PODPOWIEDZI:

Tanie wkrętarki do 200 zł

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Einhell TH-CD 12-2 Li 4513660Einhell TH-CD 12-2 Li 4513660179 zł
2Hecht 1260Hecht 1260169 zł
3Black&Decker BDCD8Black&Decker BDCD8145 zł
4Graphite 58G150Graphite 58G150159 zł
5Bosch IXO V 06039A8020Bosch IXO V 06039A8020179 zł
6Black&Decker CS3652LCBlack&Decker CS3652LC119 zł
7Einhell RT-SD 3,6/1 Li 4513490Einhell RT-SD 3,6/1 Li 4513490148 zł
Tanie wkrętarki do 200 zł

Kiedy przychodzi pora na przeprowadzki, wielu ludzi pozbywa się starszych mebli. Przychodzi więc pora na nowe. Składając jednak piąte krzesło, zadasz sobie zapewne pytanie - czy można to zrobić lepiej? Owszem, można. Przedstawiamy tanie wkrętarki do 200 zł.

Te sprzęty są już na dosyć niezawodnej półce cenowej. Można od nich oczekiwać mocy wystarczającej do prostej pracy z bardziej miękkim drewnem i plastikiem. Może nie poradzą sobie w profesjonalnym warsztacie, ale będą bardzo przydatnym dodatkiem do domu.

Warsztat w którym nie poradzą sobie wkrętarki

Koniecznie sprawdź: Silnik szczotkowy czy bezszczotkowy w elektronarzędziach?

Jaka powinna być tania wkrętarka do 200 zł?

A więc czego możemy się spodziewać po wkrętarkach do 200 zł? To jasne, że w tej cenie jeszcze nie ma fenomenalnych osiągów, ale łatwo można już wymienić szereg wyróżników, które cechują akurat taki sprzęt. Oto czego oczekujemy od takiego urządzenia.

 • Regulacja momentu obrotowego - rzecz naprawdę pomocna, a tak rzadko spotykana w tanich elektronarzędziach. Pozwoli nam zadecydować o tym, jaką moc chcemy wywrzeć na naszym wkręcie i pośrednio materiale.
 • Spore napięcie -  pojawia się tu też wkrętarka, która jest w stanie pracować z napięciem 12 voltów. To stanowi o sile silnika, który dzięki temu będzie w stanie uwolnić większą moc, a w efekcie lepiej wkręcić wkręty i śruby.
 • Dodatkowa walizka - przydatna sprawa. Pozwoli zabezpieczyć nowy nabytek i upewnić się, że nasza wkrętarka jest zawsze w jednym konkretnym miejscu. Poza tym posłuży też do łatwego przenoszenia urządzenia wraz z bitami.
 • Ładowarka USB - niektóre narzędzia na liście można ładować za pomocą standardu USB. To o tyle fajne, że dzięki temu naładujemy je wszędzie i nie trzeba będzie szukać odpowiedniej ładowarki.
 • Niewielkie rozmiary - większość z tu przedstawionych urządzeń nie należy do najmocniejszych wkrętarek. Nadal potrafią się przysłużyć w pracach domowych, ale ich plusem jest to, że wraz ze zmniejszoną wydajnością idą zmniejszone rozmiary. To bardzo małe i poręczne narzędzia.

Zobacz też: Jak używać wkrętarki?

Do czego użyjemy wkrętarek do 200 zł?

To są już sprzęty, na których można naprawdę polegać przy pracach domowych. Chociaż potrafią osiągać niezłe wyniki i niektóre pewnie poradzą sobie ze skręceniem stołu z prawdziwego zdarzenia, nie ma co liczyć na to, że szczególnie poradzą sobie przy remoncie.

