PODPOWIEDZI:

Test Fotela Dla Graczy: GENESIS SX33

W tym teście sprawdzimy nowy fotel od Genesis SX33. Producent reklamuje go hasłami KOMFORT I ZDROWIE. Czy odzwierciedlają one rzeczywistość? Aby się tego dowiedzieć czytajcie dalej.

Genesis SX33

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wygodna i komfort
  • Wysokiej jakości skóra
  • Regulowana poduszka
WADY
  • Skrzypienie skóry
  • Produkt nie dla każdego
  • Plastikowe kółka

MONTAŻ FOTELA:


Montaż jest bardzo prosty oraz szybki. W zestawie otrzymujemy instrukcję jak złożyć fotel, lecz przydała mi się ona tylko do określenia śróbek. Ze wszystkim może sobie poradzić nawet mało kompetentna osoba. Cały proces zabrał mi niecałe pół godziny, by móc cieszyć się nowym siedziskiem przed komputerem. Jeżeli należysz do grona osób leniwych, to jest to produkt w sam raz dla Ciebie. 

DESIGN I WYKONANIE:


Fotel mocno przykuwa wzrok. Charakterystyczne kolory czerwony oraz czarny, idealnie ze sobą współgrają. Materiał, którym został obszyty fotel to nylon oraz skóra ekologiczna. Elementy podtrzymujące całą konstrukcję to niestety plastik. To samo tyczy się kółek. Niestety nie są one wykonane z gumy, co może grozić zarysowaniem paneli.  Podłokietniki są również z plastiku, lecz na samej górze występuje wygodna skóra ekologiczna. Idealna dla zmęczonych rąk ,które chcą odpocząć od zbyt długiego używania klawiatury oraz myszki.  Nogi spoczywają na skórze ekologicznej, a nasze krocze na nylonowym materiale. 


Ku mojemu zdziwieniu, nawet przy wysokich temperaturach, na powierzchni fotela nie zostają ślady po pocie, a to przecież cechuje najlepsze fotele dla graczy. Całość konstrukcji nie skrzypi nawet po dłuższym użytkowaniu. Jedyne dźwięki jakie wykonuje fotel to skrzypienie skóry oraz, gdy zejdziemy z niego słychać jak wgnieciony nylonowy materiał wraca do swojej pierwotnej formy. Przypomina to, dźwięk palącego się materiału.  
Producent zadbał o szczegóły, ponieważ w zestawie otrzymujemy również zaślepki, które zakrywają wkręcone śróbki.


W oparciu na plecy znajdują się dwie dziury, okryte plastikiem, przez które przeciągnąć można klamerki(zapinane od tyłu) do poduszki. Poduszka, którą otrzymujemy jest obszyta takim samem materiałem.

Zobacz unikalne poradniki o fotelach gamingowych:

KOMFORT:

Ku mojemu zdziwieniu, fotel spełnia obietnice firmy Genesis. Nasze ciało idealnie dopasowuje się do fotela. Sam mam problemy z kręgosłupem i siedząc na nowym fotelu ich nie odczuwam. Poduszka jest wygodna, a jeżeli komuś przeszkadza, to można zregulować jej wysokość, lub totalnie zdjąć. Istnieje kilka opcji jej podczepienia. Albo jako zagłówek, albo jako oparcie na kręgosłup. Obie wersje są bardzo wygodne dla naszego ciała. Korzystanie poduszki jako zagłówka to idealne rozwiązanie do pracy, natomiast jako podporę na plecy polecam używać jej, gdy chcemy się "wychillować" i odstresować.


Maksymalne obciążenie, jakie zniesie fotel to 120 kg, czyli nie jest to sprzęt dla każdego gracza. Siedzenie jest regulowane oraz obrotowe. 

Zobacz gdzie kupić fotel Genessis SX33


DANE TECHNICZNE:


Materiał: Nylon/skóra ekologiczna
Regulowana wysokość siedzenia: 46 -56 cm
Obrotowe siedzenie
Wysokość oparcia: 76 cm
Wysokość fotela: 115 -125 cm
Szerokość siedziska: 53 cm
Głębokość siedziska: 51 cm
Dopuszczalne obciążenie: 120 kg


Podsumowując jest to bardzo dobry sprzęt, szczególnie dla osób, które posiadają problemy z kręgosłupem, lub cenią sobie komfort.

Zobacz też: 

blog comments powered by Disqus
Test Fotela Dla Graczy: GENESIS SX33