PODPOWIEDZI:
Jaki Prezent na Komunię TURTLE

Kosiarki spalinowe z napędem |TOP 7|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1NAC URSUS UR-LS53875EXNAC URSUS UR-LS53875EX1998 zł
2MTD ADVANCE 53 SPKV HWMTD ADVANCE 53 SPKV HW2099 zł
3Honda HRG 466 SKEPHonda HRG 466 SKEP1885 zł
4MAKITA PLM4622N2MAKITA PLM4622N21979 zł
5AL-KO Highline 527 VS 119770AL-KO Highline 527 VS 1197702349 zł
6NAC URSUS URLS48575EXNAC URSUS URLS48575EX1599 zł
7AL-KO HIGHLINE 475 SP PREMIUM 119620AL-KO HIGHLINE 475 SP PREMIUM 1196201779 zł
Kosiarki spalinowe z napędem |TOP 7|

Jeżeli lubisz mieć uporządkowany ogródek, ale nie przepadasz za ciężką pracą, to zestawienie jest dla ciebie. Przygotowaliśmy listę samojeżdżących maszyn do ścinania trawy. Oto kosiarki spalinowe z napędem.

To nie jest sprzęt, na który mógłby narzekać Adaś Miauczyński. Z golarką nie ma nic wspólnego. To duże maszyny do poważnej pracy. Dzięki nim łatwo zadbacie o swój trawnik, doprowadzając go do upragnionego porządku.

Kosiarki z napędem pozwalają na jeszcze lepszą pracę

Warto znać: Automatyczne kosiarki - Jaki robot koszący do trawy? |TOP 7|

Po co napęd w kosiarce spalinowej?

Jednym z głównych pytań, jakie można sobie zadawać przy szukaniu kosiarki jest: o co chodzi z tym napędem? Chodzi oczywiście o to, że takie kosiarki jeżdżą same. Nadal trzeba je prowadzić - bez osoby kontrolującej je mogą stwarzać zagrożenie. No i na pewno nie skoszą przy tym dobrze trawnika.

Urządzenia te wyposażone są w silniki i przekładnie, dzięki którym nie tylko dobrze ścinają trawę, ale i się poruszają. To rozwiązanie o tyle dobre, że nie trzeba ich mozolnie pchać. Kupując kosiarkę z napędem można się pożegnać z długimi, ciężkimi godzinami pełnymi potu i pchania urządzenia w każdy róg ogrodu.

Koniecznie zobacz: Tanie kosiarki spalinowe do 1000 zł

Co oferują kosiarki spalinowe z napędem?

Czego możemy oczekiwać po sprzęcie tego typu? Kosiarki spalinowe z dodatkowym napędem w zależności od ceny oferują różne udogodnienia, ale my wybraliśmy najważniejsze atrybuty tego typu sprzętu. Jeżeli jeszcze nie jesteście przekonani do takich urządzeń, sprawdźcie co je cechuje.

 • System łatwego startowania - w niektórych kosiarkach znajdują się systemy sprawdzające temperaturę silnika i odpowiednio korygujące dopływ paliwa. Dzięki temu łatwo i bez zbędnego szarpania się z linką odpalimy nasze urządzenie do ścinania trawy.
 • Napęd na tylne koła - niektóre z wymienionych tu kosiarek mają napęd na tylne koła. Dzięki niemu poradzą sobie w dużo trudniejszym środowisku, łatwo podjeżdżając na przykład pod górkę. To przydatna sprawa, zwłaszcza w przypadku domów na pagórkach.
 • Szybsze koszenie - dzięki nim łatwiej i szybciej przejedziemy wzdłuż ogrodu. Wszystko dlatego, że nie musimy ich pchać. Warto pamiętać, że przy wyłączonym napędzie będą stawiać opór przy poruszaniu.
 • Bezprzewodowość - ze względu na to, że taka kosiarka działa na benzynę, nie musimy się martwić bliskością kontaktu. Oznacza to, że możemy kosić w dowolnym miejscu. I to nie zwracając uwagi na to, czy przypadkiem nie najeżdżamy na kabel.
 • Lepsza moc - dzięki zastosowaniu mocnych silników 4-suwowych, takie kosiarki świetnie poradzą sobie ze ścinaniem trawy. I to niezależnie od jej wysokości.

