PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 5 Kapsułkowych ekspresów do kawy do 250 zł

TOP 5 Kapsułkowych ekspresów do kawy do 250 zł

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Tchibo Cafissimo MINI Midnight BlackTchibo Cafissimo MINI Midnight Black239 zł
2Tchibo Cafissimo Pure BlackTchibo Cafissimo Pure Black249 zł
3Krups Nescafe Dolce Gusto Oblo KP1105Krups Nescafe Dolce Gusto Oblo KP1105249 zł
4Krups Nescafe Dolce Gusto Piccolo KP100BKrups Nescafe Dolce Gusto Piccolo KP100B179 zł
5De'Longhi EDG 250.BDe'Longhi EDG 250.B169 zł
TOP 5 Kapsułkowych ekspresów do kawy do 250 zł

Witamy Was serdecznie w kolejnym zestawieniu ekspresów do kawy. Tym razem wzięliśmy pod lupę ekspresy na kapsułki, ale o przystępnych cenach. Poniżej znajdziecie pięć propozycji takich urządzeń. Zapraszamy!

Urządzeń do przygotowywania kawy jest całe multum. Dużą popularnością cieszą się oczywiście różnego rodzaju ekspresy do kawy. W tym materiale przybliżymy Wam rynek tanich ekspresów kapsułkowych.

Czego oczekiwać po tanim ekspresie na kapsułki?

Tego typu sprzęt ma trochę wspólnego z modelami przelewowymi, których zestawienie zresztą pojawiło się już na liście rankingów polecanych ekspresów do kawy. Są to bowiem urządzenia zazwyczaj kompaktowe, łatwe w obsłudze, szybko działające i stosunkowo tanie. Inna jest oczywiście konstrukcja, bo korzystamy z kapsułek. Daje nam to często możliwość przygotowywania wielu rodzajów kaw, i nie tylko kaw.

mały ekspres kapsułkowy

Trzeba też uczciwie sobie powiedzieć, że wybredni kawosze nawet nie spojrzą na ekspresy kapsułkowe. Smak i aromat kawy z kapsułek nie może się bowiem równać do kawy uzyskiwanej za pomocą markowych ekspresów ciśnieniowych, ale idzie za tym również cena.

Mimo wszystko, napoje z ekspresów na kapsułki mogą usatysfakcjonować znaczną część z Was. Podstawą jest oczywiście zakup optymalnego modelu, więc przejdźmy już do konkretów.

Jaki tani kapsułkowy ekspres do kawy?

Przy tworzeniu zestawienia TOP 5 ekspresów na kapsułki kierowałem się głównie mocą, jakością wykonania, łatwością obsługi, pojemnością zbiornika na wodę, funkcjami dodatkowymi czy ciśnieniem, bo właśnie ten parametr wpływa na możliwość przygotowywania popularniejszych rodzajów kaw.

Zobaczmy, które modele stanowią czołówkę kapsułkowych ekspresów do kawy do 250 zł.

Tchibo Cafissimo MINI Midnight Black

Przechodząc już do aktualnego lidera, muszę Wam powiedzieć o jeszcze jednej ważnej rzeczy. Są to... kapsułki. Tak, wybór urządzenia jest równoznaczny z wyborem kapsułek. Te do ekspresów Tchibo Cafissimo są w miarę tanie. Rodzajów kaw jest sporo, a sam napój smakuje bardzo dobrze. Właśnie dlatego na czele postanowiłem umieścić dwa ekspresy do kawy firmy Tchibo.

Wygrywa Tchibo Cafissimo MINI Midnight Black. MINI w nazwie nie jest przypadkowe, gdyż do czynienia mamy ze zgrabnym, eleganckim ekspresem kapsułkowym. Jako jedyny z tego zestawienia oferuje spieniacz do mleka. Urządzenie szybko przygotuje napój, gdyż dysponuje mocą na poziomie 1500 W. Niewielkie gabaryty odbijają się jednak na pojemności zbiornika na wodę - 0,65 l to dość mało, ale coś za coś.

Tchibo Cafissimo MINI Midnight Black

Nie zawodzi natomiast ciśnienie wynoszące 15 barów. Dzięki takiej wartości uzyskana kawa będzie aromatyczna i smaczna - oczywiście jak na ekspres tego typu.

