PODPOWIEDZI:

TOP 10 Kin Domowych – Dla Fanów Najlepszego Obrazu i Dźwięku

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Sony BDV-N9200WWSony BDV-N9200WW3799 zł
2Samsung HT-J4530Samsung HT-J45301048 zł
3Panasonic SC-BTT465EGPanasonic SC-BTT465EG1159 zł
4Samsung HT-J5500Samsung HT-J55001048 zł
5Sony BDV-N5200WBSony BDV-N5200WB1928 zł
6Sony BDV-E6100Sony BDV-E61001678 zł
7Sony BDV-E4100Sony BDV-E41001399 zł
8LG LHB655LG LHB6551169 zł
9Yamaha HTR 2067 + Prism Audio Falcon HT-500Yamaha HTR 2067 + Prism Audio Falcon HT-5001649 zł
10Samsung HT-J5550WSamsung HT-J5550W1798 zł
TOP 10 Kin Domowych – Dla Fanów Najlepszego Obrazu i Dźwięku

Chcesz kupić dobre kino domowe? Radzimy jakie gotowe zestawy są godne uwagi. Przygotowaliśmy 10 propozycji, z których każdy znajdzie coś dla siebie. Najlepsi producenci, wysoka jakość obrazu i dźwięku. Sprawdźcie ranking kin domowych od Videotestów!

Przygotowaliśmy dla Was 10 gotowych zestawów kina domowego, które pozwolą doświadczyć sporych wrażeń audiowizualnych we własnym domu. Jeśli cenicie sobie najwyższą jakość obrazu i dźwiękowe efekty rodem z sal kinowych, to z pewnością znajdziecie tu coś dla siebie. Oczywiście kino domowe nie służy jedynie do przyjemnego oglądania filmów. Sprawdzi się również w przypadku emocji podczas transmisji sportowych, grania na konsoli czy do słuchania muzyki w wysokiej jakości.

Jak kupić dobre kino domowe?

Kino domowe możemy kupić dobierając elementy samemu, bądź decydując się na gotowy zestaw. Ze względu na to, że w jego skład wchodzi wiele urządzeń druga opcja może mieć większą rzeszą zwolenników. Nie tak łatwo bowiem odpowiednio dopasować do siebie poszczególne części układanki.

W końcu poza zestawem kina domowego – w którego skład wchodzą kolumny, amplituner i często odtwarzacz – przyda się jeszcze kilka innych elementów. Warto więc sprawdzić przydatne porady, o tym jak wybrać dobre kino domowe.

Jak podłączyć kino domowe?

To również pytanie, które wielu osobom spędza sen z powiek. Duża ilość podzespołów powoduje, że nie jest wcale takie oczywiste za co zabrać się na początku. Pamiętajmy – głośniki i amplituner zapewnią nam dobry dźwięk pod warunkiem posiada odpowiednich kabli oraz przy dobrym ustawieniu kolumn.

Przeczytajcie poradnik: „Jak dobrze rozmieścić głośniki kina domowego?”

Osobną sprawą jest połączenie systemu audio z odtwarzaczem i telewizorem. Jakie kable wybrać? Na co zwracać uwagę? Sprawdźcie artykuł - jak podłączyć kino domowe.

Miejsce I - Sony BDV-N9200WW

Kino domowe Sony, w którego skład wchodzi zestaw kolumn 5.1, a także amplituner z odtwarzaczem w jednej obudowie. Ciekawym rozwiązaniem jest system bezprzewodowej łączności kolumn tylnych, który pozwoli zredukować ilość przewodów potrzebnych do podłączenia zestawu. Głośniki grają przyjemnie i czysto. Subwoofer zapewnia solidne niskie tony. Jeśli chodzi o amplituner – znajdziemy tam dwa wejścia HDMI oraz wyjście HDMI Out, co pozwala na podłączenie dodatkowych urządzeń i skomunikowanie odtwarzacza z telewizorem.

Sony BDV-N9200WW

Sony BDV-N9200WW plusy i minusy:

+ Bezprzewodowa łączność głośników tylnych

+ Jakość brzmienia i obrazu

+Technologia 3D

- Cena

Miejsce II - Samsung HT-J4530

Na drugim miejscu kino domowe Samsung HT-J4530. W tym przypadku również otrzymujemy zestaw głośników 5.1 – tylne głośniki co prawda nie są bezprzewodowe ale mają na tyle niewielkie gabaryty, że spokojnie można je np. przymocować przy ścianie. Amplituner i odtwarzacz znów ukryto elegancko w jednej obudowie. W swoim przedziale cenowym absolutny TOP. Na plus zarówno jakość jak i cena.

