PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Nowe technologie w Pralkach, które Cię zaskoczą!

TOP 7 Tanich pralek do 1000 zł - Solidne pralki w dobrej cenie

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Beko MWRE 6512 BWWBeko MWRE 6512 BWW999 zł
2Candy CS31052D2-SCandy CS31052D2-S999 zł
3Electrolux EWS11052NDUElectrolux EWS11052NDU999 zł
4Beko WRE5612BSWBeko WRE5612BSW889 zł
5Amica DAWD6102LCWAmica DAWD6102LCW898 zł
6Indesit IWD71051CECOEUIndesit IWD71051CECOEU799 zł
7Amica AWS610LAmica AWS610L799 zł
TOP 7 Tanich pralek do 1000 zł - Solidne pralki w dobrej cenie

W segmencie tanich pralek, takich do 1000 zł maksymalnie, można znaleźć naprawdę fajne urządzenia AGD. Dla singli, par, a nawet większych rodzin - wyselekcjonowaliśmy dla Was atrakcyjne cenowo pralki o sporych możliwościach. Zapraszamy do kolejnej klasyfikacji pralek!

Za 1000 zł jesteśmy w stanie kupić energooszczędną, funkcjonalną i precyzyjnie pracującą pralkę. Znalezienie takowej nie jest jednak takie łatwe.

Od czego są jednak nasze klasyfikacje? Tym razem wskazujemy Wam siedem pralek godnych uwagi, które wyróżniają się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości.

Przejdźmy zatem do konkretów!

Jaka pralka do 1000 zł?

Wydawać by się mogło, że wyszczególnione pralki z tego segmentu cenowego są do siebie bardzo podobne. W niektórych aspektach tak, ale są też pewne różnice czy konkretne udogodnienia, które przemawiają bardziej za niektórymi urządzeniami do prania.

Beko MWRE 6512 BWW

Liderem została pralka Beko MWRE 6512 BWW. Dlaczego właśnie ona? Na pierwszy plan można przesunąć konkretne parametry, które prezentują się w tej cenie wyśmienicie. O ile pojemność na poziomie 6 kg szału jeszcze nie robi, tak trzeba wyróżnić klasę energetyczną A+++. Jest to jedyny model z tej klasyfikacji o tak wysokiej energooszczędności.

Dzięki specjalnym programom prania, szybko i skutecznie wypierzemy np. ubranka dziecięce czy najdelikatniejsze tkaniny. Jeżeli zależy nam na jak najszybszym praniu, to skorzystać możemy z funkcji Express, która skraca cały cykl nawet o 50%.

Beko MWRE 6512 BWW

Idealna pralka dla par i singli - tak często mówi się o Beko MWRE 6512 BWW, choć załadunek 6 kg wcale nie rozczarowuje w tym segmencie cenowym.

Beko MWRE 6512 BWW plusy i minusy:

+ Klasa energetyczna A+++

+ Spora funkcjonalność ze specjalnymi programami prania

+ Ładowność 6 kg

+ Solidne wykonanie

- Dość głośna

Beko MWRE 6512 BWW oferta w sklepie

Candy CS31052D2-S

Sprzęt firmy Candy bywa na rynku niedoceniany. My jednak zauważyliśmy stosunkowo tanią, a dobrą pralkę ładowaną od frontu - jest to Candy CS31052D2-S.

W porównaniu do lidera oferuje ona mniejszą ładowność - 5 kg. Nieco gorsza jest także klasa energetyczna - A++. Warto jednak zauważyć, że podczas normalnego prania, jest ona najcichszą pralką z całego TOP 7.

Kolejną zaletą są wymiary. Głębokość konstrukcji wynosi w tym przypadku zaledwie 34 cm, co sprawia, że mamy do czynienia z kompaktową pralką ładowaną od przodu. Jeżeli macie mało miejsca na to urządzenie AGD w Waszej łazience, to właśnie Candy może okazać się optymalnym wyborem.

Candy CS31052D2-S

Jeżeli chodzi o funkcjonalność - właściwie same zalety. Do wyboru mamy przydatne programy prania do konkretnych materiałów czy te w niższych temperaturach - dzięki nim możemy wyprać w jednym cyklu ubrania w różnych kolorach i wykonane z różnych materiałów.

