PODPOWIEDZI:
Jaki Prezent na Komunię FRUGAL

Tanie kosiarki spalinowe do 1000 zł

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1MacAllister B&S 500E 46 DYM1526CQNMacAllister B&S 500E 46 DYM1526CQN998 zł
2NAC LP2720NAC LP2720698 zł
3NAC LS1010-LNAC LS1010-L899 zł
4NAC LS42-375NAC LS42-375818 zł
5Stiga Collector 43 (295431048/S14)Stiga Collector 43 (295431048/S14)917 zł
Tanie kosiarki spalinowe do 1000 zł

Najlepszym sposobem na ogarnięcie zarośniętego trawnika jest kosiarka. Jeżeli jednak chcesz mieć uporządkowany ogródek, ale niekoniecznie płacić bajońskich sum za taką maszynkę do ścinania trawy - mamy coś dla ciebie. Wybraliśmy kosiarki spalinowe do 1000 zł, które usatysfakcjonują każdego.

Sprzęty tutaj przedstawione przydadzą się zarówno mieszkańcom domów z ogródkiem, jak i osobom dbającym o większe połacie terenu. Nie są to sprzęty z najwyższej półki, ale z uwagi na specyfikę kosiarek spalinowych - nadal naprawdę mocne i użyteczne. Kilka z nich na pewno uświetni każdy ranking kosiarek.

Kosiarki do 1000 zł potrafią zaskoczyć możliwościami

Warto znać: Automatyczne kosiarki - Jaki robot koszący do trawy? |TOP 7|

Czego możemy spodziewać się po kosiarkach spalinowych do 1000 zł?

Kosiarki spalinowe z niższej półki cenowej nie muszą oznaczać wcale gorszych sprzętów. Zebrane w tym zestawieniu maszyny posiadają szereg cech, dzięki którym świetnie pomogą we wszelkich pracach związanych ze ścinaniem trawników. Jakie są kosiarki spalinowe kosztujące mniej niż tysiąc złotych?

 • Bezprzewodowe - tak, te urządzenia nie wymagają przewodów. To całkiem oczywiste, w końcu pracują na benzynę. Z jej pomocą będą w stanie pracować w dowolnym miejscu i są idealnym rozwiązaniem dla osób koszących trawnik z dala od źródeł prądu.
 • Mocne - ze względu na zastosowanie silników spalinowych osiągają też wyższą moc. Łatwo poradzą sobie z trawą, a jeżeli przypadkiem wciągniesz patyk - prawdopodobnie nie będzie się czym przejmować.
 • Mielące trawę - kosiarki są też często wyposażone w funkcję mielenia trawy. Rozdrabniane w ten sposób źdźbła rozsypuje się po trawniku. Wszystko po to, aby zmniejszyć koszty nawozu. Dodatkowo zmielona trawa sprawia, że trawnik traci mniej wilgoci i obniża temperaturę gleby.
 • Pojemne - niektóre modele w tym zestawieniu wyposażone są nawet w kosz o pojemności 70 litrów. To wystarczy do zebrania trawy ze średniej wielkości trawnika i pozwoli pozbyć się całego odpadu za jednym zamachem.
 • Samojeżdżące - większość urządzeń tu przedstawionych posiada napęd. To rozwiązanie pozwala łatwo i przyjemnie kosić, praktycznie się przy tym nie męcząc. Jedyny minus takiego rozwiązania? Sprzęty tego typu są cięższe, a więc mniej zwrotne.

Dzięki funkcji napędu w kosiarce łatwo ogarniemy duży teren

Zobacz też: Kosiarki spalinowe z napędem

Dla kogo są kosiarki spalinowe do 1000 zł?

Jeżeli nie przejmujesz się szczególnie złym wpływem spalin na środowisko, a potrzebujesz sprzętu, który ogarnie duże połacie terenów zielonych - prawdopodobnie zainteresujesz się właśnie kosiarkami spalinowymi. W zasadzie 1000 złotych to niewielki budżet na porządne urządzenie, ale można znaleźć tu już sprzęty w miarę uniwersalne.

