PODPOWIEDZI:

Snab Jukebox muzyka w kieszeni

Trend inwestycji w głośniki Bluetooth jest wciąż aktywny i czy klient chce czy nie, produkty z charakterystycznym znaczkiem zalewają rynek. Kolejnym takim produktem jest Jukebox od firmy Snab (należącej do cooling.pl). Co potrafi ten niewielki głośniczek?

SnaB Jukebox JB-1

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Niewielkie wymiary i waga
  • Wykonanie
  • Poprawa brzmienia i większa moc jak w telefonach
  • Przyzwoity zasięg
WADY
  • Długi czas ładowania względem działania głośnika
  • Brak ładowarki sieciowej w zestawie
  • Moc tylko 3W

Wygląd i wykonanie

Snab Jukebox fot1

Jukebox dociera do klienta w plastikowym blisterze, przez który widoczny jest sam głośnik. Większość materiału z jakiego wykonana jest obudowa to dobrej jakości plastik, pokryty powłoką przypominającą w dotyku gumę.

Vibe Tribe Troll 2 0 głośniczek Bluetooth, o mocy 10 W

Jak stali czytelnicy doskonale wiedzą, jest to jeden z moich ulubionych materiałów wykończeniowych - bo użyteczny.

Szary tył wydaje się być drewniany.

Snab Jukebox fot6

Front w większości zajęty jest przez niebieską maskownicę, za którą skrywają się dwa głośniki. Poniżej maskownicy na błyszczącej, plastikowej listwie widnieje logo z nazwą głośnika, obok mikrofon (Jukebox można używać jako zestawu głośnomówiącego) oraz ukryte pod listwą diody.

Snab Jukebox fot8

Na dole produktu Snab przyklejone są dwie duże gumowe nóżki, zapewniające bardzo dobre trzymanie głośnika na miejscu.

Snab Jukebox fot4

Porty i przyciski

Po tak niewielkiej propozycji nie należy oczekiwać nie wiadomo jakiej ilości portów czy przycisków.

Z tyłu mamy wejście AUX - którym możemy doprowadzić sygnał audio przewodowo do głośnika. Tuż obok producent umieścił złącze microUSB 5V - użyjemy go do ładowania Jukebox`a.

Bose Soundlink Mini recenzja

Panel przycisków umiejscowiony jest na górnej obudowie głośnika. Jest ich zaledwie 4, ale ilość ta wystarcza na pełną obsługę urządzenia i jako głośnika, i jako urządzenia głośnomówiącego:

Snab Jukebox fot5

Snab Jukebox fot7

P - odpowiada za parowanie nowych urządzeń oraz odrzucanie nadchodzących połączeń głosowych

"-" oraz "+" - minusem ściszymy dźwięk oraz, jeżeli mamy zgodne urządzenie, cofamy utwory do poprzedniego. Plus analogicznie odpowiada za zgłośnienie dźwięku oraz wybranie następnego utworu.

Po środku "0" odbiera połączenia głosowe, włącza/wyłącza sam głośnik oraz pozwala na pauzowanie muzyki i jej wznawianie.

Akcesoria

snab fot1

Te producent ograniczył do minimum - w opakowaniu znajdziemy krótką instrukcję obsługi oraz dwa przewody. Pierwszy to przewód USB-microUSB służący do ładowania Jukebox`a przez port USB komputera. Z uwagi na zgodność standardów do ładowania głośnika możemy użyć ładowarki od telefonu.

Drugim z przewodów jest równoległy kabel miniJack 3,5mm.

Długość obydwu przewodów jest moim zdaniem wystarczająca.

Specyfikacja techniczna

parametry snab jukebox

I w praktyce

Nie wiem dlaczego, ale widząc wcześniej prezentację tego głośnika w sieci myślałem, że będzie większy. W praktyce okazał się on całkiem małym urządzeniem, mieszczącym się dosłownie na dłoni. Dla urządzenia mobilnego, jakby nie patrzeć, to duży plus.

Na pochwałę zasługuje również wykonanie Jukebox. Dobrze, że producent nie poszedł za trendem pakowania wszędzie błyszczącego plastiku, bo co jak co, ale ten typ głośników powinien być użyteczny, a dzięki matowym wykończeniom taki jest.

Produkt sprawia wrażenie solidnego i po kilku upadkach z niewielkiej odległości jest cały (crash test Magdaleny). Tutaj warto również dodać, że metalowa maskownica dobrze chroni dwa głośniki pod nią ukryte.

Microlab MD 312 test głosnika bluetooth

Sama obsługa nie jest trudna, ale warto zajrzeć do instrukcji, bo na początku może wydać się mało intuicyjna.

Niestety ale czas ładowania Jukebox to aż 5 godzin, co przy pojemności baterii zaledwie 1200mAh nie jest dobrym wynikiem. Czas pracy podawany przez producenta wynosi do 8h. Pamiętajmy jednak, że takie pomiary robione są w ustalonych warunkach temperatury i wilgotności otoczenia, oraz przy określonej głośności. W praktyce na obniżenie czasu pracy znacznie wpływają niskie temperatury oraz wysoka głośność odtwarzanej muzyki. Realny czas pracy w mieszkaniu (w temperaturze pokojowej) faktycznie wynosi od 6 do 8 godzin. Przy czasie ładowania 5 godzin jest to sytuacja dość dziwna, bo niedługo tyle samo czasu głośnik ładujemy, co potem możemy go użytkować.

Snab Jukebox fot3

Co do jakości dźwięku - wiadome było, że nie należy oczekiwać produktu dla melomanów. Głównym zadaniem Snab Jukebox jest poprawa brzmienia z naszych telefonów, smartfonów, czy tabletów, oraz dostarczenie trochę większej mocy, jak oferują głośniki w telefonach.

Parowanie odbywa się bez problemu, a urządzenie wcześniej sparowane po ponownym uruchomieniu łączy się już automatycznie. Realny zasięg w zależności od ilości przeszkód wynosi od 5 metrów do nawet 50 metrów w sprzyjających warunkach.

Snab Jukebox fot2

Moc Jukebox to zaledwie 3W, trochę mało, mogłoby być więcej, ale ucierpiałby na tym na pewno czas pracy na baterii. Za to poprawa jakości brzmienia dźwięku w porównaniu do głośników telefonicznych jest znaczna. Sama moc urządzenia w takiej konfrontacji też wypada na plus.

Podsumowując

Łącząc wszystkie powyższe wady i zalety Snab Jukebox otrzymujemy całkiem ciekawy gadżet. Głośnik poprawia brzmienie i daje większą moc (w porównaniu do telefonów i tabletów). Niewielka waga oraz wymiary Jukebox działają niewątpliwie na jego plus w kwestii mobilności (tym bardziej, że do wykonania też nie można się przyczepić). Szkoda, że czas ładowania jest tak długi w porównaniu do czasu pracy głośnika, a w zestawie przydałby się również zasilacz sieciowy z portem USB, którym moglibyśmy naładować Jukebox bez konieczności podłączania go do komputera.

blog comments powered by Disqus
Snab Jukebox muzyka w kieszeni