Warto sprawdzić: Kosiarki elektryczne do trawy

Jaką kosiarkę spalinową z napędem wybrać?

Skoro już wiecie, o co chodzi z napędem i jakie główne atrybuty można zauważyć w tego typu sprzętach - koniecznie przyjrzyjcie się zestawieniu. Zebrane tutaj urządzenia zostały wybrane bez ustalonego limitu cenowego. Mimo tego nie warto jest przecież przesadzać. Sięgnęliśmy więc po ciekawe wybory w sensownych cenach.

NAC URSUS UR-LS53875EX

Najsilniejsza pozycja na liście. Ten sprzęt amerykańskiej firmy NAC, która wykupiła prawa do sprzedawania urządzeń pod marką Ursus, nie bez powodu został jedynką na liście. Jego silnik to Briggs & Stratton 875 EX.

Ten cię na pewno nie zawiedzie. To właśnie dzięki niemu NAC URSUS UR-LS53875EX wybierany jest przez tak wielu. Dokładnie 190 centymetrów sześciennych pojemności skokowej robi swoje. Urządzenie działa dużo wydajniej i z większą mocą kosi trawę.

URSUS LS53875EX to wydajna kosiarka

Na dodatek ta kosiarka jest w stanie ścinać trawę nie tylko całkiem wydajnie, ale też całkiem szeroko. Obcinając na 52,5 cm, szybko i sprawnie poradzi sobie z każdym większym ogrodem. Przez to jednak korzystanie z niej w wąskich przejściach może być utrudnione.

Ta maszyna do koszenia posiada system mycia obudowy i centralną sześciostopniową regulację wysokości koszenia. Dzięki temu dostosujemy upragniony poziom trawy na taki od 25 mm do 75 mm. Z tym Ursusem łatwo wyprofilujemy nasz trawnik, pozbywając się zbędnych traw.

NAC URSUS UR-LS53875EX plusy i minusy:

 • Bardzo wydajny silnik
 • Tnie całkiem szeroko
 • Nie waży aż tak dużo
 • Jest po prostu drogi

Oferta w MEDIAEXPERT NAC URSUS-LS53875EX

MTD ADVANCE 53 SPKV HW

To jest naprawdę duży sprzęt. MTD ADVANCE 53 SPKV HW waży 44 kilogramy i to nie bez powodu. Urządzenie oferuje wiele ciekawych funkcji.

To model wyższej klasy radzący sobie z różnymi terenami. Potrafi kosić nawet na powierzchni pochyłej za sprawą regulowanego napędu na tylne koła.

MTD ADVANCE 53 SPKV HW jest drogi, ale bardzo funkcjonalny

Zamontowany w nim silnik, Kawasaki FJ 180 V, jest jednym z najlepszych na świecie. Ma 6,5 koni mechanicznych i posłuży nawet do najcięższych prac.

Sprzęt wyposażony jest w system 4w1, który pozwala kosić z użyciem wyrzutu bocznego, tylnego, mulczowania i ze zbieraniem trawy. Dzięki temu jest dosyć uniwersalny i znajdzie zastosowanie na każdym trawniku, w każdym ogrodzie.

Tnie bardzo szeroko, bo na 53 centymetry. To zaleta, jak i wada. Łatwiej dzięki niemu skosimy duże połacie traw, ale już w niewielkie alejki raczej się nie wciśniemy. A szkoda, bo z regulacją wysokości koszenia od 2,8 do 9,2 centymetrów, to mógłby być całkowicie uniwersalny sprzęt. Poza tym jest bardzo ciężki, co może skutkować gorszą zwrotnością.

