PODPOWIEDZI:
Zapraszamy do świata Götze & Jensen / Setti+ wraz z Małgorzatą Rozenek-Majdan

Jaki Oczyszczacz Powietrza Dla Posiadaczy Zwierząt Domowych? Poradnik Zakupowy

Jaki Oczyszczacz Powietrza Dla Posiadaczy Zwierząt Domowych? Poradnik Zakupowy

Oczyszczacze powietrza znane są z zastosowania głównie dla alergików, astmatyków czy dzieci, teraz przyszedł czas na właścicieli czworonogów. W dzisiejszym materiale, podpowiemy, jaki wybrać oczyszczacz powietrza dla posiadaczy zwierząt domowych, w szczególności miłośników psów i kotów. Zapraszam!

Zwierzęta są wspaniałymi przyjaciółmi i z pewnością bardzo je kochamy, ale nie ukrywajmy, sierść unosi się w powietrzu, a ich zdobycze przyniesione do domu, mogą powodować nieprzyjemne zapachy. Pora rozwiązać ten problem i pomóc sobie nawzajem - zwierzęta także reagują na zanieczyszczone powietrze z negatywnymi skutkami. Wybierzmy oczyszczacz powietrza przeznaczony dla posiadaczy zwierząt domowych, o tym co powinien posiadać odpowiedni model, dowiecie się w dalszej części poradnika.

przyjaciel człowieka

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Nowoczesne oczyszczacze powietrza to niewielkie urządzenia, które należy położyć w odpowiednim miejscu. Ich zadaniem jest filtracja powietrza, a tym samym jego oczyszczanie z pyłów, kurzu i innych zanieczyszczeń. Na czym polega mechanizm działanie oczyszczacza powietrza? Cały sekret tkwi w tym, że w urządzeniu jest wbudowany wentylator, który zasysa powietrze do środka, a następnie przepuszcza je przez filtry (najpopularniejszy jest filtr HEPA) i wypuszcza ponownie, już oczyszczone. Zasada działania nie jest skomplikowana, natomiast na rynku możemy spotkać także oczyszczacz z jonizatorem lub oczyszczacz z funkcją nawilżania, więc tym samym powietrze dodatkowo jest poddawane procesowi nawilżania lub jonizacji.

Oczyszczacz powietrza dla posiadaczy zwierząt domowych

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat parametrów oczyszczaczy? Zajrzyj do naszego poradnika, jak kupić oczyszczacz powietrza.

oczyszczacze powietrza dla właścicieli zwierząt

Jaki oczyszczacz powietrza dla posiadacza zwierząt domowych?

Oczyszczacze powietrza nie muszą kosztować majątku. Na rynku znajdziemy wiele budżetowych oczyszczaczy, spośród których nie jeden nada się dla miłośników zwierząt. Alergeny pochodzące od naszych czworonogów mają mikroskopijne rozmiary i utrzymują się nie tylko w powietrzu, ale również mogą opadać na meble czy pościel. Alergię powoduje zwykle złuszczony naskórek zwierząt, warto zatem wybrać oczyszczacz, oferujący duży przepływ powietrza i kilkustopniowy system oczyszczania.

W pozbyciu się sierści pomocny będzie oczyszczacz z filtrem HEPA. Usuwa do 99% cząstek i zanieczyszczeń. Z kolei w walce z nieprzyjemnymi zapachami i dużymi cząstkami pomocny okaże się oczyszczacz z filtrem węglowym. Najlepiej, aby miał on podwójną warstwę.

Patrząc na dobro naszych pupili skłońmy się również ku oczyszczaczowi z funkcją nawilżania. To bardzo istotny element, szczególnie w sezonie grzewczym. Suche powietrze ma zły wpływ na drogi oddechowe. Nasz pies lub kot może wtedy na przykład nadmiernie kichać.

Pamiętajmy także, że stosujemy w domu różne środki chemiczne, które wdycha nasz pies, a przecież jego węch jest w większym stopniu wrażliwszy. Mowa tutaj o psach, ponieważ to one najczęściej leżą na podłogach, koty lubią znajdować sobie nieco inne miejsca służące do drzemek. Stąd tak ważne jest oczyszczanie powietrza w mieszkaniu.

Zobacz też: Ranking oczyszczaczy powietrza

wydajny oczyszczaczoczyszczacz powietrza

Podsumowanie

Reakcje alergiczne wywołane alergenami odzwierzęcymi powodują poważne objawy, między innymi trudności w oddychaniu, wysypkę, katar i wiele innych. Możemy nie wpuszczać zwierzęcia do naszej sypialni, ale to w dalszym ciągu nie spowoduje wyeliminowania alergenu. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór odpowiedniego oczyszczacza powietrza i dbanie o higienę w domu. Skutecznie pozbędziemy się zanieczyszczeń i nieprzyjemnych zapachów, będziemy zadowoleni zarówno my, jak i nasi czworonożni przyjaciele.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat oczyszczaczy powietrza dla alergików, zajrzyj do naszego poradnika!

blog comments powered by Disqus
Jaki Oczyszczacz Powietrza Dla Posiadaczy Zwierząt Domowych? Poradnik Zakupowy