PODPOWIEDZI:

Lenovo Phab Plus - Recenzja Biznesowego Phabletu

Szukasz biznesowego telefonu z funkcją Dual SIM lub urządzenia, które łączy w sobie cechy zarówno smartfona, jak i tabletu? Pokaźny i przejrzysty ekran, dobra jakość rozmów, duża przestrzeń na dane, całkiem przyzwoity aparat oraz wydajna bateria, to elementy, których szukasz w swojej wymarzonej słuchawce? To świetnie, bowiem dzisiaj zaprezentujemy Tobie urządzenie, które spełnia wszystkie te wymagania, mowa o Lenovo Phab Plus.

Lenovo PHAB PLUS

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Solidna jakość wykonania
  • Metalowe wykończenia
  • Dobra wydajność
  • Długi czas pracy na baterii
  • Bardzo dobrej jakości wyświetlacz
WADY
  • MicroSD i druga karta SIM współdzielą slot
  • Jakość aparatu wieczorem

Jakość wykonania, grubość

Phablet, to połączenie smartfona i tabletu, Lenovo zwyczajnie skróciło tę nazwę i tak powstał model Phab Plus. Jak można się domyślić jego wymiary są całkiem pokaźne – to aż 186,6 mm długości oraz 96,6 mm szerokości, jednakże pomimo tego urządzenie jest niezwykle smukłe, jego grubość wynosi zaledwie 7,6 mm.

Lenovo Phab Plus

Co więcej również waga nie jest przesadnie wysoka, gdyż Lenovo Phab Plusjest zaledwie 37 gramów cięższy od iPhone’a 6s, podczas gdy jego ekran jest aż o 1,3” większy. Nie bez powodu wspominamy tego smartfona, bowiem solidność wykonania oraz jakość użytych materiałów również należy do zalet Lenovo Phab Plus. Sam design przypomina nieco produkt z nadgryzionym jabłkiem. Smukła, aluminiowa obudowa, zaokrąglona na krawędziach, nie tylko prezentuje się niezwykle elegancko, ale sprawia również, iż Phab Plus leży w dłoni bardzo pewnie.

Lenovo Phab Plus

6,8-calowy ekran

W urządzeniu efektywnie wykorzystano powierzchnię, ekran zajmuje aż 70,7% panelu przedniego. Wyświetlacz o przekątnej 6,8 cala ma rozdzielczość 1920x1080 pikseli i gęstość na poziomie 324 pikseli na cal, a to jak widać zapewnia przyzwoitą ilość widocznych detali. Tak spora przekątna pozwala na komfortowe przeglądanie stron internetowych, dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych czy prezentacji multimedialnych. Równie dobrze Phab Plus poradzi sobie z grami, odtwarzaniem filmów i zarządzaniem multimediami czy zdjęciami. Odwzorowanie kolorów stoi tutaj na dobrym poziomie, a matryca IPS zapewnia wysoką jasność i widoczność w słońcu oraz szerokie kąty widzenia.

Funkcje specjalne telefonów - Lista ukrytych funkcji >>>

Lenovo Phab Plus - Recenzja

Obsługa jedną ręką „C”

Dla osób, które natura obdarzyła niewielkimi dłońmi Lenovo przygotowało tryb, który pozwoli obsługiwać Phaba Plus za pomocą jednej ręki bez najmniejszych problemów. Wystarczy narysować na ekranie literę „C”, a pole użytkowe zostanie automatycznie pomniejszone. Jego pozycję można dopasować według indywidualnych preferencji.

Lenovo Phab Plus

Ale to nie wszystkie ułatwienia. Z poziomu belki powiadomień możemy uruchomić także funkcję „Latającego Skrótu” oraz „klawiatury do obsługi jedną ręką”. Pierwszy tryb sprawia, iż na ekranie pojawi się mały element, którego pozycję możemy dostosować. Po jego dotknięciu rozwinie się aplet wybranych skrótów do aplikacji. Druga funkcja dostosuje rozmiar interfejsu do kąta trzymania urządzenia, co przydaje się np. podczas wybierania numeru telefonu. Istotnym udogodnieniem jest również możliwość wybudzenia Phaba Plus poprzez dwukrotne dotknięcie ekranu.

