyczny do 2000 zł Roborock Q7 Max Biały
Czas pracy180 minut
Czas ładowania360 minut
Moc ssąca4200 Pa
Pojemność zbiornika na kurz0,47 l
Pojemność zbiornika na wodę0,35 l
Poziom hałasu67 dB
Wysokość9,65 cm
Wirtualna ścianaTak
CenaRoborock Q7 Max Biały oferta w Media Expert

Odkurzacz automatyczny do 2000 złRoborock Q7 Max o mocy ssącej 4200 Pa pomoże pozbyć się wszelkiego kurzu ukrytego nawet w szczelinach podłogi. Gumowa szczotka dobrze zbiera zanieczyszczenia z dywanu, nie dochodzi do zaplątywania się włosów. Robot dopasowuje się do nierówności podłoża, pracuje do 3 godzin. To urządzenie 2w1 mopujące i odkurzające. Elektroniczny mop oferuje regulację przepływu wody (30 poziomów), więc dostosujesz właściwy pod własne potrzeby.

W aplikacji mobilnej masz wgląd do stworzonych map. Mapowanie 3D stworzy najprecyzyjniejszą wizualizację Twojego domu bądź mieszkania. Możesz nawet dodać meble czy dywany. Ustawisz wirtualną barierę, więc urządzenie nie wjedzie tam, gdzie nie chcesz. Blokada rodzicielska zapobiega przypadkowemu uruchomieniu przez dzieci.

Na naszym kanale znalazł się test Roborock Q7 Max, więc zachęcam do dodatkowego zapoznania się z tym materiałem.

2. Tefal X-plorer Serie 120 AI RG7867

odkurzacz automatyczny do 2000 zł Tefal X-plorer Serie 120 AI RG7867
Czas pracy120 minut
Czas ładowania180 minut
Moc ssąca4000 Pa
Pojemność zbiornika na kurz0,7 l
Pojemność zbiornika na wodęb/d
Poziom hałasu65 dB
Wysokość10 cm
Wirtualna ścianaTak
CenaTefal X-plorer Serie 120 AI RG7867 oferta w Media Markt

Robot sprzątający do 2000 złTefal X-plorer Serie 120 AI RG7867 cechuje się funkcją wirtualnej ściany, co oznacza, że zaznaczysz obszar, do którego odkurzacz nie będzie miał dostępu. Przydatny okaże się programator pracy i pojemny zbiornik na zanieczyszczenia. Sprzęt samodzielnie wraca do bazy w celu naładowania. Wi-Fi umożliwia sterowanie za pomocą smartfona. Ucieszy Cię czyszczenie zarówno na sucho, jak i na mokro (usuwanie uporczywych plam, osadów). W momencie wykrycia dywanów zwiększy moc ssania.

Szczotka bez problemu usunie sierść, kurz, nie zaplącze się w kable. Wydajny filtr odpowiada za wychwytywanie aż 99% alergenów. Dokładna nawigacja (technologia laserowego skanowania przestrzeni) nie dopuści do najechania na meble bądź inne rzeczy znajdujące się na drodze robota, a ponadto rozpozna piętra i poszczególne pokoje. Produkt zaproponuje właściwe ścieżki sprzątania w oparciu o Twoje poprzednie cykle odkurzania. Urządzenie sprawdzi się zarówno dla alergików, jak i właścicieli zwierząt domowych.

3. Robojet X-Level Czarny

robot sprzątający do 2000 zł Robojet X-Level Czarny
Czas pracy180 minut
Czas ładowania300 minut
Moc ssąca3000 Pa
Pojemność zbiornika na kurz0,6 l
Pojemność zbiornika na wodę0,35 l
Poziom hałasu65 dB
Wysokość9,9 cm
Wirtualna ścianaTak
CenaRobojet X-Level Czarny oferta w Media Expert

Robojet X-Level Czarny to kolejny porządny odkurzacz automatyczny w kwocie do 2000 zł, który znalazł się również na liście mopujących robotów sprzątających. Automatyczne dozowanie wody nie dopuści do uszkodzenia podłogi. Wyróżnia się funkcją sterylizowania podłóg (obecność lamp UV). Z mieszkania zostaną usunięte szkodliwe bakterie, wirusy, pleśń, roztocza. Filtry są w stanie wychwycić cząstki o wielkości 0,3 mikrona. W trybie Turbo dojdzie do zwiększenia mocy, co jest pomocne w przypadku mocnych zabrudzeń.