Trzeba też wspomnieć o jednym bajerze - sterowaniu za pomocą... smartfona. Tak, technologia Smart Touch potrafi zamienić nasz telefon w pilota do pralki! Dedykowana aplikacja umożliwia nawet na sterowanie głosowe.

Candy CS31052D2-S plusy i minusy:

+ Bardzo wysoka funkcjonalność - masa programów prania i sterowanie za pomocą smartfona

+ Solidne wykonanie

+ Niewielkie gabaryty - dobra pralka do małych łazienek

- W tej cenie brak większych minusów, trzeba jednak pamiętać o ładowności na poziomie 5 kg

Candy CS31052D2-S oferta w sklepie

Jak działa sterowanie pralką za pomocą smartfona?

Na YouTube można odnaleźć krótką prezentację technologii Smart Touch:

Electrolux EWS11052NDU

Tym razem pralka firmy Electrolux, a konkretniej Electrolux EWS11052NDU. Sprzęt bardzo podobny do wicelidera - z klasą energetyczną A++, pojemnością 5 kg, ale z ciut wyższym poziomem generowanego hałasu. Spoglądając na wymiary tej pralki, głębokość również jest nieco wyższa niż w przypadku Candy.

Do dyspozycji mamy oczywiście różne programy prania, ale trzeba wspomnieć o jeszcze jednej funkcjonalności, która zresztą jest czasem obecna w nowoczesnych pralkach do 1000 zł. Chodzi o systemy, które automatycznie dobierają ilość wody, czas prania czy zużycie energii do wielkości wsadu. Candy nazwało to funkcją KG Detector, a Electrolux inteligentnym systemem Optisense. Niezależnie od nazewnictwa działa to tak, że pralka właściwie myśli za nas i dba o optymalny dobór wszelkich parametrów prania.

Electrolux EWS11052NDU

Electrolux EWS11052NDU plusy i minusy:

+ Wysoka funkcjonalność

+ Solidne wykonanie

+ Całkiem kompaktowe rozmiary - alternatywa dla Candy dla małych łazienek czy pomieszczeń, w których chcemy umiejscowić pralkę

+ Również brak większych minusów, ale trzeba pamiętać o ładowności 5 kg

Electrolux EWS11052NDU oferta w sklepie

Beko WRE5612BSW

Drugi w TOP 7 model firmy Beko, jednak wyraźnie słabszy od pierwszego, ale też nieco tańszy. Ładowność 5 kg, klasa energetyczna A++, czyli podobne parametry do kilku wcześniejszych pralek.

Trzeba jednak zauważyć, że jest to jedyna pralka w tej klasyfikacji, która oferuje większą prędkość maksymalną wirowania - 1200 obrotów na minutę. Wpływa to na wyższą klasę wirowania - B. Co to właściwie dla nas znaczy? Ano tyle, że nasze ubrania po wyjęciu z pralki powinny być nieco mniej mokre.

Co ciekawe, wyższa klasa wirowania wcale nie wpływa w tym przypadku drastycznie na poziom generowanego hałasu. Ba, jest on nawet mniejszy o 1 dB niż w przypadku lidera i taki sam podczas normalnego prania. Wciąż jest stosunkowo głośno, ale nie ma tragedii.

Beko WRE5612BSW

Są oczywiście do wyboru specjalne programy prania, nawet taki do ubrań, które weszły w kontakt z sierścią naszego pupila. Tania pralka dla posiadaczy zwierząt - jak widać, można i tak określić to urządzenie.

Wspomnę jeszcze o jednym. Zarówno ten model, jak i lider TOP 7, wyposażony został w niklowaną grzałkę. Firma Beko chwali się, że jest ona do 100 razy trwalsza niż grzałka standardowa. Dość ciekawa teoria, być może ta górna granica była porównywana to starszych pralek najniższej jakości. W każdym razie jest to pewien atut, bo niklowanym grzałkom nie straszna korozja.

