PODPOWIEDZI:

Automatyczne odkurzacze i mopy zyskują popularność

Automatyczne odkurzacze i mopy zyskują popularność

Popularność domowych robotów wzrasta. Na dodatek nie ogłaszają tego tylko astrologowie. Instytut GfK przeprowadził badania, z których wynika że ten typ urządzeń zajmuje już 20% niszy rynku przeznaczonej dla maszyn sprzątających. Kto sprzedaje najwięcej inteligentnych odkurzaczy? Wygląda na to, że iRobot.

Według badań wspomnianego instytutu ilość sprzedanych w naszym kraju robotów służących sprzątaniu wzrosła o 60% w stosunku do roku poprzedniego. Same automatyczne odkurzacze wzrosły o 30%. Wśród nich przoduje marka iRobot, zajmując 60% tego segmentu rynku. Już 330 tysięcy gospodarstw domowych wybrało sprzęt tej firmy do pomocy w czyszczeniu powierzchni płaskich. 

Co wyróżnia urządzenia iRobot?

Producent rozpoczął działania na rynku amerykańskim już w 2002 roku, produkując jedne z pierwszych robotów sprzątających. Aż 20 lat doświadczenia sprawia, że wiele różnych systemów i technologii opracowanych przez markę czyni jej urządzenia jednymi z najlepszych w swojej klasie. Dlatego te sprzęty przodują w naszym rankingu odkurzaczy automatycznych.

Wśród takich technologii pojawia się Dirt Detect (roboty aktywnie wyszukują zabrudzone miejsca), trójstopniowy system sprzątania, który lepiej dba o czyszczone powierzchnie, i  inteligentny system nawigacji mapujący pomieszczenia. Firma produkuje nie tylko odkurzacze, ale też mopy automatyczne.

Warto sprawdzić: Najwydajniejsze odkurzacze automatyczne

iRobot Roomba i7 i mop automatyczny

Co ciekawe, oba typy urządzeń są w stanie ze sobą komunikować. Technologia Imprint Link sprawia, że roboty mopujące wiedzą o tym, że odkurzacze już przejechały i można wyczyścić pomieszczenie na mokro.

Warto sprawdzić: Tanie odkurzacze automatyczne do 1000 zł

Użytkownicy urządzeń spod znaku Roomby doceniają też takie nowatorskie rozwiązania jak stacja dokująca, która jest w stanie opróżnić odkurzacz - Clean Base. Po każdym cyklu prania nie tylko automatycznie naładuje sprzęt, ale również pozbawi go nagromadzonego brudu, sprawiając, że będziesz mógł zapomnieć o sprzątaniu na dłużej.

Roomba i7 przy pracy

Według badań zachowań konsumenckich powstałych na zlecenie iRobot większość Polaków kupuje unitaskery. Jeżeli wybierać urządzenie do sprzątania, to albo odkurzacz, albo automatyczny mop. Najczęściej mieszkańcy naszego kraju z oferty firmy kupują model iRobot Roomba 980, wyceniany na nieco ponad 2000 złotych.

Zobacz też: Porządne odkurzacze automatyczne do 2000 zł

Źródło: iRobot.

blog comments powered by Disqus
Automatyczne odkurzacze i mopy zyskują popularność