Kosiarki na benzynę do 1000 zł przydadzą się szczególnie działkowiczom i właścicielom domów z ogródkiem. Można nimi strzyc nawet i boiska, a ze względu na własny napęd w wymienionych modelach - nie będzie to uciążliwe. Jeżeli więc szukasz jak największej mocy i nie chcesz przypadkowo rozcinać węzła gordyjskiego z kabli, maszyny na tej liście będą idealnym rozwiązaniem.

Jaka kosiarka spalinowa do 1000 zł?

Przygotowaliśmy zbiór najciekawszych maszyn w tej klasie cenowej. Kosiarki spalinowe w tej cenie potrafią już zaskakiwać możliwościami. Zawarte w tym zestawieniu sprzęty na pewno was nie zawiodą!

MacAllister B&S; 500E 46 DYM1526CQN

Ciekawa kosiarka od firmy MacAllister. Wyposażony w bardzo wydajny silnik uznanej firmy, na pewno poradzi sobie z każdym trawnikiem. Dodatkowo wyposażony jest w napęd.

MacAllister B&S; 500E 46 DYM1526CQN to maszyna do ścinania trawy, na której można polegać. Jej sercem jest motor firmy Briggs & Stratton, model 500E. To kompaktowa jednostka, która jest lżejsza niż zwykłe silniki, a na dodatek cichsza. Zachowa przy tym wydajność wystarczającą do ogarnięcia ogrodu. Dodatkowo ma funkcję mielenia trawy, która poprawia możliwości zadbania o trawnik.

Kosiarka MacAllister świetnie posłuży do zadbania o działkę

To sprzęt wydajny i niezawodny. Dzięki temu, że jest też szeroki, łatwo ogarniemy większe połacie traw. Jego 46 centymetrów to wartość najwyższa z tutaj wymienionych. Oznacza to jednak także, że nie zmieści się w ciaśniejsze alejki. To minus, ale niewielki.

Producent twierdzi, że ten sprzęt przeznaczony jest do trawników o powierzchni do 800 metrów kwadratowych. Warto to mieć na uwadze, bo tym co nas w przypadku tej kosiarki ogranicza, jest głównie zbiornik paliwa. Wlejemy tu 0,8 litra benzyny. Warto nosić ze sobą zapasowy kanister.

MacAllister B&S; 500E 46 DYM1526CQN plusy i minusy:

 • Wydajny silnik
 • Bardzo szeroki…
 • ...ale to może być wadą w wąskich przejazdach
 • Nieco za ciężki

Oferta w CENEO MacAllister B&S 500E 46 DYM1526CQN

Warto sprawdzić: Kosiarki elektryczne do trawy

NAC LP2720

Sprzęt pozbawiony napędu. Za to z silnikiem od znanej i nie bez powodu lubianej firmy Briggs & Stratton. Ta kosiarka, ze względu na to, że wymaga popychania, przyda się szczególnie właścicielom niewielkich działek.

Jeżeli od maszyny koszącej czegoś oczekujemy, to na pewno tego, aby równo i szybko ścinała trawę. NAC LP2720 powinien sobie z tym poradzić za pomocą silnika Briggs & Stratton 300E, o pojemności skokowej 125 centymetrów sześciennych. To powinno zagwarantować radzenie sobie z wszelkimi trawami i listowiem.

NAC LP2720 posiada dobry silnik renomowanej firmy

Poza tym uda nam się także precyzyjnie zadbać o stan trawnika. Wszystko za sprawą centralnej siedmiostopniowej regulacji wysokości. Możemy wybrać ustawienie od 25 do 75 milimetrów. To nie jest duża rozpiętość, ale wystarczająca do użytku przydomowego. A sprzęt do tego właśnie służy.

Jego brak napędu wcale nie powinien być przeszkodą. Ta kosiarka waży zaledwie 19,5 kilograma. To niewiele i łatwo będzie nią sterować. Dodatkowym plusem i minusem zarazem jest zbiornik. Pomieści tylko 40 litrów odpadów. Oznacza to częstsze wyrzucanie pokosu, ale i mniejszy ciężar do targania.

To sprzęt idealny dla działkowiczów i ludzi po prostu dbających o swoje trawniki. Posłuży przez wiele lat, a kosztuje na tyle niewiele, że nietrudno będzie w razie usterki dokupić części zamienne.

