PODPOWIEDZI:
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Jak Działa Wyciskarka do Soków? Poznaj Mechanizm Jej Działania

Jak Działa Wyciskarka do Soków? Poznaj Mechanizm Jej Działania

Zakup wolnoobrotowej wyciskarki przyniesie ogrom korzyści i jest to jak najbardziej udana inwestycja. Dla osób chcących przygotować pyszne soki, lody, przeciery, mleko sojowe i wiele innych, to urządzenie jest wręcz stworzone. Ale na czym w zasadzie polega mechanizm działania wyciskarek do soków? Tego dowiecie się w dzisiejszym materiale, zapraszam!

Najlepsze wolnoobrotowe wyciskarki do soków cechują się solidnością, cichym działaniem, równomiernym wyciskaniem soku oraz szeregiem przydatnych funkcji. To obowiązkowy gadżet dla osób prowadzących zdrowy tryb życia i dla tych, którzy chcą poprawić swoje samopoczucie oraz stan zdrowia.

Jakie wyciskarki wolnoobrotowe: pionowe czy poziome?

Nowoczesne wyciskarki do soków dzielą się na wyciskarki pionowe i poziome.

Wyciskarki pionowe

Wolnoobrotowe wyciskarki pionowe mają kompaktowe wymiary, wyróżniają się niezwykłą wydajnością, a przede wszystkim nie musimy samodzielnie dociskać produktów. Jak sama nazwa wskazuje, wałek ślimakowy jest ułożony pionowo, a nad nim widzimy komorę, do której wrzucamy składniki.wyciskarka do soków

Wyciskarki poziome

Ten rodzaj wyciskarek wolnoobrotowych charakteryzuje się poziomym ułożeniem wałka ślimakowego. Tutaj wyróżniamy wyciskarki jednoślimakowe i dwuślimakowe (są wydajne, ale ciężkie). Minusem tego typu wyciskarki jest konieczność dopychania produktów i krojenie na drobniejsze kawałki, co znacznie zmniejsza komfort użytkowania. Natomiast plusem jest znakomite poradzenie sobie z warzywami liściastymi. Sam wygląd wolnoobrotowych wyciskarek poziomych w moim odczuciu jest mniej atrakcyjny w porównaniu do wyciskarek pionowych.

Obszerniejsze porównanie wyciskarki pionowej i poziomej znajdziesz na naszej stronie.

pionowa czy pozioma wyciskarka wolnoobrotowa

Jak działa wyciskarka do soków?

Przechodzimy do sedna sprawy - pora przedstawić na czym polega mechanizm działania wyciskarek wolnoobrotowych. Zacznijmy od budowy wyciskarek do soków. Znajdziemy podstawę (korpus), bęben, wirnik czyszczący, sitko, wałek ślimakowy, otwór, popychacz i pokrywę. W zależności od modelu, możemy liczyć także na wygodny uchwyt, duży wylot soku i pulpy.

Sok jest gęsty i w pełni wartościowy za sprawą wolnych obrotów, które nie dopuszczają do osiągnięcia wysokich temperatur. Wytrzymały wałek ślimakowy powoli i bardzo dokładnie rozgniata, a następnie miażdży wrzucone składniki w maksymalny sposób. Na samym końcu, części, które zostały jeszcze mokre, zostają dociśnięte do sitka. Sitko o większych otworach pozwoli uzyskać bardzo gęsty sok, a ten z mniejszymi oczkami, nieco rzadszy (w zależności od preferencji). Pulpa natomiast dostaje się na zewnątrz oddzielnym kanałem.

Owszem, te urządzenia pracują nieco wolniej, ale w zamian otrzymujemy, to czego od początku oczekiwaliśmy. W przypadku sokowirówek, które osiągają wysokie prędkości (a przy tym duże temperatury), sok wychodzi wodnisty, napowietrza się i niestety nie zachowuje swoich wartości odżywczych.
wyciskarka wolnoobrotowa

10 ważnych powodów, dla których warto wybrać wyciskarkę do soków

Spora część ludzi zastanawia się co lepiej wybrać - sokowirówkę czy wyciskarkę wolnoobrotową? Główne zalety, wynikające z zakupu wyciskarki to:

  • zachowanie wszystkich wartości odżywczych otrzymanego soku o idealnej konsystencji
  • doskonałe i bardzo dokładne poradzenie sobie zarówno z twardymi, jak i miękkimi składnikami
  • zachowanie długiej świeżości przyrządzonego soku
  • wysoka wydajność i funkcjonalność - możliwe przygotowanie wielu rzeczy, na przykład lodów, smoothie, soku z ziół, musów, a przy tym do maksimum wyciśniętego soku
  • cicha praca, żaden z domowników nie będzie narzekał na zbyt duży hałas podczas użytkowania
  • regularne picie soków przyniesie wiele korzyści, w końcu to porządna dawka witamin dla naszego organizmu, możemy zatem spodziewać się: dobrego samopoczucia, dużej energii, poprawy układu trawiennego, lepszej koncentracji, ładniejszego stanu skóry i włosów
  • stabilność, bezpieczeństwo, solidna jakość wykonania urządzenia, a przy tym nowoczesny wygląd wyciskarek
  • wygodna obsługa, proste czyszczenie i szybki demontaż części
  • nie potrzeba dużo miejsca na naszym blacie, to bardzo zgrabne urządzenia
  • duża pojemność, zatem przygotujemy pyszny sok dla całej rodziny

To tylko niektóre atuty, które są zarazem odpowiedzią na pytanie, dlaczego warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową. Kolejne godne uwagi porównanie to wyciskarka czy blender, które można znaleźć na naszej stronie.

dobra wyciskarka wolnoobrotowa

Podsumowanie

Czy warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową? Zdecydowanie tak! To urządzenie umożliwi skuteczne wyciśnięcie soku z twardych, miękkich i liściastych składników, a podczas wizyty gości możemy zaserwować im pyszne lody. Ceny wyciskarek do soków nie są wygórowane, a za sprawą wolnych obrotów zyskujemy w 100% odżywczy sok, którego picie stanie się codziennym rytuałem. Taki nawyk wyjdzie nam tylko na zdrowie, wystarczy skosztować samodzielnie zrobionego soku, a już nigdy nie sięgniemy po soki w kartonach :)

Polecamy poradnik Jaką wyciskarkę wolnoobrotową wybrać?, w którym wskazaliśmy najważniejsze parametry, jakimi należy kierować się podczas wyboru dobrej wyciskarki wolnoobrotowej. Może macie już doświadczenia z jakimś modelem wyciskarki, jeżeli tak, czekamy na wasze komentarze.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Jak Działa Wyciskarka do Soków? Poznaj Mechanizm Jej Działania