PODPOWIEDZI:

Lenovo Yoga Tab 3 Pro - Test Tabletu z Wbudowanym Projektorem

Z roku na rok na rynku notujemy coraz gorsze wyniki sprzedaży tabletów, czyli urządzeń, które miały wypełnić lukę pomiędzy smartfonami, a notebookami. Doprowadzają do tego dwa czynniki: po pierwsze tabletów nie wymieniamy tak często, jak telefonów, zaś po drugie, te urządzenia zwyczajnie nie mają do zaoferowania nic nowego. A właściwie nie miały, bowiem w roku ubiegłym na targach IFA pojawił się tablet Lenovo Yoga Tab 3 Pro z wbudowanym projektorem. Niedawno mieliśmy okazję sprawdzić, jak to urządzenie spisuje się w praktyce.

Lenovo YOGA Tab 3 Pro

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
4 GŁOSÓW
ZALETY
  • wbudowany projektor
  • Świetne audio
  • Ostry obraz
  • Technologia AnyPen
WADY
  • Cena
  • Nieco ciężki

Najważniejsze parametry Lenovo Yoga Tab 3 Pro

Zanim jednak o znamiennym projektorze, to najpierw o kilku innych szczegółach. Tablet wyposażono w bardzo szybki, 4-rdzeniowy procesor Intel Atom X5-Z8500 o taktowaniu 2,24 GHz, który współpracuje z 2 GB pamięci operacyjnej. Ten zestaw zapewnia bardzo przystępny stosunek wydajności do zużycia energii. A jeśli o niej mowa, to warto zaznaczyć, że na pokładzie znajduje się akumulator o pojemności 10200 mAh, pozwalający na pracę bez ładowania w wymiarze aż 18 godzin. Zastosowany tutaj ekran o przekątnej 10,1-cala i proporcjach 16:10 wyświetla obraz w rozdzielczości większej niż QHD, bowiem 2560 x 1600 pikseli. Matryca IPS, podświetlana diodami LED oferuje szerokie kąty widzenia, co przyda się, kiedy z tabletu będziemy korzystać w łóżku czy podczas mycia naczyń. Na wysokim poziomie stoi także jasność obrazu oraz odwzorowanie barw. Warto także wspomnieć o technologii AnyPen. Pozwala ona na obsługę ekranu tabletu za pomocą jakiegokolwiek przedmiotu – długopisu, rysika, klucza, a nawet… marchewki.

Multimedia i złącza

Zaraz pod wyświetlaczem umieszczony został soundbar, składający się z 4 głośników marki JBL, wpierających technologię Dolby Atmos, które jak na tablet grają niezwykle głośno, szczerze mówiąc lepiej niż w niejednym laptopie. Naturalnie zintegrowano także dwa aparaty: przedni o rozdzielczości 5 Mpix i tylny z matrycą 13 Mpix. Oprócz wykonywania zdjęć, możemy również nagrywać w filmy w jakości 1080p. Nie można narzekać na solidność użytych materiałów – do produkcji wykorzystano metal, tworzywo sztuczne, a nawet skórę, która pokrywa tylną część obudowy i ma wytłoczony napis YOGA. Dzięki niej tablet prezentuje się niezwykle stylowo. Pod nią widoczny jest specjalny guzik, pozwalający na uwolnienie wielofunkcyjnej podstawki. Skrywa ona również gniazda na karty SIM i microSD. Na prawej krawędzi tabletu umieszczono przycisk uruchamiający projektor oraz port audio 3,5 mm, z kolei po przeciwnej stronie zintegrowano mikrofon, klawisze głośności, gniazdo microUSB oraz przycisk uruchamiania.

Lenovo Yoga Tab 3 Pro

4 tryby pracy Lenovo Yoga Tab 3 Pro

Dzięki specjalnej metalowej podstawce, Yogę Tab 3 Promożemy używać, co najmniej na 4 sposoby. Możemy go oczywiście trzymać w dłoni, położyć i używać, jak klawiatury, postawić, niczym monitor oraz powiesić na jakimkolwiek wieszaku. Daje to użytkownikowi niezwykłą swobodę w korzystaniu z urządzenia. Tym sposobem możemy przejść do gwoździa programu, czyli cyfrowego projektora DLP o jasności 50 lumenów, który pozwoli wyświetlić wyraźny obraz o przekątnej do 70 cali. Niska jasności wskazuje, iż nie zaleca się, aby projekcję wykonywać w pełnym nasłonecznieniu, ale po spuszczeniu rolet czy żaluzji, warunki do pracy powinny być już całkiem przyzwoite.