Tchibo Cafissimo MINI Midnight Black to kompaktowy ekspres na kapsułki o wysokiej jakości wykonania. Do dyspozycji jest trzystopniowy system parzenia kawy - np. espresso czy caffè crema. Wspomniany już wcześniej spieniacz mleka pomoże natomiast w przygotowaniu latte macchiato i cappuccino. W tej cenie jest to prawdziwy hicior.

Tchibo Cafissimo MINI dostępne kolory:

Znudzeni czarną kolorystyką? Poniżej filmik z innymi wersjami kolorystycznymi tego ekspresu, a pod nim linki do nich. Niestety niektóre wersje są na naszym rynku nieco słabiej dostępne i droższe od  tej podstawowej.

Tchibo Cafissimo MINI Midnight Black plusy i minusy:

+ Solidne wykonanie

+ Łatwa obsługa

+ Ciśnienie 15 barów

+ Spieniacz mleka

+ Elegancki design

+ Kompaktowość...

- ... która odbija się na mniejszej pojemności zbiornika na wodę

Tchibo Cafissimo MINI Midnight Black oferta w sklepie

Tchibo Cafissimo Pure Black

Wiceliderem jest solidnie wykonany ekspres kapsułkowy Tchibo Cafissimo Pure Black. Wydawać by się mogło, że jest to po prostu większa wersja poprzednika. Nie jest tak jednak do końca.

Mamy tu oczywiście ten sam opatentowany system parzenia kawy z trzema stopniami, ale brakuje już spieniacza mleka. W dół poszła też moc, gdyż kształtuje się na poziomie 1250 W. Trzeba jednak zauważyć, że jest to najpojemniejszy ekspres na kapsułki z TOP 5. Pojemność jego wyjmowanego zbiornika wynosi aż 1 l, co może być dla wielu z Was dużą zaletą.

Tchibo Cafissimo Pure Black

Ogromnym plusem jest także ciśnienie wynoszące 18 barów. W tej cenie jest to znakomita wartość, która skutkuje kawą o bardzo dobrym aromacie. Również czas przygotowania kilku rodzajów tego napoju idzie dzięki temu w dół, co po części może nam zrekompensować niższą moc.

Wybrałem dla Was czarną, elegancką wersję kolorystyczną, ale w sklepach dostaniecie także czerwony Tchibo Cafissimo Pure Red.

Tchibo Cafissimo Pure Black plusy i minusy:

+ Solidne wykonanie

+ Łatwa obsługa

+ Pojemność zbiornika na wodę wynosząca 1 l

+ Ciśnienie 18 barów

+ Elegancki design

- Moc mogłaby być nieco wyższa

Tchibo Cafissimo Pure Black oferta w sklepie

Krups Nescafe Dolce Gusto Oblo KP1105

Zmieniamy producenta, a więc i kapsułki. Dwa kolejne modele są firmy Krups, która ma dość mocną pozycję na rynku urządzeń do przygotowywania kawy.

Krups Nescafe Dolce Gusto Oblo KP1105 to ciekawie wyglądający ekspres kapsułkowy do kawy z ciśnieniem na poziomie 15 barów i mocą wynoszącą 1500 W. Producent starał się w tym przypadku połączyć nietuzinkowy design z kompaktowymi wymiarami i wystarczającą pojemnością zbiornika na wodę (0,8 l).

Krups Nescafe Dolce Gusto Oblo KP1105

Na start dostajemy w zestawie sześć kapsułek, a sam ekspres ma do nich magnetyczny uchwyt. Wspomnieć należy także o automatycznym wyłączaniu.

Krups Nescafe Dolce Gusto Oblo KP1105 prezentacja:

Zaciekawieni sposobem działania tego ekspresu i jego funkcjami? Na YT odnaleźliśmy dla Was krótką prezentację dotyczącą Krups Nescafe Dolce Gusto Oblo KP1105.

Krups Nescafe Dolce Gusto Oblo KP1105 plusy i minusy:

+ Solidne wykonanie

+ Łatwa obsługa

+ Nietuzinkowy design

+ Ciśnienie 15 barów

+ Pojemność zbiornika na wodę wynosząca 0,8 l

- Kapsułki mogłyby być nieco tańsze

Krups Nescafe Dolce Gusto Oblo KP1105 oferta w sklepie

Krups Nescafe Dolce Gusto Piccolo KP100B

Czwarty w zestawieniu Krups Nescafe Dolce Gusto Piccolo KP100B ma taką samą moc i ciśnienie jak poprzednik. Różni się jednak znacząco wyglądem - jest to bowiem bardzo mały ekspres na kapsułki. Odbiją się to oczywiście na pojemności zbiornika, która jest najmniejsza porównując do reszty TOP 5 - osiąga 0,6 l.

