PODPOWIEDZI:

Recenzja Wentylatorów Noctua NF-A8 i NF-A9

Firma Noctua przygotowała nowe wentylatory do komputerów. Tym razem są one wielkości: 92, 80 i 40 mm. Czy po raz kolejny będziemy mieli do czynienia z wysokiej jakości produktami? Zapraszam do przeczytania recenzji!

Noctua NF-F12

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Jakość opakowania
 • Ciche
 • Wydajność
 • Kolorystyka
 • Dużo akcesoriów w zestawie
WADY
 • Cena
 • Brak informacji w języku polskim na pudełku

OPAKOWANIE

Austriacka firma słynie z wysokiej jakości wykonania swoich produktów. Już po samym opakowaniu możemy powiedzieć bardzo dużo. Pudełka są wykonane z wysokiej jakości kartonu, który nie zniszczy się podczas przesyłki. Wizualnie opakowanie nie odbiega od innych produktów tej firmy. Przejrzeć zawartość możemy otwierając front pudełka. Wystarczy, że lekko otrzepiemy rzep. W środku możemy zobaczyć całą zawartość pudełka, czyli: wentylator, cztery antywibracyjne kołki,4 pinowy kabel typu Y, adapter L.N.A, kabel przedłużający (30cm) i cztery śrubki montażowe. W analogiczny sposób możemy odczepić tylną stronę. Tam znajdziemy podstawowe informacje na temat technologii. Na opakowaniu znajdziemy także dane techniczne na temat każdego z wentylatorów. Niestety wszystkie informacje są w języku angielskim.

Noctua NF-A8 1

Noctua NF-A8 2

DANE TECHNICZNE

Noctua NF-A8 Dane Techniczne 3

Noctua NF-A8 Dane Techniczne 4

 • Flow Acceleration Channels (A15) – zmniejszenie natężenia dźwięku i przyspieszenie przypływu powietrza
 • AntiStall Knobs (S12A) – zwiększa ilość przepływanego powietrza
 • Stepped Inlet Design – redukcja poziomu głośności
 • Inner Surface Microstructure - niewielkiej wielkości zagłębienia w ramce wentylatora dla ułatwienia przepływu powietrza i redukcja hałasu.
 • Integrated Anti-Vibration Pads – zdejmowane gumowe podkładki, które redukcją drgania w obudowie
 • SSO2 Bearing – wentylator z wbudowanym magnesem dla zwiększenia stabilności oraz długości pracy powyżej 150 000 godzin

Noctua NF-A8 3

» Recenzja i test chłodzenia Noctua NH-D15

TEST

Wszystkie pomiary były dokonywane na komputerze:

Procesor: AMD FX-8150 (3.6GHz)
Płyta główna: GIGABYTE 990XA-UD3
Pamięć RAM: 2x Kingston HyperX KHX1866C9D3/4GX
Zasilacz: OCZ StealthXStream 2 600W

Temperatura wynosiła około 23C natomiast tło otoczenia 34dB. Wentylatory 92mm były zamontowane z przodu obudowy. Do obciążenia komputera użyty był program Prime 95, przez 30 minut. Wentylatory 80mm były zamontowane z tyłu obudowy. Tak samo, został wykorzystany program prime95 do obciążenia komputera. Test także trwał przez 30 minut.

Noctua NF-A8 Wyniki

Noctua NF-A8 Wyniki 2

PODSUMOWANIE

Po raz kolejny firma Noctua, nie rozczarowała swoimi nowymi produktami. Wentylatory sprawdzają się bardzo dobrze w testach. Są stosunkowo ciche i wydajne. Modele NF-A9 znakomicie sprawdzają się, aby zainstalować je z przodu obudowy. Natomiast z tyłu możemy zamontować mniejsze NF-A8. W opakowaniu znajdziemy wszystko co będzie nam niezbędne do szybkiej instalacji wentylatora. Za lepszą jakość wykonania, płaci się wyższą cenę. Tak jest w tym przypadku. Dla bardziej wymagających użytkowników polecam zainteresować się tą serią.

» Recenzja Obcy Izolacja - Rewelacyjna Gra W Uniwersum Obcego!

Noctua NF-A8 4

Noctua NF-A8 5

blog comments powered by Disqus
Recenzja Wentylatorów Noctua NF-A8 i NF-A9