PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Dobre suszarko-lokówki do 100 zł |TOP 5|

Miksery – Wybieramy Idealny Mikser Dla Pani Domu

  • Dodano: 2 lata, 8 miesięcy temu
  • Ocena: (0) (0)
Miksery – Wybieramy Idealny Mikser Dla Pani Domu

Z czym kojarzą Ci się domowe uroczystości? Bez wątpienia ze wspaniałymi zapachami. Jednym z nich jest z pewnością słodki zapach wypiekanych ciast. Jednym z zasłużonych jest tutaj mikser, bez którego przygotowanie placków byłoby znacznie trudniejsze. Jaki mikser wybrać? Co powinien posiadać? O tym poniżej.

Moc

Pół biedy, jeśli będziesz chciała jedynie ubić pianę. Do tego wystarczy najprostszy mikser za kilkadziesiąt złotych. Dobrze jednak wiemy, że kuchnia stawia przed nami dużo trudniejsze zadania. Mieszanie gęstych kremów i ciast wymaga mocniejszego miksera. Sprawdź przed zakupem jaką moc posiada dany mikser. Najtańsze miksery oferują moc ok. 150 W. To mało. Przy cięższych zadaniach silnik najpewniej się przegrzeje i odmówi współpracy. Mocniejsze miksery ręczne posiadają moc do 500 W, a stacjonarne – nawet do 1000 W. Nie zawsze wybór tego najmocniejszego będzie konieczny. Jeśli korzystasz sporadycznie, do niezbyt wymagających celów, nie ma sensu wydawać zbędnie pieniędzy.

Stacjonarny czy ręczny?

Najpopularniejsze są oczywiście miksery ręczne. O stacjonarnych jeszcze kilkanaście lat temu nie było słychać. Moda na nie pojawiła się dopiero wraz z popularnymi programami kulinarnymi, jakie obecnie brylują w telewizji. Do większości podstawowych zadań nada się mikser ręczny, pod warunkiem, że jego moc będzie miała minimum 400 W. Potrzeba zakupu miksera stacjonarnego pojawia się wtedy, gdy chcemy korzystać z niego naprawdę dużo. Wówczas mikser ręczny byłby po prostu niewygodny, a każdorazowa miksowanie kończyłoby się bólem przedramienia. Ale czy tylko wygoda jest zaletą mikserów stacjonarnych? Z pewnością nie. Są one znacznie mocniejsze, co ma znaczenie np. przy wyrabianiu sernika lub ciasta. Nie zapominajmy też o innym, nieco mniej praktycznym aspekcie – o wyglądzie. Elegancki mikser stacjonarny to świetna dekoracja gustownej kuchni.

mikser zelmera

Tryby pracy

Każdy, kto próbował ubić pianę, wie jak ważna jest odpowiednia regulacja obrotów miksera. Do niektórych składników trzeba podejść wyjątkowo delikatnie, a do innych zaś – z największą siłą. Najpopularniejszy jest system 5 trybów prędkości przełączanych skokowo. Znajdziemy go w większości mikserów, nawet tych najtańszych. W zależności od modelu, może to być nawet 18 stopni. W niektórych mikserach prędkość regulujemy płynnie, co jest najlepszym rozwiązaniem. Dużym ułatwieniem jest tryb pulsacyjny, która pozwala nam na bardziej precyzyjne operowanie mikserem.

Głośność

Czy Ciebie także straszono w dzieciństwie mikserem? Nie bez powodu wybrano akurat to urządzenie. Miksery potrafią być naprawdę głośne. Najgłośniejsze generują hałas o natężeniu 80 decybeli! Przeglądając tabelę z danymi technicznymi mikserów zwróć uwagę na poziom dźwięku. 65 decybeli to już naprawdę dobry wynik. Jeśli suche dane nic Ci nie mówią, odpal mikser w sklepie i sprawdź sam, czy Cię nie ogłuszy.

mikser boscha

Końcówki

Najpopularniejszymi końcówkami są oczywiście mieszadła i na pewno znajdą się na wyposażeniu miksera. Mogą być płaskie, owalne lub powyginane – w zależności od producenta. Każdy z nich zapewnia o najlepszych efektach mieszania, ale mówmy się – nie ma to większego znaczenia. Co jeszcze znajdziemy w zestawie? M.in. końcówki ubijające, ucierające, do ciast, a także blender. Duże możliwości daje nam nasadka kielichowa, która przekształca nasz mikser w blender kielichowy – idealny do szejków i smoothie!

Zabezpieczenia

Bezpieczeństwo to podstawa. W szczególności, gdy mamy do czynienia z wirującymi, metalowymi końcówkami. Mikser powinien posiadać zabezpieczenie przed wypadaniem końcówek. Wyjmuje się je dopiero po zwolnieniu odpowiedniego przycisku, w czasie gdy urządzenie jest wyłączone. Ważne jest też zabezpieczenie przed przegrzaniem. Miksery narażone są na duże obciążenia i nie posiadają wydajnego chłodzenia, więc o spalenie silnika nie trudno.

klasyczny mikser

Dobry mikser to podstawa pysznej kuchni. Przydaje się do naprawdę wielu zadań, nie tylko do miksowania. Kupując mikser w misą albo kielichem, możesz przekształcić go w robota kuchennego. To oszczędność pieniędzy i miejsca. Teraz, gdy wiesz już jaki mikser kupić, zerknij na nasz ranking najlepszych mikserów na rynku. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

blog comments powered by Disqus
Miksery – Wybieramy Idealny Mikser Dla Pani Domu
Autor: Szymon Sonik