PODPOWIEDZI:

Wkrętarki sieciowe |TOP 7|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Makita FS6300Makita FS6300556 zł
2Makita FS4000Makita FS4000500 zł
3Bosch GSR 6-45 TE 0601445100Bosch GSR 6-45 TE 0601445100595 zł
4Makita TD0101FMakita TD0101F424 zł
5DeWalt DW275KDeWalt DW275K839 zł
6DeWalt DW274KDeWalt DW274K614 zł
7Metabo SE 6000 620046000Metabo SE 6000 620046000655 zł
Wkrętarki sieciowe |TOP 7|

Szukając elektronarzędzi na remont albo do warsztatu, zazwyczaj chcesz osiągnąć jak najlepsze efekty w jak najniższej cenie. Z uwagi na to, zawsze warto sięgnąć po urządzenia przewodowe. Przedstawiamy więc wkrętarki sieciowe, które ułatwią twoją pracę.

Potrzebujesz lepszego sposobu na wwiercanie wkrętów w materiały? Urządzenia zawarte w tym zestawieniu posłużą właśnie do tego. Pojawią się tu sprzęty najlepszych firmy, takich jak Makita czy Bosch.

Koniecznie sprawdź: Silnik szczotkowy czy bezszczotkowy w elektronarzędziach?

Dlaczego lepiej wybrać wkrętarkę sieciową?

Przede wszystkim dlatego, że są to sprzęty, których moc uzależniona jest głównie od silnika. Urządzenie pobierając określoną ilość watów, posiada osiągi tak dobre, jak dobry jest motor napędzający wrzeciono. Ponieważ wyeliminowaliśmy dodatkowy parametr w postaci akumulatora, producent nie musi się przejmować jak najlepiej zarządzać poborem mocy, aby sprzęt pracował oszczędnie, ale wciąż wydajnie.

Wkrętarka sieciowa pozwoli wkręcić wszystko

Dodatkową zaletą jest oczywiście fakt, że takie wkrętarki mogą pracować przez długi czas. Nigdy się nie rozładują, a ich zasilanie nie ulegnie powolnej degradacji. Fakt, z uwagi na to są przystosowane raczej do konkretnych zastosowań, ale na przykład w warsztacie lub na terenie domu odnajdą się idealnie.

Zobacz też: Jak używać wkrętarki?

Co oferują wkrętarki sieciowe?

Wybierając nowe urządzenie, interesują cię zwykle jego możliwości i cechy szczególne. Jednym z najprostszych sposobów dobrania sprzętu do swoich potrzeb, jest zwrócenie uwagi na jego atrybuty. Czym więc cechują się wkrętarki sieciowe z tej listy?

 • Regulacją głębokości -  w większość prezentowanych tu wkrętarek wmontowano ogranicznik głębokości wiercenia. Niektóre, na przykład sprzęty DeWalta, pozwalają ustawić ją na stałe. Dzięki temu wygodnie dokonamy wielu wkręceń pod rząd - każde na wymaganą głębokość.
 • Długą pracą - ze względu na pobieranie prądu prosto z gniazdka, energia takiej wkrętarki nie wyczerpie się nigdy. Dodatkowo urządzenia tego typu często są w stanie pracować po prostu dłużej, nie ryzykując zatarcia silnika.
 • Dodatkowym osprzętem - niektóre z wkrętarek są dosładzane atrakcyjnymi dodatkami. Pasek do zawieszenia narzędzia? Jest. Walizka? Jest. Końcówka wkrętakowa? A jakże. To nie są rzeczy niezbędne, ale zawsze miło dostać coś w gratisie.
 • Niezłą prędkością - urządzenia tu zebrane mają naprawdę niezłe osiągi. Ich producenci gwarantują sporą prędkość obrotową bez obciążenia. W niektórych przypadkach chodzi nawet o 6000 obrotów na minutę. To pozwoli na szybkie dokręcenie każdej śruby.

Może ci się spodobać: Wkrętarka czy zakrętarka?

Jaka wkrętarka sieciowa?

Skoro już wiesz, co trzeba wiedzieć o wkrętarce sieciowej przed jej zakupem, na pewno interesują cię nasze propozycje. Niektóre są nietypowe, ale wszystkie z pewnością posłużą ci przez wiele lat. Pod warunkiem, że odpowiednio o nie zadbasz.

