PODPOWIEDZI:

Recenzja Gamingowej Myszki SteelSeries Rival 500

Myszki dla graczy to temat rzeka. Testowałem już Roccat Kova, Zdecydowanie tańszą myszkę Trusta i teraz w moje ręce trafił Steel Series Rival 500 - najdroższy, ale zarazem najbardziej prestiżowy model gryzonia. No i pojawia się pytanie, na które już częściowo odpowiedziałem w materiale dot. sprzętów Trusta - czy warto dołożyć do kosztującej nie najmniejsze pieniądze, bo aż 400zł myszki i czy na pewno zapewni nam ona zwycięstwo w grach sieciowych? Sprawdźmy to!

SteelSeries Rival 500

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wibracje
  • Wyważenie
  • Ilość Przycisków Funkcyjnych
  • Konfiguracja
WADY
  • Łatwo rysująca się powłoka
  • Cena

Myszka SteelSeries Rival 500 przychodzi do nas w zgrabnym opakowaniu, w którym znajdziemy jedynie samą myszkę, dopasowaną gąbkę zabezpieczającą oraz instrukcję. Po chwyceniu myszki do ręki czujemy od razu ciekawe wyważenie. Myszka nie wydaje się ani za ciężka, ani za lekka, a jednocześnie podczas przesuwaniu jej po powierzchni ciężar nadaje odpowiedniej dynamiki ruchu. Bardzo ciekawe zjawisko, które nie jest aż tak wyraźne w innych testowanych przeze mnie myszkach.

rival 500

Wierzchna część myszki pokryta jest w całości przyjemnym w dotyku, acz całkowicie nieestetycznym gumowanym plastikiem, na którym zostają praktycznie wszystkie ślady i drobne zarysowania, o które w trakcie korzystania z takiego sprzętu dość łatwo. Po bokach natomiast znajduje się nieco inna powierzchnia - z wypustkami poprawiającymi chwytność testowanego urządzenia.

Jednak najbardziej rzucającym się w oczy elementem jest ilość przycisków funkcyjnych. Tych jest aż 14 licząc dwa podstawowe. Ich umiejscowienie jest ergonomiczne i pozwala na obsługę wszystkich bez większych ruchów palcami na myszce. Jedynie dwa przyciski znajdujące się przy powierzchni na początku są trudne w obsłudze i często wciskają się same, o czym zdecydowanie wiedział producent, oferując opcję ich fizycznego zablokowania.

Wybieramy myszkę do CS:GO - Jak kupić najlepszą? >>>

SteelSeries Rival 500 myszka dla Gracza

Ale podepnijmy sprzęt od kompa i zabierzmy się za testy. Czy parametry SteelSeries Rival 500 są zgodne z tym, co możemy zobaczyć na pudełku?

Myszki, których używają profesjonalni gracze >>>

SteelSeries Rival 500 myszka dla Gracza

Podsumowując - Myszka dostarcza nam kilka funkcjonalności extra - ma sporo sprytnie rozmieszczonych przycisków funkcyjnych, engine 3 który pozwala na dowolną konfigurację naszego sprzętu i jego podświetlenia, a także wibracje gamesense, które niestety działają tylko w kilku grach. Poza tym myszka nie wybija się ponad inne modele, a nawet rozczarowuje nieco materiałami użytymi do produkcji i ceną.  Ode mnie myszka dostaje 4 gwiazdki, choć z mocnym zaznaczeniem, że da się kupić sprzęt tańszy i równie wygodny, ewentualnie z wyłączeniem paru zbędnych bajerów.

Zobacz "Czy warto dopłacić do Sprzętu Gamingowego?


 

blog comments powered by Disqus
Recenzja Gamingowej Myszki SteelSeries Rival 500