PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Hykker Halo - Bardzo Tani Telefon z Biedronki

Firma Hykker po raz kolejny chce zaskoczyć polską klientele i wypuszcza na rynek pierwszy telefon – nie smartfon a telefon. Jest to typowa słuchawka dla seniorów o prostej nazwie Halo. Kosztuje niewiele i ma kilka fajnych opcji, zobaczymy czy warto wydać niecałą stówę na ten produkt.

Hykker Halo

Ocena VideoTesty.pl
GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

Dziękujemy za oddanie głosu.
ZALETY
  • Cena
  • Wytrzymały
  • Prosty w obsłudze
  • Szybki
  • Radio gra bez słuchawek
WADY
  • Brak gniazda jack 3,5 mm
  • Brak pasma 3G
  • Tragiczny aparat VGA

Wygląd

Podobne bryły telefonów widzieliśmy już dawno, Hykker nie odkrył tutaj Ameryki, wzorując się na innych. Telefon wykonany jest z w całości z plastiku, prócz dużych gumowych klawiszy, które przyjemnie i z wyczuciem wciskamy. Hykker Halo wyszedł w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i białej. W obu wersjach w pudełku znajdziemy specjalną stację dokującą, którą możemy naładować telefon. Patent ten może spodobać się osobom, które mają telefon stacjonarny u któregoś z operatorów.

Hykker Halo

Na froncie znajdziemy kolorowy ekran o przekątnej 1,77 cala. Jest to niewiele, ale do pokazania najpotrzebniejszych funkcji sprawdzi się. Plusem jest suwak umieszczony na lewej krawędzi, który włącza i wyłącza latarkę.

Całość waży około 75 gram, bryła swobodnie mieści się w dłoni. Telefon nie sprawia wrażenia solidnego, lecz raczej zabawki.

Specyfikacja

Tutaj będę narzekał, ponieważ nawet w tak prostym telefonie można by zastosować rozwiązania już bardziej dzisiejsze, a przez to ułatwić i uprzyjemnić życie przyszłym klientom.

Hykker Halo

Zacznijmy jednak od tego co mi się podoba. Jest Bluetooth – dobrze, jest to standard który przydaje się wszystkim. Najbardziej tym, którzy korzystają z zestawów głośnomówiących w samochodach.

Jest radio, które działa bez anteny. Jest to zdecydowany plus, ponieważ przy tego typu klientach, którzy nie radzą sobie z nowymi technologiami, Internetem, radio jest pewnego rodzaju oknem na świat.

 Hykker posiada slot na kartę pamięci typu SD do 32GB. W samym telefonie odnajdziemy zakładkę „pliki” przez co możemy z nich w cywilizowany sposób korzystać.

Telefon posiada również apart o rozdzielczości VGA, tutaj jestem zdania, że lepiej jakby go nie było, ponieważ zdjęcia zrobione tym aparatem przypominają raczej czarno biała plamę niż fotografie. Podobnie śmieszną jest funkcja jest Lupa, która po przez aparat powiększa nam np. Tekst. Oczywiście nie działa to absolutnie w ogóle i o tym trzeba powiedzieć.

Hykker Halo

Kolejna rzeczą jest brak pasma 3g. Rozumiem ze może wystarczyć tylko archaiczne GSM, ale dlaczego starszym osobom odmawiać dobrej jakościowo rozmowy np. z wnuczkiem, pomijając już kwestie zasięgu.


Laptop do Pracy? Mamy dla Ciebie 5 Propozycji!

Hykker niczym Apple zlikwidowało złącze słuchawkowe Jack 3,5 mm. Chwaliłem telefon za radio bez słuchawek, ale z telefonu z karta SD MP3 nie zrobimy.

Funkcje

Powiedzmy jeszcze o funkcjach systemu. Hykker Halo to typowy telefon dla babci i dziadka. Wszystkie klawisze wydają głośne dźwięki. Po przyciśnięciu klawiatury numerycznej na głos wypowiadane są cyfry. Znajduje się też klawisz SOS, który można włączyć w awaryjnej sytuacji  uruchomić alarm oraz wysłać smsy do bliskich z prośba o pomoc.

Ranking Telefonów Komórkowych >>

Hykker Halo

Hykker Halo radzi sobie też z przeciwnościami losu. Telefon może upaść wam parę razy, ale nic nie powinno się z nim stać. Jest tak lekki, że upadki z półtora metrowej wysokości nie robią na nim wrażenia.

Hykker Halo - ocena końcowa

Podsumowując

Hykker Halo to przyjazny człowiekowi telefonik.  Jest prosty, działa szybko, ma pewne ograniczenia, ale można w codziennym użytkowaniu się do tego przyzwyczaić. Cena adekwatna do możliwości, choć osobiście zadowolony bym był z ceny w okolicach 50 a nie 90 zł. Moja ocena to 2.

Przykładowe zdjęciaPodgląd zdjęcia


Dane EXIFPodgląd zdjęcia


Dane EXIFPodgląd zdjęcia


Dane EXIF

Jakie telefony komórkowe są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu telefonów komórkowych z 11/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które telefony komórkowe warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Apple iPhone 7 32GB czarny Apple iPhone 7 32GB czarnyBest of the best!
2Samsung Galaxy S8 G950F 64GB Czarny Samsung Galaxy S8 G950F 64GB Czarny Sprawdź sam
3Xiaomi Redmi Note 4 32GB Dual Sim Czarny Xiaomi Redmi Note 4 32GB Dual Sim Czarny Ten ma niezłą cenę!
4Samsung Galaxy S7 Edge G935 32GB Czarny Samsung Galaxy S7 Edge G935 32GB Czarny Polecany model
5Xiaomi Mi 6 64GB Dual Sim Czarny Xiaomi Mi 6 64GB Dual Sim Czarny Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: Ranking TOP 30 Najciekawszych Smartfonów!

blog comments powered by Disqus