NAC LP2720 plusy i minusy:

 • Bardzo tani
 • Całkiem lekki
 • Ma niezły silnik znanej marki
 • Mała pojemność zbiornika
 • Brak napędu

Oferta w OBI NAC LP2720

NAC LS1010-L

Urządzenie-widmo. Tę kosiarkę trudno dostać, ale ma na tyle dobre technikalia, że warto jej poszukać. My ją znaleźliśmy i polecamy waszej uwadze link do sklepu, w którym można ją zakupić.

NAC LS1010-L wyposażony jest w silnik o pojemności skokowej 139 centymetrów sześciennych. Jest to motor z zaworami górnymi, co oznacza, że będzie dosyć głośny. Można mu to jednak wybaczyć, bo przy tej objętości skokowej na pewno dobrze posłuży do ścinania trawy.

NAC LS1010 to perełka ukryta w morzu różnych kosiarek

Pielęgnacja trawnika przebiegnie bezproblemowo i precyzyjnie również za sprawą bardzo dużej szerokości roboczej. Te 46 centymetrów oznacza co najmniej kilka mniej przejazdów, aby ogarnąć cały ogród. A przy rosnącej przestrzeni zaoszczędzimy jeszcze więcej czasu. Do tego w końcu ta kosiarka jest stworzona, ponieważ posiada własny napęd.

I dobrze, że go ma, bo waży 33 kilogramy. To całkiem dużo, a im bardziej zapełnimy bardzo pojemny (70 litrowy) kosz, tym ciężar maszyny jeszcze bardziej się zwiększy. Jeżeli jednak nie chcemy bawić się w zbieranie trawy, to urządzenie ma możliwość mielenia jej. Po zmieleniu pozbędzie się jej z powrotem na trawnik, pozwalając nam zaoszczędzić na kompoście.

NAC LS1010-L plusy i minusy:

 • Kosi naprawdę szeroko, szybciej ogarniesz nawet większy trawnik
 • Jego kosz mieści w sobie dużo trawy
 • Trudno go znaleźć w sklepach
 • Jest całkiem ciężki

Oferta w CENEO NAC LS1010-L

NAC LS42-375

Kolejny sprzęt od amerykańskiego NAC. Ta kosiarka jest całkiem dobra i posiada wiele ciekawych możliwości.

Przede wszystkim NAC LS42-375 spełnia się w tym, czego od kosiarki oczekujemy najbardziej - ścina trawę. I robi to z pomocą autorskiego silnika NAC T375. Jest to urządzenie o pojemności skokowej 123 centymetrów sześciennych. Nie jest to dużo, ale zagwarantuje dość mocy do użytku przydomowego.

NAC LS42-375 to porządny sprzęt dla wymagających

Napęd przenoszony jest za pomocą przekładni pasowej. To co prawda nie jest rewelacja, bo tego typu przekładnie są awaryjne, ale nie jest też trudno je jakby co wymienić. Warto też zwrócić uwagę na jeden zasadniczy minus sprzętu - posiada o kosz siatkowy o bardzo małej pojemności. Jest to zaledwie 40 litrów. Nie starczy na wielkie połacie terenu.

Ta maszyna do koszenia jest urządzeniem dla osób chcących ogarnąć niewielkie działki lub ogródki. Łatwo też z jego pomocą zadbamy o trawnik, używając funkcji mielenia. Stworzymy w ten sposób naturalną ściółkę zabezpieczającą i użyźniającą naszą trawę.

Dodatkową zaletą jest funkcja mycia urządzenia - wystarczy podłączyć zwykły wąż ogrodowy i łożyskowane koła. Dzięki temu urządzenie jeszcze płynniej będzie sunąć po zielonych oceanach naszych trawników.

NAC LS42-375 plusy i minusy:

 • Niska waga jak na kosiarkę z napędem
 • Posiada funkcję mielenia
 • Ma bardzo mały pojemnik
 • Narzekania na opieszałość serwisu

Oferta w CENEO NAC LS42-375

Stiga Collector 43 (295431048/S14)

Ten sprzęt od szwedzkiego producenta to całkiem sensowna kosiarka. Niestety, pozbawiona napędu, ale mimo tego wyglądająca na naprawdę niezły sprzęt. Stiga Collector 43 (295431048/S14) jest maszyną, na którą warto zwrócić uwagę.