Beko WRE5612BSW plusy i minusy:

+ Wysoka funkcjonalność

+ Solidne wykonanie

+ Wysoka klasa wirowania

- Dość głośna

- Tak jak wcześniej, wypada wspomnieć o ładowności 5 kg

Beko WRE5612BSW oferta w sklepie

Amica DAWD6102LCW

Trudno wyobrazić sobie klasyfikację tanich pralek bez marki Amica. Sprzęt tego cenionego producenta jest często polecany w niższych segmentach cenowych, choć nie tylko.

Piąta pozycja to Amica DAWD6102LCW. Od akapitu o liderze, jest to wreszcie pralka, która gwarantuje nam 6 kg pojemności. Klasa energetyczna nie zawodzi, gdyż jest to A++. Pralka nie jest także zbyt głośna, ale ma pewien malutki minusik - jest głęboka na 47 cm. Firma Beko pokazała, że przy ładowności 6 kg da się stworzyć nieco mniejsze pralki.

Amica DAWD6102LCW

Przejdźmy jednak do milszych aspektów. Pralka łatwa w obsłudze i funkcjonalna - taka właśnie jest Amica DAWD6102LCW. Sporo fajnych programów, zabezpieczenia, możliwość zapisywania wybranych ustawień prania, no i Auto Sensor - kolejny system, którego zadaniem jest dobieranie poszczególnych parametrów prania, czyli coś podobnego do technologii z modelu Candy i Electrolux.

Amica DAWD6102LCW plusy i minusy:

+ Wysoka funkcjonalność

+ Solidne wykonanie

+ Ładowność 6 kg

- Głębokość mogłaby być nieco mniejsza

Amica DAWD6102LCW oferta w sklepie

Indesit IWD71051CECOEU

Spotkałem się z różnymi opiniami o pralkach Indesit. Nie wszystkie z nich są idealne. Model, który teraz krótko Wam przedstawię, jest jednak moim zdaniem godny polecenia, a do tego wyróżnia się spośród reszty stawki z TOP 7.

Indesit IWD71051CECOEU to tania pralka dla dużej rodziny. Oferuje nam bowiem pojemność wynoszącą aż 7 kg, co w tej cenie jest rzadko spotykane. Swoją drogą, cena też za nią przemawia - aktualnie da się ją nawet zakupić za 799 zł, co jest dobrym interesem.

Indesit IWD71051CECOEU

Brzmi zbyt pięknie, prawda? Pralka jest oczywiście największa z całej klasyfikacji - głębokość wynosi już 53,5 cm. W dół poszła niestety klasa energetyczna - jest to A+. Jest za to kilka przydatnych programów prania, np. do ubrań sportowych, choć w kwestii funkcjonalności poprzednicy byli wyraźnie lepsi.

Mimo wszystko, musiałem wyróżnić ten model, gdyż spodoba się osobom, które w jednym cyklu mają zwykle sporo rzeczy do wyprania.

Indesit IWD71051CECOEU plusy i minusy:

+ Ładowność 7 kg

+ Bardzo atrakcyjna cena

+ Solidne wykonanie

- Z racji większej ładowności zajmuje sporo miejsca

- Klasa energetyczna tylko A+, choć w tej cenie nie jest to wielkim grzechem

Indesit IWD71051CECOEU oferta w sklepie

Amica AWS610L

Stara, ale jara - taka właśnie jest wciąż pralka Amica AWS610L, która na rynku dostępna jest od wielu lat, ale wciąż cieszy się sporą popularnością. Jest bowiem tania i całkiem pojemna - ładowność 6 kg. Tak jak pierwszy model firmy Amica w naszym TOP 7, mamy możliwość skorzystania z systemu Auto Sensor.

Na tym istotniejsze plusy się jednak kończą. Pralka jest stosunkowo głośna podczas zwykłego prania. Nie jest też tak kompaktowa jak pralki Beko o tej samej pojemności. Tak jak sprzęt Indesit, mamy klasę energetyczną A+. Sporo osób narzeka także na jakość wykonania. Być może jest to bardziej delikatniejsza konstrukcja od pozostałych. Zabrakło blokady przed dziećmi czy kilku przydatnych programów prania.