MTD ADVANCE 53 SPKV HW plusy i minusy:

 • Posiada naprawdę dobry silnik Kawasaki
 • Ma niezłą rozpiętość wysokości
 • Całkiem pojemny zbiornik
 • Bardzo ciężka, przez co mniej zwrotna

Oferta w CENEO MTD ADVANCE 53 SPKV HW

Honda HRG 466 SKEP

Sprzęt marki Honda. Wyposażony w system Versamow Selective, na który składają się podwójne noże i zaślepka wyrzutu trawy do kosza uruchamiana jedną dźwignią. Na dodatek jest to kosiarka całkiem bezpieczna.

Honda HRG 466 SKEP wyposażono w system HONDA BLADE-BRAKE. Jest to specjalna blokada bezpieczeństwa, która potrafi zatrzymać noże po połowie obrotu. Oznacza to, że jeżeli coś, co nie powinno, pojawi się na naszej drodze, łatwo wyłączymy kosiarkę. Dzięki temu nie ucierpi ani urządzenie, ani feralny przedmiot lub zwierzę.

Honda HRG 466 SKEP ma świetny silnik i skosi wszystko

Urządzenie to wyposażone jest w autorski silnik producenta o 160 centymetrach sześciennych pojemności skokowej. Dzięki niemu prosto i przyjemnie pozbędziemy się zbędnej trawy ostrzami obracającymi się z częstotliwością 2850 obrotów na minutę. To na tyle szybko, aby z systemem MicroCut tnącym kilkukrotnie zbierane odpady organiczne, podnosić i mielić nawet jesienne liście.

Poza tym jest całkiem standardowo, to sprzęt o niewielkiej wadze i wąskiej szerokości cięcia. Przy 46 centymetrach rozpiętości obszaru tnącego będzie od nas wymagał dłuższych przejazdów, ale i zmieści się w ciaśniejszych miejscach ogrodu. Tylko kosz mógłby być większy. Niestety 55 litrów to niewiele.

Honda HRG 466 SKEP plusy i minusy:

 • Niezły silnik Hondy
 • Niska waga
 • Kosi wąsko...
 • ...dla niektórych zbyt wąsko
 • Mała pojemność kosza

Oferta w CENEO Honda HRG 466 SKEP

MAKITA PLM4622N2

Ta Makita to kolejny sprzęt z silnikiem Briggs & Stratton na tej liście. Przy pojemności skokowej 163 centymetrów sześciennych żadna trawa nie powinna sprawiać jej problemu.

MAKITA PLM4622N2 jest tanią, ale również dobrą kosiarką

Jeżeli od kosiarki spalinowej z napędem wymagamy funkcjonalności, to ten sprzęt raczej nas nie rozczaruje. Wyposażony jest w napęd 3-biegowy, aby lepiej można było dostosować prędkość urządzenia do użytkownika. MAKITA PLM4622N2 może poruszać się z prędkością 3; 3,4; a nawet 4,5 kilometrów na godzinę. Łatwo dostosujemy tempo pracy do naszych potrzeb.

Ten sprzęt koszący pozwoli nam ścinać trawę na szerokość 46 centymetrów. Nie jest to najwięcej, ale może pozwolić na jeszcze lepsze manewrowanie urządzeniem. Poza tym ułatwi to też w miarę niska waga - 33 kg.

W zależności od potrzeb możemy ściąć trawę na różną wysokość. Zakres w jakim operuje ta Makita (od 2,5 do 7 cm) sprawia, że łatwo uzyskamy odpowiednią dla nas długość traw.

Największym minusem jest pojemność kosza - 60 litrów może nie starczyć na naprawdę duże albo bardziej zapuszczone trawniki. Jeżeli jednak nie jest dla nas przeszkodą częstsze wyrzucanie trawy, to urządzenie może być świetnym i pewnym wyborem.

MAKITA PLM4622N2 plusy i minusy:

 • Jest całkiem lekka, przez co i zwrotna
 • Wąsko tnie, zmieści się w alejki…
 • ...ale trzeba będzie dłużej kosić
 • Mała pojemność zbiornika

Oferta w CENEO MAKITA PLM4622N2

AL-KO Highline 527 VS 119770

Produkowana w Austrii kosiarka najwyższej jakości. Sprzęt z wyższej półki producenta, nazwanej Highline.