Samsung HT-J4530

Samsung HT-J4530 plusy i minusy:

+ Mnogość obsługiwanych formatów audio/video

+ Technologia 3D

+ Stosunek jakości do ceny

- Brak wejść HDMI w amplitunerze

Miejsce III - Panasonic SC-BTT465EG

Najniższy stopień podium dla Panasonica SC-BTT465EG. Skład zestawu nie ulega zmianie – to nagłośnienie 5.1, oraz amplituner z odtwarzaczem w jednym. Kino domowe Panasonic oferuje maksymalną moc wyjściową 1000W, obsługuje technologię 3D i imponuje designem. Dźwięk przyzwoity, jakość obrazu bardzo dobra.

Panasonic SC-BTT465EG

Panasonic SC-BTT465EG plusy i minusy:

+ Technologia 3D

+ Design

- Brak wejść HDMI w amplitunerze

Miejsce IV - Samsung HT-J5500

Idealny wybór do mniejszych pomieszczeń. Kino domowe Samsung HT-J5500, to cztery niewielkie – aczkolwiek wydajne – kolumny przednie i tylne. Do tego głośnik centralny i subwoofer. Razem dostajemy system 5.1 + amplituner z odtwarzaczem. Jakość obrazu i dźwięku stoją na wysokim poziomie, a niewielkie gabaryty nie mają negatywnego wpływu na moc zestawu.

Samsung HT-J5500

Samsung HT-J5500 plusy i minusy:

+ Świetne do mniejszych pomieszczeń

+ Jakość brzmienia i obrazu

+Technologia 3D

- Brak wejść HDMI w amplitunerze

Miejsce V - Sony BDV-N5200WB

Sony także proponuje rozwiązanie mniejsze gabarytowo – do tego z bezprzewodową łącznością tylnych kolumn. Cenowo to znów nieco więcej niż za Philipsa czy Samsunga, jednak wyposażenie może to zrekompensować. Przede wszystkim amplituner wyposażono w dwa wejścia HDMI, a odtwarzacz Blu-ray (po raz kolejny w jednej obudowie) gwarantuje wysoką jakość obrazu. Brzmieniu również niewiele można zarzucić.

Sony BDV-N5200WB

Sony BDV-N5200WB plusy i minusy:

+ Bardzo dobre do mniejszych pomieszczeń

+ Technologia 3D

+ Bezprzewodowa łączność tylnych głośników

Miejsca VI-X

Sony BDV-E6100 – kolejne Sony o większych rozmiarach. Zestaw kolumn 5.1 i amplituner/odtwarzacz. W swoim przedziale cenowym bardzo dobry wybór. Gra czysto i solidnie. Atuty podobne jak poprzednie zestawy tego producenta, jednak brak tu bezprzewodowej łączności kolumn.

Sony BDV-E4100 – praktycznie kopia pozycji wyżej. W tym przypadku różnicę znajdziemy jednak w tylnych kolumnach. Są one mniejsze, dzięki czemu można je zainstalować przy ścianie bądź na stojaku.

LG LHB655 – swoje miejsce znalazło także kino domowe LG. Skład zestawu nie różni się od opisywanych wcześniej. Plusem jest dobre brzmienie i cena. Kolejny godny uwagi produkt ze względu na stosunek jakości do ceny.

Yamaha HTR 2067 + Prism Audio Falcon HT-500 – jedyna pozycja, która nie składa się z elementów jednego producenta. W tym przypadku zestaw bliższy będzie melomanom. Świetne brzmienie kolumn i mocny amplituner robią swoje. Dla fanów technologii 3D minus – nie uświadczymy jej w tym zestawie.

Samsung HT-J5550W – na koniec jeszcze jeden Samsung. Odtwarzacz Blu-ray/DVD (z wbudowanym amplitunerem), zestaw kolumn 5.1 i przekaźnik wzmacniający sygnał dla tylnych kolumn. Wszystko to znajdziemy w zestawie. Brzmi naprawdę bardzo dobrze, obraz również zasługuje na uznanie. Trzeba jednak dodać, że jest najdroższy spośród Samsungów.

Podsumowanie

W rankingu dominują dwaj producenci, z czego nieco lepiej ocenić można Sony przed Samsungiem. Ciekawym wyjściem jest solidny Panasonic, a w podobnej cenie znajdziemy równie funkcjonalny LG. Tu w decyzji może pomóc np. posiadany przez telewizor jednej z marek. Stawkę uzupełnia połączenie sił Yamahy i Prism Audio – to jednak oczko puszczone w stronę zwolenników muzycznych doznań.

blog comments powered by Disqus
TOP 10 Kin Domowych – Dla Fanów Najlepszego Obrazu i Dźwięku