Huawei Honor [recenzja]

Honor zaprezentowany we wrześniu 2011 roku w bardzo dobry sposób zadebiutował na rynku telefonów komórkowych. Po słabszym modelu U8500 Honor był skokiem w przyszłość. Pokazał innym producentom, że w mogą się liczyć na rynku smartfonowym.

Huawei Honor

Ocena VideoTesty.pl
GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

Dziękujemy za oddanie głosu.
ZALETY
  • Wykonanie
  • Specyfikacja
WADY
  • Brak Android 4.0
  • Cena

Wstęp

Smartfon wyposażony w 4 calowy ekran LCD TFT- o rozdzielczości 480x854 pix. wygląda bardzo ładnie, nie widać przeinaczeń kolorów. W słońcu ekran również sprawuje się dostatecznie dobrze. Na uwagę zasługuje bardzo ładny kontrast kolorów. Obudowa telefonu wykonana jest z wysokiej jakości plastiku. Jakość spasowania telefonu też stoi na przyzwoitym poziomie, po roku użytkowania nie widać ani nie słychać niedoskonałości obudowy. Dodatkowym smaczkiem jest elegancka ramka aluminiowa wokół obudowy.

1a

3

Specyfikacja techniczna

Specyfikacja Honora jest cały czas na czasie, może spokojnie konkurować ze średnią półką aktualnych smartfonów. W Huawei zastosowano jednordzeniowy procesor Snapdragon 1,4 Ghz, dodatkowo do dyspozycji mamy 512 MB RAM – nienajgorzej. Dzięki takiej specyfikacji smartfon bardzo dobrze radzi sobie z przeglądaniem internetu oraz obsługą samego menu. Nie zauważymy również zbędnych spowolnień przy korzystaniu z telefonu.

Huawei Honor "chodzi" na systemie Android 2.3 i raczej nie spodziewajmy się update`u do najnowszej wersji. Jednak sam interfejs zastosowany w tym samrtfonie wygląda bardzo czytelnie, bez niepotrzebnych animacji oraz wodotrysków. Wszystko to, co mamy w Androidzie i co jest potrzebne znajdziemy bez trudu. Szkoda tylko, że producent zaoferował nam tak mało widgetów.

Multimedia

Multimedia Huawei Honor też stoją na wysokim poziomie. Na uwagę zasługuje 8 Mgpix aparat z autofocusem oraz stabilizacją obrazu. Co ciekawe, smartfon potrafi robić zdjęcia HDR, szczególne, efektowne, z doskonałym nasyceniem kolorów. Dzięki temu aparatowi nakręcimy też film w rozdzielczości HD. Muzycznie Huawei nie poraża, na słuchawkach gra zdecydowanie lepiej niż na głośniku zewnętrznym. Do podstawowego słuchania muzyki oraz radia wystarczy. Warto by zaopatrzyć się w nowe słuchawki, bo te które dodał producent nie są najwyższych lotów.

1b

Podsumowanie

Podsumowując, Huawei odrobiło prace domową. Ładny, ciekawy smartfon, może trochę egzotyczny, z dobrą specyfikacją oraz dobrym aparatem. Szkoda, że operatorzy nie sprzedawali tego telefonu w większych ilościach. Aktualnie ceny wahają się od 800 do 1000 zł na allegro. Stosunkowo dość drogi na to, co ma do zaoferowania W sklepach smartfon powoli staje się niedostępny. Jednak nie zapominajmy, że ten telefon ma już rok. Jednak jakby nam się udało dostać go w dobrej cenie, raczej nie zawiedziemy się.

blog comments powered by Disqus