PODPOWIEDZI:

Google Nexus 10 [TEST]

Google Nexus 10 to pierwszy pełnowymiarowy tablet Google, efekt współpracy z firmą Samsung. Podczas gdy większość dotychczasowych Nexusów bazuje na istniejących modelach telefonów i tabletów, Nexus 10 jest istotnym krokiem naprzód, nie mając swojego odpowiednika w ofercie firmy Samsunga.

Google Nexus 10

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Rozdzielczość ekranu - 300 dpi
  • Cena
  • Bateria
  • System MIMO
  • Profile użytkowników
WADY
  • Brak modemu 3G/4G
  • Nie-rozszerzalna pamięć

Google Nexus 10

W porównaniu do Galaxy Note 10.1, a zwłaszcza w porównaniu do Galaxy Tab 2, Nexus 10 jest istną bestią wydajności. Szczerze mówiąc, pod względem specyfikacji sprzętowej, nie wiele tabletów może równać się z Nexusem 10.

Jedną z największych zalet Nexusa 10 jest wyświetlacz. 10-Calowy panel o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli - 300 dpi, czyni go tabletem o najwyższej rozdzielczości wyświetlacza (według Samsunga), większej nawet niż w ekranach "retina" - spotykanych w iPadach.

Google Nexus 10

Wewnątrz znajduje się 1.7 GHz, dwurdzeniowy procesor, wraz z hojnymi 2 GB pamięci RAM. Nie-rozszerzalna pamięć wewnętrzna fash wynosi 16 GB lub 32 GB. Z tyłu umieszczono 5-megapikselowy aparat fotograficzny, z przodu 1,9-megapikselową kamerę wideo rozmów. Nexus 10 nagrywa, w jakości 1080p HD i odtwarza wideo przy 30 klatkach na sekundę.

Urządzenie to obsługuje jedynie łączność Wi-Fi, posiada jednak funkcję łączności bezprzewodowej MIMO [rozwiązanie zwiększające przepustowość sieci bezprzewodowej polegające na transmisji wieloantenowej], dzięki czemu prędkość transmisji powinna być nieco lepsza.

Google Nexus 10

Pomimo uwiązania do Wi-Fi, Nexus 10 oferuje pełny zestaw czujników: GPS, GLONASS, żyroskop, barometr, kompas cyfrowy i akcelerometr. Nexus 10 posiada również dwustronny moduł komunikacji NFC.

Google Nexus 10

Jeśli korzystasz ze smartfona z systemem Android, połączenie go z Nexusem 10 (hot spot) nie powinno stanowić żadnego problemu. Nexus 10 posiada także łączność Bluetooth 3.0, złącze microUSB i port wideo microHDMI.

Najlepsze telefony na rynku >>>

System operacyjny Android 4.2, nazwany tak samo jak swój poprzednik - "Jelly Bean". Bardzo ciekawą cechą Nexusa 10 jest obsługa wielu profili użytkowników, aczkolwiek, dziwne jest że powstało to dopiero teraz... Ogromna zaleta dla tych, którzy będą dzielić się z tabletem z innymi użytkownikami, gdyż pozwoli im to na zachowanie indywidualnych profili poczty, ulubionych stron internetowych itp. chociaż nie wiemy, czy profile te chronione są hasłem PIN.

Google Nexus 10

Ważąc 603 gramy, Nexus 10 jest o 50 gramów lżejszy od obecnego iPada, chociaż fizycznie jest nieco szerszy, mierząc 264 x 178 x 8, 9 mm. Wewnątrz umieszczono baterię o pojemności 9000 mAh, o ponad 25% większą niż w Galaxy Note 10.1. Ogólnie rzecz biorąc, sprzęt jest w stanie konkurować z obecnym iPadem, a czynnikiem kluczowym jest w tym wypadku cena.

Google Nexus 10

Najtańszy model - z 16 GB pamięci, kosztuje zaledwie 399 $ w USA, w porównaniu do 499 $ za iPada; o 25% taniej! W Wielkiej Brytanii jest podobnie, Nexus 10 jest o 25% tańszy niż iPad. 319 Funtów za model z 16 GB i 389 funtów za model 32 GB.

Nexus 10 dostępny jest w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Australii i Kanadzie od 13 od listopada. Tak, więc, Nexus 10 jest prawdopodobnie lepszy niż iPad i z pewnością tańszy niż iPad. Apple nie będzie szczęśliwe z takiej konkurencji, powinno, więc zwyczajowo pozwać firmę Samsung do sądu, lecz tym razem Samsung stworzył produkt dla Google, a Apple jak dotąd unikało walki z Google.

Mimo, iż Nexus 10 to świetny tablet, nie zdoła przekonać fanów Apple do "przesiadki", powinien jednak mieć swój udział w rynku, w okresie przedświątecznym. Co się tyczy prawników firmy Apple - będą chcieli zepsuć całą zabawę.

blog comments powered by Disqus
Google Nexus 10 [TEST]