PODPOWIEDZI:
Zapraszamy do świata Götze & Jensen / Setti+ wraz z Małgorzatą Rozenek-Majdan

Jaki Oczyszczacz Powietrza Dla Alergika? Poradnik Zakupowy

Jaki Oczyszczacz Powietrza Dla Alergika? Poradnik Zakupowy

Oczyszczacze powietrza to urządzenia przeznaczone dla każdego, kto chce oczyścić swoje mieszkanie z pyłów i kurzu. Codziennie mamy do czynienia z ogromną ilością alergenów, dlatego będzie to idealna inwestycja w przypadku alergików. Dzisiaj skupimy się właśnie na tej grupie i podpowiemy, czym musi się cechować oczyszczacz powietrza dla alergika.

Na rynku możemy znaleźć liczną ofertę oczyszczaczy powietrza o szerokim zastosowaniu. Nadadzą się zarówno do małych, jak i dużych pomieszczeń. Mogą być przeznaczone głównie dla dzieci, posiadaczy zwierząt czy alergików. Według opinii użytkowników, to bezpieczne urządzenia, skutecznie poprawiające jakość powietrza.

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?

Jak najbardziej warto kupić dobry oczyszczacz powietrza znanego producenta, na przykład firmy Philips. W procesie oczyszczania powietrza zostaną bowiem usunięte bakterie, wirusy, grzyby, kurz, roztocza, nieprzyjemne zapachy (na przykład dym papierosowy), pyłki, smog i wiele innych alergenów, których nie zobaczymy gołym okiem, a które mogą znajdować się nawet na naszej pościeli. Celem działania oczyszczaczy powietrza jest wyeliminowanie tych zanieczyszczeń i alergenów. W efekcie nasz sen będzie spokojniejszy, a o bólu gardła czy zatkanym nosie zaraz po przebudzeniu, nie będzie śladu.

oczyszczacz powietrza firmy Xiaomi

Jeżeli chcesz więcej dowiedzieć się na co zwrócić uwagę podczas zakupu oczyszczacza powietrza, zajrzyj do naszego poradnika.

oczyszczacz powietrza do mieszkania

Jaki oczyszczacz powietrza dla alergika?

Zaawansowane oczyszczacze powietrza dla alergików to przede wszystkim te modele, które oferują parę filtrów (w końcu to właśnie one wyłapują różnego rodzaju zanieczyszczenia). Najpopularniejszy i najskuteczniejszy z nich to filtr HEPA, który oczyści mieszkanie z alergenów, pleśni, kurzu, pyłków czy pyłów zawieszonych. Możemy również wyróżnić filtr węglowy (poradzi sobie także z nieprzyjemnymi zapachami, dymem i szkodliwymi gazami, lecz szybciej zużywa się), wodny (to inaczej komora z wodą, zwalczy kurz, sierść, roztocza i pyłki, nie wymaga wymiany) czy katalityczny (katalizuje między innymi lotne związki organiczne). Wymagają one oczywiście wymiany co jakiś czas, dlatego ważne jest sprawdzenie ich dostępności i ceny. Jeżeli w danym modelu nie zastosowano filtra HEPA, lecz w zamian mamy kilkustopniowy system filtracji, to także warto rozważyć taki zakup.

Zobacz też: Ranking oczyszczaczy powietrza

Drugą z najważniejszych rzeczy, na którą musimy skupić większą uwagę, jest wydajność filtracji podawana w metrach sześciennych. To inaczej ilość powietrza, jaką jest w stanie wyrzucić urządzenie w przeciągu godziny.

Droższe oczyszczacze powietrza cechują się wieloma ważnymi czujnikami, na przykład wskaźnikiem, który wskaże poziom zanieczyszczenia w powietrzu. W tej sytuacji mamy pełną kontrolę nad jakością powietrza w naszym mieszkaniu, a jeszcze lepiej, gdy urządzenie dopasuje do tego tryb pracy. Oczyszczacz powietrza dla alergików powinien posiadać odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają jego skuteczność.

Kolejnym ważnym aspektem jest lampa UV, likwidująca między innymi roztocza, bakterie czy wirusy. Godnymi zainteresowania są oczyszczacze z jonizatorem (generuje jony ujemne). Jonizacja uniemożliwi rozwój grzybów i wirusów, a powietrze momentalnie stanie się przyjemne i zdrowe. Natomiast nie są polecane dla astmatyków, ponieważ wytwarza się ozon, powodujący ataki astmy.

Osoby, które mają problemy z bólem gardła, swędzeniem skóry czy pieczeniem oczu, powinny wybrać oczyszczacz z funkcją nawilżania. Często takie objawy są spowodowane zbyt suchym powietrzem w pomieszczeniu, szczególnie w okresie grzewczym. Ostatnią sprawą jest poziom hałasu. Zbyt głośno działające urządzenie nie pozwoli nam zasnąć, dlatego wybierzmy model z trybem nocnym.

oczyszczacz dla alergikaoczyszczacz powietrza do domu

Podsumowanie

Wysokiej jakości oczyszczacz powietrza do domu nie zajmie wiele miejsca, nie zużyje dużo energii i nie zakłóci naszego snu. Zapewni nam za to swobodne oddychanie. W powietrzu znajduje się duża ilość kurzu, sierści, pyłków i wielu innych zanieczyszczeń, warto więc wyeliminować alergię z naszego życia i zakupić funkcjonalny oczyszczacz powietrza. Dla osób podatnych na alergię, najbardziej polecany jest oczyszczacz z filtrem HEPAlub filtrem wodnym, gdyż okażą się najskuteczniejsze w usuwaniu alergenów.

blog comments powered by Disqus
Jaki Oczyszczacz Powietrza Dla Alergika? Poradnik Zakupowy