PODPOWIEDZI:
Jaki Prezent na Komunię TRUST

Porządne Odkurzacze automatyczne do 2000 zł |TOP 7|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Xiaomi Mijia Roborock Vacuum Cleaner 2Xiaomi Mijia Roborock Vacuum Cleaner 21749 zł
2iRobot Roomba 896iRobot Roomba 8961999 zł
3RoboJet DUEL 3RoboJet DUEL 31490 zł
4iRobot Roomba 895iRobot Roomba 8951899 zł
5Ecovacs DEEBOT OZMO 610Ecovacs DEEBOT OZMO 6101579 zł
6iRobot Roomba 695iRobot Roomba 6951549 zł
7Philips SmartPro Compact FC8776/01Philips SmartPro Compact FC8776/011198 zł
Porządne Odkurzacze automatyczne do 2000 zł |TOP 7|

Roboty-sprzątacze zagościły w naszych domach już jakiś czas temu. Są wygodne i nawet w najtańszych wersjach radzą sobie z kurzem. Jeżeli jednak oczekujemy czegoś co jeszcze lepiej wysprząta nam dom, warto spojrzeć na odkurzacze automatyczne do 2000 zł.

Urządzenia w tej cenie gwarantują już swietne działanie w każdych warunkach. Takie sprzęty pozwolą na zapomnienie o czasach samodzielnego sprzątania podłóg. Wszystko za sprawą świetnej jakości.

Dla przykładu, wśród wymienionych w zestawieniu robotów pojawi się kilka odkurzaczy Roomba. To dlatego, że roboty sprzątające firmy iRobot dopracowano przez lata doświadczeń firmy. Dlatego też żaden ranking odkurzaczy automatycznych nie może się bez nich obyć.

Odkurzacze automatyczne same wyszukują drogę

Cechy robota automatycznego w cenie do 2000 zł

Co więc taki odkurzacz robi? Czym się wyróżnia? Istotne jest to, że roboty sprzątające dopiero w tej cenie zaczynają być naprawdę porządnymi propozycjami. Naprawdę warto się nimi zainteresować, bo od tańszych alternatyw odróżnia je kilka naprawdę przydatnych atrybutów.

 • Programowanie smartfonem - kto z nas nie ma w dzisiejszych czasach telefonu? Nowoczesne odkurzacze automatyczne z łatwością zaprogramujemy za pomocą komórki. Producenci przygotowują specjalne aplikacje, dzięki którym ustalimy między innymi harmonogram pracy, preferowane ścieżki, sprawdzimy historię poruszania się urządzenia i wiele więcej.
 • Lepsze akumulatory - wraz z większym budżetem na produkcję, idą lepsze podzespoły. Urządzenia w tej cenie mają naprawdę dobre akumulatory. Dość pojemne i wydajne, aby wysprzątać każde mieszkanie w jednym cyklu. Świetnie odzwierciedla to parametr czasu pracy. Rekordzista w tym zestawieniu jest w stanie działać nawet przez 2,5 godziny.
 • Niska awaryjność - na pewnej półce cenowej producentom już nie wypada robić bubli. Zaprezentowane tu odkurzacze automatyczne są niezawodne i posłużą przez wiele dobrych lat. A nawet jeżeli coś im się stanie, raczej nie będzie problemów z reklamacją.
 • Wizualizowanie mapy mieszkania - ciekawa opcja, przychodząca wraz z aplikacją na smartfona. Nie wszystkie sprzęty to mają, ale niektóre pracując i zbierając dane o domu, rysują mapę pomieszczeń. Dzięki niej możemy zobaczyć, jak jeździ urządzenie, a także wskazać konkretne miejsca do wysprzątania.
 • Wykrywanie dywanów - funkcja zwiększająca moc odkurzacza w określonych warunkach. W tym przypadku chodzi o podniesienie siły ciągu przy napotkaniu dywanu. Strasznie przydatna rzecz, ale dosyć rzadko spotykana. Nawet na tej półce cenowej.
 • Aktywne wyszukiwanie brudu - zdolność odkurzacza do skanowania otoczenia wokół niego w poszukiwaniu kurzu. Dzięki pomocy sensorów optycznych i akustycznych sprzęt odnajduje najbardziej zabrudzone miejsca w domu i kieruje się w ich stronę. To ulepszenie oprogramowania gwarantuje perfekcyjnie czysty dom.
   