Producent twierdzi, że to urządzenie idealnie sprawi się w dbaniu o niewielkie przydomowe trawnikach. Nic dziwnego, ważąc 24 kilogramy i nie posiadając napędu, nie jest rozwiązaniem idealnym dla osób dbających o większe połacie terenu. Warto pamiętać o tym, że to mimo wszystko niska waga w porównaniu do urządzeń z napędem.

Na Stiga Collector 43 warto zwrócić uwagę chociaż nie ma napędu

Posiada niewielkiej mocy silnik o pojemności skokowej 100 centymetrów sześciennych. Oznacza to tyle, że chociaż nieźle powinna poradzić sobie z trawą, twardsze materiały mogą sprawić jej problem i zablokować ostrza. Jeżeli jednak będziemy zwracać uwagę na to, po czym jeździmy, nie powinno być żadnych problemów.

Dodatkowym plusem jest pojemność jego kosza. Dzięki 60 litrom miejsca na zebrane odpady organiczne dużo rzadziej będziemy musieli go opróżniać. Poza tym maszyna ma dosyć wąską szerokość koszenia, bo wynoszącą 41 centymetrów. To sprawia, że jest to urządzenie idealne do ogrodów z wieloma ciasnymi alejkami.

Stiga Collector 43 (295431048/S14) plusy i minusy:

 • Jest w miarę lekki
 • Jest całkiem wąski i wjedzie wszędzie…
 • ...ale trzeba będzie robić więcej rund po większych trawnikach
 • Cena mogłaby być niższa
 • Brak napędu


Oferta w CENEO Stiga Collector 43 (295431048/S14)

Dowiedz się: Jak działa automatyczna kosiarka?

Kosiarki spalinowe do 1000 zł - Porównanie parametrów

Jeżeli jeszcze nie jesteście pewni co wybrać, to na pewno pomoże wam w tym ta tabela. Zawarliśmy w niej najważniejsze dane, którymi należy się sugerować, wybierając kosiarkę tego typu.

Model

Napęd

Silnik

Kosz

Szerokość

Waga

Wysokość

MacAllister B&S; 500E 46 DYM1526CQN

Tak

Briggs & Stratton 500 E / 140 cm³

60 l

46 cm

33,5 kg

25 - 75 mm

NAC LP2720

Nie

Briggs & Stratton 300 E / 125cm³

40 l

40 cm

19,5 kg

25-75 mm

NAC LS1010-L

Tak

b/d / 139 cm³

70 l

46 cm

33 kg

25-75 mm

NAC LS42-375

Tak

NAC T375 / 123 cm³

40 l

42 cm

25,5 kg

25-72 mm

Stiga Collector 43 (295431048/S14)

Nie

RS 100 OHV  / 100 cm³

60 l

41 cm

24 kg

27-80 mm

Sprawdź sam: Kosiarka automatyczna czy tradycyjna?

Podsumowanie kosiarek spalinowych do 1000 zł

W zestawieniu pojawiły się trzy NAC-i, jeden McAllister i jedna szwedzka Stiga. Wbrew pozorom nie oznacza to, że Amerykanie zasponsorowali tę listę, a tylko tyle, iż są to po prostu sprzęty godne uwagi. Zwłaszcza w tej klasie cenowej.

Takiego McAllistera 46DYM1526CQN warto wybrać ze względu na niezły silnik. Briggs & Stratton z serii 500 jest w tej kategorii naprawdę dobrą opcją. Miłym dodatkiem jest napęd.

Występujące tu sprzęty marki NAC mają ciekawe parametry techniczne i pod tym względem w stosunku ceny do jakości są dosyć interesujące. To firma, na której można polegać, a nawet jeżeli występująca tu kosiarka tego producenta jest bez napędu - nadrabia innymi możliwościami.

Co do Stigi, to po prostu solidne urządzenie. Jest w miarę niewielkie i posłuży raczej do małych ogrodów, ale dobrze zetnie trawę i pomoże ci zadbać również o trawnik w ciasnych przestrzeniach.

Warto zajrzeć: 

blog comments powered by Disqus
Tanie kosiarki spalinowe do 1000 zł