Makita FS6300

Makita FS6300 nie bez powodu jest jedynką na liście. To sprzęt całkiem wydajny, od firmy japońskiej, która na modłę rzeczonego kraju przykłada ogromną wagę do szczegółów i jakości swoich produktów.

To wkrętarka sieciowa o głównym przeznaczeniu do płyt kartonowo-gipsowych. Producent wyposażył ją w mocną obudowę przekładni z odlewanego pod ciśnieniem aluminium i prostą konstrukcję umożliwiającą łatwy chwyt.

Makita 6000 to naprawdę niezła wkrętarka

Jeżeli o możliwości chodzi - jest tu całkiem nieźle. Silnik tej Makity pracuje z mocą znamionową 570 watów. To przekłada się na niezłą prędkość - aż 6000 obrotów na minutę - a także spory moment obrotowy. Wkrętarka dokręci śruby z maksymalną mocą 16 niutonometrów.

To narzędzie, które, chociaż nie należy do najmniejszych, powinno łatwo posłużyć w każdym miejscu. Sięga daleko za sprawą kabla o długości czterech metrów. Jedyny mankament? Wkrętarka mogłaby być lżejsza i odrobinę tańsza.

Makita FS6300 plusy i minusy:

 • Spora prędkość obrotowa
 • Niezły moment obrotowy
 • Długi kabel
 • Cena mogłaby być niższa
 • Urządzeniu przydałoby się odchudzenie

Oferta w sklepie Makita FS6300

Makita FS4000

Tańsza wersja jedynki na liście. Makita FS4000 to równie dobra wkrętarka, dla osób o nieco niższym budżecie, ale wciąż o dosyć wysokich wymaganiach. Sprawdzi się na wielu polach pracy.

Sam producent określa ją mocną wkrętarką do płyt kartonowo-gipsowych. I faktycznie jest całkiem mocna. Dokręca śruby z maksymalnym momentem obrotowym 16 niutonometrów. Podobnie jak w przypadku wersji FS6000, pozwoli na komfortową pracę z różnymi materiałami.

Porządna i tania Makita 4000

Nieco gorzej prezentuje się tu jednak prędkość obrotów. Silnik pracując z mocą znamionową 570 watów, jest w stanie wykrzesać zaledwie 4000 obrotów na minutę. To wciąż sporo, ale zauważalnie mniej w porównaniu do droższej wersji. Podobnie konstrukcja jest nieco tańsza - obudowa przekładni jest plastikowa.

Inne istotne cechy? Beznarzędziowa wymiana bitu, szybkowymienny ogranicznik głębokości i otwory wentylacyjne, które nie powodują pylenia podczas prac na podłodze. To zwiększy komfort pracy z tym elektronarzędziem i uczyni je idealnym wyborem dla każdego majsterkowicza.

Makita FS4000 plusy i minusy:

 • Dobry moment obrotowy
 • Długi kabel
 • Przemyślana konstrukcja…
 • ...ale z gorszych materiałów
 • Wolniejsze obroty

Oferta w Ceneo Makita FS4000

Bosch GSR 6-45 TE 0601445100

Jedyny sprzęt od niemieckiego giganta elektronarzędzi na liście. Jedyny, nie najlepszy, ale i nie najgorszy. Taki w sam raz dla zastosowań zarówno domowego majsterkowicza, jak i osoby zajmującej się remontem.

Ta wkrętarka sieciowa przeznaczona jest do montażu suchej zabudowy. Można z jej pomocą optymalnie dopasować prędkość obrotową i moment obrotowy do materiału. Jej precyzyjnie działające sprzęgło wyłączające pozwala dokładnie wkręcić dowolny wkręt.

Niemiecki Bosch GSR 6 to budżetowy gigant

Jeżeli o same technikalia chodzi - silnik Bosch GSR 6-45 TE 0601445100 pracuje z prądem o mocy 701 watów. To wystarczająco, aby uzyskać maksymalny moment obrotowy 12 niutonometrów (przy wkręcaniu miękkim). Dzięki temu narzędzie świetnie nada się do przykręcania płyt gipsowo-kartonowych.

Jeszcze bardziej ułatwi pracę prędkość obrotowa. Bez obciążenia, końcówka wkrętarki jest w stanie obracać się 4500 razy na minutę. To nie jest fenomenalny wynik, ale nadal całkiem szybki i ułatwiający na dłuższą metę pracę.

To wkrętarka w miarę tania i od dobrej firmy. Posłuży przez lata i pozwoli szybko uporać się z drobnymi, a nawet i większymi pracami. Warto się nią zainteresować.