Ten odkurzacz sterylizujący z niezwykłą dokładnością mopuje przestrzeń, posiada funkcję rozpoznawania dywanów, poradzi sobie z progami o wysokości do 2 cm. W ciągu 3 godzin działania wysprząta do 200 m2. Na plus dedykowana aplikacja na telefon, czyszczenie czarnych powierzchni, polskie komunikaty głosowe. Konserwacja nie sprawia trudności, zwłaszcza że otrzymasz powiadomienie o konieczności opróżnienia zbiornika na kurz. Ważne, że w komplecie znajdują się części zamienne, dzięki czemu nie będą Cię czekać dodatkowe koszty przez dłuższy czas.

Sprawdź również test Robojet X-Level.

4. Concept VR3210

porządny robot sprzątający do 2000 zł Concept VR3210
Czas pracy250 minut
Czas ładowania300 minut
Moc ssąca3300 Pa
Pojemność zbiornika na kurz0,6 l
Pojemność zbiornika na wodę0,3 l
Poziom hałasu70 dB
Wysokość10 cm
Wirtualna ścianaTak
CenaConcept VR3210 oferta w Media Markt

Solidny odkurzacz automatyczny do 2000 złConcept VR3210 charakteryzuje się mopowaniem oraz baterią o wytrzymałości aż 250 minut. Cyfrowy bezszczotkowy silnik DC BLDC ma do zaoferowania 3 poziomy wydajności, które ustawisz w zależności od stopnia zabrudzenia. Nawigacja laserowa LaserTec 2.0 szczegółowo skanuje dom, a tym samym precyzyjnie tworzy mapę. Wielokrotne czyszczenie tego samego kawałka podłogi powoduje, że zaschnięte plamy w mig znikają.

Tryb sterylizacji UVC LED i 3-stopniowa filtracja z filtrem HEPA 13 usuwa z powietrza 99% szkodliwych cząsteczek, zatem to wymarzony sprzęt dla alergików. Polecany dla rodzin z dziećmi, gdyż skutecznie poradzi sobie w walce z wirusami i bakteriami (w celu zdezynfekowania podłóg wystarczy wlać do zbiornika odpowiedni środek). Problemu nie stanowią dla niego progi o wysokości do 1,8 cm, dociera do trudno dostępnych miejsc, potrafi automatycznie wrócić do stacji dokującej. Obsłuży podłogi twarde (jak na przykład panele, płytki) oraz niskie dywany.

Robot Concept daje dostęp do bezpłatnej aplikacji mobilnej w języku polskim. Producent wyposażył robota w 2 pojemniki. Pierwszy do czyszczenia na sucho (0,6 l), natomiast drugi do jednoczesnego odkurzania i wycierania na mokro. Masz do czynienia z wieloma trybami. Na przykład wybierając tryb cichy, nie będziesz otrzymywał powiadomień głosowych, z kolei tryb lokalny jest przeznaczony do sprzątania mniejszych powierzchni. W trybie czyszczenia strefowego zdefiniujesz 15 stref, jak również zaznaczysz zakazany obszar.

5. Viomi V5 Pro

porządny odkurzacz automatyczny do 2000 zł Viomi V5 Pro
Czas pracy220 minut
Czas ładowania330 minut
Moc ssąca4000 Pa
Pojemność zbiornika na kurz0,2 l
Pojemność zbiornika na wodę0,32 l
Poziom hałasu70 dB
Wysokość9,8 cm
Wirtualna ścianaNie
CenaViomi V5 Pro oferta w Media Expert

Porządny odkurzacz automatyczny do 2000 złViomi V5 Pro z funkcją mopowania skutecznie umyje podłogi i odkurzy. Zachwyca duża moc ssania dla efektywnego działania, jak również długi czas pracy po jednym naładowaniu. Wyczyści około 420 m2 powierzchni. System antykolizyjny jest odpowiedzialny za wykrywanie i omijanie przeszkód. Wykrywa je w zasięgu 8 m.

