PODPOWIEDZI:

BlackBerry Bold i9900 [TEST]

Kanadyjska firma RIM (Research In Motion.) jest legendą biznesowego rynku telefonów komórkowych. Pierwsze telefony tej firmy były krokiem milowym w rozwoju usług telekomunikacyjnych. BlackBerry Bold i9900 i jest odpowiedzią na popularne dziś smartfony, ponieważ połączono w nim dwie ważne cechy – fizyczną klawiaturę qwerty oraz ekran dotykowy.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • wykonanie
  • ekran dotykowy
  • BIS i BES
WADY
  • cena
  • aparat

BlackBerry Bold premierę miał w sierpniu 2011 roku, to dość dawno, zważywszy na to, że nowości na rynku telekomunikacyjnym zmieniają się średnio co pół roku. Jednak samrtfon ten jest nadal aktualnie jednym z najlepszych telefonów Kanadyjczyków. Uwagę przede wszystkim trzeba zwrócić na rewelacyjne wykonanie urządzenia. Jak na tak nietypową konstrukcję, Bold prezentuje się olśniewająco. Tył urządzenia wykonany jest z plastiku imitującego szkło. Dodatkowo dołożono nagumione wstawki, które zapobiegają rysowaniu się urządzenia na brzegach. Całość wypełnia stalowa rama urządzenia, która wygląda nad wyraz bogato. Front smartfonu to pełna klawiatura qwerty oraz panel dotykowy o przekątnej 2, 8 cala i wysokiej rozdzielczości (jak na tak mały ekran) 640x480 pix. Na samym środku zobaczymy 5 charakterystycznych klawiszy – zadzwoń, „jeżyna”, touch pad, powrót oraz zakończ rozmowę. Tymi klawiszami praktycznie możemy w całości obsłużyć telefon.

Zestawienia czołowych smartfonów >>>

BlackBerry Bold i9900 [TEST]

Specyfikacja też nie należy do najsłabszych. Jednordzeniowy procesor Snapdragon o taktowaniu 1,2 GHz oraz 768 Mb RAM to aż nad to, aby BlackBerry pracował płynnie. Smartfon, który ma wbudowany aparat o rozdzielczości 5 mpix, oczywiście kręci filmy w rozdzielczości HD 720p. Szkoda , że jest tak mało gier, w których Bold mógłby wykorzystać w całości swoją moc. Ponadto do dyspozycji mamy 8 GB wbudowanej pamięci. Nie zapomniano o wejściu na kartę microSD do 32 GB. Najważniejszym w telefonach BlackBerry jest system i sama usługa BIS oraz BES. Dzięki tej usłudze możemy cieszyć się nieograniczonym internetem. Sama usługa jest płatna, jednak kwoty w dzisiejszych czasach nie przerażają. Dlatego, jeżeli chcemy kupić sobie telefon BlackBerry nie zapomnijmy o niej! Więcej na ten temat powiedziane zostało w filmie, także zapraszam do obejrzenia.

Opłacalność zakupu smartfona z Chin - Zobacz naszą analizę! >>>

BlackBerry Bold i9900 [TEST]

Multimedia, myślę, że możemy zapisać na plus. Podobała mi się muzyka jak i sam odtwarzacz muzyczny. Dźwięk płynący z maleńkiego głośnika, był czysty, głośny a przede wszystkim wyraźny. Na słuchawkach również nie było najgorzej. Aparat robi zdjęcia dość przeciętnie. Zdarza się często zgubić ostrość mimo wbudowanego autofocusa. Ma również trudności z robieniem zdjęć wieczorową porą. Internet, dzięki kompresji stron które przychodzą z serwerów RIM przegląda się bardzo przyjemnie. Touch Pad który mamy wbudowany na samym środku telefonu, pozwala sterować na ekranie kursorem co jeszcze bardziej ułatwia nawigowanie.

BlackBerry Bold i9900 [TEST]

Podsumowując, bardzo polubiłem BlackBerry podczas testowania. Jednak, tak jak powiedziałem jest to najwyższy model z aktualnie wyprodukowanych smartfonów BlackBerry. Cena jest jednak nie do przyjęcia – 1500 zł to stanowczo „dużo za dużo” aby zdecydować się na zakup. Jednak jeżeli chcemy zabłysnąć na biznesowym spotkaniu, nie mamy chyba wyjścia i Bold będzie odpowiedni. Zważywszy, że wyróżnia się zdecydowanie na tle plastikowych dotykowców.

Zdjęcia zrobione BlackBerry Bold 9900

BlackBerry Bold i9900 [TEST]

BlackBerry Bold i9900 [TEST]

BlackBerry Bold i9900 [TEST]

BlackBerry Bold i9900 [TEST]

BlackBerry Bold i9900 [TEST]

blog comments powered by Disqus
BlackBerry Bold i9900 [TEST]