PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy S III Mini [TEST]

Samsung Galaxy SIII Mini to długo oczekiwany następca świetnego modeli SIII. Właściwie to bardziej poręczna alternatywa w przystępniejszej cenie. Jak SIII Mini prezentuje się na tle "pełnej" SIII?

Samsung GALAXY S III mini GT-i8190

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Android 4.1
  • Przyzwoite parametry
  • GLONASS
  • Radio FM
WADY
  • Myląca nazwa
  • Podstawowy aparat foto

Samsung Galaxy S III to wspaniały telefon, ale ogromny 4, 7-calowy wyświetlacz sprawia, że jest raczej nieporęczny. Można by, więc wyjść z założenia, że Samsung Galaxy S III Mini będzie podobnym telefonem, ale w bardziej kompaktowej formie. Problem w tym, że Galaxy S III Mini nie ma praktycznie nic wspólnego z Galaxy S III...i jeśli kupisz go myśląc, że jednak ma - absolutnie się rozczarujesz.

Prezentacja telefonu komórkowego Samsung Galaxy SIII Mini

Zróbmy szybkie porównanie:

Galaxy S III ma wspaniały 4, 7” wyświetlacz HD o rozdz. 720 x 1280 pikseli; Mini - znacznie prostszy 4,0" o rozdz. 480 x 800 pikseli.

Wewnątrz Galaxy S III znajduje się cztero-rdzeniowy procesor 1.4GHz; Mini ma procesor dwurdzeniowy: 1GHz.

Galaxy S III ma 8-megapikselowy aparat filmujący, w jakości 1080p HD; Mini - 5-megapikselowy aparat filmujący w 720p HD...

Lista jest długa, a Samsung Galaxy S III Mini prawie pod każdym względem nie dorasta do pięt Galaxy S III.

Prezentacja telefonu komórkowego Samsung Galaxy SIII Mini

W rzeczywistości jedyną rzecz, która je łączy to Android 4.1 gotowy do pracy po wyjęciu z pudełka. W najlepszym wypadku jest to zaawansowany smartphon średniej klasy, więc może powinien nazywać się Samsung Galaxy W II. Co gorsza, ta ogromna nadinterpretacja, jakiej dopuścił się Samsung, jest próbą wykreowania Galaxy S III Mini na coś, czym nie jest.

Ukryte funkcje telefonów - Sprawdź czy je znałeś >>>

Prezentacja telefonu komórkowego Samsung Galaxy SIII Mini

Prezentacja telefonu komórkowego Samsung Galaxy SIII Mini

W rzeczywistości, jest to tylko kolejny smartphon z Androidem, jeden z wielu, w ofercie Samsunga.

Tak czy inaczej, nie jest to złe urządzenie. Posiada wszystkie standardowe dla Androida 4.1 Funkcje, takie jak łączność 3.5G, WiFi, Bluetooth i GPS oraz dodatkowe: GLONASS i NFC. Wewnątrz znajdziemy również radio FM, coś, czego nie ma w wielu telefonach z Androidem.

Samsung nie podaje informacji na temat ceny i daty premiery, lecz jeśli cena przekroczy 300 €, gra nie będzie warta świeczki.

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy S III Mini [TEST]