W zestawie także otrzymujemy sześć kapsułek. Do wyboru jest wiele napojów, ale trzeba przyznać, że kapsułki do ekspresów Krups nie należą do najtańszych. Samo urządzenie jest bardzo niepozorne, ale potrafi być jednak trochę hałaśliwe, co może niektórych z Was zaskoczyć, niestety negatywnie.

Krups Nescafe Dolce Gusto Piccolo KP100B

Na plus banalna obsługa czy trwałość konstrukcji. Zauważyć trzeba też wyraźnie niższą cenę w porównaniu do ekspresów z podium.

Obsługa ekspresu Krups Nescafe Dolce Gusto Piccolo KP100B:

Na YT jest dostępny filmik, który pokazuje obsługę tego urządzenia. Zobaczcie sami.

Krups Nescafe Dolce Gusto Piccolo KP100B plusy i minusy:

+ Solidne wykonanie

+ Łatwa obsługa

+ Kompaktowość

+ Bardzo przystępna cena

- Kapsułki mogłyby być nieco tańsze

- Bywa głośny podczas swojej pracy

- Mała pojemność zbiornika na wodę

Krups Nescafe Dolce Gusto Piccolo KP100B oferta w sklepie

De'Longhi EDG 250.B

Zestawienie zamyka De'Longhi EDG 250.B. Cena bardzo podobna do modelu z czwartej lokaty. Nie zmienia się ciśnienie (15 barów), ale moc idzie minimalnie w dół (1460 W).

De'Longhi EDG 250.B

Urządzenie jest gotowe do pracy w zaledwie 40 sekund, a do tego proste w obsłudze. Korzysta z kapsułek Nescafe Dolce Gusto. Ciekawa alternatywa dla poprzednika, gdyż ma z nim sporo wspólnego. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest nieco pojemniejszy, choć jego kształt i design raczej szału nie robią, ale to tylko moje zdanie.

De'Longhi EDG 250.B prezentacja:

Filmik dotyczący modelu De'Longhi EDG 250.B również można odnaleźć na YouTube. Przedstawia sposób pracy tego urządzenia czy jego najważniejsze cechy.

De'Longhi EDG 250.B plusy i minusy:

+ Łatwa obsługa

+ Kompaktowość

+ Bardzo przystępna cena

- Kapsułki mogłyby być nieco tańsze

- Mało atrakcyjny design

De'Longhi EDG 250.B oferta w sklepie

Tanie ekspresy kapsułkowe do kawy - Tabela porównawcza

W klasyfikacji pominąłem kapsułkowe ekspresy niskociśnieniowe. Wszystkie najważniejsze parametry prezentują się dość dobrze w stosunku do ceny uwzględnionych przeze mnie urządzeń. Warto zatem rzucić okiem na poniższą tabelkę, która przybliża kluczowe dane techniczne:

ModelMocCiśnieniePojemność zbiornikaSpieniacz mleka
Tchibo Cafissimo MINI Midnight Black1500 W15 barów0,65 lTak
Tchibo Cafissimo Pure Black1250 W18 barów1 lNie
Krups Nescafe Dolce Gusto Oblo KP11051500 W15 barów0,8 lNie
Krups Nescafe Dolce Gusto Piccolo KP100B1500 W15 barów0,6 lNie
De'Longhi EDG 250.B1460 W15 barów0,8 lNie

Podsumowanie TOP 5 budżetowych ekspresów kapsułkowych

Wszystkie wyselekcjonowane dla Was ekspresy są łatwe w obsłudze i powinny ładnie prezentować się w Waszej kuchni. Nie zawodzą pod względem najważniejszych parametrów. Lider posiada jako jedyny spieniacz mleka, a model z drugiego miejsca jest najpojemniejszy i gwarantuje największe ciśnienie.

Z czołową dwójką śmiało może konkurować Krups Nescafe Dolce Gusto Oblo KP1105. Czwarte i piąte miejsce to już niższy segment cenowy, a więc także kilka kompromisów. Polecam Wam zwrócić uwagę szczególnie na ekspresy kapsułkowe z podium, oczywiście jeżeli pozwala na to budżet.

Mogą Cię też zainteresować:

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Kapsułkowych ekspresów do kawy do 250 zł