PODPOWIEDZI:

myPhone Flip 2 - Tania Klapka z Biedronki

Ponownie mam okazję testować telefon z klapką. Niemalże dwa lata temu miałem okazję testować, dokładnie tutaj, na portalu videostesty.pl – MyPhone’a Flip. Dziś przyjrzymy się jego drugiej odsłonie.

myPhone Flip II

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Kompaktowe rozmiary
  • Przycisk SOS
  • Radio bez słuchawek
  • Fotokontakty
WADY
  • Aparat
  • Brak Jack 3,5 mm

MyPhone Flip II jest telefonem klasycznym, jednak z pewną charakterystyczną cechą, a mianowicie – klapką. Kiedyś telefony dzieliły się na te z i bez klapki. Obie wersje miały swoich zagorzałych zarówno zwolenników jak i przeciwników. Dla mnie telefon z klapką miał i ma nadal jedną niewątpliwą zaletę – kompaktowość. Myślę, że nie wymyślono do dzisiaj nic w dziedzinie telekomunikacji tak praktycznego, łączącego fizyczną klawiaturę z dość dużym wyświetlaczem w tak niewielkich gabarytach.  Przejdźmy jednak do samego urządzenia, ponieważ nie jesteśmy już w latach dziewięćdziesiątych i rozwiązania z tamtego okresu nie do końca nas zadowalają. Znajdzie się oczywiście grupa osób, wyznawców klapki, którym te standardy w zupełności by odpowiadały. Ale do konkretów!

Wygląd

MyPhone Flip II to niewielki telefonik wykonany w całości z plastiku. Nie jest to plastik który sprawia wrażenie nietrwałego, a wręcz przeciwnie powierzchnia urządzenia jest przykryta miękką powłoką, która powinna minimalizować zadrapania. Telefon po złożeniu mierzy niewiele ponad 10 cm, bez problemu mieści się w każdej ręce.

myPhone Flip 2 plecki

Na samej bryle próżno szukać przycisków, na froncie znajdziemy za to aparat VGA wraz z dwoma ledami, a z tyłu głośnik i przycisk SOS. Na samym dole znalazło się wejście na port microUSB oraz złącze do stacji dokującej, samej stacji jednak w kartoniku zabrakło. W telefonie nie zamontowano również gniazda jack 3,5mm.

Ile Wydać na Nowego Smartfona? Dopasuj Budżet do Swoich Potrzeb! >>

myPhone Flip 2 aparat

Otwierając Flipa II naszym oczom ukazuje się wyświetlacz o przekątnej 2,4 cala oraz dość rozbudowana, podświetlana klawiatura alfanumeryczna. Klawisze mają przyjemny skok, wykonane są z gumy, doskonale widoczne, nawet z daleka. Bardzo dobrze oznaczona jest tzw zielona i czerwona słuchawka, która to w łatwy sposób pozwala albo zadzwonić albo zakończyć połączenie. Znalazły się również trzy klawisze odpowiadające za szybkie wybieranie, wcześniej zdefiniowanych osób.

Aparat i Funkcje

Jako, że ten telefon właściwie nie posiada żadnej specyfikacji ani żadnych multimediów, pokrótce opowiem o jego funkcjach, niektóre z nich są ciekawe i warte odnotowania, a niektóre są wręcz nazbyt oczywiste, by stanowić jakąkolwiek wartość dodaną. Zacznijmy od samego aparatu, który to, powiedzmy sobie szczerze, jest symboliczny. Jeżeli jednak zdecydujemy się robić zdjęcia bez włożenia karty SD, miejmy na uwadze, że nie zrobimy tych zdjęć więcej niż pięć. Jeżeli jednak chcemy rozszerzyć pamięć telefonu możemy zrobić to kartą SD do 16GB.

myPhone Flip 2 ekran

Fajną rzeczą jest natomiast obsługa radia bez słuchawek – no jakżeby inaczej, skoro brak na nie wejścia. W telefonie nie zabrakło też budzika, przejrzystego kalendarza, znalazła też się zakładka Lupa – jednak powiedzmy sobie uczciwie, działać to nie będzie. Niewątpliwym plusem jest szybki dostęp do latarki, którą wystarczy włączyć dłużej przyciskając 0.

RANKING Smartfonów >>

Obowiązkowo trzeba również wspomnieć o klawiszu SOS, który to umieszczony jest na rewersie urządzenia. Pozwala on na wysłanie odpowiedniej wiadomości do wcześniej zdefiniowanych osób, bądź po prostu połączenie z numerem alarmowym. Przy okazji wydaje też stosowne dźwięki mające na celu zaalarmowanie najbliższego otoczenia. Osobiście podoba mi się funkcja Foto-Kontaktów, którą to również uruchamiamy za pomocą klawiszy. W szybki, łatwy i obrazkowy sposób możemy zadzwonić do przypisanych tam osób.

myPhone Flip 2 klawisze

Bateria

Całość w prąd zaopatruje bateria o pojemności 800 mAh, która powinna, według producenta, starczyć na aż 10 dni użytkowania.

Podsumowując

Podsumowując, MyPhone Flip II to ciekawa propozycja dla zwolenników prostych rozwiązań. Propozycja klasyczna, funkcjonalna i prosta. Za niewygórowaną cenę, bo to urządzenie, dostępne w Biedronce kosztuje tylko 119zł. Moja ocena to 2,5.

Przykładowe zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

blog comments powered by Disqus
myPhone Flip 2 - Tania Klapka z Biedronki