PODPOWIEDZI:

Divoom Voombox Party 2 - Test przenośnego głośnika na plenerowe imprezy

Głośniki Bluetooth zyskały ogromną popularność i na rynku pojawia się coraz więcej ciekawych sprzętów. Tym razem przyjrzymy się propozycji od wchodzącej do naszego kraju firmy Divoom, czyli model Voombox Party 2nd! Zapraszam na test i recenzję tego modelu.

Divoom Voombox Party 2nd

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
2 GŁOSÓW
ZALETY
  • Odporny na zachlapania
  • Dobra jakość dźwięku
  • NFC
  • Pojemna bateria
  • Funkcja powerbanka
WADY
  • Waga

Jeśli myślimy o bezprzewodowym głośniku, to pierwsze w naszej głowie pojawiają się propozycję od JBL. Nie ma co ukrywać, jest to potentat na rynku jeśli chodzi o mobilne audio. Jednak nie tylko JBL potrafi robić dobre głośniki o czym przekonacie się w tej recenzji.

Budowa Divoom Voombox Party 2

Głośnik jest przystosowany do użytku w plenerze – posiada dużą baterię, odpowiednią wodoszczelność oraz wysoką moc!

Aktualna CENA testowanego głośnika w MediaExpert >>>

Wymiary Voombox Party 2

Divoom Voombox Party 2 nie należy do najbardziej kompaktowych, ale nie można też powiedzieć, że jest nieporęczny. Najlepszym określeniem będzie – idealnie dopasowany do swojego przeznaczenia oraz mocy. Wymiary głośnika to 233 x 54 x 103 mm.

Divoom Voombox Party 2

Wykonanie obudowy Voombox Party 2

Voombox już na pierwszy rzut oka wygląda bardzo solidnie. Front oraz tył to metalowa siatka chroniąca przetworniki. Między nimi mamy coś w rodzaju „ramki”, która wykonana jest z gumowanego materiału. Przyciski kryją się właśnie pod tym materiałem, a wszelkie porty znajdują się pod gumową zaślepką. Dzięki temu to urządzenie jest odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz. Nie ma tutaj żadnego certyfikatu wodoszczelności, jednak głośnik nic nie robi sobie z zachlapań. Na obudowie głośnika możemy także zauważyć niezakryte niczym śrubki, które trzymają obudowę. Wizualnie dodaje to solidności urządzeniu.

Divoom Voombox Party 2 wodoszczelność

Przetworniki i jakość dźwięku Voombox Party 2

Divoom wyposażyło głośnik w przetworniki po obu stronach urządzenia, dzięki czemu uzyskano dźwięk 360 stopni, podobnie jak w modelu Divoom Atom! Oznacza to brak problemu z ustawieniem głośnika tak, aby wszyscy dobrze słyszeli muzykę. Po obydwóch stronach mamy po 3 przetworniki – Pełnozakresowy 3”, Niskotonowy 3” oraz małe tzw. tweetery, odpowiedzialne za tony wysokie. Łącznie urządzenie oferuje 30 W mocy.

Jakość dźwięku Voombox Party 2

Wcześniej wspomniane 30 W zapewnia głośny dźwięk o bardzo wysokiej jakości. Voombox był projektowany z wykorzystaniem technologii DSP.

  • Tony niskie są wyraźne słyszalne, lecz nie tłumią innych dźwięków.
  • Tony średnie wypadają całkiem przyzwoicie, choć mogłyby być trochę mocniejsze.
  • Jeśli chodzi o tweetery, to działają bardzo dobrze.
  • Wysokie tony są bardzo dobrze słyszalne i nie są spłaszczone.

Czystość dźwięku zasługuje na duży plus! Nawet przy maksymalnym poziomie głośności nie ma problemu z charczeniem czy innymi nieprzyjemnymi dźwiękami. A jeśli jesteśmy już przy głośności, to ona również nie zawodzi. Nie dysponuję niestety profesjonalnym urządzeniem do pomiaru natężenia dźwięku, ale obrazując to Wam – puszczając muzykę w pokoju o powierzchni 20m2 można rozkręcić małą imprezę J

Divoom Voombox Party 2 jakość muzyki

Łączność i bateria Voombox Party 2

Łączność

Telefon połączymy z głośnikiem za pomocą Bluetooth 4.0. W parowaniu pomoże NFC, dzięki któremu wystarczy przyłożyć telefon do głośnika i jest on sparowany. Urządzenie możemy także podłączyć do źródła muzyki poprzez kabel AUX, czyli zakończony z dwóch stron mini jack 3,5mm. Umożliwia to np. podłączenie do niego laptopa czy telewizora.

Divoom Voombox Party 2 Bluetooth

Bateria

Wbudowane ogniwo ma pojemność 6000mAh. Dzięki niemu Voombox potrafi grać około 7 godzin na jednym ładowaniu. Wbudowany port USB 2.0 pozwala na ładowanie smartfona z baterii, którą mamy w głośniku, więc można go uznać za grający powerbank. Sam głośnik ładowany jest poprzez microUSB. Proces ładowania od 0 do 100% trwa około 3 godzin.

Podsumowanie testu Divoom Voombox Party 2

Głośnik bardzo pozytywnie mnie zaskoczył! Bardzo dobra jakość dźwięku, wytrzymała bateria, NFC – wszystko co powinien mieć dobry głośnik Bluetooth. Dodatkowo dochodzi atut odporności na zachlapania, co czyni ten głośnik idealnym na wypady w plener z ulubioną muzyką w tle.

ocena z TESTU DIVOOM VOOMBOX PARTY 2

Zobacz inne testy głośników:

blog comments powered by Disqus
Divoom Voombox Party 2 - Test przenośnego głośnika na plenerowe imprezy