Odkurzacz automatyczny do 2000 zł poradzi sobie z dywanem

Robot sprzątający za 2000 zł - czy naprawdę warto?

Zdecydowanie tak. Wydawałoby się, że sprzęt tego typu, nawet kosztujący więcej niż tysiąc złotych, powinien przegrać porównanie z o wiele tańszymi opcjami. Nic bardziej mylnego, prezentowane tu odkurzacze automatyczne są nieporównywalnie lepsze.

Przede wszystkim, pomijając już nawet szereg cech, takich jak wykrywanie dywanów, współpraca z telefonem, czy inne przydatne funkcje, urządzenia te mają o wiele większą siłę ssania. Sięgając nawet 2000 Paskali, poradzą sobie z wciąganiem cięższych drobin i mikroskopijnych pyłów.

To o tyle istotne, że nie trzeba po nich dokańczać sprzątania. Nikt nie lubi przecież zauważyć, że jego nowy robot sprzątający zostawił po sobie placki brudu. Zakup urządzenia z tego zestawienia gwarantuje, że będzie można pozbyć się starych rozwiązań służących utrzymaniu domu w czystości.

Odkurzacz automatyczny, nie warto na nim oszczędzać

Jaki odkurzacz automatyczny do 2000 zł?

Przejdźmy do kluczowej części tego zestawienia, czyli proponowanych odkurzaczy. Pojawiły się tu niezłe urządzenia, którymi warto się zainteresować. Bierzcie i sugerujcie się tym wszyscy.

Xiaomi Mijia Roborock Vacuum Cleaner 2

Xiaomi znowu to zrobiło. To znaczy, wyprodukowało najlepszy w swojej kategorii sprzęt. Ich Mijia Roborock Vacuum Cleaner 2 to odkurzacz automatyczny przeznaczony dla użytkowników, którzy wiedzą, czego chcą. I nie wahają się zaufać chińskiej firmie, aby to dostać.

Roborock Vacuum Cleaner 2 nada się do każdego domu

Przede wszystkim jest to najdłużej działające urządzenie na liście. Ten robot popracuje przez 2,5 godziny. To naprawdę dużo! Jeżeli jednak martwi was to, co się stanie, jeżeli jakimś cudem zdoła się rozładować w trakcie, nie musicie się martwić. Odkurzacz jest dostatecznie inteligentny, aby temu zaradzić.

Jeżeli w trakcie odkurzania Roborock będzie musiał wrócić do stacji ładującej, po naładowaniu ponowi sprzątanie z tego samego miejsca. Koniec z połowicznie odkurzonym mieszkaniem. W czym jeszcze przejawia się inteligencja tego sprzętu?

W nieustannym monitorowaniu otoczenia. Jeżeli jego sensory wykryją jakikolwiek nacisk z przodu lub z góry, odkurzacz postara się jak najszybciej oddalić z niebezpiecznego miejsca. Nie, żeby nie mógł wiele wytrzymać - Xiaomi zabezpieczyło jego front gumowym zderzakiem.

Odkurzacz posiada dedykowaną aplikację. Za pomocą smartfona zaplanujemy jego pracę, wprawimy go w ruch, sprawdzimy historię jego przejazdów, a nawet będziemy mogli nim zdalnie sterować.

Producent gwarantuje siłę ssania na poziomie 2000 Pascali. To wystarczająco, aby wciągnąć rzeczy nieco cięższe od ziaren fasoli. To jest jednak wartość maksymalna, włączana na przykład wtedy, kiedy robot sprzątający natrafi na dywan.

