PODPOWIEDZI:

LG L9 vs Samsung Galaxy S Advance [RECENZJA]

Samsung Galaxy S Advance jest aktualnie jednym z popularniejszych smartfonów na rynku. Dobra specyfikacja, ekran Amoledowy oraz nie najwyższa cena sprawiają, że Advance staje się niemal produktem idealnym. LG L9 stawia jednak poprzeczkę wysoko, czy uda mu się pokonać Samsunga?

LG P760 Optimus L9

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  WADY

   Pierwszy test tradycyjnie rozpoczął się od benchmarku Quadrant testującego po kolei wszystkie najważniejsze komponenty smartfonów.

   Quadrant:

   L9 – 2912 pkt
   Samsung Galaxy S Advance – 2252 pkt.

   lgvs galaxy 2

   Duża przewaga LG L9 spowodowana niewątpliwie jest większa ilością pamięci RAM. W stosunku do Advance , LG posiada aż o 256 MB więcej. Dwurdzeniowy procesor 1 Ghz Cortex-A9 jest taki sam w tych dwóch smartfonach. Zobaczmy jak poradzą sobie te dwa smartfony w teście graficznym przeprowadzony na benchmarku NenaMark.

   NenaMark:

   Samsung Galaxy S Advance – 57,06 fps
   LG L9 – 56.05 fps

   lgvs galaxy

   Nieznaczna różnica. Jednak Smasung Galaxy S Advance lepiej poradził sobie z tym testem. Procesor graficzny zastosowany w Advance MALI-400MP spokojnie dorównuje PowerVR SGX540 zastosowany w LG L9.

   Ostatnim testem był benchmark browsemark.rightware 2 , który testuje ogólną wydajność, szczególnie jeżeli chodzi o przeglądarkę oraz szybkość wyświetlania stron.

   Ukryte funkcje telefonów - Sprawdź czy je znałeś >>>

   Samsung Galaxy S Advance – 1488 pkt
   LG L9 – 1255

   Dość niespodziewanie wygrał Advance, tym bardziej, że test trwał bardzo długo ok. 10 minut. Cóż, mniejsza rozdzielczość 480x800 w stosunku do LG L9 który ma 540x960 pix. może mieć wpływ na wydajność. Drugim powodem jest Android 2.3.6 zastosowany w Advance. Czy ICS w L9 może być źle zoptymalizowany? Mimo wszystko wygrywa Advance wygrywa te starcie w stosunku 2:1 choć otwarcie nie można powiedzieć, ze jest smartfonem zdecydowanie lepszym.

   blog comments powered by Disqus
   LG L9 vs Samsung Galaxy S Advance [RECENZJA]