PODPOWIEDZI:

Test Philips Azur GC4410/02 - Sprawdzamy Popularne Żelazko

Jakie żelazko kupić na lata? Być może odpowiedź macie poniżej. W naszej redakcji odbył się bowiem praktyczny test żelazka Philips Azur GC4410/02, które od wielu lat zachwyca sporo osób. Czy rzeczywiście model ten jest taki dobry? W czym tkwi jego geniusz? O tym dowiecie się z poniższej recenzji. Zapraszamy!

Philips Azur GC4410/02

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • Momentalne nagrzewanie
  • Rewelacyjna stopa SteamGlide
  • Skuteczne prasowanie trudno dostępnych miejsc
  • Możliwość prasowania w pionie
  • Długi i trwały kabel zasilający
  • Jakość wykonania
  • Ładny design
WADY
  • Zbiornik na wodę mógłby być bardziej przeźroczysty
  • Niektórym może przeszkadzać dość donośny dźwięk przy wydobywaniu się pary
  • Żelazko nie należy do lekkich, co niektórym może przeszkadzać

Specyfikacja Philips Azur GC4410/02

Na wstępie warto pokrótce omówić najważniejsze parametry żelazka Philips Azur GC4410/02. Sprzęt ten oferuje moc na poziomie 2400 W. Ma specjalnie zaprojektowaną stopę SteamGlide. Plusem jest niewątpliwie długi (3 metry) i odpowiednio trwały kabel zasilający ze specjalnym zaciskiem.

Test Philips Azur GC4410/02

Philips Azur GC4410/02 waży dokładnie 1,55 kg. Jeżeli chodzi o parametry dotyczące prasowania, to strumień pary wynosi 40 g/min, a uderzenie 130 g. Zbiornik na wodę ma pojemność 350 ml, a także spory wlew. Jest oczywiście do dyspozycji spryskiwacz, pionowy strumień pary czy regulowane wytwarzanie pary. No dobra, wszystko brzmi nieźle, ale jak to wygląda w praktyce?

Precyzja i komfort prasowania Philips Azur GC4410/02

Precyzja i komfort pracy żelazka, to niewątpliwie najważniejsze aspekty, które zwykle decydują o tym, czy dany model kupimy. Jeżeli chodzi o żelazko Philips Azur GC4410/02, to precyzja stoi na niezwykle wysokim poziomie. Żelazko nagrzewa się wręcz momentalnie. Końcówka stożka parowego została tak skonstruowana, by radzić sobie z wgnieceniami nawet w trudno dostępnych miejscach. Specjalnie prasowałam sporo koszul, by sprawdzić, czy rzeczywiście tak jest. Test wyszedł bardzo pozytywnie. Wgniecenia np. między guzikami koszul, znikały w mgnieniu oka, a samo ich prasowanie nie stwarzało dodatkowych trudności. Spory plus.

Test Philips Azur GC4410/02

Trzeba w tym momencie zaznaczyć, że żelazko wytwarza sporą ilość pary. Dźwięk temu towarzyszący jest dość głośny, ale raczej nikogo nie powinien nazbyt irytować. Nawet na najniższym stopniu mocy, żelazko radzi sobie idealnie z większością wgnieceń. Bardzo dobrze sprawdza się blokada kapania, dzięki której nasze ubrania nie są poplamione. Trzeba jednak zaznaczyć, że zbiornik na wodę mógłby być jaśniejszy/bardziej przeźroczysty, gdyż czasem trzeba się uważniej przyjrzeć, by dokładnie sprawdzić, ile wody jeszcze w nim zostało. Dla większości osób żelazko będzie miało optymalną wagę

Test Philips Azur GC4410/02Test Philips Azur GC4410/02

Stopa SteamGlide w Philips Azur GC4410/02

Przy zastosowanej stopie SteamGlide trzeba koniecznie się zatrzymać. Ślizg podczas prasowania jest niesamowicie gładki. Stopa jest przy tym bardzo trwała i odporna na wszelkie zarysowania - żelazko jest już u mnie stosunkowo długo i wciąż nie posiada jakiejkolwiek ryski.

Test Philips Azur GC4410/02

Wspomnieć można, że sama stopa SteamGlide ma podstawową powłokę wykonaną z ceramiki. Dodatkowa powłoka zwiększa natomiast ślizg i pozytywnie wpływa na wytrzymałość - jest ona silikonowa.

Test Philips Azur GC4410/02

Nie wiem, ile inżynierowie Philipsa pracowali nad tym rozwiązaniem, ale jedno jest pewne - wyszło im to rewelacyjnie.

Test Philips Azur GC4410/02

Wieszak zamiast deski?

Tak, dobrze przeczytaliście. Dzięki silnemu uderzeniu pary prasować możemy także w pionie. Osobiście rekomenduje ten sposób w przypadku lekkich wgnieceń. Jest to bowiem nieco bardziej męczące i mniej wygodne niż tradycyjnie prasowanie na desce. Wtedy dużo bardziej możemy odczuć wagę urządzenia. Niemniej jednak, jest to ciekawa funkcja.

Test Philips Azur GC4410/02

Podsumowanie - recenzja Philips Azur GC4410/02

Szczerze powiem Wam, że żelazko Philips Azur GC4410/02 jest moim własnym wyborem. Posiadam je już kilka lat i z pewnością, kupiłabym je jeszcze raz.

Optymalna waga, gładki ślizg, świetne parametry prasowania, solidne wykonanie, rewelacyjna stopa SteamGlide, sporo udogodnień czy ładny design, to moim zdaniem największe atuty testowanego modelu. Większych minusów właściwie ciężko szukać. Żelazko kosztuje aktualnie około 200 zł i moim zdaniem jest warte tej kwoty.

Podsumowując, nie dziwi mnie wcale fakt, że Philips Azur GC4410/02 tyle lat po swojej premierze na rynku wciąż świetnie się sprzedaje i zbiera znakomite opinie. Może to być także trafiony prezent dla mamy, żony czy innej ważnej w naszym życiu kobiety.

Sprawdź również:

blog comments powered by Disqus
Test Philips Azur GC4410/02 - Sprawdzamy Popularne Żelazko