PODPOWIEDZI:

Fotel Quersus G702 - Ciekawe i Kanciaste Nie Tylko Dla Graczy!

Często zdarza się, że przed komputerem siedzimy grube godziny. Czy to pracując czy też grając w gry. Często też niestety zapominamy o naszych plecach, które męczą się gdy się garbimy. Naprzeciw temu problemowi stanęły firmy, które zaczęły produkować specjalne krzesła by było nam jak najwygodniej. Pośród nich widzimy także grupę foteli dla graczy i w dzisiejszym artykule pokażę Wam jedno z nich.

Quersus G702

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Oryginalny design
  • Dużo możliwości regulacji
  • Spore kółka
WADY
  • Poduszka pod głowę
  • Cena

Wygląd

Quersus odszedł od mody smukłych foteli, których krągłości przypominają technologię wykorzystywaną w sprzęcie rajdowym tworząc własne oryginalne, kanciaste i bryłowate krzesło. Muszę przyznać, że byłem sceptycznie nastawiony ale po paru chwilach przyzwyczaiłem się do tego nietypowego wyglądu i krzesło bardzo mi się spodobało. Minimalistyczne bez udziwnień oraz z prostą konstrukcją. Dodatkowo połączenie czarnego i niebieskiego bardzo tutaj pasuje. Jeśli zaś chodzi o wykonanie to trzeba tutaj przyznać, że jest tutaj bardzodobrze. Dobre szwy, brak nadlewów, brak ruszających się bezpodstawnie  oraz ich bardzo dobre spasowanie. Rzadko też o tym wspominam ale tutaj byłem bardzo zaskoczony - kółka. Niby niepozorna rzecz a w tym fotelu cieszą. Są spore i można je przemieścić nawet na wykładzinie.

Quersus G702

Regulacje

Fotel ma wiele opcji regulacji, co wyróżnia najlepsze fotele gamingowe. Pomijając tak oczywiste rzeczy jak regulacja wysokości lub oparcia możemy też ustawić podłokietnikiwyżejniżej, w bok oraz możemy je skręcać. W fotelu nie otrzymujemy poduszki pod lędźwie, która moim zdaniem jest bardzo ważną rzeczą. Jednak zamiast tego producent zastosował tutaj ciekawy system, który pozwoli nam "wsunąć" oraz "wysunąć" odcinek lędźwiowy fotela tak, aby było nam wygodnie. Poza tym mamy możliwość bujania się oraz regulację oparcia prawie do poziomu.

Quersus G702

Wygoda

Miałem okazję w życiu siedzieć na wielu fotelach. Z tym jest pewien problem. Jest on twardszy w porównaniu do innych i trzeba się do niego przyzwyczaić.  Jednak właśnie po tym przyzwyczajeniu się siedzi się bardzowygodnie. Po dobrej regulacji siedzi się prosto a plecy po wielu godzinach dziękują nam za takie oparcie.

Jedynym minusem jest poduszka. Jest ona po prostu za gruba. Zarówno dla mnie jak i dla znajomych o wzroście następująco 190cm i prawie 2m. Gdyby poduszka była minimalniechudsza w centralnej części to byłoby idealnie. Nie jest to jednak aż tak duży problem, ponieważ zagłówek, który jest prawie "odrębną" częścią fotela dobrze sprawuje swoją rolę.

Quersus G702

Pozostałe

Sam fotel jest spory i waży ponad 30kg. Jeśli chodzi o montaż to jest to istny  banał. Szczerze zrobiłoby to dziecko, które potrafi dopasować dany kształt do dobrej dziurki. Wystarczy przykręcić 8śrubek i gotowe.

Zobacz też: Jaki fotel gamingowy dla wymagających?

Quersus G702

Podsumowanie

Fotel Quersus G702to bardzo ciekawy wybór dla osób poszukujących coś innego niż znane i popularne smukłe kształty. Jego oryginalny design z pewnością będzie miał sporo zwolenników jak i przeciwników. Jest to najwyższa półka cenowa i jest to fotel po wstępnym przyzwyczajeniu się bardzo wygodny.

Zobacz unikalne poradniki o fotelach gamingowych:

blog comments powered by Disqus
Fotel Quersus G702 - Ciekawe i Kanciaste Nie Tylko Dla Graczy!