Opakowanie
W opakowaniu znajdziemy oczywiście same gogle, kartę gwarancyjną, dodatkowe pianki mocujące oraz instrukcję. To ostatnie to bardzo przyjemny dodatek. Gogle VR to wciąż świeży segment i nie każdy wie z biegu, jak ich użytkować. Brakuje tu niestety informacji o polecanych aplikacjach, ale wszystko w kwestii konfiguracji jest ładnie opisane - krok po kroku :).
Sprawdź CENĘ gogli Hykker vr glasses >>
Jakość Wykonania
Po wzięciu gogli do rąk możemy zauważyć solidną budowę, ale i wagę - gogle ważą sporo i dość mocno ciążą podczas użytkowania, a jest to dość ważne w trakcie użytkowania gogli VR, szczególnie przy dłuższych sesjach. Testowany produkt utrzymywany jest na głowie przy pomocy trzech regulowanych pasków, które zapewniają odpowiedni komfort i nie cisną w głowę. Gąbka wykonana jest z oddychającego, wygodnego materiału, który przy odrobinie modyfikacji mógłby być wymienialny - szkoda, że tak się nie stało, bo podczas intensywniejszych sesji gąbki potrafią nieźle nasiąknąć potem i przydałoby się je w ten czas wyprać.
Z boku gogli Hykker VR Glasses znajduje się plastikowa szufladka, którą wyciągamy ze sprzętu w celu zamontowania tam smartfona. Po odpaleniu stosownych aplikacji, obraz na smartfonie będzie wyświetlany osobno dla każdego oka, a soczewki zamontowane w Hykker VR Glasses powiększą go i stworzą efekt VR. Tak przynajmniej ma to wyglądać w teorii. W praktyce większe telefony mają tendencję do wypadania, lub jak w przypadku mojego ZenFone 2 nawet problem z zamontowaniem się na miejscu. Przy telefonach 5 cali, po zastosowaniu dodatkowych pianek pozycyjnych wszystko się trzyma i nie lata.
Soczewki i ich regulacja
Przechodząc do soczewek - te możemy regulować w taki sposób, aby obraz oglądany przez gogle był ostry i odpowiednio wypoziomowany. Każda z soczewek pozwala na regulację w zakresie lewo prawo jak i ostrości. Dzięki temu niezależnie od naszego rozstawu oczu i ewentualnych wad wzroku ekran będzie krystalicznie ostry i wyraźny. Same Soczewki są duże i zakrywają praktycznie całe oko, ale to wszystko jest niestety na nic - soczewki nie powiększają obrazu do tego stopnia, aby zakrywał on nasze całe pole widzenia i otrzymujemy efekt monitora 4:3, czyli kwadratu z aplikacją pojawiającego się na wprost nas.
W skrócie - nie jest to prawdziwe VR, a zaledwie malutka namiastka, tego co można uzyskać z innymi modelami okularów VR.
Sprawdź też inne recenzje sprzętu marki Hykker:
> HyperX FPS Alloy - Mobilna Klawiatura dla Pro Graczy
> Hykker Vision 130 - Test Projektora z Biedronki za 299 zł!
> Recenzja Klawiatury Mechanicznej Hykker z Biedronki
Jakośc/Cena i Podsumowanie
Hykker VR Glasses kosztują niecałe 40 zł. Mają dobrą jakość wykonania, ale zarazem są ciężkie i po porządnym testowaniu wychodzi na jaw kilka niedoskonałości jak słabe powiększenie soczewek czy niedopracowana szufladka. Niestety, właśnie to powiększenie mocno deklasuje gogle i z tego powodu jesteśmy zmuszeni dać zaledwie 2 gwiazdki, z zaznaczeniem że jakość budowy i możliwość regulacji jest tutaj bardzo udana. Mimo wszystko - warto te 40zł przeznaczyć na coś innego, chyba że koniecznie potrzebujemy zakupić gadżet-wypełniacz na święta.