Z tanią wkrętarką złożysz meble z Ikei

Z pewnością będą niezłym rozwiązaniem wtedy, gdy trzeba złożyć wiele różnych mebli. Najlepiej z nieco miększego materiału, takiego jak kompozyty tekturowe (znane głównie z Ikei) czy płyta pilśniowa. Ich małe akumulatory pozwolą im na dosyć długą pracę, przy typującym je napięciu, a zastosowana technologia baterii sprawi, że nawet odłożone na dłuższy czas zadziałają bez zarzutu.

Może ci się spodobać: Wkrętarka czy zakrętarka?

Jaka tania wkrętarka do 200 zł?

Jeżeli już wiecie, czego się spodziewać i do czego użyjecie taniej wkrętarki do 200 zł, można przejść do clou programu - zestawienia. Pojawiające się tutaj narzędzia należą do subiektywnie wybranych najopłacalniejszych na swojej półce cenowej. Na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Einhell TH-CD 12-2 Li 4513660

Potencjalnie najmocniejsza pozycja na liście. Ten Einhell jest w stanie poradzić sobie ze skręceniem stołu z twardszego materiału. Pewnie większość sklejek nie będzie stanowiła dla niego szczególnego problemu.

To sprzęt akumulatorowy zasilany prądem o napięciu 12 voltów. Dosyć duży wynik jak na urządzenia z tego przedziału cenowego. Nadal nie posłuży do efektywnej pracy z betonem, ale na pewno pomoże dokręcić wkręty do tańszych mebli. Ma nawet szansę poradzić sobie z prawdziwym drewnem.

Einhell TH-CD 12-2 Li 4513660 to super wiertarko-wkrętarka w cenie do 200 zł

Tym, co jednak najlepiej charakteryzuje Einhell TH-CD 12-2 Li, jest fakt, że to urządzenie potrafi również wiercić. Tak, to wiertarko-wkrętarka. Oznacza to, że jej uchwyt jest nie tylko zdolny do złapania bitów, ale również wierteł różnych rodzajów. Ze względu na to, że to mimo wszystko urządzenie z niższej półki cenowej, raczej nie poradzi sobie z najszerszymi wierceniami, ale to nadal fajny dodatek.

Jeżeli chodzi o czyste parametry - mamy tutaj maksymalny moment obrotowy wynoszący 24 niutonometry. Dosyć dużo jak na tanią wkrętarkę akumulatorową. Dodatkowo można go wygodnie ustalać. Inną istotną sprawą jest akumulator - jego pojemność wynosi 1300 mAh. Opinie internetowe wskazują na to, że urządzenie nie popracuje zbyt długo, ale wystarczająco na złożenie i rozłożenie kilku mebli.

Einhell TH-CD 12-2 Li 4513660 plusy i minusy:

 • Ma możliwość wiercenia
 • Dosyć wysokie napięcie
 • Niezła cena
 • Krótki czas pracy
 • Dosyć ciężka

Oferta w Ceneo Einhell TH-CD 12-2 Li 4513660

Hecht 1260

Dwubiegowa wiertarko-wkrętarka od niemieckiego Hechta. Ma niezłe możliwości, upakowane w kompaktowej obudowie.

W jej trzewiach kryje się silnik pracujący z prądem o napięciu 10,8 voltów. To przekłada się z kolei na maksymalny moment obrotowy 20 niutonometrów. To dosyć dużo i model zapewne poradzi sobie nie tylko z płytami pilśniowymi czy sklejką, ale i miększym drewnem.

Hecht 1260 niemiecka wiertarko-wkrętarka tania i mocna

Wkręcimy nim śruby i wkręty dosyć szybko, bo z prędkością 1350 obrotów na minutę. No, a przynajmniej na drugim biegu. Skręcenie fotela obrotowego z tym urządzeniem to kwestia kilku minut.

Jeżeli chodzi o możliwość wiercenia, to producent podaje tyle, że jego sprzęt będzie dobrze pracował z wiertłami o średnicy od 0,8 do 10 mm. To niewiele, ale czego się spodziewać po tak uniwersalnym i tak tanim sprzęcie bezprzewodowym? Informacji na temat materiałów, w których można wiercić, brak.

