PODPOWIEDZI:
HIT Dnia - promocje w sklepie RTV Euro AGD

Emporia Life Plus [TEST]

Empora Life Plus to idealna propozycja dla seniorów ceniących sobie przede wszystkim prostotę obsługi telefonu.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • prostota obsługi
  • przycisk połączeń alarmowych
  • wysoka głośność dzwonka
WADY
  • "toporny" wygląd

Emporia LIFE plus, to jeden z tych telefonów, które nie wymagają instrukcji obsługi. Zaprojektowano go z myślą o osobach starszych, które nie korzystają z zaawansowanych funkcji najnowszych modeli telefonów komórkowych.

Emporia Life Plus

Wygląd

Telefon firmowany przez austriacką telekom jest dość duży. Jego wymiary to 112 x 55 x 26 mm, natomiast jego waga (138 gram) nie przekracza znacząco obowiązujących standardów. Twarde metale, z jakich zostało skonstruowane to urządzenie wyglądają dość topornie, ale są dość dobrze spasowane z bocznymi plastikami.

Na bokach obudowy znajdują się: włącznik telefonu, przyciski plus/minus służące do regulacji głośności, suwak z kłódką blokujący klawiaturę, a także włączniki latarki, budzika i głośnika. Z tyłu obudowy znajdziemy jeszcze jeden przycisk – jest to czerwone serce, które po przytrzymaniu wybierze numer alarmowy lub inny wcześniej zdefiniowany.

Emporia LIFE plus, to standardowy slider, w którym klawiatura pojawia się dopiero po rozsunięciu obudowy. Klawisze w układzie 4 na 3 są duże i czytelne. Bez problemu możemy więc pisać smsy i wybierać numery telefonów. Pod samym ekranem mamy tylko 4 klawisze: dwa wyboru oraz dwa słuchawek – służą one nie tylko do odbierania lub odrzucania połączeń, ale również do akceptacji wyboru lub powrotu do wcześniejszego ekranu. Sam ekran ma wielkość 2,7 cala, rozdzielczość, to 128 x 160 pikseli i jest monochromatyczny. Wyświetlane na nim informacje widać bardzo dobrze – jest to jego główna zaleta. Możemy również ustawić kontrast.

Rankingi telefonów >>>

Emporia Life Plus

Funkcjonalność

Telefon nie posiada praktycznie żadnych dodatkowych funkcji znanych z nowoczesnych komórek. Nie znajdziemy więc modułu BT, przeglądarki internetowej, aparatu fotograficznego, nie wspominając nawet o module GPS. Paradoksalnie może być to jego zaletą, ponieważ im większa prostota obsługi i brak skomplikowanych gadżetów, tym mniejsza niechęć osób, którym na co dzień obce są zaawansowane technicznie urządzenia, w tym telefony komórkowe. Coś może jednak znajdziemy ciekawego? Tak, wbudowaną latarkę LED, która przyda się podczas nocnych spacerów po nieoświetlonych miejscach. Prezentowany slider odtwarza dzwonki polifoniczne, lecz ich wybór ogranicza się zaledwie do kilku pozycji. Dzwonki są jednak bardzo charakterystyczne i głośne, nawet przy najmniejszych ustawieniach. Wszystko to jest dostosowane dla osób niedosłyszących. Połączenie przychodzące oprócz dzwonka sygnalizuje także wibracja i migające klawisze.

W zestawie

W zestawie razem z telefonem znajduje się bateria, ładowarka podróżna i instrukcja obsługi. Muszę przyznać, że jest to jeden z najbardziej ubogich zestawów jakie miałem okazję oglądać. Chociaż z drugiej strony, osoba kupująca ten model niczego więcej nie oczekuje, a co najważniejsze wpływa to także pozytywnie na cenę zakupu.

Ukryte funkcje telefonów >>>

Emporia Life Plus

Menu emporii zostało uproszczone do minimum. Nie ma tu nawet klasycznego ekranu startowego. Zamiast niego mamy książkę telefoniczną. Natomiast idąc do góry znajdziemy ostatnie połączenia, odebrane smsy, stan baterii i dostępność sieci. Po rozsunięciu slidera pojawiają się takie same opcje, do których zostały dodane Ustawienia. Możemy tam ustawić dzwonek, głośność, kontrast wyświetlacza, rozmiar liter, wielkość pisma, język, czas i datę, kalkulator oraz numery alarmowe. Dodatkowymi funkcjami jest ustawienie przypomnienia o urodzinach oraz teksty pomocy, dzięki którym wyświetlają się informacje opisujące daną funkcję telefonu. Bateria o pojemności 1200mAh wytrzymuje 250 godzin w stanie gotowości i 180 minut rozmów.

Podsumowanie

Emporia Life Plus, to produkt przeznaczony dla specyficznego klienta. Będą to osoby z pewnością starsze, które nie potrzebują bardziej zaawansowanych funkcji niż dzwonienie i wysyłanie smsów.

blog comments powered by Disqus