Robot posiada specjalnie skonstruowane szczotki oraz czujnik laserowy, które dokładnie zbiorą zanieczyszczenia nawet wzdłuż krawędzi i ścian (w odległości 1,5 cm). Produkt poradzi sobie między innymi na dywanach, panelach, płytkach. Nie uszkodzi mebli, nie zadrapie farby. Precyzyjnie tworzy mapy pomieszczeń, aby swobodnie poruszać się po pokojach. Wygodne sterowanie zapewnia aplikacja mobilna, a także współpraca z Amazon Alexa i Asystentem Google umożliwiająca wydawanie prostych komend głosowych.

6. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Ultra

odkurzacz automatyczny do 2000 zł Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Ultra
Czas pracy110 minut
Czas ładowania390 minut
Moc ssąca4000 Pa
Pojemność zbiornika na kurz0,55 l
Pojemność zbiornika na wodę0,2 l
Poziom hałasub/d
Wysokość9,9 cm
Wirtualna ścianaTak
CenaXiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Ultra oferta w RTV EURO AGD

Odkurzacz automatyczny w cenie nieprzekraczającej 2000 złXiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Ultra zyskał wielu zwolenników ze względu na funkcję wirtualnej ściany (zakazany obszar), imponującą moc ssania dla jak najlepszych efektów, samoładowanie, a także technologię 3D służącą do skutecznego omijania przeszkód i zapobieganiu obijania się. W ciągu jednego cyklu jest w stanie odkurzyć do 240 m2 powierzchni. Bez problemu usunie kurz ze szczelin.

Nawigacja laserowa LDS gwarantuje precyzyjne skanowanie. Robot umyje za Ciebie podłogi, przy czym równomiernie rozprowadza wodę i nie powoduje zacieków. Zaprogramujesz jego pracę w dogodnym dla Ciebie czasie. Urządzenie nie utknie pod meblami, bowiem wykrywa miejsca o małej wysokości (mniejszej niż korpus). Czujniki spadku wysokości nie doprowadzą do upadku ze schodów. Oddzielnie możesz zakupić stację automatycznego opróżniania.

7. Ecovacs Deebot Ozmo T9

robot sprzątający do 2000 zł Ecovacs Deebot Ozmo T9
Czas pracy175 minut
Czas ładowania390 minut
Moc ssąca3000 Pa
Pojemność zbiornika na kurz0,42 l
Pojemność zbiornika na wodę0,18 l
Poziom hałasu67 dB
Wysokość9,3 cm
Wirtualna ścianaTak
CenaEcovacs Deebot Ozmo T9 oferta w Ceneo

Zestawienie porządnych odkurzaczy automatycznych do 2000 zł zamyka Ecovacs Deebot Ozmo T9. Ten skuteczny robot sprzątający jest chwalony za technologię TrueDetect 3D 2.0 i TrueMapping 2.0, dzięki którym potrafi wykrywać i omijać przeszkody, porusza się po mieszkaniu w inteligentny sposób, planuje optymalną trasę sprzątania, płynnie się przemieszcza nawet w ciemności. Technologia OZMO Pro umożliwia zamiatanie, mopowanie i odkurzanie jednocześnie i to z większą siłą. Nie dochodzi do powstawania zacieków.

Podłoga będzie oczyszczona z wszelkiego kurzu czy sierści zwierząt. Wśród innowacyjnych rozwiązań znalazł się wbudowany odświeżacz powietrza pozbywający się nieprzyjemnych zapachów. Da się tę opcję wyłączyć. W aplikacji Ecovacs Home masz dostęp do trójwymiarowej mapy Twojego domu. Z dowolnego miejsca włączysz cykl czyszczenia. Sprzęt wykazuje kompatybilność ze stacją opróżniającą posiadającą jednorazowy worek na kurz o pojemności 2,5 l, który wystarczy na około 30 dni pracy. Zakupisz ją osobno.