Akumulator o pojemności 1500 mAh naładujemy na stacji dokującej. To rozwiązanie wygodne, pozwalające trzymać narzędzie zawsze naładowanym gdzieś w kącie warsztatu.

Hecht 1260 jest godny polecenia. Jeżeli szukacie taniego i w miarę uniwersalnego sprzętu do użytku amatorskiego, możecie trafić znacznie gorzej. Jeżeli znajdziecie go na przecenie - tym lepiej.

Hecht 1260 plusy i minusy:

 • Może wiercić
 • Posiada stację dokującą
 • Ma niezły moment obrotowy
 • Poradzi sobie z wywiercaniem raczej niewielkich dziur

Oferta w ceneo Hecht 1260

Black&Decker; BDCD8

Kolejna wiertarko-wkrętarka na liście. Black&Decker; BDCD8 może nie należy do najmocniejszych urządzeń tego typu, ale na pewno jest całkiem niedrogi.

Akumulator o pojemności 1500 mAh z pewnością pozwoli popracować przez co najmniej parę godzin. Po fakcie trzeba będzie ładować sprzęt przez 2,5 godziny. Producent wyposaża wkrętarkę w ładowarkę USB, ale urządzenie powinno zadziałać z dowolną.

Black&Decker; BDCD8 wiertarkowkrętarka o wielu możliwościach

Jeżeli chodzi o możliwości wkrętarsko-wiertarskie - nie ma tu rewelacji. Ale to tani sprzęt, więc 7,2 volta napięcia to nie jest zły wynik. Zwłaszcza dający 12 niutonometrów maksymalnego momentu obrotowego i 400 obrotów na minutę prędkości bez obciążenia. Z takimi możliwościami ta wkrętarka łatwo posłuży do prac w bardziej miękkich materiałach.

To niedrogie urządzenie, którego główną zaletą jest uniwersalność. Jeżeli szukamy urządzenia na teraz, a mamy do zawieszenia kilka obrazów lub do skręcenia parę mebli - Black&Decker; może być idealnym rozwiązaniem.

Black&Decker; BDCD8 plusy i minusy:

 • Ma możliwość wiercenia
 • Niezły moment obrotowy
 • Niska cena
 • Nie jest to najmocniejsza wiertarko-wkrętarka
 • Brak walizki w zestawie

Oferta w OleOLe Black&Decker BDCD8

Graphite 58G150

Niedrogi i poręczny wkrętak akumulatorowy. Graphite 58G150 to mała wkrętarka, która posłuży nam przez lata. Raczej jednak do zastosowań amatorskich.

Posiada wydajny akumulator, przekazujący moc z napięciem 7,2 voltów. To nie jest wartość, która gwarantowałaby naprawdę dobre efekty. Z pewnością jednak poradzi sobie z mniej twardymi materiałami.

Graphite 58G150 polski mocny sprzęt

Dzięki maksymalnemu momentowi obrotowemu wynoszącemu 5 niutonometrów Graphite wkręci z łatwością śruby i wkręty w materiały takie jak płyta MDF. Nie zrobi tego szczególnie szybko, ale prędkość obrotowa wynosząca 230 obrotów na minutę to też nie jest zły wynik.

Tym, co jest całkiem dużym plusem przy zakupie akurat tego sprzętu, są dodatki. Producent dorzuca do wkrętarki walizkę wypełnioną dobrami. Jest tu 18 sztuk dodatkowych bitów i dodatkowy adapter do końcówek. Oczywiście nie należy oczekiwać naprawdę dużej wytrzymałości po końcówkach dorzucanych w gratisie, ale na start zawsze dobrze jest je mieć.