AL-KO Highline 527 VS 119770 to niezły austriacki sprzęt

Urządzenie koszące AL-KO Highline 527 VS 119770 wyposażony jest w ten sam silnik co pojawiająca się w zestawieniu Makita. To Briggs & Stratton serii 6xx, który jest całkiem wydajny i ma możliwość szybkiego rozruchu. Urządzenie kontroluje temperaturę silnika i bazując na tym, ułatwia nam włączenie go.

To sprzęt niezłej marki, za którą idą pewne standardy. Kosiarka ścina trawę na szerokości 51 cm i to na różną wysokość. Co ciekawe pozwala zmienić wysokość koszenia w aż 7 poziomach od 3 do 8 cm. Zebraną trawę wrzuca do kosza o pojemności 70 litrów.

Deponuje ją dużo lepiej od standardowej kosiarki za sprawą technologii MaxAirflow. Pokos wprowadzany jest wyrzutem do góry, wypełniając od dołu cały kosz i nie zatykając kanału wyrzutowego. Miłym dodatkiem jest wskaźnik poziomu napełnienia.

AL-KO Highline 527 VS 119770 plusy i minusy:

 • Posiada wygodną regulację prędkości jazdy
 • System MaxAirFlow
 • Jest zgoła ciężka
 • Kosi bardzo wysoko

Oferta w CENEO AL-KO Highline 527 VS 119770

NAC URSUS UR-LS48575EX

Tańszy Ursus od NAC-a. W tej cenie jest to całkiem sensowna propozycja, na którą warto zwrócić uwagę. Jedyny mankament? Silnik.

NAC URSUS UR-LS48575EX nadal poradzi sobie z każdym trawnikiem. Jest w stanie kosić na szerokość 48 cm, co da możliwość efektywnej pracy w ciasnych przestrzeniach. Nawet jeżeli trzeba będzie dłużej z nim chodzić, nie powinno być to uciążliwe ze względu na płynną regulację prędkości.

NAC URSUS URLS48575EX to amerykańska kosiarka o wielu możliwościach

W jego bebechach siedzi jednak silnik od uznanej firmy Briggs & Stratton. To nie byłoby takie złe, gdyby nie fakt, że jest to model z serii 5xx. To nieco niższa półka o zmniejszonej wydajności i wytrzymałości. Ciągle popracuje przez długie lata, ale warto rozważyć opcję dopłacenia do lepszego modelu.

Ogólnie jest to kosiarka stworzona z myślą o wygodzie użytkownika. Dobrze o tym świadczą bardzo niska waga (30 kg, najmniej w zestawieniu) i antywibracyjny uchwyt. Nie będzie złym wyborem i na pewno zadowoli użytkownika zwrotnością.

NAC URSUS URLS48575EX plusy i minusy:

 • Jest najlżejszą kosiarką w tym zestawieniu
 • Posiada słabszy silnik
 • Przy szerokości cięcia 48 cm i słabszym silniku, koszenie może zająć dłużej

Oferta NAC URSUS UR-LS48575EX

AL-KO Highline 475 SP PREMIUM 119620

Ostatnia pozycja na liście. Chociaż jest to sprzęt, który wpisany w ranking kosiarek raczej nie zawojuje reszty, to ciągle wydajne i pewne urządzenie. AL-KO Highline 475 SP PREMIUM 119620, co ciekawe, wyposażono w autorski silnik.

AL-KO Motor Pro 140 Quick Start to silnik całkiem standardowy. Ma 140 centymetrów sześciennych pojemności skokowej co przełoży się na porządnie obcięty trawnik. Dzięki systemowi Quick Start z kolei dużo łatwiej przyjdzie nam odpalić kosiarkę.

AL-KO Highline 475 SP PREMIUM 119620 posiada własny model silnika

Urządzenie dzięki specjalnej konstrukcji może dokładnie kosić także przy krawędziach. Szczególnie się to przyda w węższych częściach trawnika, do których łatwo dotrzemy ze względu na małą szerokość roboczą wynoszącą 46 cm. Niestety, trzeba będzie przez to też dłużej kosić.

