PODPOWIEDZI:

LG KP260 [TEST]

LG KP260 - wykonana w przyzwoitej jakości tradycyjna komórka z aparatem 1,3 Mpix, odtwarzaczem mp3 i radiem. Za niewygórowaną cenę spełni niewygórowane wymagania użytkownika.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • prostota obsługi
  • długi czas działania na baterii
  • niska cena
WADY
  • słabej jakości wyświetlacz LCD
  • brak szybkich protokołów transmisji danych

LG KP260 to telefon komórkowy dla przeciętnego, niewymagającego użytkownika. Jest niedrogi i prosty w obsłudze, wyposażony w szereg przydatnych funkcji, m. in: radio, odtwarzacz mp3, aparat fotograficzny, czytnik microSD, Bluetooth oraz USB. Premiera telefonu miała miejsce we wrześniu 2008r.

LG KP260

Wygląd

Na pierwszy rzut oka KP260 niczym się nie wyróżnia - ot, zwykła komórka, jakich wiele na rynku. Telefon jest niewielki i lekki, wraz z baterią waży ok. 87g. Obudowa jest wykonana z solidnego plastiku i dobrze spasowana, dzięki czemu telefon sprawia wrażenie trwałego i odpornego na wszelkie „przygody" typu upadek, zarysowania. Rozsuwana obudowa typu slider kryje wygodną w życiu i czytelnie oznaczoną klawiaturę numeryczną, co może być godne polecenia zwłaszcza dla tych, którzy chcą korzystać z telefonu bez konieczności zakładania okularów. Niestety niewielkie rozmiary oraz kiepska rozdzielczość wyświetlacza (1,7 cala, 128 x 160 pikseli, 262tys. kolorów), a także niedopracowany projekt menu nie pozwalają na wyświetlanie wszystkich komunikatów odpowiednio dużą czcionką, aby określić telefon mianem sprzętu przyjaznego krótkowidzowi. Dla przykładu: mimo wybrania powiększonej czcionki, na liście kontaktów nazwiska wyświetlone są dużą czcionką, natomiast przypisane im numery - standardową, małą.

Pod wyświetlaczem umieszczone są przyciski sprzętowe: pięciopozycyjny pad nawigacyjny, dwa przyciski o zmiennych funkcjach, klawisz kasowania, odbierania oraz zakończenia połączenia, będący jednocześnie włącznikiem zasilania. Tuż nad wyświetlaczem znajduje się głośnik, po lewej stronie wyświetlacza - przyciski regulujące głośność oraz osłonięte zaślepką gniazdo kart microSD, a po prawej - gniazdo ładowania/komunikacji USB oraz spust migawki aparatu. W prawym górnym rogu umieszczono uchwyt na smycz. Na spodniej stronie urządzenia znajduje się oko aparatu fotograficznego, a pod klapką baterii - akumulator o standardowej pojemności 900mAh.

LG KP260

Funkcje

LG KP260 pracuje pod systemem operacyjnym producenta. System podczas testów nie wieszał się, działał stabilnie i szybko reagował na komendy. Menu jest intuicyjne i niezbyt rozbudowane, łatwo będzie je opanować nawet początkującemu użytkownikowi. Istnieje możliwość wyboru między trybami wyświetlania menu w postaci listy oraz siatki ikon, w zależności od upodobań i przyzwyczajeń. Telefon daje możliwość personalizacji poprzez instalację własnych tapet oraz dzwonków, do dyspozycji użytkownika jest ok. 4MB pamięci wewnętrznej telefonu z możliwością jej rozszerzenia o dodatkowe 2GB na karcie microSD. Są to niezbyt wyśrubowane wartości, jednakże wystarczające do przechowywania kilku ulubionych mp-trójek czy zdjęć.

Czterdziestotonowa polifonia oraz obsługa formatu mp3 w połączeniu z dobrej jakości głośnikiem sprawia, że dźwięki odtwarzane przez telefon są bardzo miłe dla ucha. Podczas korzystania z zestawu słuchawkowego można również słuchać radia - niestety do testowanego egzemplarza nie dołączono słuchawek i nie można było sprawdzić jakości odbioru stacji. Telefon wyposażony jest również w opcję dyktafonu, co umożliwia tworzenie notatek głosowych.

Ukryte funkcje telefonów >>>

LG KP260

Łączność

LG KP260 obsługuje sprawnie i bezproblemowo komunikuje się poprzez Bluetooth 2.0 z EDR A2DP oraz USB. Łączność z internetem zapewnia transmisja GPRS oraz WAP - bez najmniejszych problemów udało się sprawdzić najnowsze informacje w serwisie onet.pl (wersja Lajt dla urządzeń mobilnych), a także sprawdzić pocztę i skorzystać z Google. Telefon umożliwia też obsługę aplikacji Java. Niestety nie mogę polecić testowanego modelu jako urządzenia do dłuższej pracy z Internetem - ze względu na uciążliwy sposób poruszania się po stronach za pomocą pada nawigacyjnego oraz długi czas oczekiwania na przesył danych. Brak szybszych protokołów transmisyjnych daje się tu mocno we znaki.

Dodatki

LG KP260 wyposażono w cyfrowy aparat o matrycy 1,3Mpix z zoomem 4x, który zaopatrzono w szereg tzw. "bajerów" typu: samowyzwalacz o zmiennym czasie (3,5,10 sekund), wykonanie serii zdjęć za jednym naciśnięciem spustu migawki oraz fotografowanie z wykorzystaniem efektu sepii, zdjęcia monokolor i negatywu oraz z wyborem ustawienia balansu bieli. Użytkownik ma też możliwość nagrania sekwencji video w maksymalnej rozdzielczości 176 x 144 pikseli, z efektami specjalnymi obrazu, podobnie, jak przy robieniu zdjęć. Nagranie zapisywane jest w formacie 3gp. Jakość zdjęć i nagrań w każdych warunkach pozostawia wiele do życzenia, aparat w testowanym telefonie zdaje się być wyłącznie"odfajkowaniem" pozycji niezbędnej w typowej komórce tej klasy.

Wbudowany odtwarzacz video daje możliwość oglądania filmów w formatach mp4 i 3gp. W pakiecie "rozrywkowym" użytkownik otrzymuje również dwie preinstalowane gry oraz szereg przydatnych dodatków: kalkulator, budzik, stoper, przelicznik jednostek i zegar globalny.
Dzięki baterii o pojemności 900mAh telefon (według specyfikacji producenta) może pracować do 300 godzin w stanie czuwania lub zapewnić do 200 minut rozmowy. W rzeczywistości wartości te są bliskie prawdy - przy średnio intensywnym korzystaniu z telefonu ładowanie baterii raz na tydzień zdecydowanie wystarcza.

LG KP260

Podsumowanie

LG KP260 jest przeciętnym przedstawicielem grupy tanich, nieskomplikowanych telefonów dla mało wymagających użytkowników, zarówno pod względem stylistyki, jak i możliwości komunikacyjnych. Za kupnem telefonu przemawia jakość wykonania, prostota obsługi oraz niska cena.

blog comments powered by Disqus