Graphite 58G150 plusy i minusy:

 • Dodatkowe bity i adapter z walizką w zestawie
 • Dobry akumulator
 • Funkcja latarki
 • Moment obrotowy mógłby być wyższy

Oferta w Oleole Graphite 58G150

Bosch IXO V 06039A8020

Mały i poręczny Bosch. Ta wkrętareczka jest urządzeniem, które idealnie się nada do typowych domowych zastosowań. Producent nie bez powodu promuje ją w kontekście wyglądu.

To sprzęt o niskim napięciu akumulatora. Czyli zaledwie 3,6 volta. Przekłada się to na niską moc. Bosch IXO V 06039A8020 jest w stanie osiągnąć maksymalną prędkość obrotową bez obciążenia wynoszącą 215 obrotów na minutę. Poza tym ma też niewielki moment obrotowy. Wynosi on 4,5 niutonometra.

Bosch IXO V 06039A8020 stylowy dla pani domu

Dzięki temu możemy bezpiecznie założyć, że sprzęt nada się do miękkich materiałów. Na pewno złoży przysłowiowe już meble od szwedzkiego giganta wystroju wnętrz. Jeżeli do tego jej potrzebujecie - na pewno będziecie zadowoleni.

Bo to w końcu sprzęt ergonomiczny o bardzo niskim ciężarze. Te 0,3 kg jest praktycznie nieodczuwalne. Poza tym w urządzeniu domontowana jest zintegrowana dioda wskazująca poziom naładowania. Dodatkowo producent dorzuca ładną, białą walizeczkę, która zabezpieczy wkrętarkę, jednocześnie nie strasząc wyglądem na nowej szafce.

Bosch IXO V 06039A8020 plusy i minusy:

 • Dosyć poręczna, bo mała
 • Ładnie wygląda
 • Ma niezły akumulator z możliwością ładowania USB
 • Niska moc

Oferta w Komputronik Bosch Ixo V

Black&Decker; CS3652LC

To elektronarzędzie przeznaczone do prac wkrętarskich wokół domu. Prosty wkrętak akumulatorowy o niskim napięciu, ale niezłej mocy znamionowej.

Black&Decker; CS3652LC pracuje z napięciem 3,6 voltów. Wbrew pozorom nie przekłada się to na niewielkie możliwości pod względem mocy. Niewielkie są tu tylko rozmiary urządzenia ważącego 0,64 kg.

Ten sprzęt obraca bitami z prędkością 180 obrotów na minutę. To niedużo. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę fakt, że jego maksymalny moment obrotowy osiąga nawet 5,5 niutonometrów, to możemy mieć już pewność, że skręcimy każdy mebel. Nawet pod kątem.

Black&Decker; CS3652LC to niewielka wkrętareczka o wielu zastosowaniach

Miłym dodatkiem jest głowica kątowa, dzięki której sięgniemy w niedostępne wcześniej miejsca. Przekłada pracę urządzenia o 90 stopni, sprawiając, że nasz bit wykręci śrubę na przykład za trudno dostępną szafką.

Producent upakował też w to urządzenie akumulator o pojemności 1500 mAh. To standard pozwalający w tym przypadku na pracę przez kilka godzin. Co jednak istotne, po rozładowaniu czeka nas bardzo długi czas ładowania. Żeby w pełni zasilić urządzenie, potrzeba aż… 15 godzin. Błąd w opisie producenta? Możliwe. Należy jednak to poważnie rozważyć.

Black&Decker; CS3652LC plusy i minusy:

 • Niezły moment obrotowy
 • Dodatkowa głowica kątowa
 • Pojemny akumulator…
 • ...ale długo go trzeba ładować

Oferta w OleOle Black&Decker CS365

Einhell RT-SD 3,6/1 Li 4513490

Niewielki Einhell RT-SD 3,6/1Li 4513490 może się przydać w każdym domu. Jego rozmiary odpowiadają możliwościom - to wkrętarka służąca do zastosowań amatorskich, na którą warto polować na przecenach.

