PODPOWIEDZI:

Recenzja Rejestratora Samochodowego Xblitz Night

Jeżeli chcesz zostać gwiazdą na youtube, lub często podróżujesz, a być może jesteś zawodowym kierowcą, to zainteresować Cię może rejestrator samochodowy Xblitz Night. Recenzję tego sprzętu znajdziecie poniżej, zapraszamy!

Xblitz Night

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Wysoka jakość nagrań
 • Nagrania nocne
 • Nagrania w pętli oraz G-sensor
 • Duża ilość funkcji
WADY
 • ...(funkcji), które często są zbędne
 • Automatyczne nagrywanie.

Znam sporo kierowców zawodowych. Od kurierów po kierowców autobusów. Oprócz pracy łączy ich jeszcze jedna rzecz. Wszyscy nienawidzą cwaniaków za kierownicą. Co robią tacy cwaniacy? Częstą sytuacją jest specjalne podjeżdżanie oraz gwałtowne hamowanie, aby spowodować wypadek. Robią to osoby posiadające już rozwalony samochód. Po co? By dostać odszkodowanie. Z perspektywy prawa, jeżeli zdarzy Ci się taka sytuacja, jesteś winny, ponieważ nie zachowałeś bezpiecznej odległości. Dzięki rejestratorowi, możesz udowodnić swoją niewinność. Dlatego właśnie warto kupić najlepszą kamerę do samochodu.

SPECYFIKACJE TECHNICZNE

Najważniejsze informacje, które powinniście wiedzieć to przede wszystkim rozdzielczość oraz kąt widzenia. Xblitz Night spełnia standardowe wymagania przeciętnego, niedzielnego kierowcy. Czemu?

 • Rozdzielczość w jakiej nagrywa to wszystkim znane i lubiane 1920x1080p. Dodatkowo aparat posiada 12 mega pixeli.
 • Kąt widzenia to 120 stopni.
 • Rejestrator posiada slot na karty microSD z maksymalną pojemnością 32GB(urządzenie nie ma wbudowanej pamięci flash)

Xblitz Night w pełnej okazałości

NAJCIEKAWSZE FUNKCJE

 • G-sensor(czujnik wstrząsów)
 • Czujnik ruchu
 • Automatyczne nagrywanie
 • Nagrywanie dźwięku
 • Kamerka internetowa
 • Nagrywanie w trybie nocnym
 • Nagrywanie w pętli

Sprawdź w filmie co dostajemy w zestawie oraz jak realnie się spisuje!

WYKONANIE  I DESIGN

Xblitz night wykonany jest bardzo starannie i prosto. Wyróżniającymi elementami są:

 • Wystający obiektyw
 • Dotykowe przyciski

Przycisków jest 5. Jeden fizyczny(włącz/wyłącz) oraz 4 dotykowe. Ekran(2,7 cala), niestety niedotykowy. Nie można się do czegokolwiek przyczepić. Wszystko działa bez zarzutu.

WYKORZYSTANY POTENCJAŁ

Nie ukrywam, że testowanie tego sprzętu, sprawiło mi dużo przyjemności. Przy ocenianiu zwracałem uwagę bardziej na praktyczność i skupiam się na moich prywatnych odczuciach, niźli na specyfikacjach technicznych, lecz zostały one w pełni wykorzystane i spełniły moje oczekiwania.

Mimo, tego, że najlepsze wideorejestratory powinny posiadać obiektyw z kątem widzenia ok.180 stopni, to w przypadku tej kamerki 120 stopni jest wystarczające. Wszystkie najważniejsze zdarzenia mogą być bezproblemowo nagrane. Nagranie obejmuje cała szerokość drogi i to co się dzieje nawet poza nią. Jest to idealne połączenie z wysoką rozdzielczością. Nagrania prezentowane są zazwyczaj w 30 klatkach na sekundę, lecz pojawiają się spadki. Nie wiem czym jest to spowodowane, lecz pojawiają się one czasami w ciemnych pomieszczeniach.

Obiektyw jest stałoogniskowy i nie będziemy mieli możliwości ustawienia focusa. Jest to raczej plus, ponieważ wszystko zostanie zarejestrowane.

CZUJNIK RUCHU, CZUJNIK WSTRZĄSÓW ORAZ AUTOMATYCZNE NAGRYWANIE

Są to bardzo przydatne funkcje, lecz nie w połączenia z automatycznym nagrywaniem. Niestety. Wystarczy przejść przed samochodem, by zapełnić całą kartę pamięci. Rano wyjeżdżasz do pracy, zamierzasz uruchomić rejestrator, lecz okazuje się, że jest rozładowany oraz pełny, ponieważ gdy wychodziłeś wcześniej z samochodu wyłapał Cię obiektyw. Przykre...ale prawdziwe. Radzę wyłączyć automatyczne nagrywanie, ponieważ to bardzo uciążliwa opcja.

Same czujniki są przydatne, ponieważ łatwo zarejestrować kryzysowe sytuacje. Oczywiście, może pomóc nagranie w pętli. Funkcja ta polega na nadpisywaniu starych materiałów. Niestety, może usunąć nam te, na których najbardziej nam zależy. G-SENSOR zapewni nam ochronę materiałów, na których detektor zarejestrował wstrząsy.

zdjęcie z rejestratora Xblitz Night

NAGRYWANIE W NOCY

Kamerka reklamuje się możliwością nagrań nocnych. Funkcja ta sprawuje się dobrze, lecz pojawiają się czasami spadki klatek. Jak wyglądają nagrania nocne? Z perspektywy kierowcy, ekran staje się podświetlany na fioletowo. Porównując kamery samochodowe, nie każda z nich oferuje to udogodnienie.

SŁABSZA JAKOŚĆ

Opcjonalne rozdzielczości to: 720p, WVGA oraz VGA. Czy jest sens zmniejszania jakości? Płynność spada do kilku klatek na sekundę i nie jesteśmy w stanie zaobserwować szczegółów przez nadmierną "pikselozę". Jest to przydatne, gdy brakuje nam miejsca na karcie pamięci.

KAMERKA INTERNETOWA

Jeżeli jesteś na wyjeździe, w twoim laptopie zepsuła się kamerka, to możesz zabrać swój rejestrator z samochodu i podłączyć pod komputer. Wszystko może się zdarzyć! Lecz jest to tak zwana prowizorka. Nie do tego został stworzony ten produkt.

Sprzęt posiada ogromną ilość funkcji, które powinny zadowolić każdego. Czy warto jest ją kupić? Oceń sam i sprawdź cenę. 

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Recenzja Rejestratora Samochodowego Xblitz Night