Dual SIM

Dla przedsiębiorców, biznesmenów, podróżników czy osób, które na jednej karcie SIM korzystają z Internetu, a na drugiej z telefonu, ewidentnie przyda się funkcja DualSIM. Możliwość bezproblemowego przeplatania dwóch numerów w kwestii połączeń głosowych, wiadomości SMS czy korzystania z Internetu eliminuje problem, z którym do dzisiaj zmaga się wiele osób – nie trzeba już nosić dwóch telefonów. W Phabie Plus można umieścić jedną kartę nanoSIM oraz jedną microSIM.

Lenovo Phab Plus - Recenzja

Rozmowy, jakość

Obecność dwóch slotów na karty SIM musi także odciskać piętno na innych aspektach korzystania z tego urządzenia. Chodzi np. o jakość rozmów. Trzeba przyznać, że wbudowana w Phaba Plus słuchawka telefonu oraz mikrofon oferują naprawdę niezłą jakość połączeń głosowych, co potwierdzają rozmówcy. Co ciekawe jest tutaj także fabrycznie wbudowana funkcja nagrywania rozmów, co jest naprawdę rzadko w smartfonach spotykane – tutaj należy się wielki plus dla Lenovo.

Dobór budżetu do zakupu urządzenia mobilnego >>>

Lenovo Phab Plus

Aparat, LED

W tego typu sprzęcie zabraknąć nie mogło również aparatu, tutaj zastosowano matrycę o rozdzielczości aż 13 milionów pikseli. Nie jest to oczywiście poziom flagowych modeli Lenovo, czyli serii Moto, lecz, jako dodatek do dużego phabletu spisuje się przyzwoicie. Aparat robi najlepsze zdjęcia naturalnie w dobrych warunkach oświetleniowych.

Lenovo Phab Plus

Wieczorem pojawiają się szumy, ale i tak da się zarejestrować lepszy obraz niż w innych modelach z tego segmentu urządzeń mobilnych, dzięki obecności trybu nocnego. W funkcjach mamy możliwość manualnego dostosowywania parametrów fotografii, jednakże tryby automatyczne w zupełności wystarczą grupie docelowej Phaba Plus, a ponadto dostajemy funkcje HDR, panoramy oraz co ważne w kontekście zastosowań tego phabletu – możliwość sczytywania danych bezpośrednio z wizytówek, białych tablic czy dokumentów. Jeżeli zaś chodzi o filmy, to możemy nagrywać je w jakości 1080p i manualnie ustawić w nich balans bieli.

Lenovo Phab Plus - Recenzja

Multimedia, dolby Atmos

Niemal, jak w każdym urządzeniu z Androidem, tak i w tym przypadku możemy z łatwością zarządzać naszymi multimediami, takimi jak muzyka, filmy czy zdjęcia. Jednak Lenovo Phab Plus oferuje dodatkową funkcję – mianowicie dźwięk sygnowany marką Dolby Atmos. Na urządzeniu z tego powodu znalazła się specjalna aplikacja o tej samej nazwie, która pozwala nam dostosować ustawienia do celów, w jakich aktualnie wykorzystujemy phablet, a więc oglądanie filmów, słuchanie muzyki czy granie w gry. Istnieje również tryb, który przyda się podczas rozmowy głosowej, a także dwa dodatkowe miejsca na własne, spersonalizowane ustawienia dźwięku. Korektor graficzny ustawia się w banalny sposób, a efekty mogą być imponujące. Sam głośnik gra naprawdę nieźle, szkoda tylko, że jest dość niefortunnie umieszczony, mianowicie z tyłu obudowy, co powoduje, że kiedy urządzenie leży płasko np. na stole, dźwięk jest nieco przytłumiony.

Lenovo Phab Plus

Bateria

Niewątpliwie jednym z kluczowych kryteriów wyboru phabletu, a dla niektórych nawet najważniejszym jest wydajność wbudowanej baterii. Tak się składa, że Lenovo Phab Plus wyposażono w akumulator litowo-polimerowy, który zapewni nam do 480 godzin w trybie czuwania i 24 godziny ciągłych rozmów.

Nie jest to wynik, który można uznać, że najlepszy na świecie, bo istnieją smartfony, które wytrzymują dłużej, niemniej jednak ten rezultat jest lepszy od wielu flagowych modeli z rankingów telefonów. Co więcej musimy pamiętać, że mamy tutaj zastosowany pokaźny ekran, co przy naprawdę niewielkiej grubości obudowie musiało skutkować zastosowaniem takiej, a nie innej baterii. Lenovo Phab Plus ze spokojem powinien przetrwać całą jedną dobę bez ładowania.

Przykładowe zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

blog comments powered by Disqus
Lenovo Phab Plus - Recenzja Biznesowego Phabletu