Ten sprzęt wyposażony jest w technologię MaxAirflow. Z jej pomocą będziemy mieli pewność, że uda nam się zapełnić cały 70-litrowy kosz. Oznacza to rzadsze zapotrzebowanie na opróżnianie go i bardziej efektywną pracę.

To kosiarka z wyższej półki klasy średniej. Polecana dla działkowiczów i ludzi dbających o trawniki pod domem. W takich zastosowaniach na pewno sprawdzi się na długie lata.

AL-KO HIGHLINE 475 SP PREMIUM 119620 plusy i minusy:

 • Posiada system MaxAirFlow
 • Jest niewielka i zmieści się wszędzie
 • Zbyt wysoko kosi

Oferta Al-ko highline 475 SP Premium

Dowiedz się: Jak działa automatyczna kosiarka?

Porównanie kosiarek spalinowych z napędem

Z uwagi na wygodę czytelnika przygotowaliśmy jak zwykle tabelkę. Tutaj łatwo porównacie najważniejsze parametry cechujące kosiarki z dodatkowym napędem i wybierzecie coś w sam raz dla siebie.

Model

Pojemność kosza

Szerokość cięcia

Silnik

Wysokość koszenia

Waga

NAC URSUS UR-LS53875EX

65 l

52,5 cm

B&S; Series 875EX / 190 cm³

25-75 mm

34 kg

MTD ADVANCE 53 SPKV HW

70 l

53 cm

Kawasaki FJ 180 V / 179 cm³

28-92 mm

44 kg

Honda HRG 466 SKEP

55 l

46 cm

Honda GCV 160 / 160 cm³

20-74 mm

32 kg

MAKITA PLM4622N2

60 l

46 cm

B&S; Series 675EXI ReadyStart / 163 cm³

25-70 mm

33 kg

AL-KO Highline 527 VS 119770

70 l

51 cm

B&S; Series 675EXI ReadyStart / 163 cm³

30-80 mm

36,3 kg

NAC URSUS UR-LS48575EX

65 l

48 cm

B&S; Series 575EX / 140 cm³

25-75 mm

30 kg

AL-KO Highline 475 SP PREMIUM 119620

70 l

46 cm

AL-KO motor Pro 140 Quick Start / 140 cm³

30-80 mm

36 kg

Sprawdź sam: Kosiarka automatyczna czy tradycyjna?

Kosiarki spalinowe z napędem - Podsumowanie

Zestawienie zdominowały trzy marki. Na podium uplasowały się kolejno sprzęty firm NAC, MTD i Honda. Nie bez powodu - to prawdziwe potwory wydajności.

URSUS UR-LS53875EX wyposażony jest w najmocniejszy silnik. Co ciekawe, pomimo możliwości i szerokości cięcia, jest bardzo lekki, a co za tym idzie zwrotny. To świetny wybór, jeżeli mamy trochę więcej pieniędzy. Jeżeli trochę mniej - warto sięgnąć po kosiarkę URSUS URLS48575EX.

Nieco droższy MTD ADVANCE 53 to sprzęt prawie równie dobry. Posiada mocny silnik Kawasaki i napęd na tylne koła. Poradzi sobie z koszeniem nawet na pochyłych powierzchniach. Jedyną wadą jest jego ciężar.

Wymieniona tu HONDA HRG 466 jest bardzo funkcjonalnym urządzeniem koszącym. Na dodatek bezpiecznym za sprawą systemu BLADE BRAKE. Dzięki technologii dwóch ostrzy nic nie stanowi dla tej kosiarki wyzwania. Nawet jesienne liście.

Poza tym pojawiają się tu także inne godne uwagi kosiarki. W zależności od budżetu i preferencji możemy przebierać w ofertach. Jednakże zarówno sprzęty Makity, jak i Al-ko sprawnie skoszą trawnik, pomagając zadbać o jego stan i estetykę.

Warto zajrzeć: 

blog comments powered by Disqus
Kosiarki spalinowe z napędem |TOP 7|