Xiaomi Mijia Roborock Vacuum Cleaner 2 to solidny sprzęt od dobrej firmy. Odkurzy dom, umyje podłogi i poradzi sobie z każdym wyzwaniem. Jeżeli ciągle uważacie, że chińskie znaczy gorsze, koniecznie go wypróbujcie.

Xiaomi Mijia Roborock Vacuum Cleaner 2 plusy i minusy:

 • Zwiększa moc przy napotkaniu dywanu
 • Wytrzymuje 2,5 godziny pracy
 • Rysuje mapę pomieszczeń i wylicza optymalne ścieżki
 • Po rozładowaniu wraca do pracy i to w to samo miejsce
 • Użytkownicy narzekają na ustawianie kraju w aplikacji

Oferta w Ceneo Xiaomi Mijia Roborock Vacuum 2

iRobot Roomba 896

Ten odkurzacz to całkiem bogata propozycja od iRobot. Roomba 896 jest urządzeniem pomocnym i niezawodnym w codziennej walce z brudem.

Roomba 896 drogie i pewne

Jego główną zaletą jest technologia Dirt Detect 2. generacji. Odkurzacz przejeżdżając, wyszukuje w pobliżu drobiny kurzu i innego rodzaju brudy. Wszystko po to, aby lepiej zadbać o porządek i dokładniej wyczyścić twój dom. Producent twierdzi, że jego sprzęt jest w stanie wykryć nawet niewidoczny gołym okiem brud.

Poza tym Roomba 896 pracuje w systemie AeroForce. Posiada wyprofilowane gumowe szczotki, w które nie wplątują się włosy i kable. Wciąga brud jeszcze lepiej dzięki silnikowi drugiej generacji, co zapewnia mu lepszą wydajność i niższe koszty eksploatacji.

Odprowadzane powietrze robot odfiltrowywuje. Na dodatek całkiem sprawnie, bo w systemie zbliżonym do HEPA. Filtr tego odkurzacza przechwyci 99% alergenów, pyłków i cząstek o wielkości do 10 mikronów.

Poza tym jest całkiem standardowo. Dedykowana aplikacja pozwoli włączyć i zaprogramować urządzenie. Roomba poradzi sobie z odkurzaniem wzdłuż ścian i nie spadnie ze schodów. Czyli zrobi wszystko, czego spodziewalibyśmy się po odkurzaczu za prawie 2000 zł.

iRobot Roomba 896 plusy i minusy:

 • Funkcja Dirt Detection, naprawdę przydatna
 • AeroForce - ssie 5x lepiej niż poprzednicy
 • Cena jest zbyt wysoka
 • Brak opcji odkurzania na mokro
   

Oferta w RTVEUROAGD iRobot Roomba 896

RoboJet DUEL 3

Jedyny na liście sprzęt od firmy RoboJet. Wydaje się sprzętem dobrym i z szeregiem niezłych pomysłów. Odkurzacz automatyczny RoboJet DUEL 3 jest sprzętem hybrydowym.

Robojet Duel 3 jest naprawdę cichy

Oznacza to, że jest w stanie jednocześnie myć i odkurzać podłogę. Pod warunkiem, że użytkownik wymieni mu pojemnik. Standardowy schowek na kurz może pomieścić 600 ml brudu. Kiedy jednak chcemy zmienić odkurzacz w mopa, musimy się liczyć z ograniczeniem jego możliwości. Drugi pojemnik jest w stanie pomieścić 300 ml kurzu i 400 ml wody. To oznacza już jednak niewiele miejsca.

Jakimi zaletami DUEL 3 może się w takim razie pochwalić? Producent wyposażył go w 4-stopniowe czyszczenie i system potrójnej filtracji. Pracując w standardzie HEPA, nie pozwoli się wydostać żadnym pyłkom, zarodnikom pleśni i bakteriom na zewnątrz.