Przeznaczenie projektora w Lenovo Yoga Tab 3 Pro

Komu potrzeby jest taki projektor? Otóż grupa docelowa jest niezwykle szeroka. Rodzice, którzy chcą szybko puścić dziecku bajkę, para, chcąca obejrzeć film we większym formacie, mobilni biznesmeni, agenci i menadżerzy, którzy często się przemieszczają, ale potrzebują zabierać ze sobą prezentacje multimedialne czy gospodarz imprezy, pragnący nadać przyjęciu specyficznego klimatu dodając do wrażeń dźwiękowych również te wizualne, np. w postaci teledysków. Możliwości jest zatem bardzo dużo, a pożytek z projektora wbudowanego w tablet mogą zrobić także szkoleniowcy, wykładowcy, nauczyciele oraz uczniowie i studenci. Yoga Tab 3 Pro to uniwersalne urządzenie łączące w sobie zalety komputera, projektora i nośnika multimediów.

Lenovo Yoga Tab 3 Pro

Projektor można uruchomić na dwa sposoby – użyć przycisku znajdującego się na prawej krawędzi lub otworzyć aplikację Projekcja, która pracuje w czterech trybach: film, zdjęcia, dokumenty, akcja. Na ścianę możemy rzucić wszystko, to co wyświetla się na tablecie – nie ma żadnych ograniczeń. Kąt wyświetlania dostosowujemy odpowiednio ustawiając podstawkę, natomiast ostrość wyregulujemy za pomocą panelu bocznego, który wysuwamy poprzez jednokrotne kliknięcie guzika projektora. Jeżeli chodzi o korekcję trapezu obrazu, to tablet robi to automatycznie za pomocą żyroskopu. Gdyby na tym się skończyło, to pozostałby pewien niedosyt. To jednak nie wszystko. Istnieje np. funkcja ruchomego szkicownika, za pomocą której jesteśmy w stanie zaznaczać istotne elementy na wyświetlanych prezentacjach. Można również użyć trybu projekcji, w którym odtwarzane na projektorze medium pojawi się na tablecie w osobnym oknie, a my będziemy mogli bez przeszkód korzystać z tabletu w innym celu.

Zaletami wbudowanego w Yoga Tab 3 projektora DLP są przede wszystkim łatwa obsługa i konfiguracja, która nie zajmuje nawet 2 minut. Wszystko zostało idealnie dopracowane, zarówno pod względem technicznym, jak i systemowym, co sprawia, że korzystanie z tego rozwiązania jest wyjątkowo przyjemne. Jak widać na nagraniach, wyświetlany obraz stoi na naprawdę niezłym poziomie, szczególnie jeśli mowa o sporej przekątnej 70 cali. Przypominamy jeszcze raz, że do zbyt oświetlonych pomieszczeń to rozwiązanie się nie nada, ale kiedy będzie choć trochę ciemniej, to możemy już podziwiać żywy obraz i nasycone barwy.

Lenovo Yoga Tab 3 Pro

Wytrzymałość Lenovo Yoga Tab 3 Pro

Yoga Tab 3 Pro ma jeszcze jedną istotną przewagę nad swoimi rywalami, np tych, które są w rankingu najlepszych tabletów – to zgodność urządzenia z certyfikatem IP21. Dzięki niemu tablet jest odporny na zachlapania. Co prawda z Yogą się nie wykąpiemy, ani nie zrobimy podwodnych zdjęć za jej pomocą, to jednak deszcz, rozlana kawa czy rozbryzg wody z basenu nie powinny w żadnych stopniu zaszkodzić temu tabletowi. Napiszcie w komentarzach poniżej, co Wy sądzicie o wodoodpornej Yodze Tab 3 Pro z wbudowanym projektorem DLP. Uważacie, że to ciekawe i przydatne rozwiązanie? Czekamy na Wasze opinie.

Sprawdź również:

blog comments powered by Disqus
Lenovo Yoga Tab 3 Pro - Test Tabletu z Wbudowanym Projektorem