Bosch GSR 6-45 TE 0601445100 plusy i minusy:

 • Świetna moc nominalna
 • Niezła cena
 • To raczej taki średniak pod względem osiągów

Oferta w MediaExpert Bosch GSR 6-45

Makita TD0101F

Wkrętarka sieciowa, którą równie dobrze moglibyśmy już nazwać zakrętarką. Pomimo niewielkiego zapotrzebowania na moc jej silnik oferuje całkiem niezłe osiągi, które pozwolą zastosować ją nawet podczas naprawiania samochodu.

Zapytacie - jakie to osiągi? Otóż Makita TD0101F jest w stanie uzyskać nawet do 100 niutonometrów maksymalnego momentu obrotowego. Ze względu na udar. To wystarczająco dużo, aby pewnie i mocno dokręcić śrubę w kole. Pozwoli też na wygodne wkręcanie wkrętów w beton.

Jedyna zakrętarka udarowa na liście

Jeżeli chodzi o prędkość dokręcania - nie ma rewelacji. Sięga 3600 obrotów na minutę. Wciąż całkiem szybko, ale wkrętarka chowa się przy konkurencji na tej liście. Nie żeby to miało zrobić naprawdę dużą różnicę w codziennym użytkowaniu.

Niezły sprzęt za całkiem niewielkie pieniądze. Przy swojej wadze 1 kilograma będzie poręcznym elektronarzędziem do całodniowej pracy. Warto rozważyć zakup, gdyż na pewno się nie zawiedziecie - to w końcu Makita.

Makita TD0101F plusy i minusy:

 • Duży maksymalny moment obrotowy
 • Świecący w ciemności pierścień obudowy
 • Oświetlenie LED
 • Niewielkie rozmiary
 • Mała moc znamionowa

Oferta w Ceneo Makita

DeWalt DW275K

Amerykański producent elektronarzędzi DeWalt wypuszcza na świat również wkrętarki sieciowe. Na dodatek całkiem niezłe i polecane przez wielu.

DeWalt DW275K nie należy do najtańszych sprzętów. Pomimo to jest urządzeniem pewnym, na którym można polegać. Jeżeli jednak chodzi o jego osiągi - na papierze nie wydawałyby się dostatecznie duże, aby usprawiedliwić cenę.

Dewalt dw275k droższy, ale opłacalny

W końcu może osiągnąć maksymalny moment obrotowy 10 niutonometrów. To dostatecznie dużo, aby łatwo przymocować płyty gipsowo-kartonowe do konstrukcji metalowych i drewnianych, ale i zdecydowanie mniej od występujących w zestawieniu Makit.

Jego silnik pracujący z mocą 540 watów jest w stanie jednak wykrzesać z siebie prędkość 5300 obrotów na minutę. To całkiem sporo. Dzięki temu szybko i łatwo dokręcimy dowolną śrubę i wkręcimy większość wkrętów. Poza tym możemy być pewni, że popracuje przynajmniej przez rok - bo taki okres gwarancji oferuje producent.

Producent dorzuca też parę przydatnych akcesoriów i rozwiązań, takich jak bit Ph 2, walizka i zapinka umożliwiająca zamocowanie wkrętarki do pasa. Jeżeli szukacie urządzenia solidnego i o małej masie - rozejrzyjcie się za tym DeWaltem. Zwłaszcza jeżeli znajdziecie go w promocji.

DeWalt DW275K plusy i minusy:

 • Szybka prędkość obrotowa
 • Przydatne akcesoria
 • Końcówka typu “ustaw i zapomnij”
 • Spora cena jak na te osiągi

Oferta w OLEOLE Dewalt dw275k

DeWalt DW274K

Tańszy DeWalt. To jednak sprzęt, na którym również można polegać. Zwłaszcza w sytuacjach remontowych.

Jest to wkrętarka sieciowa przeznaczona do montażu suchej zabudowy i wyposażona w silnik o mocy 540 watów. Pozwala jej to na uzyskanie momentu obrotowego porównywalnego z droższą wersją - 10 niutonometrów. Dostatecznie dużo do większości zastosowań.

Główna różnica pojawia się jednak przy prędkości obrotowej. Producent gwarantuje 4000 obrotów na minutę. Średni wynik, naprawdę zauważalny dopiero przy dłuższych pracach. Całodniowy remont już nas może wymęczyć.