Poza tym robot ma dużą moc ssania. Wytwarzając ciśnienie o wartości 1800 Pascali, pozbędzie się każdego brudu z twojego domu. Jak na zawołanie.

I to dosłownie, odkurzaczem można zarządzać za pomocą smartfona i ustawić w aplikacji komendy dla asystenta Google. Wystarczy zawołać, aby urządzenie przystąpiło do pracy. Nawet w środku nocy. To dlatego, że producent chwali się ekstremalnie cichym działaniem na poziomie 55 dB. To wynik mniej więcej na poziomie odgłosów deszczu.

RoboJet DUEL 3 plusy i minusy:

 • Mocna siła ssania
 • Działa naprawdę cicho
 • Można nim sterować z pomocą asystenta Google…
 • ...ale nie Siri
 • Niewiele miejsca na kurz w pojemniku hybrydowym
   

Oferta w Komputronik RoboJet Duel 3

iRobot Roomba 895

Roomba 895 to starsza siostra wymienionej w tekście szóstki. Czy oznacza to jednak, że gorsza?

Wcale nie. Ten sprzęt jest w zasadzie klonem o nieco większych gabarytach i nieco innym designie. Oznacza to, że cierpiąc z powodu dodatkowych 200 gramów wagi, oszczędzamy nieco pieniędzy.

Roomba 895 tańsze rozwiązanie dla domu

Oznacza to także, że ta Roomba posiada wszystkie zalety nowszej wersji. Za pomocą technologii Dirt Detect wyszukuje w pobliżu piasek i kurz. Jest w stanie je wysprzątać nawet przy krawędziach i w narożnikach za sprawą 3-stopniowego systemu sprzątania.

Łączy się też ze smartfonem - aplikacja iRobot Home pozwoli wypuścić kurzożądnego robota z każdego miejsca, w którym się znajdujemy. Oczywiście można nią także zaprogramować odkurzaczowi harmonogram pracy.

Urządzenie posiada również gumowe szczotki do różnych powierzchni. To dzięki nim poradzi sobie zarówno z panelami, jak i dywanami. No, dzięki nim i technologii AeroForce, która automatycznie zwiększy moc ssącą na dywanach.

To dobry sprzęt, więc jeżeli dacie radę znaleźć go w jakimś sklepie - nie wahajcie się ani chwili.

iRobot Roomba 895 plusy i minusy:

 • Wyszukuje brud w pobliżu czyszcząc dokładniej mieszkanie
 • Dzięki AeroForce lepiej wciągnie brud
 • Cena nie rozpieszcza
 • Brak opcji odkurzania na mokro

Oferta w MediaExpert iRobot Roomba 895

Ecovacs DEEBOT OZMO 610

Producent nazywa DEEBOT OZMO 610 kluczem do osiągnięcia idealnego porządku w domu. Patrząc na jego możliwości - trudno się dziwić. To solidny średniak.

Deboot Ozmo ma wymienny wlot ssący

To urządzenie całkiem standardowe. Jest w stanie inteligentnie zaplanować ścieżkę czyszczenia i powtarza ją do skutku. Żaden kurz i pył się przed nim nie ukryje dzięki różnym trybom czyszczenia. OZMO potrafi czyścić miejscowo, brzegowo, intensywnie i jednopokojowo. Nie musimy jednak się pomiędzy tymi trybami przełączać - opcja automatyczna zrobi to za nas.

Ten odkurzacz łączy w sobie zalety standardowego sprzętu i mopa. Za sprawą pojemnika na wodę o pojemności 300 ml i sterowanej elektrycznie pompy wodnej domyje zaschnięte brudy i błoto. Klasyczny duet, ścierka i wiadro, drżą ze strachu.

Pracę robota-sprzątacza można monitorować za pomocą smartfona. Przygotowana przez Ecovacs aplikacja pozwala nim w każdej chwili sterować. Nie uświadczymy tu jednak rozrysowanej mapy z pozycją naszego odkurzacza - to całkiem standardowy software.

