PODPOWIEDZI:

MyPhone Magnus - Test Smartfona do 600 zł

Kolejny MyPhone przed świętami zagościł w moich rękach. Tym razem przetestujemy MyPhone’a Magnus. Smartfon, którego, w dniu premiery, cena nie przekroczyła 600zł. Smartfon o dwóch twarzach – tej paskudnej plastikowej i tej przystępnej szklanej.

myPhone Magnus

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Bardzo dobry ekran ze szkłem 2,5D
  • Panel IPS HD
WADY
  • Wykonanie
  • Sztampowy Wygląd
  • Multimedia mogłyby być lepsze

Wygląd myPhone Magnus

Biorąc MyPhone’a Magnus do ręki wyczuwamy, niestety, że urządzenie nie jest najwyższych lotów. Przede wszystkim chodzi o tył smartfona – Magnus posiada słabej jakości plastikową klapkę, którą można zdjąć. Niewątpliwie ten element jest narażony na zarysowania i zniszczenia. Podobne rzeczy będą się działy ze szkłem tylnego aparatu, na którym po kilku dniach użytkowania widoczne już były ryski.

MyPhone Magnus

Idąc dalej, ramka okalająca smartfon jest również wykonana z tworzywa sztucznego, które stylizowane jest na metal. Front jednak broni się sam. Znajdziemy tam naprawdę pokaźny, bo 5,5” ekran IPSowy przykryty szkłem 2,5d. Pierwsze wrażenia po dotknięciu ekranu są bardzo pozytywne, ciśnie się na usta stwierdzenie „o, jak to dobrze działa”. Ekran o rozdzielczości HD 720p. świeci naprawdę jasno, percepcja jest na najwyższym poziomie, a lekko szlifowane krawędzie poprawiają ergonomię urządzenia.

Szkoda tylko, że klawisze funkcyjne nie są podświetlane, a co za tym idzie, praca po ciemku może sprawiać trudność, przynajmniej na samym początku. Takie szczegóły niestety psują ogólny wizerunek.

Specyfikacja myPhone Magnus

Budżetowy smartfon MyPhone Magnus to nie jest super wydajne urządzenie, choć do podstawowej, codziennej pracy się nada. Telefon wyposażony jest ośmiordzeniowy procesor MediaTek  MT6753 o taktowaniu 1,3 Ghz  i 2 GB pamięci RAM. Z Magnusa korzysta się przyjemnie, smartfon szybko reaguje na polecenia. Można pograć w wymagające  gry. W benchmarku Antutu, telefon osiągnął 37 tys punktów, co daje mu pozycje w 6 dziesiątce najlepszych smartfonów świata.

Ranking Telefonów Komórkowych >>

Plecki MyPhone Magnus

Jak już wspomniałem na początku, główną zaleta jest ekran. To właśnie on powoduje, że wrażenia z korzystania ze smartfonu są pozytywne. Barwy są bardzo żywe, dobrze odzwierciedlają rzeczywistość, kąty widzenia niemal pełne. Zasadniczo nie ma się do czego przyczepić.

Do plusów możemy tez zaliczyć wbudowana pamięć, która wynosi 16 GB, z czego około 11 GB jest dla użytkownika. Oczywiście możemy zainstalować kartę SD do 32 GB.

Bateria myPhone Magnus

Za dostarczenie prądu do urządzenia odpowiada bateria o pojemności 2500 mAh.  Starcza ona na około dwa dni normalnego korzystania ze smartfona.

Bateria MyPhone Magnus

Multimedia myPhone Magnus

Po recenzji Hammer Axe Pro i Hammera Energy, gdzie aparat naprawdę sprawował się przyzwoicie, myślałem, że Magnus podąży dobrym torem, niestety nic bardziej mylnego.

Zobacz recenzję myPhone Hammer Axe Pro

Mimo 13MPix aparatu zdjęcia nie prezentują się najlepiej, przede wszystkim brakuje szczegółowości – o ile jeszcze w dziennym świetle można przymknąć oko na pewne niedoskonałości, o tyle robienie zdjęć w ciemnej scenerii, nocą bądź przy sztucznym oświetleniu, jest po prostu bezcelowe. Podobnie jest z frontową kamera o rozdzielczości 5 Mpix.

Aparat MyPhone Magnus

Za dźwięk odpowiada jeden monofoniczny głośnik umieszczony z tyłu urządzenia, który gra dość przeciętnie, nie ma niskich tonów, wysokie są za to drażliwe dla ucha. Zdecydowanie lepiej na słuchawkach, pomaga w tym też wbudowany equalizer w aplikacje muzyczną.

System myPhone Magnus

Myphone Magnus wyposażony jest w system operacyjny Android Mashmallow z poziomem zabezpieczeń systemu na miesiąc wrzesień.  W stosunku do czystego Androida niewiele się zmieniło, jednak myPhone`owi udało się wcisnąć kilka ukrytych funkcji w same ustawienia. Pierwszą z nich jest opcja „turbo pobierania”, która łączy LTE z Wi-Fi, dzięki temu w teorii szybciej pobierzemy plik z Internetu. Więcej ciekawych rzeczy dzieje się jednak w ustawieniach wyświetlacza. Tam mamy dwie opcje MiraVision – jest to funkcja zaprezentowana przez MediaTeka. Dzięki niej ekran automatycznie dostosowuje się warunków oświetleniowych, balansując barwą RGB.  Barwami wyświetlacza można się pobawić w funkcji LiveDisplay.

Ekran MyPhone Magnus,Ekran MyPhone MagnusEkran MyPhone Magnus

Ciekawie tez wyglądają funkcje gestów. Mamy tutaj możliwość obsługi smartfona na różne sposoby. Od gestów typu machania ręką, jak i inteligentnych ruchów, np. odbieranie telefonu po przez przyłożenia słuchawki do ucha.  Można również wybudzać telefon poprzez dwuklik.

Podsumowanie testu myPhone Magnus

MyPhone Magnus to smartfon, który kosztuje tyle, na ile wygląda. Do zdecydowanych plusów na pewno należy przypisać ekran, który jest naprawdę przyzwoitej jakości, jeżeli mówimy o wyświetlaczu jak i technologii wykonania. Gorzej już z samym designem jak i multimediami. Nie jest to jednak smartfon, którego definitywnie należy odradzać. Moja ocena to 2,5.

Ocena końcowa testu MyPhone Magnus

Przykładowe zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

blog comments powered by Disqus
MyPhone Magnus - Test Smartfona do 600 zł