PODPOWIEDZI:

Volos - najnowsza myszka dla graczy od Tt eSPORTS by Thermaltake!

Firma Thermaltake znana jest z produktów dla graczy najwyższej jakości. Jednak tym razem Tt przeszło samo siebie i stworzyło myszkę zbliżoną do ideału tak bardzo, jak to tylko możliwe. Volos posiada aż 14 przycisków, świetny sensor i parametry techniczne, do tego wykonany jest niesamowicie precyzyjnie a komfort użytkowania przewyższa większość myszek dostępnych na rynku. Zapraszamy na recenzję!

Thermaltake Tt eSPORTS Myszka dla graczy - Volos MMO Gaming 8200DPI Laser

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Znakomity stosunek jakość/cena!
 • Wygodna i dobrze wykonana
 • Precyzyjny sensor
 • 10 profili graczy, 140 makr!
 • Aż 14 przycisków
 • Świetne śliczgacze
 • Dodatkowe obciążenia
WADY
 • Nie robi kawy

Wstęp

Najnowsza myszka firmy Tt eSPORTS by Thermaltake nosi nazwę Volos. Skierowana jest do wymagających graczy, sama ma naprawdę wiele do zaoferowania. Topowy sensor, sprawdzone przełączniki przycisków, podświetlenie, oraz aż 14 konfigurowalnych przycisków to tylko niektóre zalety tej myszki!

W zestawie otrzymujemy też naklejki, a także wysokiej klasy etui do przewożenia myszki.

TT eSPORTS by Thermaltake Volos

TT eSPORTS by Thermaltake Volos


 

Wygląd i wymiary

Volos to naprawdę duży i ciężki zawodnik, ma 129 mm długości, 79 mm szerokości i 43 mm wysokości.

Waży ok 140 gram bez obciążeń, w zestawie otrzymujemy także aż 7 ciężarków, każdy ma wagę 4,5 g. Po zamontowaniu wszystkich waga myszki wzrasta do ok. 180 g, co czyni ją jedną z najcięższych myszek dla graczy,

Volos występuje w dwóch wersjach kolorystycznych, do testów dostaliśmy czarnego gryzonia, dostępny jest także w bieli.

Myszka jest wyraźnie profilowana pod gracza praworęcznego, jej profil opada na prawo, boki myszki są gumowane dla dobrego chwytu. Większość myszki pokrywa przyjemny w dotyku i zmniejszający potliwość dłoni materiał. Jedyną jego wadą jest fakt, iż się miejscowo wyciera.

Dodatkowo kilka niewielkich elementów z błyszczącego plastiku zdobi myszkę.

TT eSPORTS by Thermaltake Volos


 

Sensor


W Volosie zastosowano jeden z najlepszych i najdroższych sensorów laserowych na rynku, Avago 9800. Maksymalne DPI myszki wynosi więc aż 8200.

Najlepsze myszki dla zapalonego gracza >>>

Częstotliwość próbkowania wynosi 1000 Hz. Oznacza to reakcję z opóźnieniem jedynie 1 ms.

TT eSPORTS by Thermaltake Volos


 

Przyciski

Przyciski Volosa wyposażone są w przełączniki firmy Omron. Zapewnia to działanie ich przez długi czas, żywotność wynosi aż 5 milionów kliknięć.

Dodać też należy że wszystkie przyciski działają niezwykle cicho i lekko.

TT eSPORTS by Thermaltake Volos

» Zobacz myszkę Theron, od Tt!


Oto lista przycisków:
 

 • przyciski główne, lewy i prawy
 • rolka myszki, dwukierunkowa, działa jako przycisk
 • dwa przyciski pod rolką, do zmiany DPI
 • jeden przycisk do wyboru profili
 • cztery kolorowe przyciski pod kciukiem, lewa strona
 • dwa dodatkowe przyciski z tyłu myszki, lewa strona
 • trzy przyciski specjalne, prawa stronaVolos ma aż 14 konfigurowalnych przycisków, dzięki czemu jest idealną myszką do gier MMORPG i MOBA, oraz do wszystkich, gdzie podstawowa ilość przycisków myszki (wynosząca standardowo 5-7) jest niewystarczająca.

TT eSPORTS by Thermaltake Volos


 

Podświetlenie

Myszka posiada podświetlenie, konfigurowalne w palecie 16,8 miliona kolorów.