Poza tym bez rewelacji. Sprzęt jest w stanie pracować przez 110 minut, a po pracy musi ładować się przez 4 godziny. Nie jest także najmniejszym z proponowanych tu urządzeń. DEEBOT OZMO 610 to dobry odkurzacz, ale nie innowacyjny. Warto się nim zainteresować, zwłaszcza na promocji.

Ecovacs DEEBOT OZMO 610 plusy i minusy:

 • Aplikacja pozwala monitorować sprzęt i zdalnie nim sterować
 • Łączy w sobie zalety odkurzacza i mopa
 • Sprzęt jest mało innowacyjny
 • Cena jest dosyć duża, jak na sprzęt który nie oferuje zbyt wiele

Oferta w MediaExpert Ecovacs DEEBOT OZMO 610

iRobot Roomba 695

To jeden z najdroższych modeli odkurzaczy Roomba z serii 6xx. Ten sprzęt wyposażony jest w wiele przydatnych funkcji, znanych z jego droższych braci. Wszystko w całkiem przystępnej cenie.

Roomba 695 jest niska

Sprzęty od iRobot mierzą w najwyższe jakościowo poziomy, ze względu na 17 lat doświadczenia w tworzeniu odkurzaczy automatycznych. Roomba 695 nie jest pod tym względem wyjątkiem. Poradzi sobie z wysprzątaniem mieszkania.

Wszystko za sprawą trzystopniowego systemu czyszczenia połączonego z technologią AeroVac. Producent twierdzi, że jego technologie pozwolą temu urządzeniu na sprawne zadbanie o czystość dowolnej powierzchni.

Robot będzie uczył się na bieżąco rozkładu pomieszczeń w twoim domu i optymalizował trasę, aby wybrać jak najlepszą i najkrótszą dzięki technologii iAdapt. Dodatek w postaci opatentowanej przez iRobot funkcji Dirt Detect sprawi, że Roomba będzie na bieżąco szukała brudu. Zrobi to, posługując się szeregiem wbudowanych czujników.

Do tego modelu dodawany jest moduł wirtualnej ściany. Rozstawiając go w wybranym przez użytkownika miejscu, odgrodzimy odkurzaczowi drogę w miejsca, do których nie powinien się zapuszczać.

Włączając i programując odkurzacz za pomocą smartfona, możemy liczyć na 60 minut ciągłego odkurzania. Po tym czasie Roomba wraca do ładowarki - na trzy godziny.

iRobot Roomba 695 plusy i minusy:

 • iAdapt
 • Dołączana wirtualna ściana
 • Dirt Detect - wyszuka kurz w pobliżu
 • Żadnych rewelacji
 • Cena mogłaby być niższa
 • Nie monitoruje zapełnienia pojemnika

Oferta w oleole iRobot Roomba 695

Philips SmartPro Compact FC8776/01

Ciekawy odkurzacz od Philipsa. Pomimo tego, że jest najuboższy z wymienionych, posiada kilka ciekawych cech. Ze względu na nie warto dać mu szansę.

FC8776 od Phillipsa, odkurzacz niski i kompaktowy

Philips SmartPro Compact FC8776/01 to urządzenie, które wydaje się po prostu modelowym robotem sprzątającym. Dzięki czterem trybom odkurzania i nasadce TriActive XL, wysprząta cały dom, dostosowując swoje ustawienia do napotkanych wyzwań. Pod warunkiem, że nie natrafi na dywan.

Jego dwie długie szczotki zgarną brud i kurz z ciasnych zakamarków, sprawnie czyszcząc pomieszczenia.

Co ciekawe, wyposażony jest w czterokołowy system jazdy. Dzięki niemu z łatwością pokona progi. Pod warunkiem, że będą niższe niż 17 milimetrów. Dzięki wbudowanym czujnikom poradzi sobie ze schodami i nie będzie się obijał o otoczenie.

