PODPOWIEDZI:

Alcatel OneTouch Star [RECENZJA]

Alcatel OneTouch Star to jeden z pierwszych telefonów wyprodukowanych przez firmę Alcatel po bardzo długim czasie. Urządzenie charakteryzuje się bardzo ciekawym wzornictwem. Podzespoły też nie należą do najsłabszych. Zobaczmy, czy model faktycznie jest wart zainteresowania.

Telefon Alcatel OT-6010D Star Srebrny

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wygląd i wykonanie
  • Ekran Amoledowy
  • Aparat
WADY
  • Problemy z wydajnością
  • Mało precyzyjny ekran
  • Słaby głośnik wewnętrzny

OneTouh Star to dość mały kompaktowy smartfon. Wymiary urządzenia, które wynoszą 117,90 x 60,80 x 9,70 mm sprawiają, że telefon bardzo wygodnie trzyma się w ręce. Cała obudowa wykonana jest z dobrej jakości plastiku. Producent do pudełka dodał dwie tylne klapki, które w zależności od gustu można zmieniać. Owe klapki do złudzenia przypominają aluminium, jednak jest to tylko plastik, choć nienajgorzej wykonane. Dla mnie problematyczne były guziki umieszczone na krawędziach obudowy, które maja zbyt mały „skok” niekiedy mocniej trzeba je przycisnąć aby zaczęły działać. Całość jednak jest wykonana z należyta starannością i próżno doszukiwać się jakiś poważniejszych uchybień.

Sprawdź aktualne rankingi smartfonów >>>

alcatel onetouch star

Specyfikacja Alactela OneTuch Star to typowa średnia półka. Do dyspozycji mamy dwurdzeniowy procesor MediaTek MT6577 o taktowaniu 1Ghz, dodatkowo do dyspozycji mamy 512 MB Ram oraz procesor graficzny POWERVR SGX531. Przy takiej specyfikacji naszemu Alcatelowi czasami zdarzają się małe ścinki. Ma to miejsce i w systemie, i w niektórych grach. Nie jest to jednak wielce uciążliwe. W benchamrkach smartfon osiągnął następujące wyniki. Benchmark Antutu 7171 oraz Quandrant 3421 pkt. Zdecydowanym plusem smartfona jest niewątpliwie ekran o przekątnej 4 cali oraz rozdzielczości 800x480 pix zrobiony w technologii Amoledowej. Barwy wyświetlane są żywe, kąty widzenia bardzo dobre. Czasami kuleje czułość ekranu. Brak precyzji w naciskaniu odpowiednich ikonek to największa bolączka Alcatela.

alcatel onetouch star

System operacyjny zainstalowany w Alcatelu Onetouch Star to Android w wersji 4.1 Jelly Bean. Zastosowano tam autorska nakładkę, która sprawuje się bardzo dobrze. Wszystkie funkcje tego systemu są na swoim miejscu. Dodatkowo zastosowano ciekawa opcje odblokowywania ekranu, którą można zobaczyć na załączonym filmie. Producent wyposażył swoich użytkowników również we wszystkie popularne aplikacje, np. dyktafon, radio (zwykłe i internetowe) czytnik plików PDF oraz Office.

Urządzenie mobilne dla babci lub dziadka? Doradzamy w wyborze! >>>

alcatel onetouch star

Ciekawie w smartfonie wypadają multimedia. Aparat o rozdzielczości 5 mpix z Autofocusem oraz dioda doświetlającą LED robi zdjęcia bardzo przyzwoicie. Nie widać żadnych zniekształceń obrazu, nie ma ziarna a same zdjęcia wychodzą ostre i wyraźne. Ciekawą funkcją jest możliwość robienia zdjęć seryjnych. Alcatel w przeciągu paru sekund tych zdjęć potrafi zrobić aż 40. Muzykę też przypisujemy do plusów. Tylny głośnik, może nie gra rewelacyjnie, ale co ważne czysto. Ciekawie to wygląda na słuchawkach. Odpowiedni bas oraz wysokie tony nie sprawiają zawodu smartfonowym melomanom. Minusem i to dużym jest słaby głośnik wewnętrzny (ten przez którego słyszymy rozmówce) Fatalna jakość rozmów to była niemiła niespodzianka.

Funkcje specjalne telefonów - Lista ukrytych funkcji >>>

Przykładowe zdjęcia:

alcatel onetouch star

alcatel onetouch star

alcatel onetouch star

alcatel onetouch star

alcatel onetouch star

alcatel onetouch star

Podsumowując. Alcatel OneTouch Star to ciekawy smartfon o ładnym wzornictwie i z przyzwoitą specyfikacją. Nie udało się jednak unikać dość irytujących błędów. Do życzenia pozostaje jakość rozmów oraz dość mało precyzyjny ekran. Być może, remedium na te problemy byłaby aktualizacja systemu. Na ten temat producent jednak milczy.

blog comments powered by Disqus
Alcatel OneTouch Star [RECENZJA]