PODPOWIEDZI:

Hykker Chrono S79 - Recenzja Smart Watcha za 159zł

Przed weekendem majowym do naszej redakcji trafił najnowszy smartwatch marki Hykker nazwany Chrono S79 - dedykowany dla wszystkich telefonów oraz tabletów, bazujących na systemie Android 4.1 lub wyższym. Producentem ów urządzenia jest myPhone. Zapraszam na nasz test urządzenia

Hykker Chrono S79

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • jakość dźwięku podczas rozmów
  • jakość paska
  • świetna cena
  • kamera VGA
  • slot na kartę microSIM
  • slot na kartę pamięci microSD
WADY
  • interfejs
  • brak slotu na kartę nanoSIM
  • brak możliwości parowania z produktami Apple

Co w pudełku

Całość zapakowana jest w bardzo estetycznie wyglądające, przezroczyste pudełko. Obecnie dostępne są trzy wersje kolorystyczne zegarka: czarna, niebieska i brązowa. Różnią się one odcieniem metalowej obudowy oraz kolorem silikonowego paska, który, według mnie, jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż często używany przez producentów metal czy plastik z domieszką gumy. Informacje o funkcjach produktu oraz jego specyfikacji przejrzyście umieszczone zostały na całym pudełku.

Hykker Chrono S79 - Recenzja Smart Watcha za 159z

We wnętrzu opakowania, oprócz zegarka, znajdziemy przewód micro-USB, USB do ładowania akumulatora, instrukcję obsługi oraz kartę gwarancyjną. Z tyłu znajdziemy QR Kod, który wystarczy zeskanować w celu pobrania aplikacja WOO Partner, żeby połączyć nasz sprzęt z telefonem czy tabletem. W przypadku zgubienia, czy też wyrzucenia opakowania, wspomniany QR Kod znajdziemy zawsze bezpośrednio w smartwatchu jako aplikację.

Możliwości Smartwatcha

Korzystając z Chrono S79 możemy wykonywać połączenia, wysyłać smsy, słuchać muzyki oraz robić zdjęcia i nagrywać filmiki za pomocą wbudowanej tuż nad wyświetlaczem LCD kamery VGA o rozdzielczości 640x480 px. Telefon wbudowany ma standarty GSM 850/900/1800/1900 Mhz.

Ranking smartwatchów  ► 

Hykker Chrono S79 - Recenzja Smart Watcha za 159zł

Co ciekawe, żeby dzwonić lub pisać smsy do innych, wystarczy połączyć telefon z Chrono S79 za pomocą aplikacji – wtedy używamy do tego karty SIM, która znajduje się w naszym telefonie lub przekładamy ją do smartwatcha. Niestety znajduje się tam wejście na kartę microSIM, a nie – coraz bardziej popularnej – nanoSIM. Nie stanowi to jednakże problemu, ponieważ wystarczy do tego nawet słabej jakości adapter. Karta nie jest wsuwana, lecz trzymana przez kieszonkę.

Hykker Chrono S79 - Recenzja Smart Watcha za 159zł

Oprócz tego możemy także rozbudować pamięć zegarka, która, notabene, wynosi 32 MB do dodatkowych 32GB za pomocą karty microSD. Dzięki temu rozwiązaniu możemy przechowywać tam wszystkie potrzebne nam dane: muzykę, kontakty czy zdjęcia. Możemy z łatwością podłączyć się z komputerem oraz przesłać wszystkie multimedia za pomocą ukrytego wejścia microUSB po prawej stronie obudowy.

Hykker Chrono S79 - Recenzja Smart Watcha z Biedronki

Całość jest stylizowana na podobieństwo innych, bardzo dobrze znanych zegarków z funkcją telefonu. S79 posiada kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 1,54" oraz rozdzielczości 240x240 px. Zadziwiająca była dla mnie szybkość, z jaką działa w telefonie dotyk. Nie miałem żadnych problemów z pisaniem smsów oraz wykonywaniem połączeń, mimo że nie posiadam najmniejszych palców na tym świecie. Menu jest bardzo przejrzyste, podzielone na funkcje, które możemy wykonywać bez połączenia zegarka z telefonem za pomocą Bluetooth.

