PODPOWIEDZI:

Porównanie Alcatel Shine vs Sony Xperia E5 vs Kruger&Matz Live 4

Dziś porównamy trzy smartfony. Będzie to Xperia E5, Alcatel Shine oraz Kruger&Matz; Live 4. Wszystkie te smartfony posiadają bardzo podobne podzespoły, różnią się niuansami, stworzymy sobie mały pojedynek i zobaczymy kto wygra!

Kruger&Matz Live 4

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  WADY

   Wygląd i Wykonanie

   Zaczynamy od wyglądu. Tutaj, rzecz jasna jest najwięcej różnic. Jak wiecie wygląd to rzecz czysto subiektywna, każdemu podoba się co innego, jednak materiały wykorzystane oraz panująca moda pozwolą mi na pewno uczciwie przyznać punkty.

   Alcatel Shine

   Z tych trzech smartfonów wydaję się, że najlepiej wykonany jest Alcatel i to jemu przyznajemy pierwszy i drugi  punkt. Front i tył smartfona może się podobać , do tego szlifowane krawędzie metalowej ramki okalającej urządzenie i szkło 2,5 D robią robotę. Zdecydowanie najładniejszy i najlepiej wykonany.

   Zobacz również Ranking Telefonów >>

   Punkt przyznaje równie Live 4 z aluminiowy tył oraz iphonowy kolor Rose Gold, który jest naprawdę ładny. W smartfonie również zastosowano szkło 2,5D

   Sony Xperia E5

   Najgorzej wypada tutaj Xperia E5, ponieważ jej plastikowy, mydelniczkowy korpus, absolutnie nie robi chyba na nikim już wrażenia.

   Ważny jest również front smartfonów w postaci ekspozycji wyświetlacza i zagospodarowania miejsca. Tutaj najgorzej wypada Live 4, ponieważ posiada aż dwie ramki, od obudowy i samego wyświetlacza – bardzo źle to wygląda.

   Kruger&Matz Live 4

   Xperii przyznał bym punkt, gdyby nie biały pas na dole urządzenie na którym zupełnie nic się nie dzieje.

   Tutaj znowu punkt, już 3 dostaje Alcatel, za dobrze rozmieszczony ekran i przeniesienie klawiszy funkcyjnych na dół smartfona.

   Specyfikacja

   Smartfony posiadają niemalże taka samą specyfikację. Przede wszystkim mają takie same (słabe) procesory MediaTeka MT6737 – jest to czterordzeniowa jednostka o taktowaniu 1,3 Ghz. Różnica jest w pamięci RAM – Live 4 posiada 3 GB i Shine posiadają 2 GB pamięci – dlatego wędrują tam kolejne punkty.  E5 posiada  1,5 GB

   Kruger&Matz Live 4

   Postanowiłem przetestować smartfony w benchmarku Antutu. Tutaj wynik nieco mnie zaskoczył, ponieważ Live 4 i E5 osiągnęły niemal takie same wyniki. Sporo odstaje tutaj Alcatel i traci w tym starciu punkty.

   Sony Xperia E5

   Co z wyświetlaczami? Wszystkie trzy smartfony posiadają ekran o przekątnej 5 cali. Kruger&Matz; oraz Alcatel Posiadają ekrany IPSowe, Xperia E5 niestety tylko zwykły ekran TFT. Trzeba obiektywnie spojrzeć, że kolory najlepiej wyświetla Live 4  oraz Shine – są bardzo żywe, dobrze odzwierciedlają rzeczywistość. Gorzej ponownie wypada Xperia, choć najlepiej pokazuje czerń.

   Alcatel Shine

   Do testów dostałem wersje Kruger&Matz; w wersji, która ma 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Jako, że ceny smartfonów są podobne nie mamy tutaj porównania – Xperia jaki  i Shine posiadają tylko 16 GB.

   Bateria

   Największą Baterie posiada Alcatel, bo aż 2460 mAh, następny jest Live 4 z 2350 mAh i Xperia E5 z wynikiem 2300 mAh. Powiedzmy sobie szczerze, parametry są podobne, jednak trzeba rozstrzygnąć i przyznać punkty. Tutaj zdecydowanym zwycięzca jest Xperia, mimo, że posiada teoretycznie najmniejszą baterie. Przyczyną jest oczywiście dobrze zoptymalizowany system oraz szereg funkcji przedłużających działanie smartfona. Xperia wygrywa z konkurencją prawie o dzień!

   Sony Xperia E5 - bateria

   Multimedia

   Test wydaję się dość obiektywny. Na statywie umieściłem trzy smartfony i wykonałem zdjęcia w trybie automatycznym. Zapraszam do ankiety, które zdjęcia waszym zdaniem wyszły najlepiej. Moim zdaniem najlepiej wypadł Alcatel na drugim miejscu Kruger&Matz; i na końcu Xperia E5. Dlatego punkt weneruje do Alcatela.

   Alcatel Shine

   Dźwięk

   Trudno jednoznacznie ocenić, jakoś dźwięku w tych smartfonach. Nie odznaczają się jakoś szczególnie. Najgłośniej gra Alcatel, co nie znaczy że najlepiej. Punkt przyznaje Xperii. Słabo pod tym względem wypada Kruger&Matz;.

   Alcatel Shine

   System

   W przypadku systemu przyznam dwa punkt. Pierwszy przyznaje za to czy system jest aktualny. Wszystkie trzy smartfony posiadają Android 6 Marsmallow, ale tylko jeden – Alcatel - posiada poziom zabezpieczeń na miesiąc październik.

   Pozostałe dwa cieszą się jeszcze ciepłym wrześniem. Drugi jednak punkt przeznaczam na rzecz Xperii. Nakładka, optymalizacja systemu zdecydowanie góruje na pozostałymi smartfonami – tutaj nie może być innego werdyktu.

   Alcatel Shine

   Dodatkowe punkty

   Pora jeszcze przyznać bonusowe punkty. Warto wspomnieć, że i Kruger&Matz;; i Alcatel Shine posiadają dobrze działające czytniki linii papilarnych. Niestety Xperii może pomarzyć o takim "ficzerze". Warto również wspomnieć, że Live 4 jako jedyny posiada już złącze USB-C.

    Kruger&Matz Live 4

   Podsumowanie

   Mamy zwycięzcę! Myślę, że wygrana Alcatela nie jest zaskoczeniem. Smartfon utrzymuje równy poziom we wszystkich aspektach. Najsłabiej wypadła Xperia E5. Model z początku zeszłego roku, niestety odbiega poziomem od swoich rywali. 

   blog comments powered by Disqus
   Porównanie Alcatel Shine vs Sony Xperia E5 vs Kruger&Matz Live 4