Istotne w jego przypadku jest to, że gabarytowo to sprzęt niewielki. Ma zaledwie 6 cm wysokości, zmieści się więc w najwęższe szczeliny. Niestety odbiło się to na pojemności, 0,3 l to zwyczajnie za mało. Na szczęście łatwo będzie go podnieść i opróżnić, ze względu na niewielką wagę.

Niestety, urządzeniem nie można sterować za pomocą telefonu. Producent dodaje za to pilot zdalnego sterowania, a zaplanować odkurzanie można z pomocą przycisków na obudowie. Niemniej, przymykając na to oko, to całkiem ciekawy sprzęt o bardzo długim czasie pracy - aż 120 minut.

Philips SmartPro Compact FC8776/01 plusy i minusy:

 • Niska waga gwarantuje łatwość opróżniania
 • Niezły czas pracy, wysprząta wszystko
 • Naprawdę mała pojemność zbiornika
 • Brak pracy na mokro
 • Nie ma zintegrowanej aplikacji!

Oferta w Ceneo Philips SmartPro Compact FC8776/01

Odkurzacz automatyczny za 2000 zł - tabela z danymi

Przygotowaliśmy dla was specjalną tabelę ze specyfikacjami poszczególnych propozycji. Dzięki niej łatwo porównacie te urządzenia i wybierzecie właściwy odkurzacz dla siebie.

Model

Pojemność

Rozmiar
i waga

Czas pracy /
czas ładowania

Funkcja mopa i
poj. zbiornika

Dodatkowe
cechy

Xiaomi Mijia Roborock Vacuum Cleaner 2

0,48 l

9,65 x 35 cm

3,5 kg

150 minut / brak danych

Tak, 0,15 l

SLAM, LDS

iRobot Roomba 896

0,6 l

9,2 cm x 35,3 cm

3,8 kg

60 min / 3 godziny

Nie

AeroForce, Dirt Detect

RoboJet DUEL 30,6 l lub 0,3 l podczas mycia

7,5 x 33 cm

3 kg

90 minut / 4 godzinyTak, 0,4 lAsystent Google

iRobot Roomba 895

0,6 l

9,2 x 35,3 cm

4 kg

60 min / 3 godziny

Nie

AeroForce, Dirt Detect

Ecovacs DEEBOT OZMO 610

0,45 l

7,9 x 35 cm

4,2 kg

110 minut / 4 godziny

Tak, 0,3 l

Bezpieczne schody, Anti Collision

iRobot Roomba 695

0,6 l

9,39 x 33 cm

3,5 kg

60 minut / 3 godziny

Nie

AeroVac, DualMode

Philips SmartPro Compact FC8776/01

0,3 l

6 x 33  cm

1,73  kg

120 minut / 4 godziny

Nie

18 czujników Smart Detection

Podsumowanie robotów sprzątających za 2000 zł

Niekwestionowanym zwycięzcą zestawienia został sprzęt od Xiaomi. Roborock Vacuum Cleaner 2 to porządny odkurzacz automatyczny, którego jakość jest adekwatna do ceny. Posiada kilka naprawdę ciekawych funkcji i mocną siłę ssania.

Wśród czołówki sprzętów tej kategorii cenowej uplasowało się kilka propozycji od firmy iRobot. Nic dziwnego. Roomby są nieźle zbudowane, dosyć funkcjonalne i właśnie dlatego używa ich wiele osób.

Innym faworytem jest DUEL 3. Sprzęt pracuje cicho i ma naprawdę ciekawą opcję, którą można zabłysnąć przed rodziną i znajomymi. Można nim sterować głosowo - tylko za pomocą asystenta Google.

Reszta sprzętów nie prezentuje się wyjątkowo, ale z pewnością nada się do utrzymania czystości w każdym domu. Odkurzacz automatyczny w cenie do 2000 zł jest wyborem dla osób świadomych faktu, że za jakość trzeba trochę zapłacić.

Zobacz również inne rankingi:

blog comments powered by Disqus
Porządne Odkurzacze automatyczne do 2000 zł |TOP 7|