PODPOWIEDZI:

Test Epson EH-TW7400 - Profesjonalny projektor do kina domowego

Koniec roku to dobry czas dla fanów projektorów, bo właśnie wtedy pojawia się najwięcej zapowiedzi oraz nowości na nadchodzące dwanaście miesięcy. Dziś przyjrzymy się bliżej propozycji od Epsona, która od niedawna jest w sprzedaży i jest to model z kategorii tych bardziej profesjonalnych lub można by powiedzieć bardziej zaawansowanych projektorów do kina domowego. Epson EH-TW7400

Epson EH-TW7400

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
3 GŁOSÓW
ZALETY
 • Mocne Kolory
 • Dobra jasność
 • Wysokiej klasy obiektyw
WADY
 • Wysoka cena

Wygląd zewnętrzny Epson EH-TW7400

Epson EH-TW7400 pojawił się na rynku niecały miesiąc temu jednak ta budowa może być znajoma. Zgadza się, wygląda on identycznie jak projektory z poprzedniego roku, czyli EH-TW7300 i EH-TW9300W.

Jest to spora konstrukcja o wymiarach około 50 cm szerokości, podobnej głębokości i 12 cm wysokości. To wszystko waży aż 11 kilogramów. Możemy powiedzieć, że jest to sporo, należy jednak pamiętać, że w zasadzie wszystkie poważne konstrukcje mają swoje gabaryty.

Porównanie cen projektora Epson EH-TW7400 >>>

Epson EH-TW7400 testujemy projektor kina domowego

Pomimo tego należy go pochwalić, ponieważ i biały kolor, i wykonanie, kształty, obłości, nacięcia sprawiają wrażenie konstrukcji, która wygląda dobrze i nawet o dziwo lekko. Myślę, że w większych salonach pod białym sufitem nie powinien robić wrażenia ociężałego narzędzia, którego obecność rozumie tylko “Pan domu”.

Plastiki dobrze spasowane, matowe, nie poddające się brudowi, ładny okrąg wokół zamykanego obiektywu powodują, że odbiór całości tego urządzenia jest pozytywny.

Epson EH-TW7400 wygląd

Połączenia w projektorze Epson EH-TW7400

Gdyby ktoś na wstępie chciał zapytać to od razu rozwiewam wątpliwości, nie ma tu połączenia bezprzewodowego, brak wifi czy internetu. Klasyka gatunku, czyli dwa złącza HDMI w tym jedno obsługujące obrazy 4K, złącze analogowe D-Sub 15 pin, to wszystko, co służy do przesyłu obrazu. Reszta złącz to albo połączenia serwisowe, albo RS232 do sterowania za pomocą systemu inteligentnego domu oraz trigger służący do automatycznego otwierania i zamykania elektrycznego ekranu. Jest wszystko co niezbędne, bez jakichkolwiek nowości i bez zaskoczenia.

Epson EH-TW7400 wszystkie złącza

Możliwości projektora Epson EH-TW7400

Jak wspomniałem na początku, Epson EH-TW7400 to wyższa półka kina domowego, dlatego wydawałoby się że wymaga on odpowiednio zaciemnionego pomieszczenia, dopasowanego pod kątem instalacji i ogólnie dobrze dostosowanego do projekcji. Nic z tych rzeczy, Epson w tym modelu pokazuje, że nawet model z wyższej półki, może być sprzętem uniwersalnym i łatwym w ustawieniu.

Podstawowe dane techniczne:

 • Jasność: 2400 ANSI Lumenów
 • Kontrast dynamiczny : 200 000:1
 • Technologia tworzenia obrazu : 3LCD

Co nam te dane mówią?

Jasność i kontrast potwierdza, że projektor może być wykorzystywany również w nieco rozświetlonym pomieszczeniu nie tracąc przy tym jakości obrazu. Dodatkowo dzięki temu, że moc lampy nie została maksymalnie wyśrubowana, jest on w stanie zaoferować niezłą czerń.

Technologia 3LCD już od lat udowadnia, że mocne i wyraziste kolory to mocna strona produktów od Japończyków. Dlatego te najważniejsze cechy obrazu z pewnością zadowolą użytkowników Epsona.

Epson EH-TW7400 panel sterowania sterowanie

Idąc dalej, projektor pracuje w rozdzielczości 4K (3840x2160) dzięki zastosowanej autorskiej optymalizacji obrazów 4K. Dodatkowo obsługuje oczywiście obrazy HDR i działa to fajnie.

Należy jednak pamiętać, że w tym przedziale cenowym nie otrzymamy jeszcze szerokiego gamutu kolorów ani pełnej matrycy 4K, w projektorach, są to jeszcze bardzo drogie rozwiązania, jednak Epson w bardzo fajny sposób połączył oferowanie wrażeń Ultra HD w niezłej jakości, jak i przyzwoitą jak za tą jakość cenę.

Funkcje Epson EH-TW7400

Główne funkcjonalności tego projektora, które odróżniają go od bardziej podstawowych modeli.

 • Elektroniczny obiektyw z dużym zoomem, precyzyjnym focusem i dużym zakresem przesunięcia (Lens Shift), daje ogromne możliwości ustawienia lub zawieszenia projektora pod sufitem. Łatwe ustawienie geometrii obrazu i precyzyjne dostrojenie ostrości.
 • Możliwość wybrania zdefiniowanych ustawień kolorów lub wykonania profesjonalnej kalibracji.
 • Nieustająca obecność technologii 3D, która może i jest w odwrocie, ale ma swoją rzeszę fanów.
 • Dynamiczna przesłona, odpowiada za lepszą czerń i rzeczywiście działa znacznie podbijając kontrast.

Epson EH-TW7400 jakość obrazu, natura

Jakość obrazu Epson EH-TW7400

Pomimo że wiemy, iż niezależne badania wcale nie potwierdzają tak wysokiego kontrastu, to obraz z EH-TW7400 rzeczywiście robi dobre wrażenie. Uruchamiając go w zaciemnionej salce w trybie cinema oraz w oszczędnym trybie lampy, wydobywamy mocną czerń, dobre kolory, wysoką jasność, no i to z czego Epson jest dobry, czyli te kolory, jak z obrazka, bardzo nasycone, wręcz trójwymiarowe.

Poza filmami dobrze sprawdza się w scenach animowanych, w sporcie lub w grach. Miażdży on pod tym względem wiele modeli z rankingu projektorów, ale w tej cenie jest to naturalne.

Epson EH-TW7400 jakość obrazu gwieździsta noc

Jeżeli zapalimy jakieś dodatkowe światło to wcale dużo nie tracimy, dzięki sporej mocy lampy, EH-TW7400 radzi sobie nawet w trudnych warunkach.

Podsumowując, dobry projektor dla kogoś kto szuka czegoś więcej niż duży obraz, a przy okazji uniwersalny sprzęt, który sprawdzi się w każdych warunkach.

Epson EH-TW7400 ocena z testu 5

Epson EH-TW7400 odznaczenie jakość

Sprawdź też poprzednie testy projektorów Epson:

blog comments powered by Disqus
Test Epson EH-TW7400 - Profesjonalny projektor do kina domowego