PODPOWIEDZI:

Huawei Ascend P2 [TEST]

Zapowiadany przez Huawei jako obecnie najszybszy smartfon z LTE, Huawei Ascend P2 pokazuje rosnące możliwości tego rozwijającego się chińskiego producenta.

HUAWEI Ascend P2

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Prędkość LTE
  • Bogaty hardware
  • Dwie anteny Wi-Fi
WADY
  • Android w wersji 2.1
  • Brak gniazda microSD

Zdaniem Huawei - Ascend P2 umożliwia prędkość pobierania do 150 Mbps w sieci LTE kategorii 4-tej. To dość imponująca prędkość, zwłaszcza dla nas - w większości zatrzymanych na etapie 3,5 G, zatem posiadanie tego urządzenia przypominać będzie podróż Bugatti Veyron'em przez środek miasta w godzinach szczytu.

Huawei Ascend P2 fot1

Poza oszałamiającą prędkością LTE, Ascend P2 jest potężnym smartfonem z Androidem 2.1. Posiada czterordzeniowy procesor 1.5GHz i 1GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, 4,7" wyświetlacz o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli, plus 13 MP aparat i 1,3 MP kamerę wideo rozmów.

Najlepsze telefony na rynku >>>

Ascend P2 posiada wszystkie standardowe funkcje Androida, jak chociażby Wi-Fi i Bluetooth, plus GPS i GLONASS oraz komunikację NFC (w zależności od rynku).

Huawei Ascend P2 fot2

Korzystanie z tego urządzenia byłoby całkiem przyjemne, aczkolwiek równie dobrze można kupić jeden z kilku kilkunastu innych urządzeń na rynku, które posiadają podobną specyfikację. Huawei Ascend P2 jest ogólnie rzecz biorąc - niezły.

Mierzy 136 x 67 x 8,4 mm i waży jedynie 122 gramy. Wewnątrz mieści się duża 2420 mAh bateria, która powinna pozwolić na ok. 13 dni czasu czuwania.

Ukryte funkcje telefonów - Sprawdź czy je znałeś >>>

Huawei Ascend P2 fot3

Dostępne kolory to "Snow White" i "Black Rock", o ile nasze tłumaczenie z chińskiego jest poprawne. W tej chwili tylko jeden operator potwierdził model Ascend P2, i jest to francuski Orange, gdyż tam już prawdopodobnie mają LTE na tyle szybkie, by wykorzystać z telefonu to co najlepsze.

Smartfon dostępny będzie już od czerwca 2013 roku.

Huawei Ascend P2 fot4

Profesjonalni dystrybutorzy również powinni wprowadzić telefon do sprzedaży, w szacunkowej cenie detalicznej 399 €.

blog comments powered by Disqus