Tańszy dewalt 274k dla osób chcących zaoszczędzić

A może i nie. Chociażby ze względu na to, że DeWalt DW274K wyposażono w ergonomiczną gumowaną rękojeść i zaczep w górnej części obudowy do zawieszenia urządzenia na przykład u pasa. Poza tym to nie jest ciężkie narzędzie - waży zaledwie 1,3 kilograma.

Jeżeli chcecie przyoszczędzić, to nie stracicie wiele mocy, kupując tę wkrętarkę. Nadal będzie porządnym elektronarzędziem do wielu różnych zastosowań.

DeWalt DW274K plusy i minusy:

 • Niezła moc
 • Zaczep w górnej części obudowy
 • Gumowana rękojeść
 • Niższa prędkość obrotowa

Oferta w Ceneo dewalt 274k

Metabo SE 6000 620046000

Wkrętarka wyspecjalizowana do suchej zabudowy. Metabo SE 6000 620046000 posłuży każdemu, kto chce założyć płyty gipsowo-kartonowe.

Jego silnik o mocy znamionowej 600 watów jest w stanie, jak twierdzi producent, osiągnąć 7 niutonometrów maksymalnego momentu obrotowego przy wkręcaniu miękkim. To niedużo, ale dostatecznie, aby sprawnie poradzić sobie przy niewielkich pracach remontowych. Zwłaszcza że kosztem mocy wzrosła prędkość obrotowa.

Metabo se6000 to pewna firma dla wielu najlepsza

Ta wkrętarka dokręci śruby i wwierci wkręty z prędkością 6200 obrotów na minutę. To oznacza dużo szybszą pracę, a na dłuższą metę znaczną oszczędność czasu. Poza tym użytkownik też raczej się nie zmęczy, pracując z tym urządzeniem. Waży ono bowiem 1,1 kilograma.

Metabo SE 6000 to przydatna wkrętarka, która będzie świetnym rozwiązaniem dla osób szukających sprzętu na lata. Urządzenia tej firmy zyskały już pewną renomę i można je polecić każdemu. Tylko cena mogłaby być niższa.

Metabo SE 6000 620046000 plusy i minusy:

 • Niezła prędkość obrotowa
 • Lekka i poręczna
 • Wygodny ogranicznik głębokości
 • Cena mogłaby być niższa

Oferta w Ceneo METABO SE6000 620046000

Porównanie wkrętarek sieciowych

Żeby jasno i klarownie przedstawić temat wkrętarek sieciowych, zebraliśmy najważniejsze cechujące ich parametry w zgrabnej tabelce. Dzięki niej łatwo dobierzecie urządzenie dla siebie - bazując na czystych danych.

Model

Moc

max. Moment obrotowy

Prędkość obrotowa

Długość kabla

Makita FS6300

570 W

16 Nm

6000 obr./min.

4 m

Makita FS4000

570 W

16 Nm

4000 obr./min.

4 m

Bosch GSR 6-45 TE 0601445100

700 W

12 Nm

4500 obr./min.

b/d

Makita TD0101F

230 W

100 Nm

3600 obr./min.

2,5 m

DeWalt DW275K

540 W

10 Nm

5300 obr./min.

b/d

DeWalt DW274K

540 W

10 Nm

4000 obr./min.

b/d

Metabo SE 6000 620046000

600 W

7 Nm

3900 obr./min.

5 m

Podsumowanie wkrętarek sieciowych

Zaprezentowane wkrętarki pochodzą od producentów, których można się było spodziewać. Sprzęty takiej Makity poważny ranking wkrętarek zawsze bierze pod uwagę.

Tutaj Makity trafiły aż trzy. Dwie z serii FS i jedna będąca w zasadzie zakrętarką. Jeżeli chodzi o Makitę FS6000 i FS4000, to urządzenia w dobrej cenie, które posłużą do prac remontowych i nie tylko. Warto na nie zwrócić uwagę, bo sprzęty tej firmy mają tendencję do działania przez lata.

Poza tym pojawiły się tu też propozycje od trzech innych firm - Boscha, DeWalta i Metabo. Wszystkie trzy wkrętarki nadadzą się do zastosowań domowych i półprofesjonalnych. Różnią się ceną i możliwościami, ale każdą z nich warto upolować. Zwłaszcza na promocji.

Warto także zobaczyć:

blog comments powered by Disqus
Wkrętarki sieciowe |TOP 7|