Podświetlone są 4 elementy, rolka myszki, kółko na lewym przycisku, dioda w przycisku do zmiany profili oraz logo smoka. Co ciekawe, każdy z tych elementów możemy konfigurować osobno i stworzyć unikatowy wzór kolorów.

Myszki, których używają profesjonalni gracze >>>

Dodatkowo zmiana koloru rolki oznacza zmianę DPI myszki, a zmiana pozostałych kolorów to kolejny profil gracza.

TT eSPORTS by Thermaltake Volos


 

Oprogramowanie

Do zarządzania myszką służy przyjazne oprogramowanie, interfejs wykonany jest ładnie i przejrzyście.

Myszka posiada znaczną ilość wbudowanej pamięci, gdzie zapisać możemy jednocześnie aż 10 profili graczy i w sumie 140 makr!

Volos

Nagrywanie makr nie jest żadnym problemem, konfiguracja wszystkich przycisków myszki jest także łatwa i przyjemna. Bez wątpienia jeden z najlepszych programów do konfiguracji myszki z jakimi się spotkałem.

Volos


 

Kabel i ślizgacze

O dodatkowych obciążeniach wspomniałem już wcześniej, jeśli myszka z nimi jest za ciężka można ich nie wkładać do komory.

Ślizgacze myszki są perfekcyjne, jak to u Tt bywa. Mysz pomimo solidnej wagi i dużych wymiarów sunie niczym obłoczek, nawet po chropowatej podkładce typu Control. Na podkładkach typu Speed przemieszczamy Volosa bez żadnego wysiłku.

TT eSPORTS by Thermaltake Volos

TT eSPORTS by Thermaltake Volos

Kabel - w przypadku tej firmy jest on wręcz przedmiotem kultu. Zawsze jest zabezpieczony wysokiej jakości oplotem, także w tym przypadku. Przy okazji kabel jest dość elastyczny, jest też długi, 1,8 metra to więcej niż potrzeba.

Jeśli go nie wykorzystacie to na kablu znajdziecie słynny już pasek z rzepem od Thermaltake. Łatwo przy jego pomocy uporządkujemy nadmiar kabla.

Ostatnim smaczkiem jest pozłacany wtyk USB 2.0, z logo smoka. W tym modelu, podobnie jak w myszce Level 10 M posiada zatyczkę z zawieszką, wtyczka przypomina wtedy pendrive.

TT eSPORTS by Thermaltake Volos


 

Testy, testy, testy!!!

Myszkę Volos najintensywniej przetestowałem w dwóch gracz.

Fra Cry 3 - w tej świetnej grze z otwartym światem myszka spisywała się świetnie, przydały się dodatkowe przyciski, gdyż klawiszologia w grze jest dość rozbudowana. Dlatego na kolorowym "padzie" ustawione miałem takie funkcje jak: rzut kamieniem, uleczanie, czołganie czy szybkie zabójstwa. Wszystko działało bez zarzutu.

Far Cry 3

Sniper Elive V2 - zabawa w snajpera z Volosem to była czysta rzeź. Sensor tak precyzyjny, że trafienie wroga w lewe oko z odległości 300 metrów nie stanowiło większego wyzwania. DPI gry ustawione miałem na zaledwie 1600-3200, to w zupełności wystarcza do dynamicznych gier.

Sniper V2


 


 

Podsumowanie

Myszka Volos to dla mnie ogromne zaskoczenie, oczywiście pozytywne. Prawdę mówiąc przed premierą niewiele o niej słyszałem, widziałem gdzieś jakieś zdjęcia ale nie zaciekawiła mnie aż tak. Wszystko się zmieniło kiedy otrzymałem ją do testów, Volos zjadł na śniadanie całą elitę konkurencji. Ta myszka to perfekcja dla każdego, w rozsądnej cenie.

Za nieco ponad 200 zł otrzymujemy dużą i dobrze wyważoną myszkę, o świetnym sensorze oraz przełącznikach, wyposażoną w aż 14 przycisków. Do tego eleganckie wykończenie, podświetlenie, kabel i akcesoria czynią ją niezwykle opłacalnym zakupem.

Myszka Volos zasłużyła u mnie na maksymalną ocenę a także rekomendację portalu, polecamy!


 Rozpakowanie myszki Volos na Videotesty.pl


 

blog comments powered by Disqus
Volos - najnowsza myszka dla graczy od Tt eSPORTS by Thermaltake!