Ma raczej standardową moc. Przy 3,6 voltów napięcia jest w stanie osiągnąć 3,5 niutonometrów mocy. Wystarczająco dużo do sprawnego złożenia krzesła i skręcenia szafek. Nie zrobi tego może najszybciej spośród wymienionych na tej liście wkrętarek, ale 200 obrotów na minutę zrobi robotę w przypadku większości prac.

Einhell RT-SD 3,6/1 Li 4513490 tania i dobra wkrętarka

Warto zauważyć, że to elektronarzędzie posłuży dobrze również w ciemniejszych miejscach. Wszystko za sprawą podwójnego światła LED, które oświetli obszar roboczy. Na obudowie umiejscowiono również trzy diody wskazujące poziom naładowania wkrętarki.

Ciekawym dodatkiem oferowanym przez producenta jest tutaj dedykowana stacja. Po pracy odstawiamy na nią urządzenie, aby je naładować. Na plus warto zanotować fakt, że jest ona fabrycznie wyposażona w zestaw bitów. Jest ich 9, na co składa się 7 standardowych i 2 długie do pracy w ciasnych przestrzeniach.

Einhell RT-SD 3,6/1 Li 4513490 plusy i minusy:

 • Dodatkowa stacja dokująca
 • Podwójne światło LED
 • Cena mogłaby być niższa


Oferta w mediaexpert Einhell RT-SD 3,6

Porównanie tanich wkrętarek do 200 zł

Wiedząc, że najłatwiej jest porównać pomiędzy sobą różne urządzenia, bazując na ich parametrach, przygotowaliśmy tabelę ze specyfikacjami. Tutaj zebrane są najważniejsze liczby cechujące wkrętarki do 200 zł.

Model

Napięcie

Maksymalny moment obrotowy

Prędkość obrotowa

Akumulator

Waga

Einhell TH-CD 12-2 Li 4513660

12 V

24 Nm

1300 obr./min.

1300 mAh

2,4 kg

Hecht 1260

10,8 V

20 Nm

1350 obr./min.

1500 mAh

1 kg

Black&Decker; BDCD8

7,2 V

12 Nm

400 obr./min.

1500 mAh

b/d

Graphite 58G150

7,2 V

5 Nm

230 obr./min.

1500 mAh

0,5 kg

Bosch IXO V 06039A8020

3,6 V

4,5 Nm

215 obr./min.

1500 mAh

0,3 kg

Black&Decker; CS3652LC

3,6 V

5,5 Nm

180 obr./min.

1500 mAh

0,64 kg

Einhell RT-SD 3,6/1 Li 4513490

3,6 V

3,5 Nm

200 obr./min.

1500 mAh

0,43 kg

Podsumowanie wkrętarek do 200 zł

Na czele zestawienia sprzęt od firmy Einhell. Z takim napięciem i momentem obrotowym nie mogło być inaczej. To wydajne narzędzie, które posłuży nawet przy mniejszym remoncie. Co ciekawe, narzędzie od tego producenta klasyfikację również zamyka. To tanie i przydatne wkrętarki.

Oprócz nich pojawiają się tu również inni przedstawiciele niemieckiej myśli inżynieryjnej. Hecht i Bosch to uznani już producenci narzędzi wielozadaniowych. Pojawiają się w formie Hechta 1260 - mocnej wkrętarki akumulatorowej o niskiej wadze - i Bosch IXO V, stylowemu urządzeniu dla zaradnej pani domu.

Na listę trafiło również urządzenie firmy polskiej. Graphite na pewno cię nie zawiedzie w amatorskich pracach na terenie domu czy ogródka. Skręcisz nim ławę, a zaraz potem rower swojemu dziecku.

Ostatecznie należy wspomnieć, że na liście pojawiają się dwa urządzenia Black&Decker.; Różnią się mocą i zastosowaniami, ale oba mają standardowy akumulator i z łatwością poradzą sobie ze skręcaniem mebli.

Warto także zobaczyć:

blog comments powered by Disqus
Tanie wkrętarki do 200 zł