Czym się różni tani robot od robota automatycznego w cenie do 2000 zł?

Warto się zainteresować robotami sprzątającymi do 2000 zł, bo od tanich odkurzaczy automatycznych do 1000 zł odróżnia je kilka naprawdę przydatnych atrybutów.

  • Programowanie smartfonem - kto z nas nie ma w dzisiejszych czasach telefonu? Nowoczesne odkurzacze automatyczne z łatwością zaprogramujesz za pomocą smartfona. Producenci przygotowują specjalne aplikacje, dzięki którym ustalisz między innymi harmonogram pracy, preferowane ścieżki, sprawdzisz historię poruszania się urządzenia i wiele więcej.
  • Lepsze akumulatory - wraz z większym budżetem na produkcję idą lepsze podzespoły. Urządzenia w tej cenie mają naprawdę dobre akumulatory. Dość pojemne i wydajne, aby wysprzątać każde mieszkanie w jednym cyklu. Świetnie odzwierciedla to parametr czasu pracy. Rekordzista w tym zestawieniu jest w stanie działać nawet przez 250 minut.
  • Większa moc ssąca - odkurzacze automatyczne do 1000 zł oferują maksymalną moc ssania na poziomie 2500 Pa, podczas gdy dwukrotnie droższe odpowiedniki mogą się pochwalić wartością nawet 4200 Pa.
  • Niska awaryjność - na pewnej półce cenowej producentom już nie wypada robić bubli. Zaprezentowane tu odkurzacze automatyczne są niezawodne i posłużą przez wiele dobrych lat. A nawet jeżeli coś im się stanie, raczej nie będzie problemów z reklamacją.
  • Wizualizowanie mapy mieszkania - ciekawa opcja, przychodząca wraz z aplikacją na smartfona. Nie wszystkie sprzęty to mają, ale niektóre pracując i zbierając dane o domu, rysują mapę pomieszczeń. Dzięki niej możesz zobaczyć, jak jeździ urządzenie, a także wskazać konkretne miejsca do wysprzątania.
  • Wykrywanie dywanów - funkcja zwiększająca moc odkurzacza w określonych warunkach. W tym przypadku chodzi o podniesienie siły ciągu przy napotkaniu dywanu. Strasznie przydatna rzecz, ale dosyć rzadko spotykana. Nawet na tej półce cenowej.
  • Aktywne wyszukiwanie brudu - zdolność odkurzacza do skanowania otoczenia wokół niego w poszukiwaniu kurzu. Dzięki pomocy sensorów optycznych i akustycznych sprzęt odnajduje najbardziej zabrudzone miejsca w domu i kieruje się w ich stronę. To ulepszenie oprogramowania gwarantuje perfekcyjnie czysty dom.
  • Większa funkcjonalność - z pewnością widać różnice w mnogości funkcji. Niemal każdy robot sprzątający do 2000 zł cechuje się funkcją wirtualnej ściany, jak również często funkcją mopowania.

Podsumowanie

Zwycięzcą zestawienia został sprzęt od Roborock, którego jakość jest jak najbardziej adekwatna do ceny. Pozostałe odkurzacze automatyczne do 2000 zł pochodzą od Viomi, Tefal, Concept, Ecovacs, Robojet i Xiaomi.

Taki sprzęt znajdzie zastosowanie w każdym domu, zwłaszcza tam, gdzie są dzieci, zwierzęta domowe, alergicy. Imponuje mnogość funkcji, duża moc ssania, sterowanie głosowe i przez aplikację mobilną, stosunkowo cicha praca, długi czas pracy, pojemne zbiorniki oraz przede wszystkim skuteczne odkurzanie i precyzyjne mapowanie przestrzeni.

Jeżeli jesteś ciekaw możliwości robotów w innym zakresie cenowym, to zajrzyj do naszego działu ranking odkurzaczy automatycznych.

Zobacz również inne rankingi:

blog comments powered by Disqus
Robot sprzątający do 2000 zł | TOP 7 |