Amica AWS610L

No cóż, po tym modelu widać już bardzo wyraźnie kompromis pomiędzy ceną a jakością. Mimo pewnych minusów, pralka może wpadać czasem na jakieś promocje, bo tylko mając niewielki budżet - do 750/800 zł - powinniśmy rozważać ten model.

Amica AWS610L plusy i minusy:

+ Ładowność 6 kg

+ Niska cena

- Klasa energetyczna tylko A+, choć w tej cenie można to zrozumieć

- Głębokość mogłaby być nieco mniejsza

- Brak kilku przydatnych programów prania

Amica AWS610L oferta w sklepie

Tabela porównawcza pralek do 1000 zł

W każdym sprzęcie AGD dużą rolę odgrywają poszczególne parametry. Warto więc zrobić ich przegląd w formie przejrzystej tabelki, którą ujrzycie poniżej:

ModelŁadownośćKlasa energetycznaPrędkośćKlasa wirowania/praniaPoziom hałasuWymiary (szer., wys., gł.)
Beko MWRE 6512 BWW6 kgA+++1000C/A77/6160x84x41,5
Candy CS31052D2-S5 kgA++1000C/A74/5760x85x34
Electrolux EWS11052NDU5 kgA++1000C/A76/5860x85x38
Beko WRE5612BSW5 kgA++1200B/A76/6160x84x41,5
Amica DAWD6102LCW6 kgA++1000C/A74/5960x85x47
Indesit IWD71051CECOEU7 kgA+1000C/A74/6060x85x53,5
Amica AWS610L6 kgA+1000C/A75/6260x85x47

Polecam zwrócić uwagę przede wszystkim na ładowność czy wymiary. To właśnie te parametry często determinują odpowiedni wybór. Poziom hałasu jest natomiast wśród tych pralek dość podobny. Klasa energetyczna wyszła ułożona od najkorzystniejszej do tej najmniej opłacalnej na dłuższą metę. Tylko jedna pralka z TOP 7 ma natomiast lepszą klasę wirowania niż C, a co za tym idzie - wyższe obroty.

Podsumowanie klasyfikacji TOP 7 pralek do 1000 zł

Powoli zbliżamy się do mety tego materiału. Mam nadzieję, że znaleźliście coś dla siebie. Obok osobnych akapitów z uzasadnieniem moich wyborów i tabelki z parametrami, mam też na koniec krótkie streszczenie TOP 7:

  • Świetne wrażenie zrobiła na mnie pralka Beko MWRE 6512 BWW. Jest całkiem pojemna, trwała, energooszczędna i w miarę kompaktowa. Czegóż chcieć więcej w tym segmencie cenowym?
  • Bardzo podobne do siebie modele z podium to Candy CS31052D2-SElectrolux EWS11052NDU. Nadają się przede wszystkim do mniejszych łazienek i nie powinny Was rozczarować.
  • Jeżeli zależy Wam bardziej na tym, by ubrania po wyjęciu z pralki nie były tak bardzo mokre, to polecam pralkę Beko WRE5612BSW z najwyższą klasą wirowania w moim TOP 7.
  • Amica DAWD6102LCW to właściwie typowy przedstawiciel budżetowego segmentu pralek, który jednak nie zawodzi pod względem swoich parametrów.
  • Na końcu są dwie pralki z klasą energetyczną A+. Indesit IWD71051CECOEU to dobry wybór dla osób, które wolą rzadziej prać, ale za to większą ilość ubrań, czy po prostu dla dużych rodzin. Amica AWS610L ma swoje mankamenty, choć odnaleziona na jakiejś promocji może być kuszącą alternatywą.

Jak sami widzicie, pralki do 1000 zł skrywają w sobie spory potencjał. Są tutaj urządzenia funkcjonalne i przede wszystkim precyzyjnie pracujące. Klasyfikacja obejmuje modele ładowane od frontu, ale jeśli szukacie innego typu albo możecie wydać nieco więcej, to poznajcie pozostałe rankingi najlepszych pralek.

Zobacz pozostałe materiały o czołowych pralkach:

blog comments powered by Disqus
TOP 7 Tanich pralek do 1000 zł - Solidne pralki w dobrej cenie