PODPOWIEDZI:

Smartfony Xiaomi najpopularniejsze w Polsce

Smartfony Xiaomi najpopularniejsze w Polsce

Telefony marki Xiaomi były w trzecim kwartale tego roku najczęściej wybierane przez Polaków. Na kupno produktów chińskiej firmy zdecydowało się ponad trzydzieści procent rodaków poszukujących w tym czasie nowego smartfona.

Informacje pochodzą od Marka Kujady, pracującego dla firmy analitycznej IDC Emea. Odzwierciedlają one procentową liczbę nowych telefonów sprzedanych w Polsce w trzecim kwartale roku (lipiec-wrzesień), która przypada na czołowych producentów. 32,1 procenta wszystkich kupionych w tym czasie telefonów to produkty firmy Xiaomi.

Na drugim miejscu kwartalnego rankingu znalazł się dotychczasowy i wieloletni polski lider sprzedaży, którym jest Samsung (21,9 procent). Za nim uplasował się Huawei (13,9 procent) oraz Apple (12,2 procent). Ostatnie dwa miejsca w rankingu należą do Oppo (7,6 procent), które niedawno wprowadziło na rynek przetestowany przez nas telefon Oppo Reno3 Pro, a także Lenovo (7,4 procent).

Seria Xiaomi Mi 10T zadebiutowała w ubiegłym miesiącu

Xiaomi bardzo szybko zbudowało silną pozycję w naszym kraju przede wszystkim dzięki swojej agresywnej polityce cenowej. Firma oferuje klientom solidnej jakości smartfony z niższej i średniej półki. Ich świetnym reprezentantem jest np. seria Xiaomi Mi 10T, która zadebiutowała nad Wisłą w październiku. W porównaniu do modeli większych marek telefony Xiaomi są od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent tańsze, co szczególnie upodobali sobie oszczędni Polacy.

Co więcej, spółka nie ogranicza się jedynie do kopiowania patentów konkurencji, ale inwestuje spore pieniądze w badania i rozwój, które przekładają się na implementacje w jej produktach unikalnych rozwiązań. Niedawno spółka zaprezentowała np. technologię najszybszego bezprzewodowego ładowania na rynku oraz nowe funkcje zdalnego sterowania urządzeniami elektronicznymi w domu przy pomocy smartfona.

Źródło: Twitter @MarekKujda

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Smartfony Xiaomi najpopularniejsze w Polsce