Hykker Chrono S79 - Recenzja Smart Watcha z Biedronki

Mamy tam kalendarz, budzik, mikrofon, galerię zdjęć czy też odtwarzacz MP3. Co więcej, z chwilą, gdy używamy karty SIM z pakietem Internetu, mamy możliwość przeglądania stron WWW. Oczywiście z boku znajduje się przycisk start, który jest stylizowany na klasyczne pokrętło – tak, jak w klasycznych zegarkach.

Hykker Chrono S79 - Recenzja Smart Watcha z Biedronki

Przyciskając je podświetlamy bądź blokujemy wyświetlacz, albo wracamy do panelu głównego, na którym znajdują się skróty do telefonu, wiadomości sms oraz krokomierz. Głównym wygaszaczem ekranu jest tarcza zegarka z datownikiem po prawej stronie.

Jakość rozmów telefonicznych

Zapewne wiele osób, które czytają tą recenzję, zastanawia się, jak działa ten wbudowany telefon. Otóż byłem bardzo zaskoczony, ponieważ miałem do tej pory okazję używać i rozmawiać przez iWatcha – mogę więc śmiało stwierdzić, że jakość rozmów jest taka sama jak przy korzystaniu z Chrono S79.

Hykker Chrono S79 - Recenzja Smart Watcha z Biedronki

Co więcej, czasami jest ona nawet lepsza w przypadku nowego gadżetu Hykker. Wydaje mi się, że jest to zasługa dobrego mikrofonu, wbudowanego w obudowę po prawej stronie. Nie ma też problemów z zakłóceniami dźwięku przez głośnik, ponieważ jest on wbudowany na przeciwległej pozycji względem mikrofonu. Ten zaś posiada sprawnie działającą funkcję tłumienia czy też wyciszania innych głosów za wyjątkiem rozmówcy. Dzięki temu efekt przegłosu nie jest tak odczuwalny dla naszego rozmówcy.

Hykker Chrono S79 - Recenzja Smart Watcha z Biedronki

Funkcje Hykkera Chrono S79

Kolejną istotną sprawą jest wbudowany krokomierz, który pokazuje nam przebytą drogę, ilość kroków, które wykonaliśmy, oraz ilość kalorii, jaką przy tym spaliliśmy. Co do jego dokładności będzie zapewne wiele sprzecznych opinii, jednakże sprawdziłem i tę rzecz, chodząc w kółko lub robiąc kilka kroków. Skala pomyłki była niewielka – od 2 do 5 centymetrów. Ilość kroków jest liczona na podstawie czujnika zmiany położenia, który najlepiej działa przy równomiernej pracy ręki, na której umieszczony jest zegarek. Przez co wiemy, ile kalorii spaliliśmy.

Hykker Chrono S79 - Recenzja Smart Watcha z Biedronki

Podsumowanie

Zegarek zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Bez problemu możemy używać go zamiast normalnego telefonu. Wystarczy wtedy przełożyć kartę SIM z naszego aparatu. Co więcej możliwość rozbudowania pamięci wewnętrznej za pomocą karty microSD sprawia, że spełnia rolę pendrive. Bardzo fajnie wygląda na ręce i dodatkowo nie jest uciążliwy dla użytkownika przy noszeniu go. Pasek jest wytrzymały, więc nie musimy się obawiać o to, że możemy go zgubić.

Hykker Chrono S79 - Recenzja Smart Watcha z Biedronki

Testując go wielokrotnie zahaczałem nim o różnego rodzaju rzeczy i nie pojawiły się na nim ryski czy też różnego rodzaju naruszenia w mocowaniu bransoletki. Zestawiając jakość do ceny, którą proponuje producent – 159 złotych jest to bardzo dobra cena. Początkowo myślałem, że będzie on kosztował zdecydowanie więcej, jednakże myPhone znowu mnie zadziwił. Fajny, wytrzymały zegarek, z dobrym wyświetlaczem LCD, funkcjami telefonu komórkowego za taką cenę kupiłbym od ręki. Niestety muszę poczekać na aplikację, która umożliwi mi sparowanie tego urządzenia z moim iPhonem. Zdecydowanie polecam wszystkim użytkownikom telefonów i tabletów z systemem Android zakup smart watcha Hykker S79. 

Hykker Chrono S79 - Recenzja Smart Watcha z Biedronki

blog comments powered by Disqus
Hykker Chrono S79 - Recenzja Smart Watcha za 159zł